Подсъзнанието може всичко 53 /Линкове за всички техники има на първа стр.

  • 67 300
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 652
Знаете ли и при мен се случват странни неща.  newsm78 Когато помисля нещо лошо за някой или се ядосвам за нещо се удрям по разни места или започвам да изпускам разни неща сякаш нещо ме бута, уж съвсем неволно, но много болезнено. Сякаш някой ми хваща ръката и ми я засилва към ръба на гардероба или на вратата. От начало не обръщах внимание, защото си мислех, че съм невнимателна, но нещата започнаха да се повтарят всеки път щом си помислих нещо лошо или обидно за някой или се ядосвам от постъпките на другите. Гледам да не мисля за това, но определено има някаква сила, която се опитва да ми каже "БЪДИ ПО ДОБРА". Така в мислите ми все по рядко започват да присъстват лошите мисли. Не знам много е странно и дано не ме помислите за луда хихихихихиххи.
Не ви ли се е случвало?

Да, случва ми се,  а от около година стана по-силно. Hug

# 736
  • Мнения: 1 351
Знаете ли и при мен се случват странни неща.  newsm78 Когато помисля нещо лошо за някой или се ядосвам за нещо се удрям по разни места или започвам да изпускам разни неща сякаш нещо ме бута, уж съвсем неволно, но много болезнено. Сякаш някой ми хваща ръката и ми я засилва към ръба на гардероба или на вратата. От начало не обръщах внимание, защото си мислех, че съм невнимателна, но нещата започнаха да се повтарят всеки път щом си помислих нещо лошо или обидно за някой или се ядосвам от постъпките на другите. .......................
Бях писала за това - постоянно ми се случваше докато не си взех поука , че не трябва да критикувам другите нито постъпките им дори и мислено ......и сякаш спряха тези неща. Ако продължавах да ги нищя в съзнанието си се случваше идентична ситуация ...някак си съдбата ме поставяше на тяхно място ..а повярвайте ми хич не е приятно. Cry
Преди това имах и по- лош вариант - като започвах да критикувам някой мислено и да го нареждам и горкият човечец винаги си патеше нещо , но така че и аз отнасях и съответно съжалявах после стократно.

 Ох , има нещо странно във въздухът - усещам го а немога да го обясня....

# 737
  • Мнения: 1 346
Здравейте,
И при мен така, започвам да изпускам, да разливам и след това се усещам, че в момента съм била ядосана някому. Прави сте, че това е добър урок да си слагаме сами спирачки.

В този смисъл ще ви пратя, мисълта на деня, който получих днес от сайта The Secret

"Our highest power is love, and it is one thing each of us has an unlimited amount of. How much love do you give to others in one day? Each day we have an opportunity to set out with this great, unlimited power in our possession, and pour it over every person and circumstance.

Love is appreciating, complimenting, feeling gratitude, and speaking good words to others.
We have so much love to give, and the more that we give, the more we receive.
 
May the joy be with you,

Rhonda Byrne"

Прекрасен ден на всички, колко по-лесно да е пращаме любов, а не критики, нека това изпълва деня ни! Grinning

# 738
  • Мнения: 1
Определено е хубав начин за взимане на поука. Не трябва да таим лоши и негативни мисли в себе си, те могат само да ни навредят. Те носят боести и нещатие. Има една приказка, която аз много харесвам" Прекалено заета съм със собствената си реазлизация,поради, което нямам време да обсъждам другите" И така аз смятам че по - добре да реализираме себе си вместо да си губим времето да завиждаме, че някой е узпял. Аз за себе си мога да кажа че не съм завистлива, но познавам такива хора, които се погубват.
!Diva! страхотна мисъл.


klem4e опитай се да го обясниш интересно ми е. Като хубаво или лошо го усещаш. Да не е самовнушение от всичко това прекалено за края на света. Наистина прекаляват с тези неща. Защо психясват хората така?така или инае ще е днакво за всички.

# 739
  • Мнения: 79
.......че не трябва да критикувам другите нито постъпките им дори и мислено ...... Ако продължавах да ги нищя в съзнанието си се случваше идентична ситуация ...някак си съдбата ме поставяше на тяхно място ..а повярвайте ми хич не е приятно. Cry


Точно това критикуване на другите опитвам да променя в себеси от няколко дни. Понякога се хващах,че мислено критикувам хора,дори които срещам по улицата,без да съм говорила с тях. Нищо не са ми направили хората,но се появяват едни мисли - този как изглежда, онзи какво прави....  Вече спрях с това. Замислих се,че всеки е такъв,какъвто е. Трябва да приемаме всички
 около нас такива,каквито са.

А за завистта - не мога да кажа,че съм от завистливите хора.... Всеки има свой живот и не мога да искам нещо,което някой друг има. А и със завист няма да стана като някой друг,на който бих завиждала....




# 740
  • София
  • Мнения: 67
Аз пък се дразня от неактивността на хората около мен, ама направо побеснявам, тооолкова са бавни и тоолкова не им пука и най важното което ме изважда от равновесие - колкото им се даде толко, не искат, нямат амбиций, задоволяват се, без въпроси....

Защо това толкова ме дразни  newsm78

# 741
  • Мнения: 79
Аз пък се дразня от неактивността на хората около мен, ама направо побеснявам, тооолкова са бавни и тоолкова не им пука и най важното което ме изважда от равновесие - колкото им се даде толко, не искат, нямат амбиций, задоволяват се, без въпроси....

Защо това толкова ме дразни  newsm78

Доскоро това много ме дразнеше вкъщи, сега съм на квартира. Съквартирантката ми /в съседната стая/- същата. Малко или много се засичаме и ползваме някои общи помещения.Много се дразнех в началото.... Накрая реших,че тези неща се повтарят /и вървят все след мен/ не случайно.... Laughing
Спрях да се дразня и вече не ми пука,че не искала да изчисти например. Ами да си живее както си иска жената..... Няма да я променя,като й се ядосвам.....
Предполагам,че това ми се случва,за да намаля критичността към другите и за да стана по-толерантна към тях. Поне така си мисля. С намаляване на укорите към другите, намаляват и  тези към нас.... Някъде бях чела нещо подобно,но не се сещам в момента къде точно.

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 12:50 от Lily Rose

# 742
  • Мнения: 1
Ами да вместо да хабим сили да се оптваме да променяме другите, по добре да впрегнем силите, за да направим нещо за себе си. И аз преди се дразнех, че хората са с подвити опашки и, че не отстояват правата си. Един ден си казах -" какво ти пука ти нали отстояваш твоите, другите сами избират как да живеят" Аз иначе съм много енергичен и усмихнат човек. Готова съм да помогна с каквото мога въпреки, че отсреща не винаги получавам това (говоря за приятели колеги, познати а по някога и близки). Научих се да НЕ ОЧАКВАМ нищо от никого. Заела съм се със собственото си усъвършенстване а Господ и Вселената си знаят работата Simple Smile

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Ами да вместо да хабим сили да се оптваме да променяме другите, по добре да впрегнем силите, за да направим нещо за себе си. И аз преди се дразнех, че хората са с подвити опашки и, че не отстояват правата си. Един ден си казах -" какво ти пука ти нали отстояваш твоите, другите сами избират как да живеят" Аз иначе съм много енергичен и усмихнат човек. Готова съм да помогна с каквото мога въпреки, че отсреща не винаги получавам това (говоря за приятели колеги, познати а по някога и близки). Научих се да НЕ ОЧАКВАМ нищо от никого. Заела съм се със собственото си усъвършенстване а Господ и Вселената си знаят работата Simple Smile

и аз така до скоро
тази година за пореден път си дадох сметка , че така само се изчерпвам нахалост, когато имам нужда от помощ на мен ми се притичат хора за които нищо не съм направила
Тези за които съм -никакви ги няма
Не че човек може да си избяга от природата , но вече съм по умерена в усилията ...

# 744
  • Мнения: 1
MAMA GALQ А аз като направя равносметка за годината съм доволна... и от това, което постигнах със себе си и в работата, и с учението. То все не стига, но аз така съм решила да съм доволна от всичко, за да получа още  Hug bowuu Радвам се че през тази година намерих тази тема, която значитено ме промени. Срещнах вас макар и виртуално. Това промени мнението ми и отношението към хората и заобикалящият ми свят. Ето за това съм най - благодарана и доволна Simple Smile  love001

# 745
  • Мнения: 4
Знаете ли и при мен се случват странни неща.  newsm78 Когато помисля нещо лошо за някой или се ядосвам за нещо се удрям по разни места или започвам да изпускам разни неща сякаш нещо ме бута, уж съвсем неволно, но много болезнено. Сякаш някой ми хваща ръката и ми я засилва към ръба на гардероба или на вратата. От начало не обръщах внимание, защото си мислех, че съм невнимателна, но нещата започнаха да се повтарят всеки път щом си помислих нещо лошо или обидно за някой или се ядосвам от постъпките на другите. .......................
Бях писала за това - постоянно ми се случваше докато не си взех поука , че не трябва да критикувам другите нито постъпките им дори и мислено ......и сякаш спряха тези неща. Ако продължавах да ги нищя в съзнанието си се случваше идентична ситуация ...някак си съдбата ме поставяше на тяхно място ..а повярвайте ми хич не е приятно. Cry
Преди това имах и по- лош вариант - като започвах да критикувам някой мислено и да го нареждам и горкият човечец винаги си патеше нещо , но така че и аз отнасях и съответно съжалявах после стократно.

 Ох , има нещо странно във въздухът - усещам го а немога да го обясня....

А как успявате да изгоните ненужните критики от главата си?

# 746
  • Мнения: 48
Можете да продължите в  НОВОТО КОЛЕДНО ИЗДАНИЕ[/b]   Grinning

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 18:30 от svedd

Общи условия

Активация на акаунт