Отговори
# 60
  • Мнения: 19
Да се включа за името - ние не искахме да подновяваме никого, а детето да има типично бълграско име. За момче знаехме от години - приятелят ми иска Крум, а за момиче се спряхме на Зорница. След ФМ стана ясно, че ще е второто. Сега оставихме околните да свикват, макар че не го разгласяваме много-много.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 179
Здравейте и от мен  Hug

Честито бебче на мама норбуко, да е жива и здрава!!!   bouquet
Искам да благодаря на всички, които ме насърчиха за кърменето след секциото. Наистина, трябва да съм спокойна, пък с бебка ще се справим някак. Има много бебчета, кърмени успешно след секцио. Малко повече се спекулира с това толкова ранно поставяне на бебето на гърда.
Аз съм на преглед на 17ти. Тогава трябва да изберем дата за секциото. Не са ми дали период, за който да избирам, но сигурно ще е в началото на ноември. Хич не ми се искаше аз да избирам дата, предпочитах бебето само да си "дойде", когато му е писано. Не вярвам много в астрология, нумерология и тем подобни, но ако има нещо вярно, не ми се искаше да аз да правя такъв съдбоносен избор за детето (макар че всъщност като родител цял живот ще ми се налага да взимам такива решения, свързани с бъдещето на детето).

Та какво казвате за този крем депилатоар - на виит е ок, така ли? Аз такъв съм ползвала последно в тийнейджърските ми години и си спомням, че хич не се справях добре. Оставаше като избръснато и то на няколко дни. Хич не ми ставаше гладко. Не знам дали е било от крема, който съм ползвала или от уменията ми.

Аз да ви разкажа как съм го "закъсала"  Blush Миналата година горе-долу по това време аз бях 52-3 килца, а мъжа ми беше 80+, което за нашите ръстове си беше доста ок (аз съм 164см, а той е 180). После аз понапълнях, той поотслабна, аз забременях, той продължи да слабее и така.... Вчера се качвам на кантара и - 70,4 кг. Шашнах се, ама не е като да не съм го очаквала. После като го накарах и той да се премери и....... 70,4 кг.  ooooh! Ужас, такава сме гротеска  hahaha А аз сигурно и още ще кача... Зле! Mr. Green

Аз отивам да си приготвям багажа за болницата. Май имам всичко, но да си го опаковам, че ме е страх малката калпазанка да не реши да излиза преждевременно  Simple Smile

Хубав и усмихнат ден на всички  Hug

# 62
  • Мнения: 14
Ех и вие отворихте темата за имената. С мъжа ми от оня ден пак започнахме затова да говорим и аз постоянно измислям нови, а той само ми се кара Simple Smile От самото начало харесахме Михаела, хем може да си дойде с името (8 ноември), хем и да е кръстено на татко. Но свекърите са много консервативни и като казахме, че няма да е кръстено на тях се поразсърдиха. Майка ми измисли Станимира, за да е и на свекъра(Стоян) и на баща ми (Марин). Първоначално ми хареса, но ме е страх, че ще е викат Станка и че ще и се  hahaha Вчера пък ми хрумна Ивайла и също много ни хареса и на двамата. Вече незнам  newsm78 Миличкото ще се роди, а ние не можем да изберем име  ooooh!
Чак ме е яд на себе си колко сме нерешителни.
Иначе да се похваля купих си всичко за родилното Simple Smile
Почивните дни ще направим есенното почистване и другата седмица ще купим всичко останало за вкъщи Simple Smile
Вие какво ще кажете за имената, които споменах? Кое ви харесва най-много?

# 63
  • Мнения: 43
Честита да ни е темичката! Hug Меци заглавието отново е супер и е много точно!  bouquet newsm51
deiza, тези компреси дето ги искат (еднократните чаршафи) аз си ги взех от колхозния пазар,
от гаражите. Магазина се казва Депо Бебе Център, там има абсолютно всичко.Точно 10бр. са в пакет.Почти всичко си взех от там и съм доволна. Моето сакче си седи до вратата и само чака... Simple Smile За този крем депилатоар взех и аз да се замислям,въпреки че засега се справям горе долу
прилично, но може и да опитам с него.
За имената, ние се спряхме вече окончателно на Радослав, пък да видим дали няма да размислим или пък да има някоя изненада и бебко да се окаже бебка (така казва моя доки, че според него е бебка).
 Joy Айде Варненки, няма ли да си уредим една срещичка такаа лееко ? newsm53  През почивните дни може би, или?? Кажете коя кога е свободна и кога й е удобно, аз съм без никакви ангажименти....Така че чакам предложения??  newsm03 newsm03 Simple Smile

# 64
  • Варна
  • Мнения: 483
Правдичка, на мен пък Станимира ми харесва. Имам приятелка, която се казва тсака и й викаме Мира, така че това да не те притеснява.  Никога не е гаранция на човек как ще му казват приятелите, а може и прякор да има.

Няколко  примера: 1. Mайка ми е искала да ме кръстят Моника, но баща ми й казал, че щели да ми викат Моника-хармоника и се отказали, което на означава, че после не ми казваха Гергана-барабана.  Joy
2. Имам приятелка, която се казва Добромира. Ние в училище й викахме Доби, но роднините й казват Диди.
3. Сестра ми кръстиха момченцето си Дани. Да, обаче сега висички питат- това момиче ли е или момче? Ама само Дани ли е или Даниел? ...

Така, че как ще му казват на детето не е много предвидимо.

# 65
  • Мнения: 319
 ooooh! Едва ви изчетох. Меци,   bouquet
Ейнджълс,  Hug може би ще имаме астрални близнаци Heart Eyes
И ние с името сме до никъде - мъжа ми само ме навиква, че как пък едно не ми хареса и да кажа - то ще е! Ще си родя в невидение май Mr. Green
При нас момата е ок, док каза, че вече и да тръгне няма страшно, обаче имам допълнителна плацента, каквото и да значи, та ми изписа Дузодрил. Някой пие ли? В каква дозировка?

# 66
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Дейза, тъкмо те прочетох и щях да отговоря това, което ти е казала Лора. Иначе навсякъде, където продават еднократни пелени (т.нар. памперси) би трябвало да има newsm78

За имената като че ли мъжът ми остави по- голямата част от избора ми на мен... В кръга на шегата му предложих Изабела и той за това име не се съгласи, ама аз и не бих кръстила така детето си. Спрели сме се на българско име, напоследък доста популярно. Единственото, което не можем да решим е дали да завършва на -А или на -Я - позволява и на двете букви. Искаше ми се името да има поне два варианта на галено име. В началото ми се искаше Емма, но после се замислих, че при тези кратичките имена има един проблем: и когато се караш, и когато казваш, че го обичаш името винаги е едно. При другия случай винаги мога на галено да си погивезя детето, но ако ще се "карам", тогава да си има обръщение за тогава, да си знае, че щом така се обръщам към него, значи някаква е надробило. Това ми беше изискването и за име за момиче и за име за момче. Много бих се радвала ако детето си има галено име, с което мама и тате се обръщат към него, вариант за приятелите. Засега имам тази опция на избор.

# 67
  • Мнения: 19
Виждам, че сте отворили темата за имената. Ние сме го решили със сигурност, даже вече като вземе да ритка и й казваме по име Simple Smile Въпреки, че е уж сигурен полът на бебето, в случай че излезе момче - и за това имаме име  Joy
Оооооооооо, благодаря за идеята мамчета!!! Страшно много ми хареса идеята за депилатоара  Joy Аз и без това от скоро все се мъча......, въпреки че още се справям, но става все по-трудно и по-трудно  Laughing

Аз досега  1ironing бебешки дрешки, че ми бяха останали още малко. Имам и още някои неща да изпера, като чаршафчета и ей такива... пелени и т.н.
Ааааа, докато съм се сетила, обиколниците за креватчетата и тях ги перете, нали?!  newsm12

# 68
  • Мнения: 5 173
Nie pyk още не сме говорили сериозно за имена. Постоянно ни питат, но като останем насаме - не коментираме. И като знам предния път какъв скандал ми спретна и как аз бях изпаднала в истерия, нямам никакво желание да коментирам с него името Stop. Имам 2 имена, като се роди и я погледна - ще знам кое да избера (или поне така се надявам) Whistling.
Аз съм със зъбобол (единственият ми мъдрец реши да се обади в най-неподходящия момент Twisted Evil) и като знам какъв зор беше миналите 3 пъти, когато ми вадиха останалите (с 2-на доза упойка), не ми се мисли какво ще става. Отделно и отчупената пломнба (на това място работи 3 поредни пъти, и 3-те с упойка, и ми става мн напрегнато при мисълта, че сега ще съм без ooooh!).
Някоя от вас подлагала ли се е на рентгенова снимка за зъб и на упойка?

# 69
  • Мнения: 65
Я да се запиша и аз !
Честита нова темичка и бебче! Да е жива и здрава, и много, много послушна малката кукла!

# 70
  • Мнения: 7
Здравейте мамчета Simple Smile Да се включа и аз-с термин 27 ноември Simple Smile Успех в приготовленията за бебчетата и раждането newsm10

# 71
  • Мнения: 2 035
Аз съм със зъбобол (единственият ми мъдрец реши да се обади в най-неподходящия момент Twisted Evil) и като знам какъв зор беше миналите 3 пъти, когато ми вадиха останалите (с 2-на доза упойка), не ми се мисли какво ще става. Отделно и отчупената пломнба (на това място работи 3 поредни пъти, и 3-те с упойка, и ми става мн напрегнато при мисълта, че сега ще съм без ooooh!).
Някоя от вас подлагала ли се е на рентгенова снимка за зъб и на упойка?

Шушулче, по същият начин и мен един мъдрец точно в самото начало на бременността реши да ми расте и ми взе акъла и така съм до ден днешен (само, че без никакви болки вече). Но ме е страх да го вадя, тъй като ще е с операция отстраняването му, а мен ме е с страх....искам да родя, та чак тогава да се подложа на това. Иначе крепим от самото начало положението му с дренажи. В началото ходех през 3 дни да ми ги сменят, след това веднъж в седмицата и не помня точно кога минахме на смяна на дренажа по веднъж в месеца. Сега следващата ми смяна е на 5 ноември, но се надявам да съм родила до него момент. Щом е проблемно и при теб ги питай дали няма възможност да успокоите положението с дренажи, че да не те почнат болки и контракции от болките да си докараш.  Rolling Eyes

# 72
  • Варна
  • Мнения: 392
И аз да се запиша Simple Smile
Днес бях на ЖК и всичко беше ОК с бебка и изследванията са добри от кръвта и урината. Сега ми взеха секрет за МБ и ще стискам палци да няма гадните гъби. Следващия път се разбрахме да ми даде направление за очен. Много скоро ме вика пак, което много ме учуди - на 18.11. Питах за запис на тонове, но доки каза, че нямал такава апаратура и май ще е при лекаря, при който ще раждам...
Сега мисля за ядене какво да готвя, защото ще ми идват гости за седмица, може и две (майка ми  Hug) Simple Smile Тъкмо да си оправя целия багаж,който съм си намислила.  

И аз да кажа за името. Нашето е Невена Simple Smile Не сме го мислили. Само, когато забременях казах на мъжа ми, че ако е момиче искам да е Невена и на него много му хареса. А аз не съм сядала да търся някакво конкретно име, а просто това си ми харесва. За момче никога не сме търсили и нямаме измислено, ако случайно лекарите са объркали нещо.... не знам на място ще го мислим...

# 73
  • Мнения: 5 173
Аз съм със зъбобол (единственият ми мъдрец реши да се обади в най-неподходящия момент Twisted Evil) и като знам какъв зор беше миналите 3 пъти, когато ми вадиха останалите (с 2-на доза упойка), не ми се мисли какво ще става. Отделно и отчупената пломнба (на това място работи 3 поредни пъти, и 3-те с упойка, и ми става мн напрегнато при мисълта, че сега ще съм без ooooh!).
Някоя от вас подлагала ли се е на рентгенова снимка за зъб и на упойка?

Шушулче, по същият начин и мен един мъдрец точно в самото начало на бременността реши да ми расте и ми взе акъла и така съм до ден днешен (само, че без никакви болки вече). Но ме е страх да го вадя, тъй като ще е с операция отстраняването му, а мен ме е с страх....искам да родя, та чак тогава да се подложа на това. Иначе крепим от самото начало положението му с дренажи. В началото ходех през 3 дни да ми ги сменят, след това веднъж в седмицата и не помня точно кога минахме на смяна на дренажа по веднъж в месеца. Сега следващата ми смяна е на 5 ноември, но се надявам да съм родила до него момент. Щом е проблемно и при теб ги питай дали няма възможност да успокоите положението с дренажи, че да не те почнат болки и контракции от болките да си докараш.  Rolling Eyes
Обадих се на доктора, каза, че щял да ме маже с нещо. Да, видим. Сега се приготвям да тръгвам. ПОсле ще докладвам какво се е случило Hug.

# 74
  • Мнения: 5
Здравейте момичета и от нас,   bouquet

да си призная нито съм ви чела, нито писала последните 2-3 месеца, но покрай баткото и работата не оставаше много време Cry, но от този понеделник съм си вече вкъщи и обещавам да съм по-активна

Меци, ще те помоля да ми сложиш синьо щъркелче, направо не мога да повярвам, че при всичката тази техника чак преди 2-3 седмици успяха  да разберат пола на малкото бръмбарче:) та в тази връзка и с избора на име сме под "кривата круша", ама като гледам и не си даваме много зор
Подхванали сте темата за раждането - ами мога да ви кажа, че и колкото трудно и тежко да е било, всичко се забравя още буквално първите дни след това. Самата аз - секцио преди 2 години / и то не от най-приятните, защото ми извадиха и няколко миоми/, сега отново секцио - но даже не го и мисля, повече ме е страх бебето да не подрани, че тогава ситуацията става по-сложна, но постоянно се успокоявам, че онзи горе си знае работата 

 Hug и се пазете, малко остана

Общи условия

Активация на акаунт