Отговори
# 720
  • Мнения: 577
Блонди завиждам ти за акитата. Аз пък вчера прочетох в линка от Зафира, че зеленикавото аки е признак на недохранване. И понеже от край време сме с такова, рядко става извара с горчица, вече съм яко във филма. Снощи ми разказа играта - в 2, в 4, в 6, в 8 - и тази сутрин О! Чудо! - извара с горчица и при нас. Така че имам някакво чувство, че не суче достатъчно - и то не е защото няма кърма, а защото като стане по лека струята и я домързява да суче. И компресия правя и какво не правя и няма - дърпа главата и това е. А пък може и да се наяжда с малко, знам ли вече.... Но явно интервалите между храненията, които прави са големи.

Ама стана един пост - размисли на глас..(е не баш на глас, текстово)

# 721
  • Мнения: 6 705
Ще си остана без приз и това е Joy

Ние днес имаме годишнина и ще излизаме нанякъде цялото фемили Heart Eyes

Като ви чета за тази извара с горчица и ми се прияде, даже сега в магазина си мислех да купя извара и да направя нещо като пастет Grinning
Блонди, сега при мен е на дневен ред твойта содена питка Grinning

Аз май ще захранвам след навършени 5 месеца със зеленчуково пюре, ама пак ще чета и ще се допитам до педито Grinning

# 722
  • Мнения: 925
Честита годишнина Кашпи, много, много любов.  bouquet

Искам да ви попитам 700 грама наддаване за един месец малко ли са за едно бебе на 3 навършени месеца? Толкова е наддала малката и ми се струва не достатъчно. Галка и аз го четох това и се притесних, че май не суче достатъчно, но насила не става.
 

# 723
  • Мнения: 27 524
Как ще е малко  ooooh! Ама, момичета, вие защо искате слончета да отглеждате? И с напредването на месеците се намалява качването. Представете си, ако до годинката всеки месец качват по кило-две, какво детенце ще имате накрая  Shocked 20-килограмово  hahaha 700гр никак не е малко, даже за 3м си е доста. Към 8-ми месец често не качват нито грам и също е съвсем нормално, ако дърпат на височина. Стига сте се шашкали излишно  Stop

Галка, акитата постоянно ли са зелени? Като питах Хедра, тя каза да спра млечните изобщо. Може да се получи и след ваксина или както при Камелия беше еднократно, заради настинка. Но говорим за зелени, течни и силно миризливи! Иначе зеленикави на кърмено бебе са си нормални.

Кашпи, честита годишна, много любов и занапред   bouquet
И аз така ще захранвам, идеален вариант е  Hug

# 724
  • Добрич
  • Мнения: 22
700 гр. си е напълно нормално и достатъчно. Блонди го е казала вече - всеки месец все по-малко трябва да наддават. Моя синковец Камен също качаше главоломно първите месеци и едва 10-я месец промени тенденцията и смъкна половин кило за сметка на сантиметрите.  Peace

Кашпичка, честита годишнина и от мен! Още много такива празници да отбелязвате  Hug

Аз днес ще вадя зимните дрехи.  ooooh! Много ми е омразно и хич не ми се занимава, ама няма кой да ми го свърши.  Crossing Arms

# 725
  • Мнения: 577
Блонди, зеленикави, течни, но без миризма. Ето днес са жълти, течни, но се храни на час и половина, два - незнам какво да мисля....утре сме на консултация ще видим мерки и теглилки.

Кашпичка, честита годишнина!

Марли, и аз мнооого я мразя тази работа - и съм я отложила засега, ама ще трябва и аз да я свърша някой ден.

# 726
  • Мнения: 356
Момичета отдавна не съм се вясвала и до срещата не можах да стигна. Имах неканени гости вкъщи, бях и на един прощъпулник .... Какво прават мамите с неакащите бебета? Аз вече в чудо се виждам и мисля да го водя на Гастро е Токуда при Лазарова. Да видим какво ще ме посъветва. Гледам по кантарчето, наддаваме си перфектно, ама защо не акаме не знам. Някой да е намерил решение? Аз в такива филми се вкарвам с това неакане, даже пробиотик почнах да пия и диета с фибри да спазвам.
Връщам се да чета.

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 16:06 от mariaemanouilova

# 727
  • Мнения: 0
Галка я не се вкарвай във филми, пише,че може, а не задължително това е причината. Освен това 700 гр си е напълно достатъчно.
Днес и аз се отчетох с милинките на Блонди,само дето нашите бяха слончета  261uu.На всяко направено от мен топче малкия слагаше хоботче hahaha Сложих наполовина пълнозърнесто брашно и се харесаха и за още питаха. Освен това съм много доволна от себе си-вместо ориз сложих елда в топчетата/за супа топчета/ и не ме усетиха. Като им слагам пълнозърнест ориз и само ги плюят и тикат в чинията, но сега ги надхитрих Joy Joy Joy
Кашпичка а да ти е честита годишнината и все така добре да изглеждаш!
Марли не се кахъри,моят човек доста се амбицирал и може на 6-тия месец да ви отнесем hahaha
Мен ме е налегнала една такава мисъл за козите hahaha ,като ядат трева през лятото ,млякото им е рядко,сега есента като хапват смески,млякото им става мазно и гъсто. Между другото мислех да пробвам тази житена диета,сварих си спелта,но на първия ден се отказах кърмата пак взе да излиза на фонтани,явно ще ям плява и това си е Joy

# 728
  • Мнения: 54

Мен ме е налегнала една такава мисъл за козите hahaha ,като ядат трева през лятото ,млякото им е рядко,сега есента като хапват смески,млякото им става мазно и гъсто.

 hahaha hahaha hahaha явно неделята ти е ден за размисли  Twisted Evil Twisted Evil

Зефира, ти хубаво си яж плявата, ама дай тоз линк за правилното хранене за възрастни, че не можах да го намеря  Thinking Blush

# 729
  • Мнения: 0

Мен ме е налегнала една такава мисъл за козите hahaha ,като ядат трева през лятото ,млякото им е рядко,сега есента като хапват смески,млякото им става мазно и гъсто.

 hahaha hahaha hahaha явно неделята ти е ден за размисли  Twisted Evil Twisted Evil

Зефира, ти хубаво си яж плявата, ама дай тоз линк за правилното хранене за възрастни, че не можах да го намеря  Thinking Blush
http://fnap.government.bg/UserFiles/File/BrosHran_BG_2.pdf

# 730
  • Мнения: 278
Ох, момичета моя Боцко не слиза от цицата вече една седмица, какъв е този период на усилен растеж, ще ме умори. Като една котка съм, само лежа на леглото и току се сменям ляво-дясно. А човека си дремуца с цицка в устата и хич не му пука. Снощи не ме остави да спя и сутринта се принудих да го взема при мен /от доста време не го взимам вечер/ за да мога да се наспя. Отделно таткото си беше в къщи цяла седмица и аз не мога да се добера до компа, той си проверява фейс-а през 5 минути  hahaha . Малкия вече се смее с глас, сутрин се събужда и си гука на играчките, като му доскучее започва да крещи. Ходих до центъра и си накупих малко дрехи, но малкия пак рева и ме притесни. Защо не обича това дете да ходи по магазините, не знам  hahaha , но и на него купих блузка.
Блонди, 8 години опити, едно неуспешно инвитро. Ако има някой друг дългоправещ бебе да се сравним. Хареса ми класацията, много е оригинална. Абе нашата група като цяло си е много готина и бебетата ни са най-хубавите.  Laughing
Галка, мой приятел педиатър ми каза, че бебе може да има зеленикаво ако ако се храни по-често. Моя дребосък е със зеленикаво втора седмица и ме успохоиха, че нищо му няма. Но моя няма наяждане.

Последна редакция: нд, 21 окт 2012, 16:15 от Котка и Калинка

# 731
  • Добрич
  • Мнения: 22
Зафира, а дано, ама надали  Laughing

Ей, тия милинки ще взема и аз да ги направя, че взех да слюнкоотделям вече.  hahaha

Котка и Калинка, незнам за твоя синковец, ама моя малкия ми спира тока днес и доникъде съм с плануваната работа днес. Как можа вчера по магазините да спи 4 часа, а днес да е спал половин час от сутринта.  Crossing Arms Ще го водя пак на шопинг май.

# 732
  • Мнения: 27 524
Мария, ти последно кърмиш или даваш АМ или и двете? Доколкото си спомням даваш НАН. Имай предвид, че НАН запича по-ужасно и от Фризолак. Не бих давала тези две млека. НАН е най-най-запичащото, според мен от него идва проблемът, ако даваш такова. Смени го обезателно  Peace

Галка, Камелия яде винаги през два часа денем. Нощем до 4 часа е през два часа, а след 4 е на всеки час  Crazy

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 613
Блонди и Виктор яде така през деня Crazy. Вечер обаче прави 3- 4 часови паузи и след 5 на всеки час до 8 часа Whistling. Той може да не е гладен ама аз бутам щото ми се спи Whistling

# 734
  • София - град
  • Мнения: 141
Привет ние се връщаме от селски туризъм ходихме при вече пра бабата и пра дядото и пра пра бабата  Crazy  Добре мина пътя, но не знам защо малката е решила да оставя у хората впечатление за ревливо бебе  ooooh! вкъщи е послушничка и добричка отидем ли на гости става ревла....
Аз вчера чудно си починах 4 часа в салона с мама. То не беше подстригване,къдрене ,клюки ...от всичко имаше. Супер релакс,накрая като се прибрах вкъщи не можах да й се нагледам  Heart Eyes  Ииии съм изпуснала мощното оакване,стигнало е до врата  Joy изпуснах го да му се невиди хахахахха

Вчера минахме и през мола, в H&M има големи намаления. В сердика все още има бебешонски дрешки,че разбрах че в дъ мол са изчерпани бебешките. Накупихме страшни бодита,рокли,анцузи. Жестока работа и аз си взех шапка с панделка...от детската колекция  Joy Joy Joy

Да ви питам нещо...Емма вече се мръщи на Аптамил-а ииии като се налага да изляза става чудо,побърква ги. Какво да й дам се чудя. Утре сме на ваксина и ще питам и педиатъра,ама и вие ако искате да си споделите ще е добре.  Hug
Отивам да полегна.
А споделям и снимчица от днес.
Скрит текст:

Сими, много съм доволна от бейбифона на моторола. Подариха ни за погачата. С цветен дисплей, нощно виждане, 5 мелодии, двупосочна връзка, аларма,термометър. Много ми харесва че не улавя странични звуци и бебето като се разплаче микрофона се усилва. Реално и да има някакъв шумен фон не го чуваш но бебето само да измрънка и веднага го улавя! Много ми харесва.Но не знам модел и пари...

Общи условия

Активация на акаунт