Отговори
# 705
  • Добрич
  • Мнения: 22
Привет, мами Simple Smile

Днес и аз си спретнах великото хайманосване.  Grinning  Ходихме с майка и децата до Варна, но този път шопингът си беше само за мен.  Mr. Green Ония лаф "като луд с картечница" напълно важеше за мен.  Laughing Майка каза, че съм се изтървала, но ми се полага - напоследък все за децата, днес малко и за мама.  Blush Лошичке, как не съм те засякла някъде.
Между другото видях Мигленчица, но доста от далеко, а също така и Хрис с бебето и мъжа и. Хрис е добре, с нова прическа и едва я познах. Каза, че няма време покрай малката и се притеснява, че наддава малко, но за мен си е екстра детенцето - все пак е госпожица.  Heart Eyes Разменихме си телефоните и следващия път ще дойде на среща да се видим. Simple Smile

Матей се обърна два пъти от корем по гръб, но не е тенденция, просто му натежава на едната страна главата и се катурва.  Laughing Камен се обърна към 4-5 месец мисля.  По-големия зор е от гръб по корем - там се засилваше с краката.  Crazy

Мойто чаве качи 3700 за два месеца.  Embarassed Пак огравих класацията за най-дебело бебе, ужас.

# 706
  • София
  • Мнения: 4 493
Кашпичка ти на колко роди? Аз родих на зрялата възраст от 38 години и смея да се похваля, че това раждане беше милион пъти по-лесно, по-безболезнено и по-спокойно за мен от раждането ми на 22 години. А пък нека после някой да ми обяснява, че не препоръчвал секцио.  Whistling

Диони, аз станах майка за втори път една седмица преди да навърша 38 години.Ивайла се роди на 25.07. аз съм родена на 02.08. И аз родих лесно и спокойно, ами доволна съм и аз от секциото Peace

Ха хах а ха а май доста общи неща имаме - аз съм на 04.08  Joy Joy Joy

ДБС ти кога беше родена?

Блонди и ти ли се буташ за приза за най-зряла мама? Аз ако изтърва него поне приза за бебе с най-голяма сестричка ще взема Party

А сега сериозно към майките с момченца. Правите ли нещо на пишките на бебетата? И може ли пишката да се затвори отпред, тоест кожичката да се слепи и да не може да пишка бебето? От вчера ми се струва че дупчицата на пишката е станала като кърфичка и взех да се вкарвам в някакви филми.

# 707
  • Мнения: 216
Според мен, ако виждаш нещо притеснително го заведи на уролог.

# 708
  • Мнения: 6 707
Кашпичка ти на колко роди? Аз родих на зрялата възраст от 38 години и смея да се похваля, че това раждане беше милион пъти по-лесно, по-безболезнено и по-спокойно за мен от раждането ми на 22 години. А пък нека после някой да ми обяснява, че не препоръчвал секцио.  Whistling

Диони, аз станах майка за втори път една седмица преди да навърша 38 години.Ивайла се роди на 25.07. аз съм родена на 02.08. И аз родих лесно и спокойно, ами доволна съм и аз от секциото Peace

Ха хах а ха а май доста общи неща имаме - аз съм на 04.08  Joy Joy Joy

Диони, мъж ми е роден на 04.08., аз съм му кака с 2 дни Grinning Даже се шегуваме че майките ни са се засекли в родилния дом и още тогава сме били заедно, ама кой да разбере Heart Eyes
Аз предлагам да си поделим този приз, освен ако някой друг не е по-зрял от нас Joy

# 709
  • Мнения: 334
А сега сериозно към майките с момченца. Правите ли нещо на пишките на бебетата? И може ли пишката да се затвори отпред, тоест кожичката да се слепи и да не може да пишка бебето? От вчера ми се струва че дупчицата на пишката е станала като кърфичка и взех да се вкарвам в някакви филми.

Стига бе, ти няма ли за какво друго да мислиш? Mr. Green Mr. Green Мислех, че призът за най-тревожна майка е мой, ама май не мога да се класирам Grinning
Нищо не правя, доФтора каза да не "барам" до 6 месеца.  Mr. Green После щял да ми обясни какво да правя, сега не ще да дава обяснения Crossing Arms Mr. Green Силно се надявам да не го насилва детето след 6-те, че ще се разправяме Crossing Arms  Все пак, ако приложа снимков материал, мисля, че ще ви отвея всичките.

Аз освен да се кандидатирам за най-наакано бебе...но там конкуренцията е доста голяма hahaha

# 710
  • Мнения: 0
b]Зефира[/b], да имаш да взимаш   hahaha аз съм 182 см. (с баща 210см. направо съм миньонка). Ако няма да ме пишете за лесно раждане, поне височината да взема
Тюх явно ще съм извън класациите hahaha
Биби така е по рано е,но все пак не е безумното от 2 месец Shocked
Аз днес открих няколко кариеса по зъбите на баткото и съм в шок и ужас.Преди 4месеца го водих и имаше само едно петънце,което трябваше да наблюдавам...и го наблюдавах,но покрай бебето не съм обърнала внимание на другите и сега се чувствам ужасно.
Иначе бебето снощи в 4 часа ни направи представление-напълни памперса брутално и от зор повърна още по брутално в резултат на което му олекна на душицата и като взе да гука и да се хили на животинките по тапетите-половин час сме се хилили с него.Тази нощ очаквам пак включване.

# 711
  • София
  • Мнения: 2 348
Атракция, благодаря за отговора, аз се забавих с моп отговор защото исках да проследя как се движи при нас тази нужда от добавка вечер, оказва се че не евсяка вечер, а през две вечери в интервала 7-10 вечерта и то в продължение на 2 дни. Тоест 2 дни без добавка, 2 дни с добавка... и та така Simple Smile Реших че ще му давам когато си иска а пък нямам кърма, просто явно при мен нещата стоят така Simple Smile

Здравей, Vg1!
  Атракция няма възможност да отговори в момента, надявам се не е проблем, че пиша аз.

 Често се случва количеството мляко да е повече в сутрешните часове и осезаемо по-малко привечер. От една страна може бебето да се опитва да изсуче повече мляко по-начесто, за да зареди добре за една по-дълга пауза в сън. От друга страна и майките може да са изморени, да са напрегнати от дневните ангажименти, което възпрепятства освобождаването на млякото.

 Обичайно в подобни ситуации от помощ могат да бъдат някои от следните изпитани трикове: 5-10 минутки време за почивка преди кърмене. Може да изпиеш чаша вода или топла напитка. Преди и/или по време на кърмене можеш да масажираш гърдата нежно, а също да приложиш компресия (ако има нужда, ще обясня как се прави). Също да сменяш гърдите по няколко пъти на кърмене. Ако въпреки всичко намираш, че бебето не се е нахранило добре, ако е склонно да поизчака малко, можеш да му предложиш след 15-20 минутки отново да суче. Пак с няколко смени на гърдите и компресия. А ако все пак дохранване се налага, може това да става с изцедена кърма, ако е вариант за теб в часовете, когато намираш да има повече мляко, да изцедиш малко след хранене.

# 712
  • Мнения: 59
ku-ku Куку!  Mr. Green

И аз родих 3 седмици преди 38, ама хич не се бутам никъде, определено зряла не съм, аз цял живот зелена ще си остана...  Mr. Green Joy Mr. Green

дбс, много са сладки малките, аз малко закъснях да ти пиша тук, ама ти си знаеш - Честит ви празник! Да те радва винаги тази чаровница, да е много усмихната и жизнерадостна!  Heart Eyes Hug Hug Днес като излизахме на разходка даже си мислих да мина през вашия блок да шпионирам партито, че много забавно ми се струва че е било  Grinning

И аз се сещах за Еми-В, ама то и други майки се поизгубиха... така ще е!  Wink

Валентина, а къде са ви зъбките? Че и на Крис нещо много и се белеят две точици, ама са отстрани - кучешките май... пък определено не трябва те да излизат първи  newsm78 Дали пък няма да си имам върколаче?  Mr. Green

Айде от днес и нашето око сълзи, да не останем по-назад...  ooooh!

Блонди, отдавна се каня... защо разправяш че няма при вас столчета 0-18, ние нали от там ги зареждаме?! Пък и по магазините в Белгия си ги има, не е нещо екзотично, дето да е само за третия свят. Сигурно не си обръщала внимание.  Peace

Айде лека нощ!  newsm46





# 713
  • Мнения: 24
добро утро Simple Smile

Лошичке- аз забременях от първия път при положение, че докторката ми каза, че е почти невъзможно да стане. Ама ние решихме да пробваме и то стана веднага Simple Smile

Кашпичке мерси ще пратя баба да види Simple Smile

Да се оплача и аз от моята свеки.Предупреди ме, че ще има гостенки, нейни бивши колежки, ако може да сваля малката да я видят и да и подарят по нещо.Казах няма проблем. И така качи се в 12 и 30 да види какво правиме.Аз тамън нахраних малката и я сложих да спи.Разбрахме се като се събуди, че ще я сваля. И аз легнах на дивана и съм заспала.Към 14 часа ми звани: "Спите ли " Кзах злобно да. И тя ми вика като стане малката да я сваля.Нервирах се защото ме събуди и защото такава си беше уговорката за кво пак звани??? После най - нагло към 14 и 30 прати брата на мъжа ми да проверял дали малката спи. Е кво не ми вярва ли ?? И вече побеснях. И накрая най- нагло тя самата се качи пак да провери. Е неиздържах и и се озъбих. Тя ми вика е "тя едната иска да си ходи ще си земе подаръра" И аз и казах "Кво да направа да  хода да я сабудя ли, няма да стане " и тя се расарди и си излезна. Сега тя не ми говори. Ужаст просто  #2gunfire
Елси с теб често май бодуваме едновременно Simple Smile

# 714
  • Мнения: 54
добро утро  Hug Hug
тази вечер не се напсах, че Адриана гонеше талъсъми насън и само ме перкаше през лицето  #Cussing out

Нели-о, не се ядосвай, не и обръщай внимание. Тя и мойта свекърва не я разбирам от време на време. Един ден (заедно правихме банята) ми вика , а бе оставай я да пореве по малко, то е полезно за тъй онуй (проспуснах заръките и да чуя) Точно след 5 мин, неистов рев от страна на Адриана, каза: ох защо плаче това дете, много се притеснявам така  Joy Joy Joy Joy Joy
Зафира, сядам с кафе и твойто четиво да прегледам за захранването, да видя какво са казали хората по въпроса   bouquet  bouquet

Аз май не се класирам за никоя класация  #Cussing out #Cussing out Ама видях, че най-зрелите мами са само на 38 г. , че ний тук само млади парчета сме се събрали  Hug Hug Twisted Evil
Забравих какво щях да питам, ама явно не е било толкова важно  Joy Joy

аааааааааа да,някой да има и сподели мнение за бейби монитор- Моторола. Или ако сте доволни от някоя марка бебефон, че ще ми трябва за новия дом  newsm78 newsm78

# 715
  • Мнения: 393
Добро утро  Mr. Green

Би-би, ще кача и ще покажа. Повечето са на клипчета, но имаше медали и купа. Медали имаше и за тези дето се справиха после с оборката и за едното момиченце (за най-добра ученичка), което дойде чак за тортата заради кръжок  Grinning  Общо взето всички останаха доволни май.

Елси, трябваше да минеш. Времето беше чудесно, а и замислените неща ни се получиха и децата бяха много доволни. Мишкотевица, спа през цялото време  Heart Eyes

Ха хах а ха а май доста общи неща имаме - аз съм на 04.08  Joy Joy Joy

ДБС ти кога беше родена?

А сега сериозно към майките с момченца. Правите ли нещо на пишките на бебетата? И може ли пишката да се затвори отпред, тоест кожичката да се слепи и да не може да пишка бебето? От вчера ми се струва че дупчицата на пишката е станала като кърфичка и взех да се вкарвам в някакви филми.

На 14.08.71г.  hahaha   А за втория ти въпрос бих ти предложила да го погледне педиатър. Помолих нашата педиатърка да ми покаже и обясни, а не да действа изненадващо и тя като погледна само ме попита според мен от къде точно пикае. Не се виждаше главичката и каналчето, но пък човека се изпишка и тя каза, че все още е добре и урината е бистра.  Прати ни при уролог. Оказа се, че е слепено повече отколкото трябва и няма как да се самопочиства, което стеснява изхода допълнително. Така с времето, когато бебето пишка се създава налягане в следствие на което се увеличава пикочния мехур и т.н. и т.н. Човека отвори само слепеното, почисти всичко събрано и каза, че е добре преди Коледа да отидем да отвори докрай, за да може да си расте човека спокойно и без неприятности от такъв характер. Ние вкъщи обаче започнахме да  действаме всяка вечер и отваряме малко по малко, за да може докато дойде време пак да отидем да е почти готово.
За захранването - нещата са много индивидуални. Казвала съм ви, че Емка я захраних, когато беше на 6 1/2 м. и тя нямаше заместено хранене до 2г. Първо си сучеше, после си хапваше, колкото иска. Факт е, че до ден днешен вода да пие ще се накапе, но аз съм дуракоустойчива на такива мацаници, пък и детето ни не е злоядо. На кухня не е записвана, готвила съм й и съм давала от готовите понякога (Гербер, а след това и някои на Хип ). Давала съм и други заради рибата примерно. Сок пропи доста след годинката и така. Нещата си зависят от бебе, майка, здраве и ред други.

Хайде хубав ви ден

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Добро утро  Heart Eyes
 
Дано еmi _v да се разпише скоро,но просто не смогва милата,защото  бате Стани почна градина,нормално почнаха и болестите и последно и Еми се беше разболяла,а и мъж и пътува на всеки 10 дена и остава сама с децата за по 3 дена поне.За съжаление и за срещичките в Пловдив много не успява.

еми  Hug.

# 717
  • Варна
  • Мнения: 35
Еййй аз както не бях писала два месеца за два дена сега два пъти ще успея ама друго е да имаш 2 теми да четеш Simple Smile

Elsun нашите зачатия на зъбки са долните резци, и ние имаме горе бели пъпчици на мястото където трябва да са кучешките зъбки и педиатърката каза, че това са кистички на венеца които са нормални и сами ще минат, няма нужда от манипулация по тях  Peace

Исках да пиша и за публикацията за захранването на Зафира, че снощи я прочетох и е страшно полезна за неориантирани майки като мене. Много благодарско Hug Hug

Гледам почнаха класациите, аз мога да се включа като най-крещяща майка по време на раждане hahaha Mr. Green Ly81 може да потвърди  Mr. Green  Embarassed

Лек ден за сега от нас при първа възможност пак ще се включим с Маги  Hug Hug

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 613
Добро утро и от мен!
Виктор е толкова надран по лицето, все едно е участвал снощи в Fight club hahaha
simi ,аз съм с този. Доволна съм, а и го взехме само за 200 лв. Но нещо батерията не е наред и в понеделник ще я сменяме.

# 719
  • Мнения: 27 524
Диони, Кашпичке, не се пънете за зрялост, ДБС отвя приза  Grinning

Сами Мами, отвя Зафира  hahaha За лесно зачеване - не знам. Мисля, че има доста мами, които писаха в другите отчетни, че от раз е станало  Simple Smile

За най-чакано бебе мисля да не броим, когато е второ. И мисля, че Котка и Калинка е тук  Thinking

Елсънче, аз казвах, че Макси Кози няма 0-18, иначе на други фирми има едно-две  Peace
Белеенето по венците не са излизащи зъбки  Hug

За захранването - не мисля, че има връзка злоядството с късното захранване (не по-късно от 6 месеца, наистина не е хубаво да се отлага повече. Глутен например не е хубаво да се въвежда късно. ). Според мен са грешки в предлагането и очкаването на майката, когато има отказ за храна. Също така е важно да се знае, че до годинка, особено при кърмените бебета, храната е само за опитване, захранване и запознаване с вкусовете, но почти не се замества цяло хранене с голямо количество. Абе, лека-полека и спокойствие във всичко и това е  Grinning Иначе кърмените все дърпат за цица, факт е, независимо кога и какво са яли  Crazy малко ме притеснява това, ама дотам да го докараме  Party

Откакто спрях дохранването, да чукна на дърво, ака всеки ден горчица с извара, много съм доволна  Blush

Общи условия

Активация на акаунт