Коледно-новогодишно- юлска!!!

  • 48 453
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 766
да аз бях правила Wink
Имаше закачки и дребни награди
задачите - елементарни
кажи стихче
нарисувай картина
подреди си куклите
и т.н.
и при добре свършена работа наградите - фибичка, моливче, печатче, от време на време шоколадче или шоколадово яйце и т.н.
Вики в миналогодишната тема за Коледните календари една дама беше пуснала много хубави задачки като стихчета  Peace
Аз едва сега се замислям какъв да правим с Ина за тази година  newsm78 и календарите още не съм ги почнала, и сладкишите - закъснявам и май някои неща ще отпаднат  Rolling Eyes

Герката,   bouquet благодаря ти че сподели по темата за смъртта, беше ми полезно

# 301
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз кашлям и така ме боли трахеята  ooooh!

И аз така, и от шест дни вече се мъча смених какви ли не ХЛ, но ту се оправям, ту се влошавам, днес вече не издържах и си купих и антибиотик. НИщо не помага нито ХЛ, нито Вентолина дето го дишам от няколко дни. Вчера си взех някакви билкови пастили - Големиртол - форте, страшно ми помогнаха! Шуши пробвай ги!!! Вероника е вече здрва и утре я пращам на ДГ, че по цял ден само ме ядосва и покрай нея немога никаква работа да си свърша!

Честито приемане на Пепи в ДГ!!!  Hug

Леле и Календари пак трябва да се правят - вече ми е писнало от всичко, като почнат да идват празници и  ...... лошо ми става! За капак  двете коли са се скапали тотално - вчера дадохме куп пари за ремонт на едната, а и моята и тя плаче - мчера ни изостави отново на две преки от вкъщи, там си я и зарязах, снощи мъжа ми я прибира. А и децата почват да правят планове за Коледните подаръци. Embarassed
 

# 302
  • София
  • Мнения: 3 414
Някой друг освен Раян можеше ли да чете?  Simple Smile
ДА аз мога!
Честито за приемнето в дг

# 303
  • Sofia
  • Мнения: 523
Някой друг освен Раян можеше ли да чете?  Simple Smile
ДА аз мога!
Joy

Нито календари ще правя, нито ще украсявам. Само елха и бисквити/меденки ще правим. Много ми е комерсиално вече. Тази година все пак ще гледам да разясня на Александър същността на празника. Правя си сметка, че и за Великден, и за Коледа/Бъдни вечер не възпитавам децата в същността на празника ....  Tired

# 304
  • София
  • Мнения: 254
това със задачките и наградите съм го пропуснала миналата година май, много ми харесва като идея, дано да ми остане време да го направя. А иначе още миналата година в ДГ им бяха казали, че това е празник за рождеството на Исус Христос, децата доста обясняваха и разказхваха.

Честито на Пепи за градината! Дано да тръгне с желание като му дойде времето!

Тази сутрин заведохме Кая до поликлиниката за гърлен секрет, максимум 10 минути колата е стояла отпред, като излязохме, я нямаше - паяк. Преди можеше да се спира там, сега вече има знак, че е забранено (не е синя или зелена зона) и не виждам къде иначе може да се спре. А глобата са я вдигнали на 62 лева за паяка.

Мими, Кая чете отделни думички, не може според мен още да седне да чете някакъв текст сама.

# 305
  • Мнения: 766
Някой друг освен Раян можеше ли да чете?  Simple Smile
ДА аз мога!
Честито за приемнето в дг
Joy Laughing
Ина разпознава буквите, но още не може да ги свързва в срички или думи, но пък и няма за къде да бърза ЛМ де Wink
Празниците от години са комерсиализирани и то до степен на непоносимост.
Коледния календар със задчките го правя 2 години подред. Почнах го защо ми по-лесно да обяснявам колко дни остават до Дядо Коледа  Laughing в последствие вмъкнах и зададчките. Праим си го сами с Ина и тя много се забавлява и се занимава с нещо различно от гледането на филмчета / по тази линия вкъщи е кошмар Sad може да стои цял ден пред телевизора или компютъра/
Календари в градината вземаме по 1 , колкото да се снима с другите деца, а да не стои настрани, пък аз си правя сама за бабите и дядовците /календарите са  част от традиционния им коледен подарък/
Коледни сладкиши, меденки и т.н. също правя защото много обичам да бъркам такива неща:flutter: и Ина с мен. Голям кеф ни е, пък да не говорим как прекрасно ухае из целия апартамент. А от тези сладкиши правя пакети за подаръци на един куп народ / роднини, приятели, колеги, че даже и на госпожите в ДГ/ Wink
Та ................. това са моите мотиви да се занимавам с всички тези коледни занимавки Wink
Стана ферман, извинявам се    Embarassed

bouquet

# 306
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Коледа ми е най-любимия празник.За пръв път ще имам време да се подготвя подобаващо , винаги съм работила много покрай празниците.Обичам украсата , сладките , опаковането на подаръците.Може да се пробвам и аз с коледен календар , Тедо и без това си търси изненада всеки ден.
До сега не сме го снимали за карендар , винаги е бил болен , когато са снимали другите деца.
И първата работа като се прибере вкъщи е да си поиска ядене и филмче ...
Не може да чете , леля му го учи да пише , понякога като се заиграе , започва да пише букви , но ги е запомнил графично , не знае всички на кой звук отговарят.Понякога пита за някоя дума с коя буква започва или има ли дадена буква в нея и това е.
Имахме спор с леля му , тя настоява , че догодина трябва да е на предучилищна в училище , защото в градината нямало да го подготвят добре.Аз обаче съм толкова доволна от учителките му и спокойната креда , която са им създали , че не искам да му създават стрес като го местя.Затова явно се е заела да го подготвя сама , та да не изостане  Mr. Green.Аз не мисля , че има за къде да бърза.
Айка , кога ще излезе резултата на Кая ? Когато бях в твоите седмици , в Тедовата група имаше едно детенце със скарлатина , а Тедо хвана вирус с висока температура , много се уплаших тогава , но ни се размина.

# 307
  • sf
  • Мнения: 10 156


И първата работа като се прибере вкъщи е да си поиска ядене и филмче ...


Абсолютно същата работа и у нас  Mr. Green

Снощи го подстригахме и сутринта поиска да отиде с нова блуза, за да не го познаят децата и учителките  Joy
Решила съм да им направя коледен календар с изненади и задачки, да видим дали няма да ме изостави ентусиазма.
За мен самата празниците са комерсиализация,защото не съм религиозна и не вярвам в тях, но не споделям тези си възгледи с децата. Старая се да осигуря атмосфера поне докато порастнат достатъчно, за да си решат сами.

По въпросът за смъртта ми е много трудно да говоря, не защото ми е тъжно или нещо такова. За мен хората просто умират, заравят ги в земята и дотук. Не вярвам в рая или задгробния живот. Но понеже осъзнавам колко грозно и грубо звучи за детските уши, се придържам към библейската теория и я поддържам пред тях. Вико има периоди , в които много пита за Господ, за смъртта, какво става след това, защо майка ми е умряла и тем подобни. прехапвам си езика направо да не му кажа какво точно мисля, но се спирам  Mr. Green

# 308
  • София
  • Мнения: 3 414
Аз съм преуморена психически.
Чудя се да питам ли за среща,др седмица?????
За мен празниците са свързани с онова от филмите,много роднини в една къща.Дали преди не съм била някоя италианка Joy купчина храна и много народ.За съжаление при нас не е така,нямаме такава практика в семейството.Но това са най хубавите ми спомени от дядо и баба събираха всички в малката кухня,накрая пиехме чай от самовар Cry
Мислим да ходим до Испания за празниците но цените са безумни даже и за моето съзнание,колкото и да увеличавам времето на престоя пак същото.
Били Hug

# 309
  • София
  • Мнения: 254
Иве, и за мен Коледа е това - цялото семейство заедно. Нищо, че сега имам свое семейсто, ако на КОледа не съм при родителите ми, баба и дядо, не се чувствам щастлива, може да не е честно, но е така.

Били, в понеделник следобед може би ще има резултат. Аз мислех, че не е опасна скарлатината като другите шарки.

И ние нищо не сме измислили, за нова година, накрая май ще си останем тук...Sad

Вики,  Laughing - познаха ли го в крайна сметка сутринта?

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Като наближи коледата и ме тресва съчмата, нервно ми е именно поради комерсиализацията на празниците и изпразването на джобовете. Като прибавя и факта, че баткото е рожденик ден преди нова година и ми се ще да заспя зимен сън и да се събудя напролет.  Joy Днес разглеждах амазон за подаръци в очакване на черния петък, еми няма такава цифромания, а така да са преситени децата на играчки и джаджи, че ума ми не побира какво да взема за подаръци. Айде за моите ще направя като Вики и ще осигуря вероятно количество, за сметка на качество, ами племенниците...  newsm78

Скарлатината не преминава типично като другите шарки. Лекува се с АБ и за съжаление може да повтори, потрети и така докато не се изчисти тотално, разбирай всички да си ходят в къщи и до пълно излекуване. Лошото е че и тя като всичко останало срива имунитета.  Peace

# 311
  • София
  • Мнения: 254
да, да, аз имах предвид, че при бременност не е толкова опасна като рубеола/варицела.

# 312
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Да но лекуването на бременна с АБ си крие също толкова рискове. Абе дано няма нищо. А не можеш ли да я спреш известно време докато се изчисти групата?  Hug

# 313
  • София
  • Мнения: 254
не мога, няма кой да стои вкъщи с нея за съжаление.

# 314
  • София
  • Мнения: 568
Здравейте, момичета  Hug В пристъп на лудост си измислих нов безумен никнейм  Laughing По другите отличителни белези ще ме познаете.  Wink Може и този да претърпи промяна.
Да се похвяла с последен карантитен ден на № 2. Добре мина варицелата, една идея по-зле от Софи. Аз също съм добре и вече си намалявам кортизона, за да го спра. Явно съм карала варицела, защото не се разболях, въпреки кортизона, който сваля мн. имунитета.

Аз няма да правя календар. Това, което винаги правим с децата са коледни сладки с джинджифил, които украсяваме с разноцветна глазура, голямо цапане пада. От тях опаковаме в целофан и подаряваме. Другото, което от няколко год. съм въвела са яслите на младенеца. Купих от Джъмбо и на Бъдни вечер им прочитам за Рождество Христово и всяко дете поставя по една фигурка по реда на появяването им. Строим първо яслите, после животните и т.н. Накрая слагаме тримата мъдреци, които носят подаръци на младенеца и иконата на Рождество.
Янче,  вчера говорих с приятелка, която има първокласничка и тя трудно се адаптира. Търпение трябва. Ела да видиш в ІІІ-ти клас какво става.  Laughing А майка ти е направо късметлийка, че са я викнали на поне едно интервю. Аз от 2-3 месеца активно пускам сиви-та и нищо. Веднъж само ми пратиха въпросник преди интервюто, но до него така и не стигнах.  Laughing Добре, че не започнах работа, защото не виждам кой щеше да ме търпи толкова болнични. Всяко зло за добро.

Като бях бременна с Ири съвсем в началото Софи изкара скарлатина, но аз не се разболях. Все пак се пазете.  Hug И при Ири сега има та ще я задържа, защото от варицелата мн. им пада имунитета.
Дани, мн. се радвам за Вероничка.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт