Подсъзнанието може всичко 53 /Линкове за всички техники има на първа стр.

  • 67 299
  • 746
  •   1
Отговори
# 405
  • В Балкана
  • Мнения: 672
..Като казах позитивни хора- нямате ли чувството , че тая година е голямо чистене. Аз се изчистих от някои нездрави отношения и хора, които ме караха да не се чувствам добре. И съм доволна.

Даже започна от края на предната. Но по-силно се усети тази. Просто всеки си продължава по пътя.

tiarina  Hug Какво мислиш за Белинташ? И ходила ли си там?

# 406
  • Мнения: 730
Добре сте го казали, аз имам същото чувство. Нямам около себе си хора, които изобилстваха преди и ме изтощаваха до краен предел...

# 407
  • Мнения: 1 422
Даже започна от края на предната. Но по-силно се усети тази. Просто всеки си продължава по пътя.

 Hug Party Party Party Party Party Party Party

На което някои хора се съпротивляват като бесни....

# 408
  • Мнения: 11 747
Е, обърках се и изтривам поста.  oops

# 409
  • Мнения: 8
Това си е за цяла нова тема мен ако питате.Simple Smile
- За Рупите съм съгласна, че не църквата а околностите са с невероятна енергия, вкл. къщичката на баба Ванга;
- в Приморско знам само една църква до голям паркинг и обикновено е празна (отецът е благ човек - важен момент в отглеждането на енергийните места);
- в Китен хората са си хора, крещят, разправят се за дреболии, но на лични може да поговорим за конкретното място. Енергийната врата там е в морето;
- за Кръстова гора, да, енергийно място е, но хората, които я стопанисват са палави повече, отколкото духовни, параклисът на Рилски е силен;
- ходила съм на Беглиг таш до Приморско, но тракийските светилища са друга тема и енергията е силна, но не еднозначна;
- Препоръчвам: Свети Кузма и Дамян до Куклен (определена част от него, но ви оставям на усещанията ви; там енергията е лечителска), църквите в Момин проход, Широка лъка, Кърджали на Боян Саръев, Сандански до гробищата.
Нямам възможност да обикалям много, но когато се случи ще направя подробен списък, защото се доверявам на усещанията си от последните години. Ще питам има ли литература за енергийните места още днес. 
Последните години е нормално да преустройвате живота си интензивно - промяна на връзки, раздели, смяна на социален или семеен статус. Нищо страшно или опасно. Напротив. В периода на съществените избори сетивата се изострят и разбираме какво наистина ни е необходимо. Но това е дълга и друга тема.
Не се косете, ако усещате потиснатост в църкви или места. Те не са вашите. Говоренето за високо-ниско, чист-мръсен, светъл-тъмен са относителни. Нашата планета е с такъв говор и разбирания все още - относителни. Това е като онази жаба, която погледнала човека и казала: "Леле, колко е грозен." Simple Smile Което ми напомня за много важния принцип: Не съди! (следствие от свободния избор на жабата да е жаба и човекът - човек).
Слушайте себе си, защото вие сте мерило за заобикалящата ви реалност! Тя не е твърда, а... относителна. Вие я контролирате с мисли и действия.
Желая ви хармония и любов, защото животът на планетата, реалността такава, каквато е зависи от всички нас!

# 410
  • Под люляка
  • Мнения: 72
tiarina   bouquet ще ти бъда благодарна да ми пишеш на лични , още ще те помоля да споделиш ако знаеш нещо за региона около Хасково .
Благодаря и хубав ден на всички  Simple Smile baloni

# 411
  • Мнения: 1 422
....Слушайте себе си, защото вие сте мерило за заобикалящата ви реалност! Тя не е твърда, а... относителна. Вие я контролирате с мисли и действия.....

Съгласна.

# 412
  • Във въображаемия ми свят
  • Мнения: 107
Здравейте,

Надявам се да приемате новобранци в темата!
От известно време не се чувствам добре със себе си! Изпадам в депресивни състояния, почти непрекъснато плача за всичко...
Знам само, че искам да се променя... Искам да променя живота си и начина си на мислене...
Виждам, че имам многооооо да чета Simple Smile
Ако ми дадете някакви насоки ще съм ви благодарна!

# 413
  • Мнения: 1 422
p4eli87, най-напред - добре дошла!!



Ето ти и на тебе едни лични ти рози от мене и ти пожелавам да постигнеш такъв същия душевен комфорт, щастие, топлота и спокойствие.

Тук в темата са се събрали едни прикраснейши хора, които с много отзивчивост споделят живота си един с друг. Похвал похвал на всички ни и прегръщ прегръщ.

Може би е добре най-напред да си вземеш една голяма торба кърпички (тук всички доста сме изревали преди да се променим  Laughing), да си вземеш и една тетрадка или купчина листа и химикалка. Сядаш на спокойствие и изписваш всичко, което в живота ти те притеснява - какво искаш да се промени, ама всиииички сфери покриваш - здраве, любов, секс, нежност, щастие, пари, работа, бизнес, приятелства, семейство, роднини, обучение, преподаватели, интереси, хобита, деца, пътешествия.... каквото ти дойде наум. Пишеш без да спираш, дори и да е 5 часа (така че наистина си осигури спокойствие и време за това "упражнение"). То е чудесна отправна точка, защото когато човек си даде сметка какво иска да промени, понякога открива и път към новото.

След това можеш да опишеш неща, които искаш да бъдеш или да притежаваш във всяка една от тези сфери. Много е важно да опишеш подробно как искаш да се чувстваш. Отчети факта, че това ще си го четеш само лично ти, така че бъди максимално изчерпателна и откровена. Дори някакви твои тайни и съкровени неща напиши, които може би дори се срамуваш да признаеш на друг човек или ти се струва неестествено, че точно ти би заслужила да ги имаш или да ти се случат. Това е много много важен момент пак го подчертавам дебело. Това е като поръчка към Вселената. Дори примерно да си омъжена, но да си нещастна. Ти си прецени сама, дали искаш твоите отношения с партньора ти да станат еди какви си или искаш нов човек. На листа имаш право на всичкооооо! Е, да е добро де - не да пожелаваш някой да умре  Sad Sad Sad Много е възможно изведнъж мъжът ти да се промени изневиделица по негово си желание и да стане твоят желан и мечтан партньор и така да получиш две в едно - хем нов човек, хем същият. Така че наистина се чувствай свободна да пишеш откровено. Дай си сметка за какво мечтаеш.

Да ти открехна моята тайна по въпроса - тъй като аз пишейки на компютър тези работи повече ги умея, съм заменила писането на листа и също ми се получава успешно. Просто пиша мноооооого по-бързо и мисълта ми се лее гладко. Почти все едно говоря, когато пиша, ми идва и затова предпочитам този метод. Казват, че писането на ръка застопорява желанията в пространството по-добре, така че изборът е твой. Само потвърждавам, че при мене става успешно и на компютър.

Ако ти допада, започни по този начин, пък после споделяй. След този етап идва действието, защото то е много много важна част от промяната!!! Но за да действаш, е необходимо да си дадеш сметка накъде искаш да поемеш. Момичетата много опит имат и с радост ще откликнат.

# 414
  • Мнения: 2 195
http://www.sharebg.org/view/12019-Dva_angela_Dva_angela_patnitsi_ostanali_da.html
Искам да споделя това с вас.
Някои хора идват в нашия живот и бързо си тръгват, някои стават наши приятели и остават за минутка. Вчера е история, утре е тайна. Днес... Днес е подарък. Животът е вълшебство и вкусът на всеки момент е неповторим!
Благодаря на всички вас -непознати приятели!  bouquet

# 415
  • Мнения: 93
tiarina   bouquet ще ти бъда благодарна да ми пишеш на лични , още ще те помоля да споделиш ако знаеш нещо за региона около Хасково .

Горски букет, сещам се за едно местенце, което на мен лично много успокояващо ми е действало - Шарапаните по пътя към връх Айда. Била съм няколко пъти там, макар последно да е било преди години, но все още си спомням онова спокойствие и усещане, че си без грижи и проблеми след като пообиколиш наоколо. За мен лично тези чувства са особено силни есенно време, когато се потопя в багрите на есенния пейзаж там.
Надявам се някога да мога пак да го посетя!

Последна редакция: ср, 07 ное 2012, 19:51 от *Slun4eva usmivka*

# 416
  • Мнения: 1
Първо едно стихотворение от мен, после ще ви чета  Hug

Научих се да бъда много тиха.
И тишината ми прилича на сияние.
Преглътнатите думи се смалиха.
Порасна като Слънце премълчаното.
Научих се да преболявам бързо.
(Но белезите ми остават. Нелечими.)
Научих се, че вятър не се връзва.
Научих се да виждам и незримото.
Научих няколко вълшебни думички,
една история и малко стъклостишия.
Изучих всички безпосочни пътища.
И как през буря от сълзи да дишам.
Научих, че... не мога да съм силна.
Ранима съм. Чуплива. Ефимерна.
Научих се такава да се имам.
(И да обичам себе си. Безвременно.)


p4eli87, добре дошла   bouquet Ако наистина искаш да се промениш, тук е правилното място  thumbsup Съвет с какво да започнеш - разгледай първата страница и послушай интуицията си  Hug

Последна редакция: ср, 07 ное 2012, 19:56 от shiningsmile

# 417
  • Мнения: 48
tiarina Чудесно е всичко това, което споделяш  Hug
Ако знаеш и места по в централна БГ, около Габрово, може и тях да споделиш.
И едно въпросче относно " Дийпак Чопра 5-минутката от "Седемте духовни закона на йога." ", тази книга и тази "Седемте духовни закона на успеха" една и съща ли е или са две различни, защото намирам само втората..... Blush, сори за невежеството?

p4eli87  Hug Скоро ще се чувстваш слънчево, както на аватара ти  Hug

Последна редакция: ср, 07 ное 2012, 20:06 от svedd

# 418
  • Мнения: 8
"• Ритмите в човешкия живот  •
Моят баща, умирайки от сърдечно заболяване, премина трансформация, която бе дълбока и красива, и аз я предлагам като пример за силата на движението през труден ритъм в сезоните на човешкия живот.
Баща ми беше силен в ритъма на пролетта и на лятото, но той ги преживя по възможно най-лошия начин. Пролетта е сезонът на абсолютните стойности, на пускането на корени, на дързостта в живота. Не съществуват компромиси: или разцъфваш, или умираш. Моят баща виждаше нещата в черно или бяло, добро или лошо и така пропускаше богатството на живота. Пролетта също така е агресивен сезон, тъй като семената пробиват почвата, и тя страстно защитава рожбите си. Но когато задушаваш тези импулси, се превръща в яд. Поведението на баща ми винаги поставяше другите в отбранителна позиция. Той бе един гневен човек.
Лятото, от друга страна, се характеризира с лекота, изпълнено е със страст и емоции. Баща ми притежаваше динамичен емоционален живот, но в обстановката на селския Юг, където бе израсъл, такава емоционалност бе заклеймявана като „заешко сърце". По тази причина той потискаше дълбоко сантименталната си и емоционална природа. Когато преценяваше недостатъците си, на преден план изникваше неговото „заешко сърце". Неговата чувствителност бе онази част от характера, която с трепет очаквах да бъде проявена, но тя толкова рядко излизаше наяве. Той бе ядосан и нещастен човек, изпълнен с емоционални противоречия.
Пролетта е времето, когато трябва да се вземат решения. Къде е добре да се посеят семената? Как да се разпределят ресурсите? Да затънеш в ритъма на пролетта означава да се държиш здраво за тези решения и да не можеш да се приспособиш към новата информация, да се противопоставиш на идващия нов сезон. Баща ми остана непоклатим по отношение на решенията и преценките си. Но ако вие не се вслушвате в изискването на природата да се приспособявате към сменящата се цикличност, то вашето тяло ще ви застави. Ако всички външни средства, съсредоточени да доведат до промяната, са били изчерпани, най-накрая тялото ви удря плесница, за да му обърнете внимание, дава ви още един шанс да нагласите собствените си ритми в унисон с ритмите на природата и циклите на вашия живот.
Баща ми беше стигнал в задънена улица, а сърцето му се задушаваше. Хората, които не са балансирани спрямо ритъма на лятото, са особено податливи на сърдечни заболявания. На 55-годишна възраст той получи сърдечен удар. Докато беше в болницата, сърцето му спря девет пъти за пет дни. Всеки път го реанимираха. Накрая го обявиха за умрял, но той отново се върна към живота, точно когато спасителният екип бе изгубил надежди. По време на тази девета „смърт" той имаше класическо преживяване на живот след живота. Видял приятел от училище, който бил починал преди много години. Приятелят му го поздравил сърдечно и го попитал:
- С мен ли идваш, или се връщаш обратно?
- Защо да се връщам изобщо?
- Защото на нищо не си се научил, Сесил!
Баща ми започнал да протестира, а неговият приятел му казал:
- Не, нее... Не си се научил как да обичаш.
При тези думи духът на баща ми се завърнал обратно в тялото. Той отворил очи и се обърнал с думите „Обичам те" към всеки един от изненадания екип лекари, които вече напускали реанимацията. Един от лекарите се почувствал неловко и му отвърнал:
-Няма нужда!
Макар че преживяването на баща ми траело няколко мига, то уловило същността на ритъма на есента. В китайската система нейният елемент е метал. Качеството, което го прави добър символ на този сезон, е издръжливостта. В есента на вашия живот вие правите равносметка на ценностите. Както търсите злато, вие разкривате вечни истини, пресявате ненужното и в края на цикъла сте натрупали няколко златни кюлчета мъдрост, които ще са ви нужни за следващия рунд.
В този интензивен момент на преход към ритъма на есента баща ми успя да се отърве от всички стари предразсъдъци, схващания и яд. Думите на приятеля му, че не е научил нищо, бяха за него като оптически лещи, през които съзря несъвършенствата на възгледите си за живота. От този момент нататък любовта се превърна в златно правило за баща ми. Той се затвори за всеки стремеж, който не бе продиктуван от любов, и се прероди за нов живот. От ритъма на есента той се придвижи към ритъма на зимата, който се характеризира като изключително умозрителен. И след това се върна в ритъма на пролетта, в който нещата вече не изглеждаха само бели и черни, а изпълнени с цветове. Той откри истина и красота във всичко. Придоби жизнеността и смеха на дете. Виждаше чудеса навсякъде. Спомням си как се разплака, трогнат от красотата на една роза. Той се превърна в най-щастливия човек, когото някога съм познавала."

А от мен, разбира се, усмивки Simple Smile

# 419
  • Мнения: 1 351
Привет мили Богини /както казва Мама на Сани /   bouquet

Искам за пореден път да ви кажа , че много , ама много ви обичам   bouquet
Ние сме здрави , успешни , красиви , щастливи и обичани момичета   bouquet[/color][/size]

Общи условия

Активация на акаунт