ПЪРВОКЛАСНИЦИ набор 2005 г. - Тема 12

  • 30 367
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 885
Сиси ♥♥   bouquet

Lego Star Wars - на тази вълна е Стефи. Играчки в училище носят само за Show & Tell. Повечето момчета по негови думи са занесли последните си Лего играчки, конструирани от тях.

Иначе играчки не давам да се носят. Имат и в ДГ и в училище такива достатъчно.

Баджове? За какво служат? Да научи бързо учителката имената на децата ли? Мина месец....



# 31
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравейте,

при дъщеря ми има безплатна закуска 2 пъти седмично, като това включва кроасан или баничка. От следващата седмица се очаква да има и още 2 дни с плод.

Лафката - само джънк и ябълки  Mr. Green Обаче ябълките били спаружени.

Да попитам и тук.

Дъщеря ми се затруднява с решаването на задачи с едно неизвестно,
Пр.: ?-3=2
Казвам й, че за да открие неизвестното число, следва да събере двете известни, като смени знака.
Решава една колонка, след което давам Пр.: 3+?=5 и тя отново ги събира. Обяснявам, че тук следва да извади от по-голямото число по-малкото известно, и настава пълната каша.
Навремето ние тези задачи ги решавахме с Х и извеждахме Х. Сега май се очаква от тях да ги решават по подразбиране.

Бихте ли споделили Вашите деца как се справят с този вид задачи.

Иначе проблем с изравнянване на уравнение няма.

# 32
  • Мнения: 2 467
Да не ви изпусна Simple Smile
Ния от днес е пак на училище, след едноседмичен гаден ентеро вирус. Плака сутринта, но за моя изненада ми звънна само един път. Още в първото междучасие ядеше от закуската си. Нали беше на диета, та явно си навакса. Отслабна много горкото, като вейка е.

# 33
  • Мнения: 2 087
Нашите в ДГ им ги бяха обяснили точно с Х тези задачи.

Х-3=2  -  Х е най голямото и е сбор от другите две
3+Х=5  - Това след равното е най-голямото и значи Х е (най-голямото) - другото известно

Последна редакция: пн, 08 окт 2012, 12:21 от galia_mi

# 34
  • Мнения: 2 885
Дали е Х, ?, квадратче - все е едно и също - празно място, на което да се запише верен отговор.

# 35
  • Мнения: 5 160
Nansen, освен обяснението с размяната на страните спрямо =, опитай с "Колко".
Аз не съм обяснявала да мести числата от другата страна и да събира и вади.
Имам чувството, че при такова обяснение - след време продължава да им е трудно.
В уроците като стигнат до 5 напр. имат примери как 5 може да се представи като 1+4, 2+3,3+2,4+1,0+5,5+0. И други едни задачи с квадратчета като пирамида  - от кои числа може е съставено 5.
Общо взето при сметки с числата до 20 ги научават наизуст - и после да го прилагат при сметки с по-големи числа.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 11 140
При нас за занималнята госпожата иска да носим нещо за игра.Купихме едно Не се сърди за там,а иначе дъщеря ми си носи енциклопедий и книжки.

# 37
  • Мнения: 278
в у-ще си носи малки автомобил4ета . можело да ги носи Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 39 381
Сиси, благодаря за положените усилия за хубавата тема!  bouquet
Моята си играе с кукли и количката все още Simple Smile В училище е забранено да носи играчки.

И моята има проблем със задачите с едно неизвестно, като цяло и с изваждането. Всичко събира  ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 389
Ние сме в къщи с ларингит Sad
И играем на училище.

# 40
  • Мнения: 2 704
и при нас не са искали баджове, а само ученически карти.
Играчки досега не е искал да носи в училище, но иначе пък иска да му купуваме ,все още ooooh! + различни списания, но мисля ,че и тук опират нещата до предлаганите вътре играчки....
това ми напомня за нас ,възрастните, които си взимаме списание заради подаръчето към него Mr. Green

# 41
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 740
Не й разрешавам да носи играчки в училище. Учителката от занималнята също потвърди, че не е прието, защото това не е детската градина и тя засега спря да настоява.

# 42
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Сиси, мерси за темата  bouquet

Ние бяхме в планината през уикенда, съответно носихме съботно-неделното домашно там. Разсипахме с мъжО едно кафе на току що попълнената тетрадка и в неделя следобед се наложи чавето да преписва цялата тетрадка ooooh! Понеже нямахме под ръка много красива, а вчера вечерта харесах едни с феички и ги купих, сега пък щяла да преписва, за да ходи с по-красива тетрадка ooooh! Mr. Green Laughing

Що се отнася до играчките, още си играе. Едно мече от тези върху които се рисува ѝ е любимо. Реди пъзели, рисува, чете книжки, които са ѝ интересни. Вчера в една книжарница на Иван Асен имаше страхотно намаление на детски книги, голям формат с твърди корици, чудесни рисунки, тип енциклопедични, примерно от 39,90-> 9,90лв. Замислих се дали пък да не инвестирам 40-50лв. в книжки за коледни подаръци newsm78

Не помня дали се похвалих, че на родителската похвалиха чавето, не отстъпвало по нищо на 7-годишните. И в този ред на мисли, една майка ми каза: Ами знаеш ли, че моето дете се чувства зле защото не разбира задачите по математика, а Цвети ги разбира ooooh! ooooh! ooooh! Ами аз какво да направя ooooh! Crossing Arms

Вие имате ли оферти за размяна на раниците и други вещи. Моята щерка нали не е ходила на градина и е втрещена. Едно момиченце искало да си разменят раниците. Друго искало като нейния несесер. Трето я накарало да ми звънне по телефона и да ми каже, че то иска като нейните моливи Laughing Отделно искали да си отхапват от сандвичите ѝ, обаче нея я е гнус и направо споделя единия с желаещите да ги опитат Rolling Eyes Такива работи, до размяна още не сме стигнали, дрехи и обувки още никой не е поискал, но подозирам, че ще стигне и дотам.

# 43
  • София
  • Мнения: 47 993
хахаха, не не са  му искали нищо за размяна Simple Smile и в градината също, но като го познавам не би се  и навил...
Обаче днес се върна без цялата папка по математика - учеблик, тетрадки, сборник... ще се надяваме да не са безвъзвратно изгубени...

# 44
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Nansen, освен обяснението с размяната на страните спрямо =, опитай с "Колко".

Схваща го така и ги решава, когато на глас и разяснявам задачата, обаче ако млъкна, започва да ме гледа очаквателно!

Общи условия

Активация на акаунт