Коледно-новогодишно- юлска!!!

  • 48 405
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 384
Здравейте!
Иве,ти как си дано тебе поне те подмине!Чакам да се отчиташ!
Веси,как мина времето скоро бебе! Hug
Мойте и двамата още нямат любовни трепети,но съм виждала при приятелчетата им.На Никола приятеля в градината е много отворен,все за момичета говори.Чувам ги като си говорят,все разправя на Никола коя целунал,коя вече нямал да й обръща внимание.Никола чак от този месец взе да се сресва,да си оправя косата което е доста трудно с неговата коса хихи и да си избира дрехи.Надина по принцип общува много с момчетата,разбира се с тях,стои с момче, от пред са й момчета,отстрани момчета.Тя е във фаза ''клюкарката'' и не съм сигурна дали е само фаза.Звъни ми в междучастията да ми казва кой коя харесвал и такива разни,но досега не е проявявала нещо специално.
Галенче,много хубаво сте направили с пътуването,браво!Дано изкарате добре!
Ние нямаме никакви планове за Новата година,Коледа ще сме с роднини и така.Другата седмица мисля да украсиме малко по-малко.
Ние вечер с Надина четем,учим и така Никола и той си носи книжките и той има желание да се учи,нещо да прави подобно.В класа й има деца които четат,смятат,пишат,незнам тя се подтиска но нали за това е този първи клас,да се научат на тези неща там.Според вас трябва ли по-рано да умеят тези неща?

# 436
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Според мен не.Да почнем да ги учим от тригодишни , че да не закъсат в първи клас.Единствената цел на задължителната предучилищна подготовка трябва да е да създаде у децата някаква дисциплина , да стоят мирно в час , да си ангажират вниманието за известно време , да се съсредоточават.Самото учене си е работа на учителките в първи клас.
Надина иска да е лидер , затова страда , че не е първа.
Тедо страда , защото Пламена вече не играе с него.Той играе повече с момичета , а те са склонни да се делят на групи и да приемат и отхвърлят членове.Онзи ден наистина голяма истерия ми направи и ме притесни.Всеки ден го питам - как мина , какво прави.Отговора винаги е - добре , играхме си.Сега изведнъж взе да изтъква , че този не го искал , онзи го притеснявал.А учителките са спокойни , че той е кротък и много , много не му обръщат внимание.
Гошо ми се върза на акъла , отиваме до Джъмбо да купуваме коледни джунджурии и Тедо като се прибере , ще украсяваме.
Айка , купи ли си нещо , аз тази бременност още нищо не съм.Карам с едни дънки , на които не закопчавам копчетата и по-дългии широки блузи.Поисках да идем да видя за някакъв клин , за да мога да си нося ботушите , ама Гошо ме отряза , каза да не си купувам такова нещо , че ще съм много смешна  Laughing.

# 437
  • София
  • Мнения: 254
Били, не можах. Купих си една трикотажна рокля, която е по-широк модел и ще става да я нося + едно сако, което не е като за сега, защото е ленено, а лятото като кърмя няма да ми става, но много ми хареса. В магазина, на който разчитах, всички панталони бяха или лъскави или плюшени, а ризите бяха все дълги като туники  Confused На мен дънките ми стават още, но за работа ходя с костюми и вече ми омаляват панталоните. Обаче една приятелка ме подсети, че тук в скай сити има магазин за бременни и днес минах само да погледна, има доста читави неща. Нищо не си купих, защото пък междувременно една друга приятелка ми каза, че ми е подготвила една торба дрехи от нейната бременност, та сега ще ги прегледам първо тях и ще реша.

Ходихме до Икеа да си търсим масичка за аквариума. Взех за 19 лева картонен коледен календар, за всеки ден има чекмедженце, идеален за идеята на Веси (ще сложа за всеки ден бележка със задачка и малка наградка или бележка каква е наградката, ако не се събира). Реших, че с моите сръчни ръце сигурно поне три часа ще ми отнеме, ако го правя сама, и много се зарадвах, че намерих готов. Там много харесвам едно единично легло - те го показват и като кушетка за кухня и като детско легло, бяло е и се разпъва и до спалня. Много ми харесва и като модел и като функционалност за детска стая, но според мъжа ми приличало на ковчег, а и е много скъпо. Но се съгласихме, че е добро каро идея и може би ще поръчаме нещо подобно за детската.

Яна, аз не мисля, че трябва да отиват в първи клас научени на всичко. В петък обсъждах с една приятелка това, че Кая не иска да ходи на градина. Приятелката ми смята, че просто вече са големи за градина, не искат да спят следобед и т.н. и било по-добре да ходят на предучилищна в училище, тъкмо после отивали като група в училище и стресът е по-малко. Аз не съм много съгласна, предпочитам засега да има време да си играе, но за пръв път се замислих единствено, че догодина ще съм вкъщи и може да е по-удачно тогава да направим прехода, защото пък след това ще трябва хем да се връщам на работа, хем Кая да тръгва в първи клас, ама пак не ми се иска да я пускам, ще го помисля.

Кавкви елхи ще вземате? Май тази година вече ще се пречупя и ще купим изкуствена.

Олях се с писането, някой да се включи, да не съм гузна, че само аз писателствам!

# 438
  • Мнения: 616
Не се чувствай гузна ,защото така аз имам какво да чета ,нищо че не пиша . Embarassed

# 439
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Ами то пак ще съм аз  Laughing.
Свестни ризи с висока талия понякога се срещат и в нормалните магазини.За панталони е много трудно , разбирам.Дрехите за бременни са хем грозни , хем скъпи.
Аз съм против предучилищната в училище , смятам , че ще е по-голям стрес за Тедо , отколкото още една година в градината.И освен това мисля егоистично - не знам дали мога да си причиня бебе и Тедо от обяд вкъщи едновременно.
Ти една година ли мислиш да си в майчинство?
Аз за това се замислям , по принцип мислих да се върна след първата година , но при създалите се обстоятелства не съм сигурна дали искам да се върна на същото място , ново в Асеновград няма да намеря , ще трябва да е в Пловдив , а с бебе и ученик да работя в Пловдив ще е забавно.Та може би ще си изкарам двете години майчинство и после ще го мисля , ще видим.
Кирова , как сте ?

# 440
  • Мнения: 616
Ами долу горе сме добре
Сашо свиква в новата градина харесва му там.Беше малко болен ,после вируса помете всички останали в къщи и една седмица всички се изредих ме.

# 441
  • USA
  • Мнения: 559
Хриси, създават ли ви проблеми учителки и директорки? Ти подаде ли оплакване?

Айка, кога ще разберете какво ще е бебето? Чакам с нетърпение Simple Smile.

Били, ще си го изстрада, няма как. Криси пък изобщо нямам никакъв интерес към момичета, ама никакъв. Дори открито ги игнорира, скучни били. Аз много се дразня. Идват момиченца и искат да играят с него, той се държи като пън. Само едно момиченце признава, а тя се държи като момче Simple Smile.

# 442
  • Мнения: 616
Понеже подадох жалба директорката на старата ни градина ми заяви че или махам детето или оттеглям жалбата си.Аз естествено не си оттеглих жалбата ,затова преместих Сашо .Не се задълбочих повече да се заяждам с тях ,защото сме малък град и всичко щеше да рефлектира върху Сашко.Не съм разбрала какво са наказанията които са им наложили.Защото едната жалба беше до инспектората и няма начин да не са имали проверки и проблеми.

# 443
  • USA
  • Мнения: 559
Браво Хриси! Правилно си постъпила!  Hug дано Сашко да се чуства добре на новото място!

Айка, колко време смяташ да си вкъщи с бебето? Аз си мисля около година за мен, ако издържим финансово. Остави си Кая в градината - много по-лесно е да е ангажирана там по цял ден, отколкото да те гледа с бебето. Пък и две големи промени наведнъж е по-трудно.

# 444
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Пък и две големи промени наведнъж е по-трудно.
Много вярно.  Peace
Сега като ви чета бременните терзания и изобщо не се чувствам виновна, че на четвъртия месец исках да се връщам на работа (да не забравяме че от 27ма седмица се наложи да пазя болницата и леглото). Еми не можах да свикна да не съм работеща жена. И сега ми е терсене, но знам че като ми свирнат и трябва да отговоря на възникнал проблем/нужда. После има и други ангажименти от които не мога да избягам въпреки сезонността на работата.
Били, нали беше казала че работата в Асеновград е временна? Изкарай си майчинството, виж накъде текат реките... и решавай тогава - все пак това са повече от две години.  Peace
Уинки, за тебе съм сигурна че на шестия месец и ще си почнала работа.  Wink
Кирова, не се давай да те мачкат, само така. Малък - голям град не трябва да се даваме.  Hug
В тази връзка ей сега гледах по БиТиВи репортажа за насилието над лекари, цитираха Бургас  Twisted Evil Ама забравиха да споменат колко далече е улица Копривщица от болницата.  Mr. Green Разстояние от 500м до 1 км няма теория да се взема за Nброй минути и без да си със сирена.  Rage

Не пиша, но чета, защото съм в здрав тунел потънала. У нас нищо ново, старото ще го измрънкам на фейса някой ден.  Sad

# 445
  • София
  • Мнения: 254
Ами аз с Кая си стоях две години. Сега немисля, че ще мога повече от една - сегашната ми работа не е по бг правила, нямам това майчинство, нито пък 45 дни болничен преди раждането. Затова мисля, че няма да мога две години, а и финансово няма да устискаме, така че колкото и да ми е криво, че ще е различно от при Кая, мисля около година да изкарам. По-малко от година не ми се струва добре. Първо нямаме баба под ръка, и даже на годинка се чудя какво ще правим, и второ - знам колко са ценни тези мигове, то става най-слафко като станат на 8-9 месеца и след това, никак не искам да си оставям бебчето на под годинка без мен.

На преглед ще ходя края на тази или другата седмица, ама то ще е само за да ми дадат актуална снимка за БХС, та не знам доколко ще го разглеждаме подробно.

# 446
  • Мнения: 766
 Hug
Кирова, дано сте доволни от новата градина  Praynig
Аз Ина на 1 година я оставих на баба и или детския клуб и се върнах на работа, а сега смятам да си стоя с детето докато мога  - поне за сега плана е такъв. Хич не ми се връща на тази работа, но и заплата не ми е малка  newsm78 ще поживеем и ще видим как ще се стекат нещата
  bouquet

# 447
  • Варна
  • Мнения: 204
Хи- хи привет!
Мислех само да надникна да видя кой, как ,накъде е  да не се излагам повече във фейса с тъпи въпроси и видях- Уинкс си има женско съкровище. Много се радвам. Да ти е жива и здрава дъщеричката . Много да те радва .  Hug На останалите - стискам палци да бременеят леко  Laughing
Искрено се надявам всички да сте добре и да сте здрави. Ние сме добре.  Heart Eyes

# 448
  • sf
  • Мнения: 10 141
К'во стана,бе, хораааааааааааааааа  ooooh!
Сутринта бяхме по бански навън в басейна, прибираме се в Сф- кошмар  Shocked обърка ми планотеве туй време
Ходихме в събота в Пампорово, с един суперевтин ваучер , нощувка, вечеря и закуска за 5 /пет/ лева  Mr. Green децата за 30лв. изкарахме си съвсем прилично, само дето на истинската цена от 238лв за двама си е жив обир. Детският кът посочен в презентацията на хотела е миниатюрна шарена стаичка,
в която има две масичси със столчета и две плюшени играчки и една машина за топчета, ни повече , ни по-малко. Фитнесът - върху един килим 2 на 3 метра , цели 4 уреда, само дето един върху друг не бяха сложени  ooooh! за басейна само ще кажа,че беше вътрешен и хладен  Crossing Arms  но храната я биваше и не ме разбирайте погрешно, за 35лв не се оплаквам  Joy после ходихме на любимия басейн и днес бляк, в снежния кошмар  Joy

# 449
  • Мнения: 1 098
Здравейте! Почерпете се за мое здраве. Днес ставам на 32. Обичам ви!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт