Прием детски ясли Варна 2012/2013г.

  • 44 264
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 176
Изобщо не съм съгласна, iv.elina. Напълно справедливо е да има предимства за родителите в затруднение. Проблемите са съвсем другаде, включително и в липсата на съвест и чувство за справедливост на някои хора.
Моето дете не е с предимство. По всяка вероятност няма да бъде прието в целодневния прием. Това (в случая с яслата, за ДГ не важи) се дължи на моята неосведоменост, заради която не го записах по-рано. Мисля варианти как да съчетая отглеждането му и работата си. Вярвам, че нещата ще се наредят добре за нас и така. Никога не бих прибягнала до фалшив телк или друга подобна схема.
Vali Simple Smile, има логика в думите ти.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Аз подкрепям само едно предимство, но и то не ми е на 100%, тъй като и там има фалшиви - на родители с ТЕЛК. Раздвоена съм и за предимството на деца с ТЕЛК. Освен фалшивите, не съм убедена, че за да имат предимство или трябва да са със сериозно заболяване, за което се изискват специални грижи, а ме съмнява, че в не специализирано детско заведение персонала е обучен да се грижи за такива деца.
С останалите предимства не съм съгласна. Когато децата са породени и са в една възраст за ДГ, би трябвало второто дете също да участва в томболата без да има предимство. Евентуално, ако го приемат дори и в друго ДЗ, да се направи размяна и да е в същото с другото дете.

Като цяло съм по склонна да мисля като iv.elina. Simple Smile

# 737
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Малко извън темата и да си почешем езиците. Wink
Вие кои предимства подкрепяте?
Аз подкрепям за "многодетни" и "деца с увреждане" ,но не и астма.
Да ми извинят  майките на такива деца,но 70% са с фалшив ТЕЛК,а има и специализирана ясла за целта.
Изказвам и мотивите си:
Родителите се нуждаят от средства /почват работа за да се грижат за децата си/и подкрепа в отглеждането на повече от две деца.Вече все по-рядко има баби и дядовци да помагат.С вдигане на годините за пенсия и ранната смъртност рядко ги има край нас. Confused

Децата с увреждане не бива да се чувстват различни и пренебрегнати.И без друго съдбата се е погрижила за тов
Аз подкрепям само едно предимство, но и то не ми е на 100%, тъй като и там има фалшиви - на родители с ТЕЛК. Раздвоена съм и за предимството на деца с ТЕЛК. Освен фалшивите, не съм убедена, че за да имат предимство или трябва да са със сериозно заболяване, за което се изискват специални грижи, а ме съмнява, че в не специализирано детско заведение персонала е обучен да се грижи за такива деца.
С останалите предимства не съм съгласна. Когато децата са породени и са в една възраст за ДГ, би трябвало второто дете също да участва в томболата без да има предимство. Евентуално, ако го приемат дори и в друго ДЗ, да се направи размяна и да е в същото с другото дете.

Като цяло съм по склонна да мисля като iv.elina. Simple Smile
newsm10     
Интересно ми е как да тълкувам-родители в затруднение?Аз мисля,че всяко второ семейство живее в затруднение,като се почне,че рядко има родители,които работят 8ч. през деня и са редовна смяна.Чудя се защо не се приема за предимство,когато и двамата родители работят?Е,тогава и аз щях да бъда с предимство и да не си мисля за щуротии.

Последна редакция: пн, 29 апр 2013, 00:50 от iv.elina

# 738
  • Варна
  • Мнения: 2 036
     
Интересно ми е как да тълкувам-родители в затруднение?

Няма как да успееш да го разтълкуваш. За едни може да е финансово затруднение, за други чисто физическо, а дори и психическо.

Въпросът не е в това да ни приемат децата, защото сме затруднени по един или друг начин. За мен е важно детето да комуникира с други деца. Засега е научил доста полезни неща от яслата и не на последно място да имам и аз една глътка въздух, тъй като яслата при нас играе роля и на помощ от баба и дядо.

# 739
  • Мнения: 8 919
Ивелина, изчакай поне томболата да мине. Може да имате късмет. Ако си подала документи в чиста ясла - все ще ви излезе номерчето.

Не съм мислила много сериозно предимствата.
Подкрепям предимство за близнаци. В повечето случаи това са деца след АРТ.
Не подкрепям за породени.
Не подкрепям родители студенти - лекции можеш да пропуснеш, но на работа трябва да отидеш.
Деца с увреждания - да, точно заради интеграцията. Деца с астма - не. Изобщо, внимателно с децата с ТЕЛК.
Родители с ТЕЛК - да.
Но на първо място съм изключително много "за" вдигането на възрастта за приемане на деца в ясла - поне навършени 1г и 6м. И за двама работещи родители. Ако има безработен родител, има начин да се разбере дали е безработен по негов избор или е активно търсещ. А яслите са в подкрепа на работещите.
А за деца в яслена възраст има и друга опция - детегледачка по програма на АЗ.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Успех на всички кандидатстващи през тази година!

Общи условия

Активация на акаунт