Автоимунен тиреоидит на Хашимото (26)

  • 76 380
  • 770
  •   1
Отговори
# 660
  • SOFIA
  • Мнения: 160
Привет от мен. Скоро не съм писала. Двете с каката се бориме с Хашимотото.
Днес контролни - аз:     L  0.227     uIU/ml
 а за нея-          H  4.93     uIU/ml .
Явно продължаваме с  еотирокс-а.
Най - гадното е , което ме разтърси е резултата на малката:

TSH H  7.57     uIU/ml . Направо съм вцепенена.

Как може на  6 год.?????? всъщност знам че може. Изчетох толкова  от вас в предишната тема.
Моля ви споделете какви стойности имаха децата ви. Все си мисля , че при децата трябва да е по-различно от нашето,но в резултата пише същите референти стойности като на мен.
Преди време питах Начев дали да я изследвам , той ми казва : нека навърши 10 год. Ами до тогава???

# 661
  • Мнения: 11 778
zoli, никак не ти е лесно. Sad
Според мен, взимай резултатите и при Начев. Казал не казал - носи му ги и да се изказва.
Помня, че стойностите при новородени са едни, при деца други и бяха по-високи, но в никакъв случай не бяха ТСХ 7. Според мен отиди да погледне детето и да си каже, за да може ако има наистина започнал някакъв процес да се предприеме от рано лечение. Не е казано, че трябва да пие лекарства до живот!
Стискам палци всичко да е наред. Hug Praynig

# 662
  • Мнения: 3
Успех, дано всичко да се оправи!
Аз вчера си пуснах моите и в понеделник ще се обадя на лекаря.

# 663
  • Мнения: 97
Сънчи-пънчи, Шмати -  имам въпрос към вас, а и към всички други запознати с въпроса, но се сещам, че вие го обсъждахте това - днес ми изписаха утрогестан, само вагинално - трябва ли да го поставям с интервал от тироксина, или това е само за хапчетата? Мерси много за отговорите предварително Simple Smile

# 664
  • Мнения: 2 732
Аз да ви питам на колко време изследвате антитела  newsm78

И
имате ли проблеми с килограмите, и как се справяте с тях, ако имате?
Само веднъж са ми  изследвани-за диагноза, според Начев няма смисъл повече.
За кг съм заковала на едни и нито диети,нито спорт помага и не ми пука вече.

Потвърждавам - ТАТ и МАТ се изследват веднъж - за потвърждаване на диагноза и не ти трябват повече Simple Smile  Peace
Защо те не се ли променят

# 665
  • София
  • Мнения: 10 704
Аз да ви питам на колко време изследвате антитела  newsm78

И
имате ли проблеми с килограмите, и как се справяте с тях, ако имате?
Само веднъж са ми  изследвани-за диагноза, според Начев няма смисъл повече.
За кг съм заковала на едни и нито диети,нито спорт помага и не ми пука вече.

Потвърждавам - ТАТ и МАТ се изследват веднъж - за потвърждаване на диагноза и не ти трябват повече Simple Smile  Peace
Защо те не се ли променят
Променят се, но това няма значение.

# 666
  • Мнения: 3 154
Сънчи-пънчи, Шмати -  имам въпрос към вас, а и към всички други запознати с въпроса, но се сещам, че вие го обсъждахте това - днес ми изписаха утрогестан, само вагинално - трябва ли да го поставям с интервал от тироксина, или това е само за хапчетата? Мерси много за отговорите предварително Simple Smile

Вагиналния не го съобразявай с тироксина. Само, ако трябва и орално да приемаш Grinning

# 667
  • Мнения: 97
Сънчи-пънчи, Шмати -  имам въпрос към вас, а и към всички други запознати с въпроса, но се сещам, че вие го обсъждахте това - днес ми изписаха утрогестан, само вагинално - трябва ли да го поставям с интервал от тироксина, или това е само за хапчетата? Мерси много за отговорите предварително Simple Smile

Вагиналния не го съобразявай с тироксина. Само, ако трябва и орално да приемаш Grinning

Много ти благодаря, Сънчи  Hug Това е супер новина, че иначе трябваше да ставам в 5 сутринта  Grinning

# 668
  • Мнения: 3 371

Аз да ви питам на колко време изследвате антитела  newsm78

И
имате ли проблеми с килограмите, и как се справяте с тях, ако имате?

така е, мат и тат се изследват еднократно Peace
променят се, но само нагоре , моите преди две-три години вече сочеха на изследване само  > 1000. когато ми откриха хашимото бях със стойности примерно около 500-700/не помня точната стойност, че беше отдавна/.
аз следя най -вече т4.

Сънчи-пънчи, Шмати -  имам въпрос към вас, а и към всички други запознати с въпроса, но се сещам, че вие го обсъждахте това - днес ми изписаха утрогестан, само вагинално - трябва ли да го поставям с интервал от тироксина, или това е само за хапчетата? Мерси много за отговорите предварително Simple Smile

аз пия утрогестан - ами сутрин ако взимаш л-тироксин, вечер е утрогестанът /орално, вагинално, по твой избор/. така е при мен.


Моя позната, която е с хипофункция, ми разказа, че преди известно време била изпаднала в подобно състояние - нямала сили и желание за нищо. Оказало се, че нивото на серотонин било много ниско и това била причината. Пила някакви хапчета и се оправила. Не твърдя, че на това се дължи вашето състояние, просто споделих

пи някакви хапчето звучи най-малко несериозно. какви?

за сваляне и качване на килограми - тези с хипофункция- качват килограми. тези с хипер - свалят. разбира се, изключения всякакви са възможни. тъй като съм и с двете функции, за мен лично го потвърждавам. преди 2 седмици бях хипотироидна - качих, от вчера, онзи ден съм хипер -свалям драстично бързо. не се шашкам, защото след 2-3 седмици пак ще се ''обърна''.

пс. пояснявам, че аз вече сама знам кога, каква съм, освен кръвните показания. Peace

# 669
  • Мнения: 11 778
*Serendipity* , мнението което си цитирала не е мое. Peace
Имаш грешка при цитиране

За това, че антителата не се понижават, а скачат само нагоре съм готова да поспорим.  Wink
Момичета с понижени антитела в темата няма да посочвам. Ще дам за пример себе си. Първо скочиха, после ги понижих двукратно. С рецидива на заболяването пак скочиха, не толкова, колкото първия път, но не съм ги проверявала повече.
А ако попиташ защо ги проверявам - заболяването ми изисква да ги проверя в началото , понякога в средата, и в края на терапията. Simple Smile

А това, че си и с двете функции не го разбирам. Възможно е от хиперфункция да преминеш в хипофункция с предозиране на лекарства и обратното, от хипофункция в хиперфункция с предозиране на лекарства, но това не значи, че имаш и двете, или поне такара разбрах по начина, по-който си го написала.

Цитат
за сваляне и качване на килограми - тези с хипофункция- качват килограми. тези с хипер - свалят. разбира се, изключения всякакви са възможни. тъй като съм и с двете функции, за мен лично го потвърждавам. преди 2 седмици бях хипотироидна - качих, от вчера, онзи ден съм хипер -свалям драстично бързо. не се шашкам, защото след 2-3 седмици пак ще се ''обърна''.

Последна редакция: пн, 03 дек 2012, 15:20 от Merelenda

# 670
  • Мнения: 1
Чувствам се постоянно уморена, болят ме мускулите, ако реша да свърша нещо направо ще припадна от умора.Спя постоянно и пак се събуждам като парцал.

Моя позната, която е с хипофункция, ми разказа, че преди известно време била изпаднала в подобно състояние - нямала сили и желание за нищо. Оказало се, че нивото на серотонин било много ниско и това била причината. Пила някакви хапчета и се оправила. Не твърдя, че на това се дължи вашето състояние, просто споделих

*Serendipity* , споделих това, за да насоча вниманието към изследване на серотонина. Не знам какви лекарства са й били назначени, затова и не съм ги посочила.

# 671
  • Мнения: 3 794
Моят резултат от днес е 2,31 ... Не знам дали да се радвам...Май не е толкова зле, макар че трябва да е по-близо и дори по-малко от 2...

Золи, за първи път ли изследваш малката ? Дано вкарате хормона в границите скоро  Praynig

# 672
  • SOFIA
  • Мнения: 160
Моят резултат от днес е 2,31 ... Не знам дали да се радвам...Май не е толкова зле, макар че трябва да е по-близо и дори по-малко от 2...

Золи, за първи път ли изследваш малката ? Дано вкарате хормона в границите скоро  Praynig

Благодаря за пожеланието. За първи път, защото на мен  и на каката ни го откриха лятото.

Като говорих с Начев, той ми каза че няма нужда да го изследвам и на малката до като не стане на 10 год. Обаче  - не можах да се стърпя. Мира не ми дава неизвестността / не че сега съм по-добре, цял ден ми е зле и мисля че ще си докарам някой инфаркт/, и за това в събота като си правихме котролните реших да боцнат  и нея.
Просто не съм на себе си.
извинете  за оплакването. Cry

# 673
  • София
  • Мнения: 6 292
Моят резултат от днес - ТСХ 0,83, ФТ4 9,55 (продължава да пада  Cry). Начев утре и вдруги ден не преглежда в МД (утре е в Панацея сутринта, а в сряда е след нощно). Надявам се да успея да отида при него в четвъртък сутрин в 8 ч., че леко се притесних от ФТ4 резултата.

# 674
  • Мнения: 3 371
извинявам се за неправилните цитати Peace

за серотонина - ако някой ми каже къде да го изследвам, ок Hug.  всички лекари, в Бг, и в холандия, до един твърдят, че няма как да ми дадат точни резултати, има някакви стойности, но са крайно несигурни.
моля, изследвалите серотонин в Бг да ми посочат лабораторията и ако могат резултатите си, може и на лични, ако не искат публично  Peace

пак за серотонина - аз съм с доказана вродена киста на епифизата. това е гландулата, която произвежда серотонин. при мен е 99% сигурно , че е по рождение потиснато производството му.
цитирам:
''... Клетките на епифизата имат секреторен характер. Епифизата изработва хормона серотонин, който се превръща в мелатонин. ..."

все пак, моля, ако някоя си е направила това изследване, ще и бъда много благодарна да го сподели  Hug

за повишаване стойностите на мат и тат - дори и да варират надолу, не мога да повярвам, че ще се върнат в нормални стойности/освен ако няма грешка някаква/. иначе допускам, че при някои хора могат да си 'танцуват' наагоре-надолу. при мен вървят само нагоре, и са прехвърлили отдавна стойност над 1000/и за двата/. миналата година пред кабинета по ендокринология една жена носеше изследване на мат и там/видях го с очите си/ със стойности , сочещи --->2000.

за превалирането на хипер- и хипо-случаи като моите са много редки. аз, разбира се, както във всичко в този живот, съм изтеглила и тук късата сламка. но когато фактите/т.е кръвните изследвания / говорят, и боговете мълчат. ендокриноложката ми няма обяснение как началото на един месец съм с 0,005 тсх, а края на следващия съм с 14 тсх. когато стана хипо-, взимам половинка, на половинка от 0,025 мг л-тироксин.

такива като мен обикновено стигат до оперативна намеса , за да бъдат приведени оперативно в постоянен хипотиреоидизъм. аз засега се страхувам , най-вече, за да не би да ми засегнат паращитовидните жлези. мога да издържа още известно време така. малко давам заето чат-пат, но един живот имам, все ще го изживея някакси.



Общи условия

Активация на акаунт