Отговори
# 690
  • Мнения: 668
Има и вариант за замразяване в пликчета, а аз лично съм се спряла на едни много изгодни комплекти на медела - има много мънички контейнери, които се водят за коластра - забравила съм точната цена, но обещавам да докладвам, когато ходя за количката ще проверя и ще питам, ако ви интересува

# 691
  • Мнения: 180
emili_vip, страхотно мамче, толкова се радвам, че вече сте добре и вкъщи  Hug Ти си страхотна майка и имаш невероятни дечица. Просълзи ме разказа ти, много си изживяла но 100000% си е заслужавало. Браво   bouquet  Да гушнеш малкия смел Лъчко и батко му!

Честити близначета на мама Цвети! Живи и здрави да са ти и много радости да ви носят!
Тихомира и на теб   bouquet. Честита ти рожба - здраве и усмивки!

Сю, добре дошла  bouquet


 Hug Монси за подкрепата днес в МД и приятната разходка. Много добре ми подейства...  Mr. Green Но все пак с този твоя "връх Мусала" на записите... ще заложа на теб  Grinning  Hug (или няма да е честно  newsm78)

Моят запис днес беше ОК. Ще се постарая да не се паникьосвам повече. Нервите проблеми не решават. Благодаря ви, момичета за подкрепата.

В поликлиниката на МД няма ток, защото е имало наводнение и най-вероятно чакат да изсъхнат стените и таваните, за да не стане късо  Laughing

# 692
  • Мнения: 307
Експланетче Я си покажи количката. Кой модел Грако си избра. Нова или втора употреба. Аз нали покрай счупените колички с баткото станах количкоман Simple Smile И се радвам за всяка избрана количка тъй че намери модела да оплакна окото Simple Smile

А това, което ми каза за 7 мия етаж и, че няма да е добре да прескачам до 5 етаж за да се къпя много ме накара да се замисля. Иначе за Вип стая на 12 етаж с още една в стая, Коце е приготвил парички. Ама се притеснявам само, че може да няма стаи.

Радулита Тая токова авария в МД сериозно ме накара да се замисля за Тина Киркова или Шейново пак. А и след разказа на Емили много клоня към Тина Киркова.

# 693
  • Мнения: 10
Хелоу коремчета!

Днес е наистина много хубав ден- само добри новини...
Да дам отчет и аз- бебо е много добре, 2500гр.,води, плацента- всичко е ток и засега нямаме данни за по-ранно раждане, а и си имаме дата за секциото, по-малко от месец остава и ще се гушкаме Party еее ако малкия не реши и да е по-рано Joy

За замразяването на кърмата честно не се бях замисляла, сега само се моля да имам кърма изобщо, а ако има и в излишък за замразяване- тогава ще му мисля, но все пак си мисля, че ще е по-добре да се замразява в специализирани съдове.Все пак контейнерчетата за урина са предназначени за съхранение на пробата не повече от ден.Но това си е мое мнение, никого не ангажирам

Лека нощ, с пожелания за всички ни да се по-сънлива, че после с бебоците ще е по-трудно

# 694
  • София
  • Мнения: 3 123
Sue ,добре дошла.Подготвителни контакции може да имаш доста преди 9-ти месец,важното е да не са болезнени.

тихомира88 ,честито - да ви е живо и здраво детенцето,да сте много щастливи!

Марито,честити ви дрешки за изписването!
И аз днес се сдобих с такива - мама ми ги купи. GrinningПанталонче и жилетка хресахме,като истинско мъжле ще бъде.Сега трябва само и едно боди и чорапки да взема.Одеалце ,като порт бебе, имам от баткото.
А докато си се разхождахме и две момчета ме спряха и ми подариха шише на Томи Типи. GrinningТа днес съвсем намаза беборан.

Цветенце,браво за хубавите новини! Hug

Експланет,да ви е честита количката,много да си я хареса и бебко и да се вози с кеф. Grinning
И аз от 3 дни нещо не съм много готино.Кръста  ме боли ужасно и едва успях да изгладя бебешките неща,хем на порции ги гладя.Коремището тежи,главата ме боли 3-ти ден,чак ми се гади на моменти.
И ме хващат едни страхове за бебето-както и в началото на бременността. Crazy
Не знам ще си изчакам ли датата,но в неделя ще се боядисвам,а във вторник ще съм на кола маска,та поне до тогава да седи на топло. Laughing

За контейнерите - аз да имам кърма,пък за после ще му мисля.Но ако гадните вещества се отделят при размразяване само,то може това да се прави в друг съд.

# 695
  • Мнения: 9
emili_vip Еххх как се зарадвах... откога ви мислим с Лъчко. Толкова хубаво ми стана докато те четях, и така си поплаках. Много се радвам, че вече всичко е наред и сте си вкъщи  Hug Браво на Лъчко!

Момичета май скоро ще трябва да правим албум Бебчета в снимка.бг Simple Smile

mimka_8, Герито /arnavonit/ Ами понякога една работа не си ли я свършиш сам... Ако аз не се разбързам да приключа няма кой, а бебка не можем да я посрещнем в тези условия, все пак съвсем скоро влизам в 9-я. Отделно имаме доста сериозни семейни проблеми и така като физически се занимавам с нещо и се разсейвам и не го мисля толкова, че да си докарвам контракции. А снощи така ми хареса да боядисвам, че не можех да се спра, не знам какво ми става. Сега ми остана да префасонирам един стар шкаф на шкаф за обувки, мисля някъде по него да издялкам годината или датата и после да обяснявам на бебка как двете с нея сме го правили заедно  Heart Eyes. Абе сигурно нашите са ме правили за момче /въпреки, че не си признават  Crazy

ira_bebeto Някой ми беше казал, че влагоабсорбаторите на Церезит никаква работа не вършели. На мен вчера една комшийка много ми похвали техния, който бил на ток, днес видях и в една приятелка също на ток, много вода събирали. Та мислех тези дни да се разходя по магазините да видя какво и на какви цени предлагат.

Sue Добре дошла! Повечето тук си имаме контракции, аз от 5-6 месец някъде.

тихомира88
Да ти е жив и здрав малкия Даниел, да расте щастлив и усмихнат!

Добре де ами ако тези пластмасови контейнерчета не са подходящи за кърмата, заради пластмасата, не става ли да се съхранява кърма и в тези малките найлонови торбички за фризер?  newsm78 Няма да е най-удобното нещо, но пък са си пригодени за фризер /това в случай че говорим за замразяване/. Предполагам за кратко съхранение в хладнилник не би имало проблем с пластмасата.

nori4ka87
Почивай повечко, не вдигай тежко, не се натоварвай физически и емоционално и стискам палци да си дочакаш термина  Hug

*Цветенце* Браво за хубавите новини!  Hug

Хайде сега да ви накарам всички да си погледнете коремите  Mr. Green Една приятелка ми каза /сигурно от бабините деветини/, че когато тъмната линия над пъпа ми стигнела горе до ребрата значи е дошло времето и ще се ражда  Crazy. Моята още не е стигнала. Ама аз пък трябва да устискам до към 20 ноември поне... ама дали и бебка ще стиска...

# 696
  • Мнения: 9
Момичета вие хубаво правите залагания, коя ще е следваща, ама да не взема да ви изпреваря  Mr. Green. Ако знаете преди малко какъв ужас изживях   #Crazy .
Скрит текст:
Самичка съм си вкъщи, в момента държа всички врати отворени, за да се измирише по-бързо боята. Влизам в тоалетната да пишкам /тя е близо до входната врата/ и не се затворих, краката ми са на 30 см от прага и както си седя и в един момент със скорост в тоалетната нахлува мишка - една такава сочна с тяло около 12 см и опашка сигурно 5-6  Shocked. Изпищях  и явно я стреснах защото веднага излезе, но пък аз затворих вратата в бързината и не видях в каква посока тръгна  Confused. И сега страх как ще изляза от тоалетната ами ако ме чака отвън? Покатерих се на един леген и така успях да се избутам в коридора и почнах да се оглеждам, ама никъде не я виждам. Реших, че може да е дошла отвън от входа, защото под външната ни врата има може би около 3 см процеп, излязох във входа, но нищо. Страх ме беше да се върна вкъщи, излязох до колата и си взех гумените ботуши от там, в случай на близка среща да не съм по джапанки Whistling. Силно се моля да си е излязла обратно навън, огледах стаите набързо и не се вижда, ама ако още е тук сигурно е някъде скрита. Леле как ще спя тази нощ и идея си нямам  Rolling Eyes. Няма как да проверя основно, понеже имаме много багаж, кашони, чували, инструменти и не мога да се завра нявсякъде за разлика от нея. Моля ви се дайте идея какво да правя, ако е още тук има ли как да я примамя с подръчни материали, че по това време едва ли мога да изляза да купя нещо против мишки. Уфф нали не може да ми се качи на леглото  newsm78? А вие сте тръгнали да ми говорите за мравки  Laughing

# 697
  • Мнения: 1
explanet  майка й се храни добре да ти кажа, то затова и момата ще е голяма Simple Smile

Monsy  и snowflakely  Имате си интересно събитие в МД! Това е знак, че ще ви върви като по вода раждането Simple Smile

sinapovaaya  това с наводнението ще се оправи, не се притеснявай Simple Smile Все пак съм сигурна, че и в момента доста мами раждат там, така че действай си по план  Simple Smile Аз като се настроя на една вълна и ми е по-спокойно Simple Smile

Май нещо залаганията ще са със съвсем неочаквам край Simple Smile

Little_Snow_White  точно така мила, и аз така казвам. До 2ри не давам път!

Моята линия на коремчето е една такава бледа, че едва я виждам, ама определено не е минала пъпа, така че аз засега съм на опашката Simple Smile

# 698
  • Мнения: 73
Тили нямаш ли съседи с котка? Мишките усещат миризмата на коте и бягат веднага.

# 699
  • Мнения: 307
tilivanili Моя мъж казва да не използваш в никакъв случай отрова, защото тя трови и хората и може да не е съвсем безвредно както си на финала. Ако мъжа ти е "смелчага" да я намери и убие собственоръчно мишката е най-добре. Втори вариант е със капан, ама не слагай сирене, защото сирената, които се продават в момента за нищо не стават и няма да помогнат в хващането на мишката. По добре да се сложи хляб с мазнинка или краставица или нещо друго на капана.

Успех в борбата с мишките!!!

# 700
  • Мнения: 83
Тили,едва ли имаш капан в момента,но все имаш под ръка две тави-направи си.Вътре между тях сложи нещо мазничко и ги подпри с орехче или друго лесно събарящо се нещо.Поне ще е сигурно ,че няма да се качи при теб Laughing(тя е по-уплашената сигурна съм).Аз също мисля,че отровата е лоша идея.

# 701
  • Мнения: 9
Мъжът ми е в Германия и се връща другата седмица, най-много утре вечерта баща ми да може да мине, ама до тогава? Чудя се дали да не спя в колата. Нямаме котки във входа, ама пък да извикам някой с котка да постои известно време също не знам дали е удачно предвид много силната ми алергия към котки  Confused Освен да наредя в коридора от соленките с извара, които направих днес, и да я примамя там ако е в някоя от стаите?

# 702
  • Мнения: 1
Тили, има един изпитан метод....в апартамента при нашите отвреме навреме, незнайно откъде се появява по някоя и друга мишка и този номер винаги минава....значи.....взимаш орехче, забучваш клечка за зъби и хлебче на другия край на клечката....и с орехчето подпираш една тенджера като хлебчето да се пада от вътрешната страна, разбира се....винаги се хващат на това....нашите мишлета бяха малки и много сладки(от разтояние), не знам дали са същите, защото ти казваш, че тази била тлъста....но пробвай все пак Simple Smile Стискам палци  Peace

# 703
  • София
  • Мнения: 131
момичета, не помня кой беше профи по въпроса за фотоапаратите, но моля да се откликне на лични (да не спамим темата) и да си каже мнението за това чудо на техниката http://www.technopolis.bg/b2c/details/398436/P11050201~1/D-SLR-f … D+18-55DC+75300DC

# 704
  • Варна
  • Мнения: 506

Хайде сега да ви накарам всички да си погледнете коремите  Mr. Green Една приятелка ми каза /сигурно от бабините деветини/, че когато тъмната линия над пъпа ми стигнела горе до ребрата значи е дошло времето и ще се ражда  
Ами аз като нямам хич  линия Crossing Arms ..знаех си, че няма да раждам

Тили, това с мишката голям ужас Tired Няма ли как да спиш другаде?

Влагоабсорбатор имаме на ток, бая вода събира, особено като се позатворим зимата... с литри. Около 200 лв струваше. То като нямам къде да сложа сушилня, с простира и дехюмидитито цялата ни спалня е сушилня Joy

Общи условия

Активация на акаунт