Почивка в Тенерифе с KLM, HMS, Sol Marketing, Soleos Via

  • 119 280
  • 837
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 149
на 01.03.2013 е регистрирана фирмата ХОЛИДЕЙ МАРКЕТИНГ СОФИЯ. Управител и собственик на капитала от 100 лв е Марк Хепенстал от ВЕЛИКОБРИТАНИЯ. Адреса на регистрация е същия като в сайта ул. Николай Хайтов  12; Ет. 1

# 361
  • Мнения: 0
Имам питане относно тази фирма, защото ми се обадиха, че съм спечелила награда и ме канят утре да отида и да се тегли томбола, коя точно награда е за мен. Та погледнах сайта им, виждат ми се леко под въпрос- няма никаква информация за фирмата, дестинациите (уж са туристическа компания) и т.н. Само адрес и телефон за връзка.
Това ме навежда на мисълта, че може да са от онези фирми, които преди доста години, предлагаха срещу малка сума пари, да си откупиш право да ползваш вила на Тенерифе примерно - тоест фалшива работа  newsm78

Споделете ако имате някаква информация за тази или подобна фирма моля  Praynig

В крайна сметка,някой беше ли на Тенерифе през месеците юни и юли 2013 г.

# 362
  • Мнения: 2 481
Имаше май някой за август,дано се включат да кажат бяха ли някъде....

# 363
  • Мнения: 0
Ние заминаваме след два дни..живот и здраве като се върнеме ще мога едва тогава да разкажа! Между другото преди 10 дена ми звънаха от KLM, за да ми кажат че излизат в отпуска и ще бъдат на работа на 26 август (както и други писаха вече). Обадиха се за последни уточнения около пътуването ни и да ми кажат да очаквам 2-3 дни преди заминаването ни да се обади българския представител, който обаче е представител на Regency Resort. Вчера наистина ни звънаха от курорта, за да разберат кога пристигаме и поразпитах  за някои неща! Също ми обясниха това, което тук неведнъж се коментира, че там сме безплатно и все пак да не очакваме супер разкош и 5 звезден хотел, както са ни обещали от КЛМ, и че всеки един който се интересува от система на Regency Resort може да отиде...и.т.н. За сега това от мене......

# 364
  • Мнения: 0
Ние заминаваме след два дни..живот и здраве като се върнеме ще мога едва тогава да разкажа! Между другото преди 10 дена ми звънаха от KLM, за да ми кажат че излизат в отпуска и ще бъдат на работа на 26 август (както и други писаха вече). Обадиха се за последни уточнения около пътуването ни и да ми кажат да очаквам 2-3 дни преди заминаването ни да се обади българския представител, който обаче е представител на Regency Resort. Вчера наистина ни звънаха от курорта, за да разберат кога пристигаме и поразпитах  за някои неща! Също ми обясниха това, което тук неведнъж се коментира, че там сме безплатно и все пак да не очакваме супер разкош и 5 звезден хотел, както са ни обещали от КЛМ, и че всеки един който се интересува от система на Regency Resort може да отиде...и.т.н. За сега това от мене......

Много те моля,пиши след това какво става.Аз също платих но много се притеснявам,че това е измама.А от офиса не се обаждат от доста време.Дано наистина са в отпуск,защото в противен случай не знам какво да правя.Мъжът ми е бесен,че ме е послушал.

# 365
  • Мнения: 6
Както писах преди няколко дни - в сряда ни изтича 30 дневният срок за връщане на сумата от 880 лв., днес звъннах на новия номер, който ми дадохте тук (за което много благодаря още веднъж Simple Smile) и момичето, с което разговарях в прав текст ми обясни, че такива като нас, които "изсипват помия" по техен адрес в интернет, са виновни за финансовите им затруднения! В момента фирмата нямала никакви активи, новите "клиенти" намалели и им ставало все по-трудно да се издължават на "такива" като нас! Няколко пъти с цялата си наглост ни нарече "такива" и аз накрая и обясних, че неможе да се държи толкова нагло с мен, тъй като аз не искам нещо, което не ми се дължи! Обясних й, че преди повече от 2 /два/ месеца им дадохме в брой 880 лв и те работят с тези пари вече толкова време и не е наглост, че аз губя търпение и си искам парите, а е наглост това, което тя се опитва да ми обясни! Едва ли не ние сме си виновни, че те имат финансови проблеми, ако сме си мълчали е щяло да ни ги върнат вече Simple Smile Иначе сега трябвало да почакаме до към някои си септември, ама не се знае кои и коя година хихихи И даже ми каза да не се притеснявам и да не ги притеснявам с обаждания, а да си мълча и да си чакам и те щели някога да ни върнат парите! Казах й, че най-късно в петък ще входирам искова молба и тя ми обясни, че нямало нужда от съд, трябвало просто да изчакам, защото дори и да ги осъдя те активи нямали! Тя ми каза, че "такива като нас" лъжат в интернет, че те са некоректни и това петни името им и аз й обясних, че точно това "мотаене" по телефона и не връщането на парите ги прави именно некоректни и никои за нищо не лъже! И на всичкото отгоре си изключват всички телефони, които повечето хора имаме и си активират нов номер, за който уведомяват само тези, които искат да пътуват с тях! С цялата си наглост ми каза, че те били коректни към клиентите си, т.е. тези, които искат да пътуват с тях! И когато я попитах аз каква съм, след като 2 месеца работят с моите 880 лв, тя започна да мънка и нищо не каза! Та така протече "приятният" ми разговор с "коректната" фирма HMS  Wink Забравих да спомена, че досега като съм звъняла на старите им номера винаги са се представяли (HMS добър ден, разговаряте с ...), а сега дори не каза името на фирмата, а само "добър ден"! И тъй като взе да спори с мен, че не се криели, а на старите си номера са оставили гласови пощи да записват обажданията и после звънкали, аз и обясних, че още в сряда съм оставила на два от трите им телефона съобщение и никой не ми се е обадил, така че ... абе нямам думи - НАГЛОСТ БЕЗГРАНИЧНА!  Twisted Evil 

# 366
  • Мнения: 0
Телефони за връзка за измамените от Пловдив и София.

Измамените от Пловдив нека се обадят на 0895 526498.
Измамените от София да потърсят адвокат Тони Христов 0876 200 188 или 0894 476 755.

# 367
  • София
  • Мнения: 113
В крайна сметка,някой беше ли на Тенерифе през месеците юни и юли 2013 г.

Да, аз бях в началото на юни и подробно съм описала впечатленията си.

# 368
  • Мнения: 0
Това е все едно някой да взема по 500 лв за уреждане на квартири по Черноморието, а ние да питаме:
Е ти беше ли? Grinning

# 369
  • Мнения: 0
За тази фирма знаем само Милена, Борис, Мирна. Мирна се представя от Словения. Борис говори руски.... Милена си е от България.

Когато ходих в София да ги търся нямаха никаква табела на входа. Няма ги по пощите. Нямат активи, нямат служители с две имена, не дават визитки, сменят си телефоните периодично... Знае се само че организаторите на групата са Марк Хепенстал и Стивън Уелч.

Нямат компютри. Поддържат информация само на един, но достъпа до информацията изглежда е закодиран и всеки не може да гледа. Ако полицията влезе в офиса не е ясно дали ще открие базата данни с измамените клиенти.

Преведените пари по техните сметки потъват веднага и вероятно се прехвърлят по лични сметки в чужбина. Обратното възстановяване на сумите е трудно, защото е свързано с банкови такси и най-вече разкрива как вървят паричните потоци и как е организирана схемата. При едно евентуално разследване схемата се вижда ясно.

За да докажат, че са превели парите към съответните хотели печатат фалшиви фактури все едно са получени от фирми.

Накратко това е все едно да обявя направиш фирма която набира желаещи да летуват на черноморието и да вземаш за това 500 лв например. Истината е че можеш да си го уредиш и без тези 500 лв. Но те са го направили по префинено и с използване на много заблуждаващи прийоми. Искат около 900 лв и за съжаление схемата работи. Единствения начин да не работи е публичността. За това стратегията е такава прикрита.

# 370
  • Мнения: 0
Много те моля,пиши след това какво става.Аз също платих но много се притеснявам,че това е измама.А от офиса не се обаждат от доста време.Дано наистина са в отпуск,защото в противен случай не знам какво да правя.Мъжът ми е бесен,че ме е послушал.

Изключително притеснени заминахме и ние...до последно не знаех къде ще бъдем настанени, макар че няколко пъти се чух с представителката ни в курорта, но дори в деня на заминаване тя не знаеше къде ще сме настанени. За всеки случай аз си извадих хотели, със свободни места за този период, като цените им варираха от 800 лв до 1600 лв за 7 нощувки и 4 човека. Пристигнахме рано сутринта на северното летище в Тенерифе и само няколко минути ни отне наемането на кола под наем за 8 дни - 87 Евро. Отпътувахме към курорта, където трябваше да бъдем настанени, като спирахме тук таме да огледаме хотелите, които си бях набелязала за всеки случай. Иначе доста бързо стигнахме и намерихме Regency Resort. Веднага ни посрещна българската представителка (те са 3-4 представители, живеят на острова и работят за RCI) и останах приятно изненадана от отношението и. С нищо не ни е притеснявала през цялото време, нито ни е натрапвала екскурзии, презентацията я проведе изключително приятно, почти през цялото време бяхме навън и в никакъв случай не са вървяли след нас да ни убеждават, дадоха ни почивка да обядваме, казаха ни, че ако размислим до края на почивката може да се възползваме от офертите им. Както и да е това не е толкова важно. Настаниха ни много бързо, дадоха ни много хубав апартамент в Regency Club! Условията за нас бяха повече от добри! В интерес на истината бях се настроила за мизерия, измами и какво ли не, за това си бях подсигурила и резервен вариант, но всичко се оказа много по-добре от очакваното. Между другото хотел от същата класа на свободно щеше да ни струва 1600 лв. Всичко мина много добре, спокойно и приятно. Просто КЛМ допускат няколко основни грешки, с които притесняват хората и затова се получава така. Ако те променят малко начина си на промотиране и не се представят като RCI, а измислят друг начин на презентирането си не толкова агресивен, мисля че нямаше да има такива проблеми. Също, не да казват, че билетите са по 200 евро, а да обясняват че да такива има между март и и края на юни, но между юли и 15 септември цените са двойни, за да са наясно хората. Но за съжаление в КЛМ за мене има само един компетентен човек и това е Милена! Тя много ни помогна за изясняването на някои въпроси по закупуването на билетите ни на отиване с испанската компания Vueling! Звънеше директно до Испания и уреди всичко за секунди.
 Ние докато бяхме там имаше още 4 български семейства с разминаване от ден, два. Така, че за тези които са решили да отидат нека не се притесняват всичко си е реално и истина. Ако някой се интересува от нещо по специално.......за сега това е от мене!

# 371
  • Мнения: 0
Здравейте, щом имате сменени телефни може ли да ги споделите, аз имам подписано споразумение с тях, което изтича днес, а нямам преведени пари и връзка с тях. Благодаря предварително!!!

# 372
  • Мнения: 6
На предната страничка Лейди Ди е написала новия номер Simple Smile 0988986673 и аз от нея го взех и им звъннах, не че имаше някакъв смисъл! Желая ти успех! Ако не станат нещата не се колебай и завеждай дело, няма какво да ги чакаш! Ако имаш нужда от помощ - пиши ми лично съобщение Simple Smile

# 373
  • Мнения: 0
"Така, че за тези които са решили да отидат нека не се притесняват всичко си е реално и истина."


Естествено че си е реално и Тенерифе си съществува. Тук не става въпрос за температурата, времето или кой какво видял и какви са му впечатленията. Става въпрос за това, че се вземат пари за несъществуваща услуга. Може да се замине и като се свържеш директно и не е нужно да се дават тези 900 лв.

Както казах по-горе и аз вземам по 500 лв да уреждам квартири на морето, но никой не се е излъгал да ми ги даде, защото тук има информация и става лесно. Те използват заблуждаващи техники и виреят заради липсата на информация за да искат пари.

# 374
  • Мнения: 0
Съгласна съм с Ант, че нещата са точно така както казва! Всеки може да се обади и да отиде без да дава тези пари тук! Както ни обясниха там все пак се заплаща някаква сума между 165 и 205 евро!

Но аз казвам, че е реално и е истина за такива като мене, които още през февруари платихме 800 лева и когато се разбра, че може в 14 дневен срок да се откажеме вече беше много късно! И всичко това го написах по молба на тези, които са платили и не са могли да се възползват от този срок и смятат да пътуват по една или друга причина!

Общи условия

Активация на акаунт