Торакс Пловдив - пак и отново

  • 160 570
  • 917
  •   1
Отговори
# 840
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Вече на няколко места чета, че след нова година ще има повишение на цените и раждането ще стане 1700 лв. Някой от вас знае ли по - сигурна информация?

# 841
  • Мнения: 12
Здравейте. Някоя мама да е раждала скоро в Торакс Пловдив и доволна ли е? Какви са стаите и помагат ли на родилките за кърмене и т.н.?  Каква е цената в момента за нормално и секцио? Обмислям да родя там, но ми се искаше да чуя малко мнения за болницата. Другото което ме притеснява, че повечето жени които съм чула да раждат там са родили секцио, а на мен ми се иска дай Боже всичко да е наред да родя нормално.
Благодаря Ви
Бъдете здрави Heart

# 842
  • Мнения: 384
+1 за Торакс и д-р Кичеков Simple Smile

+1 и от мен. При него следих и двете ми бременности

# 843
  • Мнения: 1 398
Страхотен е д-р Кичеков.
Той и д-р Видева ми правиха второто секцио.
Сега и конизация ми се наложи да правя - пак се обърнах към тях и всичко беше супер. Simple Smile

# 844
  • Мнения: 227
А колко пари ти излезна всичко?

# 845
  • Мнения: 1 398
Кое? Раждането ли?
Беше през 2019, едва ли цените са същите.

# 846
  • Мнения: X
През тази година секциото ми струваше 1130. Но определено не съм доволна от анестезиолога,не успя да ме хване упойката от страх и притеснение,въпреки това започнаха… Не искам да давам подробности,за да нв плаша бъдещи мами .. Но определено не бих повторила този кошмар за 1100лв,а бих отишла да родя с грижите на опитни лекари във ВМИ или Хирургиите.Там поне мисля,че е безплатно. 🙂
Относно кърмене са под всякаква критика,при мен дойде една старша мед.сестра да ми стидка зърното като дъвка. Ако разчитате някой да Ви подготви психически там за това да “бъдеш мама”,ами не. С 300зора измолих да ми гледат бебето за 1час,за да влезна да се изкъпя. В общи линии единствените готини хора там са чистачките,1/2 сестри и долу на рецепцията. Верно никой не ти е длъжен,”щото си плащаш”,но пак казвам не бих го изживяла отново.Храна беше чудесна да подчертая.Както и стаите чистички са,всеки ден се чистят. Има климатици. Има бутилирана водичка. Хигиената е на ниво.

Последна редакция: нд, 19 дек 2021, 14:19 от Анонимен

# 847
  • Мнения: 227
Значи се е променила обстановката,аз раждах там през 2013г,бях много доволна,даже имахме не само вода ами и сок.

# 848
  • Мнения: 1 398
Аз пък съм много доволна от акушерките - да, не съдействат особено много за кърменето... но за всичко останало са на среща.
И от анестезиолога съм също много доволна - д-р Стоянов. 4 пъти ми е слагал упойка и всичко е било супер.
Имам база за сравнение, защото съм била и с пълна упойка при друг анестезиолог - беше някакъв ужас събуждането, не ми се разказва даже...
Лично аз не бих стъпила в ВМИ или Хирургиите.

Последна редакция: нд, 19 дек 2021, 17:24 от jazzzzy

# 849
  • Мнения: 227
след пълна и спинална има разлика да,пълната е най-гадна,защото се чустваш мн зле,а при спиналната само изтръпване на краката.

# 850
  • Мнения: 1 398
Не само това - бях в шоково състояние, половин час не можех да си поема въздух... Беше ужасно.
Според мен не беше добре дозирана упойката. И след това съм била с пълна, не ми се е случвало такова нещо.

# 851
  • Мнения: 704
Когато аз раждах 2018г. имаше само двама анестезиолога,единия ми се падна на консултацията,която струваше 30лв и за мен бяха пари на вятъра,човека не знаеше как да отговори на елеметарните ми въпроси и знаех че ако той ми с панд няма да искам никаква упойка,докато обмислях дали мога да заплатя за избор на анестезиолог,родих по-рано и в крайна сметка се падна другия,който наистина исках защото бях чувала страхотни отзиви за него(д-р Стоянов).Ако имате избор изберете него.

# 852
  • Пловдив
  • Мнения: 468
За насоките за кърмене и стискане на зърното като дъвка, явно тази жена с всички така процедира. Най-добрия ми приятелка, роди преди две години там и точно така някаква акушерка я е дърпала и цедила, което я беше стресирало адски много и много бързо приключи с кърменето, а за второто дете се зарече, че няма да го кърми нито ден. През октомври роди за втори път и още с постъпването им е заявила, че няма да кърми и да ѝ дадат хапче, за да не ѝ дойде изобщо кърма. Казали ѝ добре и тя спокойна, докато на другия ден не е текнала отвсякъде. Оказало се, че хапчето тя трябва да си го купи и пие, но това го разбира, чак когато вече кърмата е следнала. Супер несериозно отношение. А след спиналната упойка и двата пъти умира от болки в кръста месеци наред (възможно е и да е случайно). Аз също обмислях там да раждам, но в крайна сметка ще си отида при моята гинеколожка в държавната болница с пълна упойка. Предпочитам я пред спиналната, въпреки, че всички твърдят, че било най-доброто

# 853
  • Мнения: 704
Аз проблеми с упойката нямах,нито по време на раждането,нито след това.За кърменето ако не сте подготвени предварително там не очаквайте адекватна помощ,по-добре се обадете на телефона за помощ при кърмене,аз имах проблем и единственото което получих като "помощ" е по-скоро тъпо отношение и неадекватен подход,чак на 3 ден в събота дойде една жена с голямо желание и наистина ми помогна,но тя идвала рядко ,защото работи и на друго място.Като  най-голям негатив мога да кажа,че няма неонатология,после ,че баните не са комфортни като да си измиеш косата за престоя,климатизацията не беше много в час,и следродилните грижи бяха най-зле.От всичко друго съм останала доволна,прегледи,лекари,раждане,храна.

# 854
  • Мнения: 36
Здравейте, може ли някоя скоро раждала там да ми обясни как стоят нещата с анестезиолозите, по-точно дали има дежурни или ги викат само като има насрочено секцио или започнало естествено раждане. Аз родих първото си дете в държавна болница (а в държавните не слагат епидурални), сега съм се зарекла, че каквото и да става, искам упойката. Но притеснението ми е, че ако трябва да чакам да идва анестезиолог при започнало раждане, пак ще пия една студена вода. И да знам, че раждането обикновено не е като по филмите, но при мен първото беше 3 часа, второто ако е още по-бързо .... не ми се мисли 😁

Общи условия

Активация на акаунт