Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Айде и аз да се намеся Joy Предлагам на момичетата, които смятат да захранват рано или да дават сокчета/преди четвъртия месец/ да ни предоставят АКТУАЛНА информация подкрепяща тези им действия на английски,немски,руски или италиански език от достоверен източник.
Ето тук www.mh.government.bg/DownloadHandler.ashx?id=8368 пък е официалното становище на министерството на здравеопазването за захранването,което би трябвало да са прочели и спазват всички педиатри, родители и обществени заведения. Това е PDF документ,който няма как да поставя тук,но предполагам,че ако си копирате линка ще стигнете до него и можете да си го свалите.Ignorantia non est argumentum.
Блонди няма ме в списъка щото си ме изтрила hahaha
За слъзните канали масажът се прави ежедневно, по 4 пъти на ден,не се правят почивки,като секрета се забърсва със стерилни тампони потопени в преварена вода,изстинала запарка от лайка или физ.разтвор от вън към ъгъла на окото. Масажът се прави като с кутрето или показалеца с обърнат/изрязан/ нокът към клепача с умерен натиск се прави нещо като запетайка леко към носа и после надолу към ноздрата.Аз лично ползвам тампони за почистване на грим,които стерилизирам.На моето дете съм вземала микробиология от секрета,но според специалистите това не е необходимо. Офталмолога при който го водих ми каза ,че ако не залепва клепача да действам само с масажи без антибиотик. Редно е обаче, всяко дете да бъде видяно от специалист защото макар и рядко може да има усложнения-кератит,възпаление на слъзната торбичка и тн.
Аз може да се кандидатирам за най -висока мама Outta Joint А бебо от изписването е качил 3520 за 2 месеца,ако бебето на Марли е качило повече ни отнема приза  bouquet

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 15:53 от Зафира

# 691
  • Мнения: 27 524
А, много съжалявам, ако не си писала няколко месеца, може  Blush
Кажи си данните Бюти да те запише. И ми кажи колко си висока  Hug

Много пъти из разни теми при споровете съм искала инфо в полза на ранното захранване, но не съм получила за толкова години нито едно  Wink Просто защото не съществува. Има само - леля Пенка каза, стринка ми каза, ние така сме захранвани, педито така каза, аз така знам и така ще си правя, защото видиш ли, аз съм така захранена и на мен нищо ми няма. Това е редовният и любим довод  Tired

Гунди, ти ли си най-нисичка? Давайте см  Party

# 692
  • Мнения: 577
Хайде сега - от класация за бебета минахме на класация за майки.... Laughing

Блонди, стига рефрешва форума, хващай парцала  Laughing

# 693
  • Мнения: 54
Зефира, мерси за инфото  за масажа  Hug

# 694
  • Мнения: 0
Между другото можете да разпечатате документа и да си образовате педиатрите, можете и да ги осъдите PeaceМежду другото има такъв документ пак на сайта на министерството на здравеопазването за препоръките за здравословно хранене при възрастни.
Блонди 180,няма за какво да съжаляваш,аз не държа да съм в списъците Flutter
Голямото ми момче го захранвах с пюрета на Семпер,Сънвал и Хип,кашите на Милупа без мляко,по рядко домашни пюрета от домашни продукти, най вече защото е трудоемко,пък аз съм си мързелива,домашно козе сирене и мляко като спрях да го кърмя.

# 695
  • Мнения: 42
Галка много интересно за су-джок  Hug продължавам да чета ; а нещо с постването на връзките не ми се получава  newsm78

а някой питаше за чая от шипка, може от обикновен билков чай шипка на пакетчета да се дава, но ако за голям човек е 1 пакетче за чаша, за бебчета се дава 2 -3 пъти по разреден, да не се запече много

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 17:26 от borebore

# 696
  • Мнения: 2 052
Здравейте, мамчета  Hug Отдавна не съм писала, но наистина нямам и минутка свободно време, бебка иска по цял ден внимание, иска да се гушкаме, а аз се опитвам да си завърша магистратурата и когато мога уча за изпити...

И ние имаме запушено слъзно каналче, но доки така и не ни прати на очен, каза, че до 4-тия месец масажче, и ако не се оправи до тогава ще ни прати. Но масажа ми го обясни по друг начин - от върха на нослето нагоре към ъгълчето на оченцето  Thinking

tiina аз вече я обличам с гащеризончета от плюш, но от тези без ръкавите, с презрамки, а отдолу боди с дълго ръкавче.
А вие слагате ли шапчица като излизате? Преди няколко дни, когато не беше чак толкова хладно я изведох без шапка и всеки който срещнах в квартала изненадано ме пита "ама защо е без шапка"  newsm78

Ние сме станали много дебели, за 1 месец сме качили 1,600  Mr. Green

Това е за сега от мен, хубава вечер на всички   bouquet

# 697
  • Мнения: 0
Дафи по принцип в някои държави се препоръчва и този вид масаж,но има правено проучване за процент на отпушване по единия и по другия метод и значително повече се отпушват по описания от мен.Ако искаш може да ти пратя линк към проучването.На англ. е.Така е и по логично както ми обясни офгалмолога при натиск отгоре надолу се увеличава налягането и е по вероятно да се отвори мембраната.При другия метод слъзната торбичка се изпразва от гнойта към окото.

# 698
  • Мнения: 2 052
Зафира, и аз навсякъде съм чела за описания от теб метод, за това много се изненадах, когато педиатъра ми обясни този начин. Повече от месец го правя и няма абсолютно никакъв ефект. Знам, че трябва време, но... Мисля да пробвам и другия начин, дано се отпуши  Praynig

# 699
  • Мнения: 6 705
Кашпичка ти на колко роди? Аз родих на зрялата възраст от 38 години и смея да се похваля, че това раждане беше милион пъти по-лесно, по-безболезнено и по-спокойно за мен от раждането ми на 22 години. А пък нека после някой да ми обяснява, че не препоръчвал секцио.  Whistling

Диони, аз станах майка за втори път една седмица преди да навърша 38 години.Ивайла се роди на 25.07. аз съм родена на 02.08. И аз родих лесно и спокойно, ами доволна съм и аз от секциото Peace

И в най-ниска мама не мога да се класирам Joy 154 см съм, ама Гунди май беше по-литъл от мен Hug

Марли, много е хубаво да имам много деца, обаче трябват и средства за отглеждане.Още не съм решила жилищния въпрос, а и май скоро няма да се реши CrazyАма да сме здрави само Heart Eyes

Пак да питам, вие как бихте захранвали ако бебето ви е само на АМ?

# 700
  • Мнения: 27 524
Аз две седмици преди да стана на 38 родих  Simple Smile

Кашпичке, ако беше Камелия на АМ, щях да захраня при започването на 6-ти месец, не по-рано. И също и 6-ти да си изкара на АМ не е никакъв проблем, а даже препоръчително  Simple Smile

Изморих се  Crazy косих, плевих, скубах цветя, събирах семена, ега ти и селския живот  hahaha След малко ще запаля цър-пър и после Индиана Джоунс  Party

# 701
  • До морето
  • Мнения: 7 066
Здравейте, много сте писали пак  Hug

Днеска имахме прекрасен ден- сутринта аз, бебе и свекърва бяхме на фризьор от 9:30 до 13:30  Rolling Eyes кърмихме се, сменяхме памперси и спахме омаени от сушоарите  Joy ПОсле обиколихме Морската и двата мола и в 19:00 си бяхме вкъщи. Човекът вече и изкъпан и нахранен и от 21:00 кърти сладко и примлясква. За примляскването на сън само да ви кажа, че АЗ още го правя  Blush

Да се изкажа и аз за захранването, онзи ден на консултацията пак питах педиатърката и тя ми каза, че препоръчва захранване м/у5и 6ти месец. Според нея след навършени 6 месеца и нагоре детето вече започва да проявява характер и има риск да се мръщи на повечето пюрета и да ги отказва просто ей така. Днес говорих с фризьорката, нейното дете е на 9 месеца, захранила или се опитала да захрани в средата на 6ч- пълен провал. От две седмици са на кухня- същата работа. Бях свидетел как стиска зъби, пищи и дърпа майка си за блузата да търси цицка  Shocked Така, че аз май ще се ориентирам към средата на 5я месец, ама имам още да се образовам  Grinning

Щях да питам за обръщането, вашите бебчета обръщат ли се вече и кога долу горе трябва да започнат. Моят мързеланко хич не ще и да чува, а пък като е по корем му е голям зор  Laughing

Зефира, да имаш да взимаш   hahaha аз съм 182 см. (с баща 210см. направо съм миньонка). Ако няма да ме пишете за лесно раждане, поне височината да взема.

 Блонди, предлагам и номинация най- лесно зачеване - аз от втория път. Както каза една приятелка, като циганките - докато се усмихнеш и хващаш

# 702
  • София
  • Мнения: 482
Блонди, няма по-хубаво от домашно приготвената храна, ама за пюрета за бебе трябва да си много сигурна в продуктите. Нямам против ако е от био продукти. Нитратите знам как падат, те са основно в зелените зеленчуци и не са само те проблем. Точно както каза Муки - знам ли с какви торове са отглеждани. Аз вероятно ще правя от време на време пюрета от био продукти, но в повечето случаи ще давам готови, струва ми се, че са по-проверени, по-лесно е, по-голямо разнообразие мога да предложа, имат за деца с алергии... Всъщност въпрос на избор е на майката.
Дбс, много са ти сладки дечицата и добре сте се постарали за рождения ден, но давай снимки и от игрите, които им организирахте. Simple Smile
Галка, вие чак сега ли правихте погача? Simple Smile
Валентина, ехеее зъбчета Simple Smile
Блонди, е ти свърши работа като за месеци напред, чак и косене, браво  hahaha
Зафира, много е хубаво, че това го има в сайта на министерството, полезно е. Simple Smile Само че соковете ги дават много рано в брошурата.
Моето бебе не се обръща още, гледам, че на някои мами вече се обръщат. Опитвах се и за ръчичките да го хвана да проверя дали ще се опитва да се надига, ми никакви признаци, по корем също му е трудно и почти не си надига главата, Пепи беше по-жилав май, хм  newsm78
Вчера гледах чайчета и нищо не си харесах, те са все подсладени, а аз не искам, няма ли неподсладени?

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 22:29 от bi_bi

# 703
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Ивайло се обърна чак на 6 месеца  Laughing
Точно щях да казвам, че май Дбс е най-зрялата мама.
Абе уж всичко чета, пък все се учудвам от цитати и преразкази кога е писано това и онова, сега съм пропуснала за зъбчетата на бебето на Валентина.. Честито, да са много здравички!
Чувала съм за някои бебета родили се със зъбче даже.  hahaha

# 704
  • Мнения: 577
Биби, ами чак сега - аз това писах, че само питката напомняше за повода...нито бяла кърпа, нито орисии...ама здраве да е! Важно е как си го чувствам и това, че се събрахме с момичетата, които ме подкрепяха през годините на опити и несполуки и после през вече успешната бременност.

Днес се сетих  за emi_v - цял ден си мисля, кой беше с батко Станислав и от Пловдив и не мога да се сетя ника. Сега като видях първата страничка и се сетих - отдавна не е писала. А най-интересното е, че се сещам линийката възрастта на баткото, името на батко - обаче нейното име и аватара са ми мъгла.

Сложих някоя снимка в снимката - да не пренебрегвам тези, които нямат ФБ.

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 23:59 от ~Галка~

Общи условия

Активация на акаунт