Канадска есен - 52

  • 36 080
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Според мен всеки сам трябва да си намери баланса и за всеки формулата е различна. Моите кипят от енергия, спорта за тях е забавление. В къщи беснеят из стаите, скачат по диваните, много е по добре да ходят някъде навън за тези неща. Познавам обаче родители, които твърдят, че момчетата са им много мирни - предпочитат да рисуват, да готвят и т.н. Вярвам, че има и такива деца, за тях спорта едва ли е приятен. Но все си мисля, че по някакъв начин това се определя и от родителите, колкото и да е мирно и не активно едно дете, винаги може да го запалиш поне за каране на колело (ама трябва да му купиш такова, да му помогнеш да се научи да кара, не може просто да казваш "Ми то нашето не иска"), за тичане, дори за федербал (пак ще се движи, ако е въпрос да не се обездвижи детето).

Като стана дума за пиано (забравих да напиша вчера) - говорих с една учителка по пиано и според нея това било скучен инструмент, децата ходели с нежелание, подтиквани от родителите, трябвало да се практикува в къщи много и т.н. Тя е украинка, възрастна вече, не съм наясно чак толкова ли е скучно или тя просто подхожда много строго към децата.  newsm78 Останала съм с впечатлението, че нещата в по канадска схема се правят по скоро за забавление, а не за кой знае какъв напредък, нещо като игра, в която децата научават по нещо.  Владко като ходи на китара го чувам как се смее с учителя вътре (те са в едни малки стаи, като кабинки) и излиза винаги много щастлив от урока.
 




# 721
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Понеже наближаваме края на тази тема да помоля, който не е включен в листата на първа страница да ми пусне едно съобщение, че няма да успея да прегледам цялата тема, а първа страница мога да редактирам само до 24 часа след като е пусната новата тема.

# 722
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Като стана дума за пиано (забравих да напиша вчера) - говорих с една учителка по пиано и според нея това било скучен инструмент, децата ходели с нежелание, подтиквани от родителите, трябвало да се практикува в къщи много и т.н. Тя е украинка, възрастна вече, не съм наясно чак толкова ли е скучно или тя просто подхожда много строго към децата.  newsm78 Останала съм с впечатлението, че нещата в по канадска схема се правят по скоро за забавление, а не за кой знае какъв напредък, нещо като игра, в която децата научават по нещо.  Владко като ходи на китара го чувам как се смее с учителя вътре (те са в едни малки стаи, като кабинки) и излиза винаги много щастлив от урока.

Интересно според тази учителка кое НЕ е скучен инструмент. Аз съм свирила на пиано дъъъъълги години и мога да кажа, че това е най-многопластовия и подходящ за всякакви стилове музика инструмент. За всички инструменти важи едно и също - практикуване в къщи и то по много. За тукашната схема съм съгласна - получаваш толкова, за колкото плащаш. Ако искаш детето ти да стане професионалист в някаква област / или виждаш, че има наклонности/, приготви се за сериозна сума в дългосрочен план. Всичко друго е за забавление и обща култура.

# 723
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Kambanka, ако още търсиш парфюм ето тук имат 20% офф
http://www.fragrancenet.com/f/net/coupon.html?coupon_id=24TWP&am … mpaign=130204h_c0

# 724
  • Мнения: 429
www.redtag.ca намалят всяка сряда вечер цените - само за няколко часа. Аз първата почивка от там я запазих и съм доволна. После разбрах, че намаляли цените ... може да пробваме тази година

Момичета Редтаг наистина ли намаляват цените в сряда вечер.
Две среди поред ги наблюдавам ама не виждам да намаляват.

Искам да купя ваканция за марч брейк и понеже са доста скъпи вякакво намаление би имало значене.

# 725
  • Мнения: 753
Аз не знам дали намаляват точно в сряда, не съм следила редовно, но понякога случайно съм засичала страхотни оферти, които бързо изчезват. Нямам спомен дали е било в сряда.

Рони, много благодаря, че се сети за мен, но предпочетох канадския сайт, който пусна Е&М. Шипва безплатно в Канада, а и цените са много прилични. Щатските сайтове имат добри оферти, но с шипинга малко им се губи смисъла.

# 726
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Rоnniе, ще я питам другият път като я видя.  Laughing
Ти мислиш ли да запознаеш децата си с пиано или с някакъв друг инструмент?
Дали знаеш: трябва ли първо да се свири на пиано, преди да се мине към други клавишни?

# 727
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Днес забелязахме, че на Тари му излиза постоянен зъб  Shocked Показва се на венеца зад млечните зъбки, обаче млечните изобщо не се клатят  newsm78 Обадих се на зъболекаря и казаха, че било нормално - някой да е минал през това?

Иначе вече втори ден съм на работа, само дето няма нищо за правене и само броя времето до обяд да се прибирам  Confused

# 728
  • Мнения: 110
Цитат
Днес забелязахме, че на Тари му излиза постоянен зъб  Shocked Показва се на венеца зад млечните зъбки, обаче млечните изобщо не се клатят  newsm78 Обадих се на зъболекаря и казаха, че било нормално - някой да е минал през това?

Иначе вече втори ден съм на работа, само дето няма нищо за правене и само броя времето до обяд да се прибирам  Confused
Не се притеснявай и моят син имаше избило зъбче. аз го водих на зъболекар, но не предприеха нищо, казаха ми, че е нормално. След известно време(не помня колко, но не дълго) млечното зъбче се разклати и го извадихме в къщи. А долното зъбче си  израстна право. Аз лично се притесних да не се изкриви и затова взех час при зъболекар.

# 729
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
Аз съм била така и зъбчето не си израсна правилно...та сега съм с шина

# 730
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Rоnniе, ще я питам другият път като я видя.  Laughing
Ти мислиш ли да запознаеш децата си с пиано или с някакъв друг инструмент?
Дали знаеш: трябва ли първо да се свири на пиано, преди да се мине към други клавишни?

То аз че мисля....мисля, но щерката на този етап нещо дупето й на едно място не стои, темпераментна ми е доста, та ще видим. Иначе около 5-6 годишна възраст е добре да се започне.
Какви клавишни имаш предвид? Ако е за акордеон - не мисля, че трябва пиано преди това. За електронните пиана - също.

# 731
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Имах предвид от рода на ионика, разни електронни клавишни ... (като гледам тук му казват keyboard)

# 732
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 903
mamamia в Калгари има няколко български преподаватели по музика ( хора с такъв опит още от България), имат доста ученици, ако ги питаш за информация никога няма да ти откажат

# 733
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мерси за отговорите за зъбчето, ако не падне до 1-2 седмици ще го заведем при зъбаря да го види, но ми казаха по телефона да не се притеснявам.

По нагоре беше станало на въпрос за изчисляването на майчинството - имало някакъв закон, който предпазвал майките от ситуации като моята, тоест щом лекарката ми е препоръчала парт-тайм работа заради здравни причини и съм ползвала EI - Имало някаква заобиколка, която позволява да базират майчинството на по-старото заплащане, но се изисквало да се попълват допълнителни документи (бюрокрацията край няма)  Grinning

(articles 31.1, 31.2 and 32 of the Regulations for Applying the Act Respecting Parental Insurance - Ако някой се интересува или му се наложи)

Последна редакция: вт, 05 фев 2013, 22:12 от TariliMom

# 734
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
mamamia в Калгари има няколко български преподаватели по музика ( хора с такъв опит още от България), имат доста ученици, ако ги питаш за информация никога няма да ти откажат

Ако имаш имена или координати под ръка пусни ми на лични. Аз не го виждам да стане музикант (а и не искам да става такъв), но за хоби е чудесно занимание.

Общи условия

Активация на акаунт