Коремчето вече расте, а през АПРИЛ ще сме с бебче в ръце! Тема 8

  • 22 467
  • 712
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 295
Alexiana, не, че е задължително нощното кърмене, но пролактинът при кърмачки се образува най-активно нощем. Нощното кърмене наистина доста стимулира лактацията, съдейки и по мои приятелки. Дъщеря ми е кърмена 13 мес., като нощното й кърмене продължи доста - над 6 мес. и е било на различни интервали, не точно на 3 ч. Но пък децата са различни - познавам и такива, които правеха по над 6ч. нощни паузи (за което така завиждах на майките им  Mr. Green), и все пак се кърмиха. В тези случаи обаче имаше по едно цедене през нощта. Но като минат първите месеци и се регулира лактацията, става по-лесно.  Peace
И добре че са измислени подплънките за кърмачки  Laughing - без подплънки и сутиен за кърмачки повече не отивам да раждам!

# 706
  • София
  • Мнения: 4 134
Alexiana, не съм Кай Рен. но ще се опитам да отговоря на въпроса ти към нея Embarassed
За да се стимулира лактацията е добре в началото да има 8-12 кърмения за денонощие (първите 6 седмици). Не е добре да има "почивка" продължаваща повече от 5-6 часа (дори и по-малко, зависи от организма)...
А бебчетата в началото си се будят през нощта, горе-долу на такъв интервал от 3 часа (е, някои и на 30 минути, други пък - на 4-5 часа) - просто имат нужда от порцията си, защото стомахчетата им са мънички и не могат да поемат количество, което да ги засити за цяла нощ...


Малееее звучи ми доста сложно и страшно.....надявам се да успея да се справя. Това ми е най големият страх - дали ще успея да се справя с кърменето, дали ще мога да кърмя, дали правилно ще кърмя и т.н. Но има време и затова да мисля....по натам ще взема наистина да прочета книга ли, на лекция ли да отида ...... защото без да го видя или прочета със сигурност няма да успея да се справя.

# 707
  • Мнения: 0
Да, и моите се будеха нощем много малко, може би до към месец, после правиха поне 5 часа пауза, но гърдите така ми напращяваха, че като захапе бебето направо ще се удави горкото Simple Smile) Аз не съм ставала да се цедя, мързел съм особено нощем. Все пак ги кърмех до 9 месеца.

За мазането, Икаров е много хубаво, но аз няма да мога да му изтърпя миризмата. Трябва да си взема някакво масло, което да ми мирише по-приятно.

# 708
  • Мнения: 26

sweet_manicheНе, сега временно съм при мама до каменица, докато мъжо изкарва пари и боядисаме къщата, а после ще се местя на центъра, където ще е ад за бебо и не знам къде ще ходим на разходки, най-вероятно на Альоша. какво бутане ще пада с количката не е истина.


˙·٠• АлЕкС •٠·˙
Не се притеснявай, то мъничето ще те научи, и майчинският инстинкт ще се появи.
Най-важното е да си спокойна. Hug

Пожелавам ви хубав ден, аз отивам по задачи, да оправям документи и на унито. Peace

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
Алекс и аз първия път бях супер изнервена поради факта, че си нямах и идея за какво иде реч... А твърдо бях решила, че ще кърмя - щом мога да предотвратя нещо, (визирам най-вече алергиите, защото това ми беше стимула), ще направя всичко по силите си...
Е, минахме през доста трудни периоди, заради това, че не се доверих на инстинктите си и тези на бебето, а послушах други хора... За моя радост - доста съм ината, та успяхме да се преборим и с много-намалено количество, и с храненето със шише (с кърма, между другото Mr. Green), и с безбройните кърмачески стачки... и с какво ли още не hahaha Joy hahaha

На мен най-голяма помощ (най-вече морална), ми дадоха момичетата от НАПК и ЛЛЛ   bouquet  
Винаги ще им благодаря за това, защото няма нищо по-хубаво от това ад си гушнеш мъника, да му дадеш да суче и то да те погледне с онзи поглед... Съжалявам - думите не ми стигат, да опиша чувството, но със сигурност, не може да се сравни нито с първоначалните любовни трепети, нито с това, да видиш детето си за пръв път... неописуемо е Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Мамите, които са кърмили знаят за какво говоря, а на тези, които им предстои - пожелавам да е лесно  Hug

# 710
  • София
  • Мнения: 295
˙·٠• АлЕкС •٠·˙, само така звучи  Wink Дори началото да е малко по-трудно, сега вече има много места, от които може да получиш помощ.

# 711
  • Мнения: 6 998
На мен въобще не ми звучи трудно. Ама на мен и раждането не ми звучи трудно. Бе въобще на мен цялата история с това, че ще имам бебе, ми се вижда много идилична, лесна и песен да го пееш  Joy
Сигурно много ще се изненадам  Mr. Green

# 712
  • Мнения: 0
Момичета, може да продължите темата за кърменето в НОВАТА ТЕМА   bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684527.new#new

Общи условия

Активация на акаунт