Отговори
# 45
  • софия
  • Мнения: 376
И ние спим с чувалче, за сега с лятното, но имам още 2 по - дебели. Май дълго ще си ги ползваме, че и за секунда не стои завит.

# 46
  • София - град
  • Мнения: 141
И Емма е с летния чувал, ама много се чудя дали да взимам зимен... При положение че след няколко дни така да се каже, ще ни пуснат парното,а леглото е до него...не знам. Пък и през вечер спи при мен...
Уф днес миличката пак с много колики и сутринта като я гушнах свих й краката към корема, и я стиснах силно до мен, и така сме заспали.... Като се събудихме се бяхме изпотили и двете  Laughing

Нещо и тя започна да грухти,но само като реве....

Голям ми е дилема като тръгнем да излизаме, какво да й обличам  ooooh! Страх ме е да не я претопля,но ме е и страх и да не й е студено. Ръцете редовно са ледени,но само те- носът си й е топъл.... Аз се обличам много леко и не мога да преценя по мен. А и забелязвам че на мен ми е студено,на нея й е ок. И обратното ние с баща й се потим от жега а тя е ледена... И при вас ли е така?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 25 241
И аз така - обличам, събличам, отвивам, завивам, слагам шапка, махам шапка... Не знам как да преценя с какво да го облека и колко да го завия Confused

# 48
  • Мнения: 4
Забравих да се похваля че имаме количка вече- http://kasida.bg/bertoni-bebeshka-kolichka-flair-rococo-2011-45-4164.html. Много ми е удобна и ще си я ползва да последно. Като излизаме я обличам много топло вече е студено на мен ми е студено а на нея незнам - тениска ританки пухено панталонче или поне с подплата дебела блузка и дебела плетена жилетка крачетата и са закрити с ританките но допълнително дебели чорапки и я завивам с пелена и едно топло памучно одеалце. Един ден излязох без да и сложа и шапчица и ушичките и замръзнаха сега само с шапчица. Mr. Green

# 49
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Уау, аз доста по-леко обличам. Сега караме с ританки, боди потник и жилетка, шапка и две по-тънки одеялца или едно по-дебело.

# 50
  • Мнения: 4
Пак по темата за дрешките.Днес като бяхме на разходка попаднах на ужасна гледка навън беше доста студено а една "майка" беше облякла новороденото си само с тънко лятно боди с къс ръкав и дори чорапки нямаше горкичкото.Много жално ми стана то бебето се късаше от рев а навън си беше 12 градуса. Shocked Отидох да и се накарам но ето какво стана:
Аз: Извинете госпожо но как може да си мъчете така детето не виждате ли че навън е 12 градуса а то е само с лятно боди без чорапки?
Тя: Не можете да ми казвате как да си гледам детето ако искам по памперс ще го оставя.
Много гадно ми стана после се разплаках как може да има такива майки а тя беше с ботуши и дебело яке. ooooh! Аз винаги мисля да им е добре на децата да не им е студено по-важни са те. Peace
О и в количката на онова бебенце имаше само едно тънко чаршафче.  ooooh!

# 51
  • Мнения: 82
Привет и от мен Hug

Бютка
- номер 1 си кака;)  bouquet  bouquet

Докато не съм забравила - утре (Петък) в 11:00 в Зоологическата градина пред клетката на лъва ще има импровизирана срещичка:) Другата седмица ще си е регулярната пак в някой парк, но утре, който иска да заповяда:)

Блонди - е много си блонди и много готина 4470 4470А за торбичките под очите...хаха  и моите вече са като циците ми...големи и увиснали ooooh!

Кашпи - засрами ме...супер изглеждаш и с тези бонбони около теб....супер сте Hug Hug

Тайра
- а ти защо ще сменяш бибата.... smile3537 smile3537 smile3537 smile3537щом Ема си я харесва, защо ще я сменяш или ти по принцип си падаш по екпериментите...като гледам и с млеката продължавате ooooh!

Бреееееееей още имах да пиша....ама мозъка ми заби ...бебето заспа...и май ще пробвам един рестарт ...newsm78 newsm78

# 52
  • Мнения: 4
Къде ги слагате като имате работа из къщи. Аз купих порт бебе още от раждането и там си стои като имам работа на дивана обикновено който винаги е в близост до мен. Simple Smile  Ей такъв само че на мястото на розовото е червено  Mr. Green - http://babyland.bg/bg/portbebe/3893-portbebe-chipolino.html  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 393
Здравейте  Mr. Green

Тринити, който иска, ама няма как, какво Sunglasses

Михи, обещах да питам за рефлекторното пълзене. И педиатърката и ортопеда бяха категорични, че е рефлекс и дори да не го правиш бебето ще го прави само  Hug

Мишето е дръпнал с 1500 гр. и вече е 6200 гр. /60 см. Поставиха му двете ваксини, намалиха му вит. Д на една капка и ни изпратиха при уролог.

за обличането - боди с къс ръкав, ританки и горно с качулка или боди с къс ръкав и космонавт, но не зимен. В количката има памучно чувалче. Нося чорапки, ританки  и нещо горно в случай, че стане топло.

за спането - бих искала да свикне да спи в чувалче, кака му така и не се съгласи на такова нещо. Ще видим...

за апетита - и мен ме гони такъв.  Mr. Green

Бюти - благодаря!  bouquet

Обичливата - в кревата, в шезлонга, в количката на терасата, както дойде  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 111
Здравейте!
Копирах го от друга тема,но много се разчувствах и реших да споделя
Скрит текст:
Ръцете ми заети бяха през деня.
Не можех да играя или да ти почета.
Когато молеше и канеше ме ти,
за теб минутка аз не отделих.

Днес кърпих дрехите и сготвих,после прах,
ти дотърча с рисунка и със весел смях
и каза:"Мамо,виж каква шега!"
Аз рекох:"Синко, чакай малко, не сега".

Внимавам хубаво да те завивам,
молитвата като си кажеш и излизам,
на пръсти отивам лампата да загася -
а трябвало е още миг да постоя.

Животът кратък е, годините летят и изведнъж -
момченцето пораснало е и е вече мъж.
Не е край теб с молбите си безкрайни
и не споделя скъпоценните си тайни.

Албумите с картинки са прибрани,
игрите до една са изиграни.
Молитвата вечерна, целувка за нощта -
това са вече минали неща.

Ръцете ми, заети постоянно,
сега притихнали стоят.
Тъй бавен, муден, празен е денят.
Да можех да се върна и да сторя
онези нещица,които искаше ми ти с: "Мамо,моля!"

# 55
  • София - град
  • Мнения: 141
Аз слагам боди с къс ръкав, жилетка с дълъг и яке от тези мекичките,много топлят. А и шапка/ Отдолу пък е с ританки или дънки , и или чорапи.... Ииии мъка 2 одеала. Едно по-тънко и едно по-дебело.  Crazy

obi4livamama , не че нещо ама и на мен да дойде непозната да ми държи сметка с какво съм си облякла детето и аз така бих реагирала... Е сега тя че е откачена това е ясно...Може пък това да е начин за каляване ,знам ли..

# 56
  • Мнения: 20
Калисто,точно на това ревах сутринта  Confused

# 57
  • Мнения: 82
Калисто,точно на това ревах сутринта  Confused


  и аз  txtloves txtloves Sob Sobfamily family family

ДБС - защо ви пращат на уролог?!?!?! какво съм изпуснала newsm78

Последна редакция: чт, 11 окт 2012, 15:51 от bg_trinity

# 58
  • Мнения: 27 524
И аз сега  Cry точно снощи си ревах, че само го пренебрегвам, миличкият, шъткам му да мълчи, да учи, да яде, да подрежда и т.н. и все като иска да ми сподели нещо го режа  Cry

# 59
  • Мнения: 98
Здравейте и от мен Hug
калисто ,много хубаво стихотворение,и мен ме разчувства!
Кашпи,изглеждаш страхотно,и дечицата ти са страшно лъчезарни и сладки Hug
Елвирка,супер върви диетата,от понеделник съм минус 2 кг,което страшно ме мотивира.Сега изпратих татко и бебе на разходка и след малко се мятам на колелото.И явно свикнах вече,днес съм на плодове и изобщо не съм гладна.При теб как върви?
dbs ,чудесно наддавате,браво.
obi4livamama,наистина тая явно не е добре,ама и аз мисля като Софи-ако някой непознат ми държи сметка за нещо,свързано с моето дете,не ми се мисли какво ще чуят ушите му-мразя всякакви непоискани съвети и от познати,а за непознати още повече.Разбирам те,че си го направила с добри намерения,ама и аз бих се подразнила.
За спането-Велизара спи вече със зимно чувалче и една тънка плетена пелена отгоре.И аз все се притеснявам,защото ръчичките й почти винаги са студени,особено след къпане,и затова вечер гледам да й обличам боди с ръкавички.През деня слагам боди с дълъг ръкав и гащеризонче,за навън жилетка с качулка и в чувалчето на количката,смятам,че е ок.
Аз от вчера увеличих яденето на бебка на своя глава,давам по 150 мл вече,яде си ги с кеф,до капка. Храненията ни са 6 на брой,понякога като проспи едно остават 5,та взех да се тревожа да не са малко.
Иначе голяма промяна има във Велизара-пу пу,вече плаче много по-малко,предимно вечер,гука,смее се,заглежда се,всичко й е интересно.Явно с приближаването на третия месец всичко става по-лесно,дано.
Хайде,хубав ден от мен Hug

Общи условия

Активация на акаунт