Коремчето вече расте, а през АПРИЛ ще сме с бебче в ръце! Тема 8

  • 22 479
  • 712
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 002
Аз също съм от Пловдив, но това за солта го чух от форума. Rolling Eyes Нито на мен са ми слагали, нито на нашите. Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 1 146
Здравейте, радвам се, че сте починали през уикенда. Мирама, чудесно, че всичко е минало леко!
Ние и двата дена бяхме на разходки, минахме повече от 15 км. Вчера ходихме на Вазовата екопътека по Искърското дефиле - голяма красота от есенни багри. Оказа се, че си има изкачване, но се справих геройски, въпреки че качените кг ми тежат. В събота пък обикаляхме някакви пътеки около Банкя, там беше без изкачване - загрях тъкмо, така да се каже  Laughing
За мазането - предпочитам естествените масла (е не мас). За стрии съм си купила маслото на Икаров - комбинация от масло от гроздови семена, зародиш и кокос. Съдържа и етерични масла - розово, пачули, бергамотово и петигрен. Хубаво мирише, добре попива, не остава мазни следи. Обаче ме мързи да се мажа, все се успокоявам, че още е рано. Сестра ми се маза с разни мазила, няма нито една стрия, въпреки че качи 20 кг. Обаче аз ще имам, защото и сега си имам малко по бедрата от вариации в теглото - това показва, че съм предразположена. Майка ми няма нито една стрия, пък не се е мазала никога - основното е до типа кожа.

# 692
  • София
  • Мнения: 295
Добро утро!



Аз още не съм започнала да се мажа с нищо, но с темповете, с които расте тоз корем, може би е време да почна. Май ще се спра на Икаров - цената ми харесва най-много  Laughing Предният път качих към 11 кг., мазах се с Мустела, не особено редовно, но пък нямам стрии. Надявам се и сега да ги избегна.
За солта... ще замълча.  ooooh!

# 693
  • Мнения: 356
Alexiana, и аз имам стрии по бедрата от преди доста години и също като теб си мислих, че съм предразположена, но за моя най-голяма (в хубавия смисъл) изненада от предната бременност нямам нито една  Simple Smile Мисълта ми беше да не бързаш със заключенията  Peace
Аз съм на принципа "прави каквото трябва, пък да става каквото ще"  Sunglasses И с предната бременност, и сега се мажа с продуктите на бейбилов (марката на ДМ), но не съм особено редовна  Rolling Eyes Просто го нямам навика да се мажа с кремове и лосиони, а хич не е лошо да си го създам, че все пак годинките напредват...

# 694
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Сега това не ме притеснява, защото от първия път няма как да стане по-зле.
О, може, може (казал оптимистът Wink)
С втората бременност коремът ми нарасна много последните 2 месеца и въпреки мазането, се сдобих с едно "слънце" около пъпа.
Аз се мажа не за друго, а да поддържам някаква влажност на кожата, че иначе е като пергамент. Нападнала съм сусамовото олио, с което миУото подправя азиатските гозби Wink.

# 695
  • Мнения: 56
И аз си взех маслото на Икаров и вече 10 дни се мажа с него, обаче хич не ми харесва как мирише  Sad

# 696
  • София
  • Мнения: 295
Защо, на какво мирише?  Confused

# 697
  • София
  • Мнения: 4 143
Добро утро момичета,

Аз преди 30 мин. станах и гледам какво се случва по телевизията. Тази събота и неделя ми бяха много добре оползотворени ( разходки в Заимов, до Камбаните ). Чувствам се заредена с енергия и след малко ще ставам да пооправя вкъщи и мисля да сготвя едно спаначе......нали е полезно за нас - бременните, а и скоро не сме хапвали. И после трябва да помисля какъв подарък да направя на моя приятел, че утре има РД.
Надявам се всички да сме добре  Grinning Успешна седмица на всички и най вече на момичетата, които са на работа.

Мирама - чакаме те да се прибереш и да разказваш. Hug Hug Hug Hug Hug Hug  
bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 698
  • Мнения: 56
ами не мога да определя точно, но не ми харесва, въпреки че на милото и на щерката не им прави впечатление да мирише зле  newsm78 явно в мен е проблема

# 699
  • Мнения: 1 146
Барбалетка, това ме успокои, дано не са много пораженията накрая  Grinning
Ластнейм, явно е въпрос на вкус.
Кайрен, да те питам нещо относно кърменето - задължително ли е храненето през нощта и то на интервали от 3 часа? Мен ми се вижда адски малко. Било важно да се стимулира лактацията, но така или иначе го дават за първите 4 - 6 седмици това нощно хранене, а тя лактацията се поддържа и по две години, без нощно хранене. Дай малко светлина за непросветените  Grinning

# 700
  • Мнения: 26
Добро утро, мами!
Аз за сега ще започна да използвам кокосовото си олио, обаче много искам домашен крем от невен.
Обаче нямам село, е баба  се премести на такова преди няколко години, ама е една градска и нищо не прави. Не мога да се сдобия с такъв, днес ще разпитам колежките все някоя е от село. Flutter
За сега съм качила 2 кг, никога не съм качвала много и ми е малко притеснено. Занимавам се със спорт от дете, любителски не професионално и никога не съм обичала дебели хора. Знам, че звучи гадно, просто тъпото ми съзнание ги приема като неестествени, е и чирозите анорексички не харесвам. #Crazy
Не искам да съм груба или да обидя някой, просто така съм отраснала. Майка ми е на 48, тежи 50кг, а мускулите на ръцете спокойно може да засрами повечето ми колеги.

Вчера бях на разходка на парк Лаута, Пловдив и  срадост видях, че са направили  2 спортни площадки  с успоредка, лостове за набиране и един уред за страхотно коремни преси с обратен наклон, така ми се иска да пробвам коремните преси и си обещавам, че като родя сме там с бебето.  baby_neutral Blush

# 701
  • София
  • Мнения: 4 143
ами не мога да определя точно, но не ми харесва, въпреки че на милото и на щерката не им прави впечатление да мирише зле  newsm78 явно в мен е проблема

Хахаха нормално. При нас в момента е по обострено обонянието и затова усещаме повече миризмите.

# 702
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен. Не мога да ви изчета, много пишете.... В нашата детска имаше първо скарлатина, варицела и после друг вирус с гнойни пъпки по дланите и ходилата, и с афти и гной по устата и сливиците. Така че с номер 2 се гледахме дълго и едва днес се престраших да го пусна на детска и успях да се добера и аз до компа  Grinning
Да кажа че с първите 2 бременности не съм се мазала и ден и нямам и 1 стрия. Сега използвам останалото от тази зима бебешко олио на Ивко. - БЕбино, то е немско с много добра цена. Дени ми се обрина от всички други мазила освен от зехтина и това олио( тогава сисе казваше Кокона -майка). С Ивко пак бях в началото, че не мога да намеря никъде такава марка  Whistling Почнах с мустела, нивеа, бубхен, наново зехтин, но синковеца отхвърляше и шамлоаните даже. Даже адерма и сабамед бяха използвани от нас. Имах напредък с Нахкерцен на Д-р ТАЙС, но временно. На 6 месеца се разболяхме от варицела и Милото купи от аптеката бебешка пудра Бебино След първаначалното ми мърморене, разбрах че е на кокона - майка , и се сдобих и с олио и шамплоан и сапун набързо от тогава не съм я сменила и това бебче смятам да отгледам с нея:
http://www.kokona.net/indexs.aspx

спирам, че стана много дълъг моят пост

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 6 656
Alexiana, не съм Кай Рен. но ще се опитам да отговоря на въпроса ти към нея Embarassed
За да се стимулира лактацията е добре в началото да има 8-12 кърмения за денонощие (първите 6 седмици). Не е добре да има "почивка" продължаваща повече от 5-6 часа (дори и по-малко, зависи от организма)...
А бебчетата в началото си се будят през нощта, горе-долу на такъв интервал от 3 часа (е, някои и на 30 минути, други пък - на 4-5 часа) - просто имат нужда от порцията си, защото стомахчетата им са мънички и не могат да поемат количество, което да ги засити за цяла нощ...

Синът ми спря да се буди през нощта, горе-долу на месец и малко... въпреки това, аз си навивах часовника и ставах да се цедя, понеже ако не го правех, се събуждах с болки и ужасно втвърдени гърди... Тъкмо се поуталожиха нещата и започнах да ставам само към 4, когато започнаха да излизат зъбките и нощните будения се възобновиха Mr. Green

И в момента продължаваме да се кърмим с бъдещия батко... Само вечер и рядко сутрин или през деня, но лактацията продължава Simple Smile Организма е така направен, че се пригажда към новите условия (освен, ако не са твърде резки).
През нощта спря да се буди, на около годинка и 6-7 месеца (с излизането на кучешките зъбки). Не съм го "отучвала" аз, просто явно вече няма нужда през нощта да суче Heart Eyes

Шаварче, сега ако кажеш, че си и от Тракия... Simple Smile Между другото и ние редовно сме в парк Лаута с дреб и татито Simple Smile

Аз все още не съм започнала да се мажа, но скоро ще да е момента... Най-вероятно ще взема от маслото на Икаров, защото повечето козметика, дори и медицинска, не ми понася

# 704
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Сега това не ме притеснява, защото от първия път няма как да стане по-зле.
О, може, може (казал оптимистът Wink)
С втората бременност коремът ми нарасна много последните 2 месеца и въпреки мазането, се сдобих с едно "слънце" около пъпа.
Аз се мажа не за друго, а да поддържам някаква влажност на кожата, че иначе е като пергамент. Нападнала съм сусамовото олио, с което миУото подправя азиатските гозби Wink.

Не съм чела назад, по-късно ще поправя грешката:)
Повярвай ми знам, точно за какво ми говориш и го имам...Не случайно казвам, че няма как да е по-зле  Twisted Evil

Бъдещи мами! Днес има протест във всички градове. В София е пред Парламента в 12ч. Става въпрос за майчинството, от 5 г. за 2-та година всички получават 240лв. Ако искате да се включите, заповядайте там:) Нека да се борим за правата си.

Общи условия

Активация на акаунт