Болничен по време на бременност-3

  • 80 726
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 297
jane_anderson Много благодаря за съвета! И по-добре,че не си се сблъскала с това! Simple Smile

Ами то не е гаранция, че няма да ми се случи като се върна един ден след 1-2 години...затова мисли за теб и за бебето, септември не е далеч, няма да ти личи Simple Smile почивай си се опитай да не се притесняваш  Peace

# 736
Дано да не ти се налага!!!
Точно в това е проблема,че няма време за почивка...от тази работа .. но така ще е.. нямам избор Simple Smile

# 737
  • гр. София
  • Мнения: 182
Въпрос и от мен: Родих на 07.06 с планово секцио, като постъпих в болницата на 06.06. Болничния за раждане ми е издаден на 06.06 за 42 дни до 17.07. Болничният е вече в НОИ и имам преведена сума за месец юни. Днес ходих при педиатърката и обсъдихме болничния, който тя трябва да ми издаде. Според нея болничният от болницата ми е объркан и е трябвало да започва от 07.06, когато съм родила, а не от 06.06, когато съм постъпила в болницата. Започна да прави някакви сметки от 45-дневния насам и изчисли, че не може да ми издаде болничен преди 19.07, а на мен реално ми трябва от 18.07така ми става дупка от 1 ден и не знам какво да правя. Не знам какво да правя. Според педиатърката на 06.06 съм била бременна, а не родилка и не може в тези 42 дни, давани за възстановяване на родилка да фигурира 06.06. Моля, за съвет!  Hug

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Според нея болничният от болницата ми е объркан и е трябвало да започва от 07.06, когато съм родила, а не от 06.06

Да,така е.Трябва този болничен да се коригира и да започва от 7 ми

# 739
  • гр. София
  • Мнения: 182
Като е в НОИ и е изплатен за м. Юни, как да го поправя?  Rolling Eyes

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Като е в НОИ и е изплатен за м. Юни, как да го поправя?  Rolling Eyes

Да ти кажа и аз не знам в такъв случай какво се прави.Някоя колежка ще се включи,а ти пиши мейл до НОИ с въпрос как да процедираш

# 741
  • Мнения: 4 292
Според мен не влизай във филм с Нои, че там е страшна работа, накарай лекарката да ти пусне болничен с един ден напред и ще си спестиш много нерви,може да го направи, ако иска.

# 742
  • Мнения: 78
Хора, освен в сайта на НОЙ, има ли къде другаде да си проверя, колко стаж съм направила? Защото, в сайта на НОЙ от едно известно време, линка не се зарежда...  Thinking

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Хора, освен в сайта на НОЙ НОИ , има ли къде другаде да си проверя, колко стаж съм направила? Защото, в сайта на НОЙ от едно известно време, линка не се зарежда...  Thinking
Сайтът на НОИ не е спирал да работи и в момента може да провериш.Пробвай от друг компютър
Другото място е сайта на НАП,но ти трябва техен пик код

# 744
  • Мнения: 78
Хора, освен в сайта на НОЙ НОИ , има ли къде другаде да си проверя, колко стаж съм направила? Защото, в сайта на НОЙ от едно известно време, линка не се зарежда...  Thinking
Сайтът на НОИ не е спирал да работи и в момента може да провериш.Пробвай от друг компютър
Другото място е сайта на НАП,но ти трябва техен пик код
Сайта работи, но линка към проверяването на стажа не зарежда...  Crossing Arms

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Сайта работи, но линка към проверяването на стажа не зарежда...  Crossing Arms

След като говорим за стаж е повече от ясно,че става дума за този линк.И той РАБОТИ,и не е спирал да работи

# 746
  • Мнения: 2 200
Според мен не влизай във филм с Нои, че там е страшна работа, накарай лекарката да ти пусне болничен с един ден напред и ще си спестиш много нерви,може да го направи, ако иска.
По-добре "влез във филм" с НОИ, защото ще имаш проблем за напред с плащането. Пиши по ел. поща. ЛЛ на детето е права.

# 747
  • Русе
  • Мнения: 179
В момента съм по майчинство за отглеждане на дете до 2 год. , обезщетението за 2-рата година е по- ниско спрямо 1 - та година и болничните за първата бременност ( ползвах и ТЕЛК ). Въпросът ми е: откога е най-добре да изляза в болничен за втората бременност ( рискова е ) ? На колко дни болнични имам право ?

# 748
  • Варна
  • Мнения: 368
Здравейте, надявам се някои да може да ми отговори на въпроса. Февруари месец бях в болничен за 6 работни дни и от Нои ми изплатиха по 29лв на ден. От средата на януари ми бяха увеличили осигуровките от 470лв на 905лв. На 29.05 излязох в 45 дневния болничен и видях, че са ми изплатили по 27лв. на ден. Възможно ли е да има някаква грешка, тъй като дефакто имам с теи месеца по вече на по- високи осигуровки, а получавам по- малко.

# 749
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Здравейте, надявам се някои да може да ми отговори на въпроса. Февруари месец бях в болничен за 6 работни дни и от Нои ми изплатиха по 29лв на ден. От средата на януари ми бяха увеличили осигуровките от 470лв на 905лв. На 29.05 излязох в 45 дневния болничен и видях, че са ми изплатили по 27лв. на ден. Възможно ли е да има някаква грешка, тъй като дефакто имам с теи месеца по вече на по- високи осигуровки, а получавам по- малко.


Възможно е.Все пак болничен на общо основание се смята върху предходните 18 месеца, а този за бременност и раждане върху предходните 24.Ако имаш голяма разлика в дохода в предходните месеци може и да се получава такова обезщетение.Сметни си го и с калкулатора:
http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php
Ако все пак ти се получава повече пиши е-мейл на НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт