Фраксипарин, Клексан и Аспирин Протект - Тема 6

  • 94 032
  • 777
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 661
Здравейте, да ви попитам след продължително поставяне на фраксипарин имаше ли промяна в кръвната картина и по специално на еозинофилите? Благодаря!
Да, моите бяха много завишени. Казаха ми, че не е проблем. Peace

buf, да ти честитя дъщеричката и тук!  Hug Да ви е жива и здрава мъничката принцеса Вероника и много да радва цялото ви семейство! Hug Hug Hug

# 436
  • Мнения: 78
Благодаря ти, Жълта роза. Почнах да се вкарвам в едни филми за токсоплазмоза.

# 437
  • Мнения: 681
Каква е връзката между токсоплазмозата и еозинофилите? Те не бяха ли свързани с алергиите?

# 438
  • гр. София
  • Мнения: 182
И моите еозинофили са завишени, също и май гранулоцитите и тромбоцитите.

# 439
  • Мнения: 78
 Eozinofilite се повишавали  при алергии или паразитни заболявания.

# 440
  • Мнения: 1 661
Eozinofilite се повишавали  при алергии или паразитни заболявания.
Може и така да е, само че на листовката на Фраксипарина ясно пише, че един от неговите странични ефекти е точно повишаването на еозинофилите, така че не мисля, че има връзка с токсоплазмозата в случая.  Peace

# 441
  • Мнения: 78
Simple Smile Това са добри новини в случая!

# 442
  • Мнения: 342
Eozinofilite се повишавали  при алергии или паразитни заболявания.
Може и така да е, само че на листовката на Фраксипарина ясно пише, че един от неговите странични ефекти е точно повишаването на еозинофилите, така че не мисля, че има връзка с токсоплазмозата в случая.  Peace
И моите бяха завишени, док каза че няма проблем.  Peace
Но аз бях правила за токсоплазмоза преди иксито и знаех че имам защита.

# 443
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Момичета вероятно въпросът ми не е за тук, но моля да ми отговорите или да ме насочите къде да го задам. В сайта на НГЛ мненията се появяват след дни, а аз нямам толкова време. Утре мисля да си направя изследвания за тромбофилия - знаете ли къде точно да отида в Майчин дом, кой да потърся, какво да кажа / само, че е за тромбофилия ли?/ До колкото знам няма предварително записване. Само кръв ли ще ми вземат, за колко време ще получа резултат и може ли онлайн да го получа?
Благодаря!

# 444
  • Мнения: 971
Момичета вероятно въпросът ми не е за тук, но моля да ми отговорите или да ме насочите къде да го задам. В сайта на НГЛ мненията се появяват след дни, а аз нямам толкова време. Утре мисля да си направя изследвания за тромбофилия - знаете ли къде точно да отида в Майчин дом, кой да потърся, какво да кажа / само, че е за тромбофилия ли?/ До колкото знам няма предварително записване. Само кръв ли ще ми вземат, за колко време ще получа резултат и може ли онлайн да го получа?
Благодаря!



Аз моето изследване го правих в Геника. Взимат ти кръв и за около 10 дена е готов резултата. Тъй като е генетично изследване резултата Геника го дават лично и не може да се провери онлайн.

# 445
  • Мнения: 106
Момичета вероятно въпросът ми не е за тук, но моля да ми отговорите или да ме насочите къде да го задам. В сайта на НГЛ мненията се появяват след дни, а аз нямам толкова време. Утре мисля да си направя изследвания за тромбофилия - знаете ли къде точно да отида в Майчин дом, кой да потърся, какво да кажа / само, че е за тромбофилия ли?/ До колкото знам няма предварително записване. Само кръв ли ще ми вземат, за колко време ще получа резултат и може ли онлайн да го получа?
Благодаря!

В МД отиваш в генетичната лаборатория, която вече се намира в коридора (топлата връзка) между ДКЦ-то и болницата. Има и табели. Ако пък се затрудниш, попитай на регистратурата, ще те упътят. Няма нужда от предварително записване. Не си спомням колко се чакаше за резултат и каква беше цената.
За онлайн получаване на резултата ги питай на място. Мисля, че има възможност.

# 446
  • Мнения: 56
Цитат
Момичета вероятно въпросът ми не е за тук, но моля да ми отговорите или да ме насочите къде да го задам. В сайта на НГЛ мненията се появяват след дни, а аз нямам толкова време. Утре мисля да си направя изследвания за тромбофилия - знаете ли къде точно да отида в Майчин дом, кой да потърся, какво да кажа / само, че е за тромбофилия ли?/ До колкото знам няма предварително записване. Само кръв ли ще ми вземат, за колко време ще получа резултат и може ли онлайн да го получа?
Благодаря!
Аз първо отидох в МД. Там нямаха среда за изследване тогава и само записваха и не се знаеше след колко време ще получат. На мен не ми се чакаше и отидох в лаб. Геника, която се намира много близо до МД на ул. „Цар Асен” 90. Разликата в цената беше около 20 лв (в МД 100лв, в геника 120лв.). Резултатите трябва да си ги получиш лично, но може да говориш с тях да ти изпратят копие на e-mail и после да си вземеш оригиналите когато можеш. Със сигурност ще ти се обадят по телефона когато са готови и ако са открили мутация ще те попитат дали си бременна и ще ти кажат, че ти трябва терапия, но трябва да ти я назначи лекар разбира се.

# 447
  • Мнения: 85
Благодаря много момичета за хубавите пожелания ще стискам палци на всички и ще чакам, и от вас хубави новини за хубави бебенца! Hug Hug

Раждах секцио ама не заради терапията с фракси ,а понеже малката се беше увила с пъпна връв 2 пъти около врата ,около рамо,коремчето,крака ...като в мрежа....и едвам я отмотаха по време на секциото.След раждането ми казаха,че нямаше да оцелее ако беше естествено раждането..но всичко свърши с хепи енд Praynig

Относно фракси ...наблюдаващата ми АГ каза да си го слагам поне 2 седмици ,анестезиолога в болницата ми каза 4 седмици аз съм на фракси 0,4 .Мисля към 3 седмици да слагам профелактично да не направя някой тромб.

Относно водите съм имала дискусия с една доцентка на тази тема ....причините до колкото разбрах са няколко...
- ако плода страда в утробата тогава почва да отделя мекониум и стават зелени водите.
-ако е естествено раждане и бебето много се напъва и тудно излиза по време на раждане може последите води да са зелени( сега като раждах имаше такъв случай).
-ако има някаква инфекция ..правят изследване на бебето и се назначава антибиотик.

Успех на всички Hug

# 448
  • Мнения: 252
Момичета вероятно въпросът ми не е за тук, но моля да ми отговорите или да ме насочите къде да го задам. В сайта на НГЛ мненията се появяват след дни, а аз нямам толкова време. Утре мисля да си направя изследвания за тромбофилия - знаете ли къде точно да отида в Майчин дом, кой да потърся, какво да кажа / само, че е за тромбофилия ли?/ До колкото знам няма предварително записване. Само кръв ли ще ми вземат, за колко време ще получа резултат и може ли онлайн да го получа?
Благодаря!
Най-добре отиди директно в Майчин дом в Националната генетична лаборатория, момичетата са ти обяснили, в ниското тяло на първия етаж, всеки ще те упъти. Най-вече защото много бързо става изследването, да знаеш! Казват ти примерно след седмица да влезеш в нета (с датата на вземане на кръвта и трите имена, пак е много лесно), но имай предвид, че са много чевръсти и резултата може да стане и още на следващия ден - ти проверявай редовно.
Иначе аз си правих много отдавна изследването (2009) и беше 60 лв., а една моя приятелка си направи преди половин година за 80 или 100.
Успех!

По последната тема за плацентата - моята си е ОК - в четвъртък ме гледаха на ехо, 1ва степен си е, не мисля, че има значение хепариновата терапия в това отношение, освен ако има наистина разлика между ефектите от фраксито и от клексана (аз съм на клексан).

Скоро гледам че пак някой пишеше за Паскалева какво препоръчала, леко офф топик, ама да споделя - мен Паскалева почва вече да ме дразни. Не стига ценичката за 5те минути, в които си записва данни за собствени изследвания, но ни говори на всички мотамо едно и също нещо. А сега си сложила и приемен час за бременни само във вторник, та да не я тормозят по всяко време разбираш ли, че е толкова заето това светило. Пуу, ако не ми осребряваха от фонда тия пари, щях да съм бясна, че съм ходила три пъти за едното нищо при нея, и  с каква досада ми отговори последния път на въпросите, страшна е.

Честито бебенце на Buf, да сте живи и здрави и много щастливи!

# 449
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Благодаря ви, момичета. Моя лекар ме праща в Геника / но щото принципно работи с тях. А там, това изследване е 260лв. В Майчин дом е 100. Затова предпочитам да отида до там. Не съм съвсем убедена, че става въпрос за едно и също, че са обозначени по неразбираем за мен начин, но аз в крайна сметка искам да се изследвам за тромбофилия.

Общи условия

Активация на акаунт