Коремчето вече расте, а през АПРИЛ ще сме с бебче в ръце! Тема 8

  • 22 482
  • 712
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Мирама, супер значи утре си си вкъщи.

За мазането на бебето, има различни схващания, едно време нас са ни мазали относно с мас, защото не е имало друго. Принципно маста се е обезсолявала и два пъти преварявала. Хубаво нещо е, но според мен е малко по-силен алерген, и затова аз предпочитам зехтин. Всеки има право на избор, но е хубаво и да се информира преди да направи своя избор. Hug

Glory_girl, аз започнах да пия Линекс, и се чувствам далеч по-добре.

Хубав ден ви желая, тук го дават уж да вали цял ден, а такова слънце е изгряло Simple Smile))

# 676
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
След 2 седмици влизам в 5 месец:))) Тогава съм на Ж.К. и се надявам да видим вече бебчо ли е или бебка:))) Скоро ще се напълни с розови и сини щъркелчета  Mr. Green

# 677
  • Мнения: 94
Mirama браво, че е минало много леко. Аз и при двата пъти имах доста силни болки след манипулацията, ама викам айде първия път защото беше в много напреднала седмица, но вторият?!? Измериха ли ти шийката колко см. е? А казаха ли ти да не вдигаш тежко, да не се преуморяваш?

# 678
  • Мнения: 3 181
Как се измерва шийката на матката?

# 679
  • Мнения: 70
Kidmen,до колкото се сещам при Мirama серклажа не се налагаше поради скьсена шийка,а имаше др.причина.На мен ми предстои сьщото и мн.се притеснявам.И все си мисля,че при мен ще има блоки,защото преди време след подобна манипулация имах ужасни болки.Шийката ми е 2см.А при теб защо е било?

# 680
  • Мнения: 22 496
ани, мери се с вагинален ехограф, така е най-точно.

При мен препоръчаха серклаж заради преждевременното раждане предния път. Болка не съм имала никаква, освен за 10тина мин. в яйчниците, но нищо повече

# 681
  • Мнения: 94
dghigova не се притеснявай. Самата манипулация не е нищо особенно и става бързо. По-неприятното е, че трябва да влезнеш в болница, да ти слагат упойка и ако имаш болки после. Но колкото по-рано, по-добре. При мен първият път си  обяснявям болките, защото са опъвали шийката за да могат да я зашият, все пак е била 1.3см, а сега не е имала такъв проблем. 2 седмици след серклажа ми я измериха и беше 3,1см, не знам защо имах пак болки, може би е до лекаря.

# 682
  • Мнения: 410
Ето ме и мен.
Мирама-радвам се за теб,че всичко е минало ок.
Ние днес се разходихме с приятели до Бачковския манастир и от там на една поляна-децата играха,ние подишахме чист въздух.Досега спахме.Радвам се,че успях да си купя една икона на св.Христофор-за моя мъж е GrinningПосле пак ще ви видя  bouquet

# 683
  • София
  • Мнения: 4 143
Здравейте момичетаа,

И ние преди малко се прибрахме. Ходихме с моя приятел и едни приятели до Камбаните....изкарахме си страхотно. Разходихме се, подишахме чист въздух и се прибрахме. Наистина е страхотно човек и малко като смени обстановката...особено ако е някъде сред природата. В групичката в фейс качих моя снимка от днес. Като позагледах май на мен си ми личи доста от някои други момичета  Joy Joy Joy

Барбалетка - аз съм на преглед на 13.11 и тогава ще я питам за космодиска и веднага ще пиша какво е казала. Хахаха да звучи наистина адски смешно да ходим с космодиск, но ако няма проблем и ще облекчи болките мисля, че ще е добре, а и ако е под дрехите не личи толкова много. Hug Hug

# 684
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Уау, колко сте неактивни  Mr. Green Къде се губите?
Аз имам чувството, че корема ми порасна чувствително последните няколко дни и не е внушение. Расте бебока и не се шегува:)
Вие как сте?

# 685
  • Мнения: 11
Да изразя и моето мнение ...аз съм решила от "бабините деветини" да използвам само зехтин за кожата на бебето защото той е пречистен и натурален продукт и да се мажа против стрии с маз.Казвам ви и двете братовчетки на приятеля ми почти нямат стрии след ражданията си !!!А пък една съученичка се маза с какви ли не кремове от аптеката (включително и скъпи) и да не ви обяснявам как е нацепена милата Sad ! Иначе тези посолявания и тн не съм ги чувала и не бих ги използвала.Всичко с мен е чудесно,надявам се и при вас....поздрави по коремчетата (макар и все още малки Simple Smile ) !!!!

# 686
  • Мнения: 11
Да ви се похваля и аз починах добре този уикенд ,ходихме на село и се радвах на природата и последното слънчице !!! Много разтоварващо и зареждащо ми действа Рила !!!

# 687
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
placa, браво за почивката Simple Smile
За мазането аз съм казвала и преди, зависи изцяло от кожата. Мазането е хубаво, защото при разтягането на кожата, става много чувствителна и сърби. Стриите не могат да се избегнат. Но зависи и от качените кг:) Много даже:) Над 20, почти гаранция за стрии. Аз пробвах всичко, вкл. и зехтин, но положението е трагично, нищо не им попречи на гадовете  Mr. Green Сега това не ме притеснява, защото от първия път няма как да стане по-зле. Така или иначе вече половинки бански са изключени на плажа:)

# 688
  • Мнения: 4
Аз качих 12 и се разцепих цялата  ooooh! Типът кожа също е от значение, моята просто не е еластична. До деветия месец се мажех, после нещо ме домързя. Сега съм си обещала, че ще съм по-старателна  Simple Smile

# 689
  • Мнения: 410
Добро утро.Аз качих 20 кг.,мазах се с бадемово масло и нямам 1 стрида-явно е до кожа.За осоляване не бях чувала,защото съм от Русе и в нашия край не се правят такива неща,но сега нали съм в Пловдив-свекърва ми като се прибрахме(макар,че Оливия беше вече на 8 мес.) не пропусна да ми каже за солта.Категорично и дадох да се разбере,да не ме занимава е простотии и да не ме дебне да се обърна и зад гърба ми да слага....че е способна на това #2gunfireПримири се някакси.Отива да будя малката за градина и после се връщам и почвам да чистя  newsm28 newsm79 1ironing wash hang 1dishes

Общи условия

Активация на акаунт