Освобождаване от допълнителните часове по ФВС!

  • 5 425
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!Не знам дали има подобна тема .. Ще карам направо - синът ми е 8 клас и измислиха някакъв 7 час (води се допълнителен) по ФВС .. Карали ги да подписват нещо (въобще защо ги карат да се подписват и съгласяват за неща,за които не са съгласни??!) и сега всеки вторник трябва да стой по още 1 час и да се занимават с не знам си какво.Според мен е достатъчно преуморен и си има физическата подготовка .. Как да го отърва от този час ?

# 1
  • Мнения: 2 898
Не става. Това е задължителен час. Колкото до подписването, най-вероятно е инструктаж по ФВС.

# 2
  • Мнения: 8
Добре .. Защо не са го добавили към всички други часове,а са го отдели и е под името "допълнителен час по ФВС" .. Аз не съм съгласен .. Сега те са само 1 смяна,в сряда им е най-натоварена програмата и те 7 час.Той ходи (по-точно иска) на курсове по химия,но заради този час не може

# 3
  • Мнения: 498
Еее ама като кажете не може. Всичко може. Дъщеря ми е 1 клас и 6-я й час - час на класния - беше точно когато й преместиха английския от школата. Какво да правим - дали е по важен часът на класния или английския ? Казах на госпожата й че няма да ходим и това беше. Не е ходила няколко пъти, после и смениха часа с вечерен. Ако обаче беше останало така щях да кажа на директорката че няма да посещаваме този час, в случей че класната й се възпротиви. Аз като бях в 11 клас помолих учителя ми по история да ме освободи от единия час защото ходех на италиански и човека го направи. В крайна сметка училището не трябва да е в вреда а в полза на ученика.

И да добавя че от школата по балет на дъщеря ми има дете в 6 клас, което се освободи от час по физическо в училище като занесе бележка че тренира балет. Явно че часа е пречел на нещо друго, а не че не обича физическото.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
После като порасне синчето и от работа ли ще го освобождавате, защото горкото се е преуморило?
Образованието до 16 годишна възраст е задължително, а този час се води модул и е от задължителните часове.
Моят син е в модул туризъм и ги водят на екскурзии, също е осми клас. А горкия два пъти има по 8 часа, защото си е избрал СИП биология и химия.

# 5
  • Мнения: 2 681
Pазбеpете се с класната и с учителя по ФВС. Макаp че последните често се вземат много на сеpиозно и си пpидават важност.
Дано го освободят.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Извинете, но тези учители получават заплати за тези часове. Ако всеки реши, че е преуморен и се разбере с класната.... Какво ще обяснявате на проверяващите.

# 7
  • Мнения: 2 898
Еее ама като кажете не може. Всичко може.

А после учителите са виновни, че няма ред, нали?
Като прочета някое толкова "грамотно"  написано мнение, става ми ясно и пишещият какъв ученик е бил. Що да обвиняваме децата после...

# 8
  • Мнения: 142
Точно час по физическо не виждам кому би навредил. Ако зависеше от мен, всеки ден щяха да имат по един час.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
..., а този час се води модул и е от задължителните часове.
Моят син е в модул туризъм и ги водят на екскурзии,

Точно така си е.
Това са задължителни модули и шом се е записал на модул "Спортни игри" , ще има още един час ФВС.
Ако беше на модул "Туризъм", щеше да ходи по екскурзии.

# 10
  • Мнения: 2 898
Точно час по физическо не виждам кому би навредил. Ако зависеше от мен, всеки ден щяха да имат по един час.


Подкрепям  newsm10! А недоволни от нещо винаги има.

# 11
  • Мнения: 6 031
Точно час по физическо не виждам кому би навредил. Ако зависеше от мен, всеки ден щяха да имат по един час.


Подкрепям  newsm10! А недоволни от нещо винаги има.

И аз съм ЗА повече физическо.  Peace

# 12
  • Мнения: 8
ДА ! И като тръгне на работа пак ще го освобождавам Simple Smile  те играят тенис на маса .. 6 играят другите ги гледат .. Не ми е приятно да посещава,той ми каза да не се занимавам,но аз съм зодия овен и не се предавам!Няма някакви си учители да решават вместо мен!Те да си определят за своите деца.Да - хубаво е да има повече часове по фвс,но да са по време на училище,а не допълнителни .. По 746987 часа на ден пък и ощее и ощее ;х и после защо децата са толкова преуморени .. учат всякакви глупости,пък допълнително това ..

# 13
  • Мнения: 2 755
....Няма някакви си учители да решават вместо мен!Те да си определят за своите деца.Да - хубаво е да има повече часове по фвс,но да са по време на училище,а не допълнителни .. По 746987 часа на ден пък и ощее и ощее ;х и после защо децата са толкова преуморени .. учат всякакви глупости,пък допълнително това ..
ooooh! На мен пък ми се струва, че много учили-недоучили родители, изказват "компетентно" мнение на тема "Образование".  Whistling Я, да освободим горките дечица, за да не се преуморяват. После, защо децата били неграмотни. Освободете ги от всякакви задължения. Щом и ФВС ви тежи.... ooooh!

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Той бил зодия овен.
А детето сигурно е зодия сукалче, че тати ще му оправя навсякъде живота. И най-вероятно зодия овен ще се меси и след училище.
Образованието не е задължително след 16 години. Не го мъчете с "някакви си учители". Пуснете го до живее спокойно и да си почива.

Общи условия

Активация на акаунт