С две чертички се похвали - чакаш ЮЛСКО бебе ти!

  • 24 088
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 54
Вие пиете ли кафе ? В смисъл спряхте ли го откакто разбрахте за бебоците?Чудя се дали да не го спра или поне да го намаля.Голяма съм кафеджийка,пиex по 5-6 кафета на ден ,но сега гледам да са най-много 3 Embarassed

# 721
  • Мнения: 11 747
Да, всеки ще реши колко да сподели за себе си, но забодено на първа страница на всяка нова тема е друго. Форума и тази тема са видими от всички - регистрирани и нерегистрирани.

За храните забравих преди малко да питам и коментирам - нямам никаква информация, не съм търсила и не съм чела. Ама ме разбихте!  Thinking Как няма да ям синьо сирене, камембер и бри толкова време?! И половината риби... и какво още беше... Не е ли прекалено  Thinking  За момента си ям всичко, включително синьо сирене вече ядох 2 пъти.
Кафе по принцип не пия, но пия чай. До преди 2-3 дни си пиех по два чая на ден (зелен), но сега спрях, защото сякаш ми се гади при мисълта.

# 722
  • Мнения: 10 547
Кафе пия но едно ден, но е повече мляко, отколкото кафе.
За храните има доста изписано и доста ми беше говорено преди за тях. Аз също залитам по синьото сирене, но и този път ще го огранича до края.

Между другото след една-две седмици, а защо не и от сега е време да се запише час за първата ФМ, защото добрите специалисти са със запълнен график за месеци напред.  Simple Smile

# 723
  • Мнения: 11 747
Във Варна графика не е запълнен за месеци напред, а се ходи от 5ч. сутринта на опашка за час  Laughing  ще я видим тази работа.

Значи, Касита, смяташ, че са основателни тия ограничения за сирената? Хм.  Thinking  Айде за нас са екзотични, ама където са си традиционни, векове наред бременните да не са яли... то и с рибите, има нации, които се изхранват с риба, да се чудиш какво са яли по време на бременност. Ох, ще трябва да чета  Tired  Какво друго не мога да ям? Или е по- лесно да се каже какво мога да ям  Rolling Eyes

# 724
  • Мнения: 0
Добро утро мами,  Hug
Казвам се Елена на 24 години съм от Пловдив, неомъжена все още.
С приятеля ми живеем заедно от около половин година, общо взето бързо се развиха нещата при нас.  Heart Eyes
Това ми е първа бременност- желана.  Heart Eyes Предполагаем термин според интернет калкулаторите: 06. 07. 2013 ...

# 725
  • Мнения: 10 547
Пина, рибата е дотолкова опасна, доколкото не знаеш къде точно е отглеждана. Дълбоководните, мазни риби, например, са опасни, заради натрупването на живак в тях. Отделно, мисля, че ставаше въпрос за пангасиуса, бил отглеждан изкуствено в невероятно мръсни канали и затова имало и огромна разлика в цената му. Също и термично необработените риби и морски дарове са опасни, заради възможна зараза с листериоза.
Същото е и със синьото сирене. Ако е термично обработено- може.
Не обичам да се ограничавам, но бих си наложила да не консумирам суши, синьо сирене и мазни риби за девет месеца. Не е чак толкова много. Simple Smile

За чая също проверете, защото маточината, например, действаше упойващо на плода.

Това за Варна ме разби. Simple Smile По-добре да се обадя за преглед в 13-та седмица отсега, отколкото да вися от 5 сутринта.  Simple Smile Но, здраве да е!

# 726
  • Мнения: 61
Кафе си пия както досега, но аз го пия с доста мляко.
За ФМ. От лични приятели лекари знам че в бг няма нито един тясно специализиран гинеколог в тази област. Аз лично чакам да видя сърчицето и ще правя опит да отида до Франция за ФМ. Имам лични съображения да отделя специално внимание на това изследване. Приятеля ми има дъщеричка на 6 год и веднъж в разговор ми каза че си е мислел ако се роди с някакво увреждане да го даде в дом. Затова ужасно се страхувам и ще дам мило и драго ако има проблем да се хване навреме. Звучи ужасно, нали, но той си е такъв, всичко трябва да е перфектно. Често си мисля, че ако ослепея например той ще ме зареже.  smile3518

# 727
  • Мнения: 54
Мирише ми на правене на списък с непрепоръчителни храни.Елена,добре дошла при нас и леко бременеене.ходила ли си на лекар? Hug

# 728
  • Мнения: 0
Не съм ходила все още... Rolling Eyes но възнамерявам да си запиша час за края на другата седмица или за началото на по- другата...че хем искам да не прибързвам, хем нямам търпение,  Naughty а и дотогава трябва да се ориентирам категорично при кой гинеколог да отида...

# 729
  • Мнения: 54
И аз си мислех,че ще изтърпя до датата,която си бях набележила,но страха да не е извънматочна надделя.

# 730
  • Мнения: 11 747
Аз започнах да чета за храните и началото на списъка се започва с цигари, алкохол, кафе, минава през сирена, млека, риби, листни салати и се стига до майки, които искали да избегнат алергии на бъдещити си деца, та нямало да ядат фъстъци, портокали, яйца, ягоди и мъхести плодове...  Rolling Eyes 

# 731
  • Мнения: 0
Да, всеки ще реши колко да сподели за себе си, но забодено на първа страница на всяка нова тема е друго. Форума и тази тема са видими от всички - регистрирани и нерегистрирани.

За храните забравих преди малко да питам и коментирам - нямам никаква информация, не съм търсила и не съм чела. Ама ме разбихте!  Thinking Как няма да ям синьо сирене, камембер и бри толкова време?! И половината риби... и какво още беше... Не е ли прекалено  Thinking  За момента си ям всичко, включително синьо сирене вече ядох 2 пъти.
Кафе по принцип не пия, но пия чай. До преди 2-3 дни си пиех по два чая на ден (зелен), но сега спрях, защото сякаш ми се гади при мисълта.

Pina, аз до колкото знам не е препоръчително да се яде меко, плесенясало сирене като Бри и Камембер, както и синьо сирене, защото има бактерии, като листерия, които могат да се намерят в кората на сиренето. А листериозата може да доведе до аборт или тежки заболявания при новородените.
А аз (като някоя мишка)толкова много обичам всякакви сирена...мъка..мъка Simple Smile

# 732
  • Мнения: 54
Изтеглих си едни приложение за таблета и си въведох данните.Вижте какво ми дава като допълнителна информация
Be even more careful of the foods you eat.Listeriosis is just one example of foodborne illness that may your baby susceptible to birth defects or cause you to miscarry.In order to prevent foodborne illness,be sure to stay clear of soft cheeses(like brie and feta,unless the food is labeled that its made from pateurized milk),unpasteurized foods,and raw and undercooked shellfish,meats,and eggs.Soiled pet litter boxes may also contain traces of the rare parasitic disease toxoplasmosis,which can cause serious birth defects.As a preauction,do not clean out your cat's litter boh while pregnant;ask your partner,friend or neighbor to do it for you.

# 733
  • Мнения: 10
Дами, позволих си да Ви направя общ профил july2013 със същата парола. Ако ми позволите ще Ви подготвя нова тема с няколко полезни линка, заимствани от други отчетни. В последствие ще можете да си добавяте украсявате темата по ваше усмотрение.

# 734
  • Мнения: 11 747
В Карфур продават камембер от непастьоризирано мляко и от пастьоризирано. Значи, би трябвало това от пастьоризирано да може да се яде.  На няколко места се споменава и фета, то българското саламурено е все едно фета, по същата технология.

Общи условия

Активация на акаунт