Прием детски ясли Варна 2012/2013г.

  • 44 272
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 239
Преди няколко години, докато вземах сина си от детската градина, погледа ми случайно попадна на списъка с приетите деца за следващата година. Не помня точно колко бройки бяха приетите деца, но всички, от първото до последното в списъка, бяха с предимство-хронично заболяване. Останах втрещена, как имат смелост тия родители, да вадят фалшиви документи за хронично заболяване на детето, все едно да дърпаш дявола за опашката. А и практиката, да лепнеш на детето още от раждането клеймо - баща неизвестен, за мен е потресаваща. В действителност колко от т.нар. самотни майки, са наистина самотни. И най-парадоксалното е, че при това положение нищо чудно се окаже, че дечицата, който наистина попадат в тези две категории, за жалост, остават извън системата, тъй като явно и местата с предимство не достигат. Много е възможно сега, след като премахнаха предимството за работещите в сферата на здравеопазването, двойно да се увеличи и без това огромния брой деца с хронични заболявания. Моля за извинение всички честни и отговорни родители, който са в изброените от мен категории, но за жалост покрай сухото гори и мокрото.

# 721
  • Мнения: 8 921
С предимството "дете на лекар или медицинска сестра" може би се злоупотребявало най-малко. Но пък беше най-лесно да се атакува като ненужно.
Трябва да се настоява за квоти на предимствата и проверка на представените предимства.

# 722
  • Мнения: 781
Трябва да се настоява за квоти на предимствата и проверка на представените предимства.
Това е най-справедливо и според мен, но никой не проверява за съжаление .

# 723
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Трябва да се настоява за квоти на предимствата и проверка на представените предимства.
Това е най-справедливо и според мен, но никой не проверява за съжаление .

Точно това е и моето мнение!

# 724
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
И какво да се проверява, то трябва да се затегнат нещата още при ТЕЛК-а когато се издава, дори преди това, даден лекар е взел пари за да напише че това дете е болно и да го прати на телк Sad

Моето дете е с ТЕЛК, но много се чудех дали изобщо да ходим въпреки това което е преживял. Ама реших да си взема полагащото ми се, вместо само ромите да се възползват от тези права или пък както виждам тук има много хора които заради една ясла и ДГ си пращат детето в тази графа "болен"  ooooh!

# 725
  • Мнения: 8 921
И какво да се проверява, то трябва да се затегнат нещата още при ТЕЛК-а когато се издава, дори преди това, даден лекар е взел пари за да напише че това дете е болно и да го прати на телк Sad
Дааа, на лекаря детето не ползва предимство и му трябва повече пари за частна ясла или гледачка, та затова е склонен на фалшиви ТЕЛК-ове. Simple Smile Пак лекарите виновни, не че нямат вина, де. Това е майтап, ясно е, предполагам.

Отговорност, морал и съвест са необходими навсякъде, като и проверките!

# 726
  • Мнения: 2 259
Лично мен се опитаха веднъж да ме изпитват относно дали наистина детето има астма.Като изброих колко лекарства и през какво е минала ........ Confused
Въпреки всичко няма ТЕЛК.
Дали родителите с деца минали ТЕЛК по оня начин са чували  за Флексотид,Вентолин,инхалери,бейбихалер,Сингулер,Ефира и др.
За мен това си е едно петно и  не бих го лепнала на детето си току така.
Лично познавам такива и ми е кофти,но не съм им го казала все още.

# 727
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 800
Аз пък само да можеш бих взела ТЕЛК за детето,то иначе няма справедливост в тая скапана държава.Всичките болни ама ката може защо и ние да не се "разболеем".Иначе ДЯ и ДГ през крив макарон.

# 728
  • Мнения: 781
Аз пък само да можеш бих взела ТЕЛК за детето,то иначе няма справедливост в тая скапана държава.Всичките болни ама ката може защо и ние да не се "разболеем".Иначе ДЯ и ДГ през крив макарон.
ooooh!
Аз пък само ще кажа- да ти е живо и здраво детенцето и Господ да го пази....

# 729
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз пък само да можеш бих взела ТЕЛК за детето,то иначе няма справедливост в тая скапана държава.Всичките болни ама ката може защо и ние да не се "разболеем".Иначе ДЯ и ДГ през крив макарон.
ooooh!
Аз пък само ще кажа- да ти е живо и здраво детенцето и Господ да го пази....

 newsm10

# 730
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 800
Благодаря

# 731
  • Мнения: 95
Аз пък само да можеш бих взела ТЕЛК за детето,то иначе няма справедливост в тая скапана държава.Всичките болни ама ката може защо и ние да не се "разболеем".Иначе ДЯ и ДГ през крив макарон.
И как да има справедливост, след като много ще направят като вас, как вие няма да се чувствате прецакани, защото видиш ли нямало справедливост...така сме всички...то няма справедливост, затова и ние в кюпа...и във всичко сме така и затова ще вървим към пропастта Sad

# 732
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Аз пък само да можеш бих взела ТЕЛК за детето,то иначе няма справедливост в тая скапана държава.Всичките болни ама ката може защо и ние да не се "разболеем".Иначе ДЯ и ДГ през крив макарон.
И как да има справедливост, след като много ще направят като вас, как вие няма да се чувствате прецакани, защото видиш ли нямало справедливост...така сме всички...то няма справедливост, затова и ние в кюпа...и във всичко сме така и затова ще вървим към пропастта Sad
newsm10 Sad

# 733
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 800
Справедливостта ще настъпи,като няма предимства и всички тогава ще бъдем равни,а сега какво,от предимства другите деца не могат да започнат никога ДЯ.Почти съм сигурна,че 2/3 от кандидатстващите са с предимство.

# 734
  • Мнения: 2 259
Малко извън темата и да си почешем езиците. Wink
Вие кои предимства подкрепяте?
Аз подкрепям за "многодетни" и "деца с увреждане" ,но не и астма.
Да ми извинят  майките на такива деца,но 70% са с фалшив ТЕЛК,а има и специализирана ясла за целта.
Изказвам и мотивите си:
Родителите се нуждаят от средства /почват работа за да се грижат за децата си/и подкрепа в отглеждането на повече от две деца.Вече все по-рядко има баби и дядовци да помагат.С вдигане на годините за пенсия и ранната смъртност рядко ги има край нас. Confused

Децата с увреждане не бива да се чувстват различни и пренебрегнати.И без друго съдбата се е погрижила за това. Confused

Общи условия

Активация на акаунт