Коледно-новогодишно- юлска!!!

  • 48 452
  • 741
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 568
Да, именно, очистваме се от първородния грях като се кръстим. Всеки се ражда "обременен" от първородния грях поради човешката си природа, независимо, че родителите му са били кръстени като са го създавали. Затова всеки трябва да се кръсти. Това е нашият втори /духовен/ рожден ден. Затова хората /бебетата/ като се кръстят се обличат в бяло, защото са се умили от първородния грях за младенците, а големите не само от него.  Wink След това по човешката си природа правим още много грехове, които се лекуват чрез покаяние - изповед - причастие. Ако бебето е кръстено преди 40-ия ден то на тази молитва просто се чете разрешение на майката за причастие.

Последна редакция: нд, 18 ное 2012, 20:58 от nonsense

# 331
  • София
  • Мнения: 3 414
Гери в коя църква е мъжа ти?Има ли някакви занимания за деца?

# 332
  • София
  • Мнения: 568
В една селска  Laughing. Заниманията са присъствие на служба и игра на двора след нея. Heart Eyes  Няма неделно училище, децата не са много, за съжаление.

# 333
  • София,
  • Мнения: 4 267
ЕЕЕ - Гери - супер си го обяснила.   bouquet
Със Сашо играем една игра - казва дума и с коя буква започва. Трудно различава буквите - 4-5 знае. Има време според мен.

И аз така!!!
А Верони е много зле - буквите и са пълна Индия, цифрите обаче странно но ги познава, и повечето ги пише. Принципно и писането и е черна мъка, една права черта неможе като хората да направи, не се сеща как да повтори определена черта, изобщо дори молива не държи правилно, и аз много се нервирам и викам Sick, а вече цяла година се учим и в къщи и при логопедката, но и е доста трудно наистина! Но и аз не смятам че е фатално! Ще се научи!Аз и не я карам прекалено много за да не вземе да и писне! Онзи ден и купих пак едни нови книжки на издателство ПАН са, от фантастико, едни тънички - казват се Смятането, Писането, Азбуката и още една но не се сещам. Вътре има доста неща - да дорисува, да повтаря пунктирани линии, сега сме почнали точно тази с писането!!!

# 334
  • Мнения: 1 098
Здравейте!
Аз тази седмица нямах много време и затова не съм писала.
По темата за смъртта Дели тази година доста се разстрои, когато бяхме на 40 дни на дядо. Вечерта преди да заспи си говорехме. Накрая ми каза- " а не може ли да измислят хапче и да живеем вечно". Казах му, че е възможно и той се успокои. Ох, не знам- тежка тема.
Отбих Юли. Стана лесно и безпроблемно. Много ми е мъчно, но връщане назад няма  Confused
Дели знае почти всички букви и ги пише. Брои до 100. Той сам си изявява желание. Така или иначе сега в градината тепърва това ще учат. Има време.

# 335
  • Мнения: 43
Гери, много интересно разказваш. Аз не съм кръстена, даже не знам дали ще го направя някой ден. Не чувствам необходимост, въпреки че ходя в църкви, паля свещички. И децата не са кръстени, но за тях обмислям скоро скромна церемония Grinning
Мариян познава буквите, но някои понякога ги забравя. Напоследък му пиша 3 или 4-буквени думички да ги "чете" и много се радва като успее, което не е винаги. Сам ме кара, не го насилвам. И аз много се изнервям на елементарни неща, не осъзнавам, че за него са нови и трудни. Никакъв педагогически подход нямам, а и търпение.
Майче, браво. Ха, дано все така си заспива  Grinning
Бубе, честито. Как успя? Аз не виждам скоро такъв шанс, много е пристрастен  Tired

# 336
  • Sofia
  • Мнения: 523
Дани, днес майка ми ми показа на крокотак учебната тетрадка - вътре има цели картинки, които са с пунктир - с това в момента го забавляват в Бургас. (там са за 2 седмици, че много сложно стана при нас с ремонта в градината му, а и при Диди в яслата парно няма ....)
Честно казано - не бързам да пораства - има да пише и да се учи да брои колкото иска . За момента наблягам на дейности развиващи фантазията - рисуване, музика, разказване на приказки, конструктори (лего) - от този сорт неща. Онзи ден ме смая - от 5 парчета дунапренен плат и 3 тела направи пиле.
Незнам дали съм ви споделяла - но той ходи на пиано. Знае нотите до сол, знае ключ фа и ключ сол, какво значи петолиние, и още доста музикални неща. ОБАЧЕ - аз съм много нервна - карам го да пише домашни с татко си, защото на мен ми писва по някое време и почвам да се карам. А не бива ....

И да ви се похваля - вече си имам ръководител за дипломната работа.
Ходихме и на кино - Skyfall - слава Богу не е 3D и ми хареса.

# 337
  • sf
  • Мнения: 10 156
Яяяя каква активност по никое време  Flutter
Имахме гости и чак сега лягаме всички, да видим как ще станем утре, а ни чака и тежка седмица  Rolling Eyes

Замисляли ли сте се за варианта, децата сами да си изберат религия,когато порастнат и се запознаят с повечето? Всмисъл, смятате ли ,че непременнно религиозните убеждения са по наследство  Thinking

и лека нощ  Hug

# 338
  • София
  • Мнения: 254
Много е хубаво това за пианото. А същият учител ли му преподава и солфеж или ходи на друго място?

Бубе, браво, че си успяла с Юли.

# 339
  • София
  • Мнения: 3 414
ДУ
Вярно че се разписахме по нощите. Laughing
Ние с Ники сме в къщи,ще го водя в четвъртък за снимки за календари,мъж ми поръчал ама какви и той не знае.
Мими неможаш да кръстиш децата без ти и баща им да са кръстени.Така че минавай по реда си.
Аз съм кръщавана,чичо ми е католически свещенник,често ходим при него,ходя и на църква.Обмислям да ги водя да ги запознаят с религията.
Забелязвам нещо,в държавите със силно вероизповедание/християни мохемедани и тн./престъпления са по малко.Една позната живее в Катар,ами каза че спокойно и 2 през ноща можеш да ходиш по улиците.Като няма наркотици алкохол и проституция.Каза че много са се променили от към "женската"част.

# 340
  • sf
  • Мнения: 10 156
Сутринта имало сигнал за бомба в училището на Роки. сега разбрах,че и в още 2  Thinking
тя се постреснала, но си беше хванала рейса и се прибрала.
Прибирайки се аз след един час я заварвам да реве у нас, и си мисля,че е стрес,а то  Joy реве,щото утре имат тест по немски , пък нищо не знаела  hahaha

# 341
  • Sofia
  • Мнения: 523
Айка, няма отделно солфеж - учителката по време на часа му прави паузи от по 5 минутки и му показва ноти, пише "диктовка". И на края - рисува 6ци по лицето. А веднъж за награда се прибра изрисуван като пират Simple Smile.
Не съм 100% сигурна дали родителите трябва да са кръстени - баща ми не е кръстен, а ние тримата сме кръстени. Един приятел англичанин се покръсти , за да може да сключи църковен брак. не знам.

Милата Роки ....

# 342
  • Sofia
  • Мнения: 559
Донси, да идвам да помагам.  Grinning  Сега сетиозно, ако има нужда от помощ в някакъв момент съм насреща за немския  Peace Мати учат в момента две минали времена по немски и им се омазаха всякакви представи на децата. Трудно е, а от тази година има и английски.

За да станеш кръстник трябва да си кръстен, за родителите не мисля.

Betty направо ме шашна с тези постижения, на Макс всичко му омръзва на 10 мин. Освен да си говорим за Дядо Коледа, тази тема можем да я дъвчем безкрайно.

Аз по традиция минавам на няколко месеца по веднъж да питам, няма ли да се срещаме   Whistling

# 343
  • София
  • Мнения: 3 414
За католиците знам че е така.
Деси и аз питах за среща ама никой не каза така че.

# 344
  • София
  • Мнения: 254
Картинката с варицелата на Кая е вече доста ясна, след малко отиваме и на лекар.

И аз така знам - кръстникът трябва да е кръстен.

ДОнси, интересно е това, което казваш, аз не мисля прекалено да натяквам на Кая за религията, но като пита й отговарям, обяснявам й за празниците и т.н. Иначе съм сигурна, че ще си избират сами като пораснат.

Общи условия

Активация на акаунт