Автоимунен тиреоидит на Хашимото (26)

  • 76 313
  • 770
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 358
Кати и при мен пада ФТ 4 и е под долната граница и Начев ми каза да изследвам и общ белтък и албумин за да може да се ориентира - на теб казвал ли е такова нещо. Аз тези дни ще пускам пак да видя дали се подобрява положението
Форест пушка ти е ТСХ-то, особено като се сетя с колко започна  Hug

# 676
  • Мнения: 11 757

за повишаване стойностите на мат и тат - дори и да варират надолу, не мога да повярвам, че ще се върнат в нормални стойности/освен ако няма грешка някаква/. иначе допускам, че при някои хора могат да си 'танцуват' наагоре-надолу. при мен вървят само нагоре, и са прехвърлили отдавна стойност над 1000/и за двата/. миналата година пред кабинета по ендокринология една жена носеше изследване на мат и там/видях го с очите си/ със стойности , сочещи --->2000.

за превалирането на хипер- и хипо-случаи като моите са много редки. аз, разбира се, както във всичко в този живот, съм изтеглила и тук късата сламка. но когато фактите/т.е кръвните изследвания / говорят, и боговете мълчат. ендокриноложката ми няма обяснение как началото на един месец съм с 0,005 тсх, а края на следващия съм с 14 тсх. когато стана хипо-, взимам половинка, на половинка от 0,025 мг л-тироксин.

такива като мен обикновено стигат до оперативна намеса , за да бъдат приведени оперативно в постоянен хипотиреоидизъм. аз засега се страхувам , най-вече, за да не би да ми засегнат паращитовидните жлези. мога да издържа още известно време така. малко давам заето чат-пат, но един живот имам, все ще го изживея някакси.

За ТАТ и МАТ и вкарването им в норми имаме пример в темата, но не мога да пиша от името на форумката - ако тя прецени нека го направи.
За две години вкара ТАТ и МАТ в нормалните им лабораторни стойности. Peace
Писала е назад по темата.
Също в темата за алтернативно лечение има такава форумка. Не пиша там, но ги чета.
Значи, не е невъзможно.

За преминаването от хиперфункция в хипофункция те разбирам, защото и аз съм така след рецидива на заболяването. ТСХ както ми беше 0,008 и стоя с месеци така, после за 40 дена скочи на 29, на една и съща доза, и след намаляне на дозата падна на 1,5. На същата доза за месец скочи на 6.66 и за 20 дена падна на 0,46... та те разбирам, какво имаш предвид, но аз имах предвид съвсем друго.
По думите ти се разбира, че имаш две заболявания - хиперактивна жлеза и хипоактивна жлеза, а всъщност при теб това се постига с лекарства - да си в едната или другата крайност. Принципно имах предвид, че заболяването ти се характеризира с хиперактивна жлеза. Вече Хашитоксикоза ли е, хиперфункция на Хашимото, Базедова болест или Тиреотоксикоза е друг въпрос.
Не знам дали ме разбра, какво исках да кажа. Че двете заедно не фигурират като заболяване, а само в случаи от самите лекарства.
Един вид, ти си с хиперактивна жлеза.

И аз съм за операция и засега стискам. Ще видим докога. Не ме плаши операцията, плашат ме парите и поведението на жлезата след самата операция.  Simple Smile

При кой доктор се лекуваш и откога? С каква диагноза си? Ако не е проблем сподели. Hug

forest_veil, ясно е, че всички доктори гледат ТСХ да е около 1, но и аз мисля, че до 2,5 няма опасност и резултата е нормален. Hug

catty m, не се притеснявай. Ще се оправят нещата. А и дано успееш в четвъртък да минеш през доктора.  bouquet

# 677
  • София
  • Мнения: 2 808
Моят ТСХ от днес е 4.060, в петък съм при ендото и сигурно ще ми вдига дозата.  Confused

# 678
  • Мнения: 346
rendence, аз бях в тази ситуация с ТСХ под 1 Фт4 на долна граница. Онзи ден изследвах и албумин и общ белтък по препоръка на Д-р Начев. В норма са. Днес ми каза да си пия дозата , на която съм в момента - 0.75 до раждането, а след това да я сваля на 0.25 (дозата преди забременяването). Каза, че са ми хубави резултатите.  Simple Smile

catty,  с теб си писахме, но въпреки всичко и тук да ти пожелая всичко да бъде наред! Simple Smile

# 679
  • София
  • Мнения: 6 282
alllure,мерси.

И аз ще пусна общ белтък и албумин, че да съм подготвена за четвъртък.

# 680
  • Мнения: 1 846
Не съм питала ендото, щото не съм ходила до Сф тази година да си призная, а не искам да я питам по телефона .... я се сети, я не
А и мисля да ида при Тодорова в Плевен и ще питам нея
Аз пак да си го кажа, не мисля че това на дюкян е подходящо за хора с проблеми с щитовидна жлеза. Може би по-удачно е да се пита ендокринолог за подходяща диета според случая. Някой ендокринолози правят диети, но не всички до колкото знам. Peace

# 681
  • Мнения: 3 371

За ТАТ и МАТ и вкарването им в норми имаме пример в темата, но не мога да пиша от името на форумката - ако тя прецени нека го направи.
За две години вкара ТАТ и МАТ в нормалните им лабораторни стойности. Peace
Писала е назад по темата.
Също в темата за алтернативно лечение има такава форумка. Не пиша там, но ги чета.
Значи, не е невъзможно.

За преминаването от хиперфункция в хипофункция те разбирам, защото и аз съм така след рецидива на заболяването. ТСХ както ми беше 0,008 и стоя с месеци така, после за 40 дена скочи на 29, на една и съща доза, и след намаляне на дозата падна на 1,5. На същата доза за месец скочи на 6.66 и за 20 дена падна на 0,46... та те разбирам, какво имаш предвид, но аз имах предвид съвсем друго.
По думите ти се разбира, че имаш две заболявания - хиперактивна жлеза и хипоактивна жлеза, а всъщност при теб това се постига с лекарства - да си в едната или другата крайност. Принципно имах предвид, че заболяването ти се характеризира с хиперактивна жлеза. Вече Хашитоксикоза ли е, хиперфункция на Хашимото, Базедова болест или Тиреотоксикоза е друг въпрос.
Не знам дали ме разбра, какво исках да кажа. Че двете заедно не фигурират като заболяване, а само в случаи от самите лекарства.
Един вид, ти си с хиперактивна жлеза.

И аз съм за операция и засега стискам. Ще видим докога. Не ме плаши операцията, плашат ме парите и поведението на жлезата след самата операция.  Simple Smile




писах, писах и го изтрих.

нямам желание за дискусии, накратко:

- съгласна съм, че всякакви случаи има в медицината , защо не и да допуснем за наличието и на такъв клиничен с връщане антителата в граници/друг е въпросът дали е така, дали не е имало изначална грешка, колко време са задържани и прочие въпроси, но нямам нерви за спорове Peace/. само не ми става ясно как тогава е с хашимото при нормални стойности на мат и тат, но все едно Peace
- алернативните методи - за да са ефективни, трябва да вярваш в тях на първо място Peace. аз не вярвам, и не се интересувам от подобни методи на лечение, не ги и чета.
- казах , че взимам само четвърт таблетка от една цяла , която е цялата 0,025 мг/но само при доказано тсх над мин стойност 7!/. и не повече от 2 -3 седмици. тсх и т4  след тези седмици стават нормални/еутироидна гландула/ и няма нужда от 'подкрепа'. още повече, че аз тръгвам към хиперфункция и слизам до нива 0, 005/примерно/ на тсх.

извън нива и стойности - опитвам се да 'сключа споразумение' на добра воля с г-н хашимото и някак двамата да си живеем в мир и любов Peace, защото за мен  е заболяване, което ще си нося до края на живота Peace. както казах вече - един живот имам, все ще го изживея някакси.

на всички - късмет Hug

# 682
  • Мнения: 11 757
*Serendipity*, аз не споря, но щом въпросите ми предизвикват спор за теб и ти си приела вече нещо като крайно и непроменливо, ок, приключвам с питанките и коментарите. Peace

Няма да се обяснявам, защото виждам, че нямаш желание и си знаеш едно, но само една мъничка вметка - Хашимото има и с антитела в норма.

# 683
  • София
  • Мнения: 1 966
Кати, Ренденце, към края на бременността и на мен ФТ4 ми слезе на долна граница и май при повечето бременни от тази тема е било така. А общия белтък нямам идея с какво влияе, но моят си беше доста нисък през цялата бременност и все ме караха да ям извара, сигурно съм изяла поне 5 кила, вече не искам да виждам извара  hahaha

А по отношение на антителата, моите са в норма когато хормоните са ми в норма, но принципно винаги съм имала само завишени ТАТ и то не много - били са най-много около 300, освен това съм с по-малка, а не с увеличена щитовидна жлеза, случаи всякакви.

# 684
  • Мнения: 3 794
В петък ще ходя на лекар - д-р Илиева от 25 ДКЦ - някой има ли опит с нея?

Имам и записан час при Каменов, но чак на 2.01...

# 685
  • Мнения: 15
Здравейте момичета   bouquet Вече и аз минавам към редиците с момичета от хипо в хиперфункция. Днес ми излезе контролата и както бях спряла хормона и тсх беше 0.85 сега след 20 дена 0.005  Cry Утре почвам наново л-тирокса с 0.25мг и незнам дали ще мога да го вдигна вече това тсх. От едно предозиране каква стана тя... ooooh! Е  на Коледа се случват чудеса - да си пожелаем по едно  Peace

# 686
  • Мнения: 775
Forest_veil, д-р Илиева е АГ нали? Аз ходих при нея преди 2 години може би и ми се видя много груба и претупваща, та повече не съм я посещавала. Но пък може нещо моментно да е било, не мога да твърдя със сигурност дали е така. Като специалист пък съвсем не знам.

Моят приятел ТСХ си прави каквото си иска. Както беше под долна граница при доза 25, така скочи до 4,87 при доза 50. Та сега ги редувам и януари ще видим Simple Smile

Успех и късмет, момичета и кой каквото си пожелае!  Hug

# 687
  • Мнения: 3 794
Анси, благодаря  Hug
И аз четох не особено добри мнения, но моята ЛЛ много ми я препоръча...Както и да е. Ще ида в петък за едно мнение, без да се впрягам много, а на 2.01 при Каменов  Peace

# 688
  • Мнения: 3 154
Здравейте момичета   bouquet Вече и аз минавам към редиците с момичета от хипо в хиперфункция. Днес ми излезе контролата и както бях спряла хормона и тсх беше 0.85 сега след 20 дена 0.005  Cry Утре почвам наново л-тирокса с 0.25мг и незнам дали ще мога да го вдигна вече това тсх. От едно предозиране каква стана тя... ooooh! Е  на Коледа се случват чудеса - да си пожелаем по едно  Peace

Правилно ли разбирам, че в момента ТСХ ти е 0,005 и смяташ да започнеш да пиеш Л-тироксин?

# 689
  • Мнения: 15
Сънчи  Hug аз нищо не искам да пия въобще. Бях с 0.85 ТСХ и го спрях за 20 дена, почна главоболие  и сърцебиене,а сега съм в мат и чак незнам какво да правя? Всякакви съвети ще са ми от полза.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт