Американски колеж прием 2013-трета тема

  • 90 114
  • 800
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 952
П.П. Междудругото таксата за тази година се намалява със 100 евро, които ще бъдат приспаднати от таксата за втория срок.

Не съм сигурна дали те разбирам правилно - за всички деца, които вече учат ли става дума или за конкретен случай? Може би аз чета изкарано от контекста, знам ли  newsm78

Рос, много се радвам за дъщеря ти. Още когато преглеждах темите и явяването на изпит беше само в плановете ни, постовете ти ми бяха много интересни.
Радвам се, че дотук децата на всички познати отиват да учат на чудесни места и трудът им не остава невъзнаграден.
Моят син е много неориентиран накъде иска да се развива, както и къде да кандидатства, но засега е само в средата на втората си година в АК.

Рос, ще ми бъде много полезно, ако споделиш кога започнахте да мислите за университет, кога и какви тестове/сертификати е държала дъщеря ти, как се насочихте към конкретна специалност и т.н. Възползвахте ли се от помощта на АК/съветниците или всичко правихте сами. Прецени сама дали и какво би могла да споделиш.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 244
bib.bib,
отнася се за всички 8-класници. Съжалявам за пропуска!

# 47
  • Мнения: 363
Ironic благодаря  Simple Smile на кое място бяхте? Успеха от училище оказва ли влиание?
zuri и ние сме така. Всеки ден обяснявам точно това Simple Smile
Живи и здрави да ние приемат, после ще търся помощ от всички Ви Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 яну 2013, 16:22 от petiasd

# 48
  • Мнения: 397
petiasd,

и ние ще кандидатстваме тази година. Вие готвите ли се специално за АК и ако не е тайна - къде?

Може и на лични, за да не разводняваме темата.


# 49
  • София
  • Мнения: 2 361
Успехът от училище няма значение. Само трябва да е над 5.

# 50
  • Мнения: 8 567
Аз се пообърках, бях останала с впечатление от прочетеното тук, че последните години при отпускането на стипендия резултатите от изпита не са оказвали влияние, докато сега ми се струва, че все пак има значение.
Може би, макар и неофициално, представянето на детето оказва влияние върху намаляване на таксата?

# 51
  • София
  • Мнения: 2 361
Критериите за отпускане на финансова помощ е имотното и финансово състояние на родителите.
Но ми се струва, че се гледа с малко по-добри очи на деца с по-висок успех.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 244
Съвсем логично е дете в първата петдестица приети да получи по-добри условия (в случай, че подаде документи за намаляване на таксата) от дете, което е по-близо до резервите .  Peace

# 53
  • Мнения: 3
По принцип самия изпит в Американския колеж не е труден. Не са нужни уроци, за които да си хабите парите. Единственото нещо, което трябва да направите е да отидете на Отворените врати (тази Неделя е последния ден, в който ще имате тази възможност), там ще ви дадат брошури с примерни задачи от минали тестове. Не са толкова трудни, просто са няколко типа, който трябва да бъдат научени и упражнявани от децата. За есето е нужно само да може да изразява мнението си като го аргументира и подреди мислите си добре. За теста по български - теста НЕ е съставен от задачи за правилата на българския език, а е по-скоро за това да се види до колко детето разбира текста. Също така е добре да се упражняват малко тези неща, тъй като самото време за отделните части на изпита е 25 минути за математиката и бел теста и 30 минути за есето, което само по себе си е доста малко, като имате предвид, че някои от МАТ тестовете имат по 50 задачи. И тук също трябва да отбележа, че от детето не се очаква да реши всички задачи по ред, а по-скоро да реши най-лесните за кратък период от време и евентуално да налучква на нерешените задачи. Това е накратко за изпита, иначе други изисквания: трябва да има средна оценка над 5,00 за годината и горе-долу е това. Надявам се да съм помогнала.  Wink

# 54
  • Мнения: X
В събота е денят на отворените врати, не в неделя.  Peace

# 55
  • Мнения: 3
В събота е денят на отворените врати, не в неделя.  Peace

Да, моя грешка. Съжалявам, за което.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Засега при нас е далечно, но пък единствено желание, така че се записвам да следя полезната информация!

# 57
  • Мнения: 32
Чудя се сега след като се взе решение държавата да отпуска пари на частните училища....АК дали ще намалят таксата ?

# 58
  • Мнения: 2 992


Рос, ще ми бъде много полезно, ако споделиш кога започнахте да мислите за университет, кога и какви тестове/сертификати е държала дъщеря ти, как се насочихте към конкретна специалност и т.н. Възползвахте ли се от помощта на АК/съветниците или всичко правихте сами. Прецени сама дали и какво би могла да споделиш.

Bib.Bib,

Благодаря за хубавите думи!

В 10 клас реши, че иска да се занимава в сферата на медицината, това желание се измени и в момента е да се занимава с разработки на лекарства. Хубавото е, че още тогава реши, че й харесва химията и ще бъде нещо с химия. Усилено работеше по химия, тя е и такъв профил. Явяваше се на различни състезания. В 11 клас освен на олимпиадите се яви и на национално състезание по химия.

Подготовката по САТ започна през лятото на 10 клас. Колкото по-от рано, толкова по- добре, защото в 11 клас се готвят и за АР изпити, които са изключително трудни и им става доста натоварено. Ние хвърлихме доста усилия за АР изпитите, но сега ако трябва да върна времето назад, бих й препоръчала повечето усилия да са за САТ подготовката.
11 клас беше най-натоварен. Желателно е да са си помогнали от преди това.
В колежа имат и много подходящи елективи за тази подготовка

Ползвахме Консултанта на колежа, но също така и безплатните консултации във Фулбрайт.
Принципно няма как да си ученик на АК и да кандидатстваш в Америка, без да ползваш консултанта на колежа, но аз реших, че от допълнителни консултации глава не боли. И от двете места получихме много ценни съвети! А консултантът на колежа освен съвети има и доста неща, които върши по документите и процедурата за кандидатстване.

# 59
  • Мнения: 2 992
Мили мами, не искам за Ви обезсърчавам, но въобще не се надявайте на намаляването на таксата  като условие да учите в колежа....
Ако все пак получите намаление - това не е гаранция, че следващата година също ще получите намаление.



Ако няма съществена промяна във финансовото и имотно състояние на семейството, както и ако детето не пада под изискуемия за стипендията успех, финансовите условия се запазват. Поне не съм чула за случай, в който да са ги променили в ущърб на семейството, при изпълнени горните обстоятелства.
Напротив знам за случаи, при влошаване на финансовото състояние на семейството, при които колежът прави необходимото да запази ученика. Нямам право , а и намерение да влизам в подробности. Но това е практика във всички американски училища, при приет ученик, който е и добър ученик, да не допускат той да се премества по финансови причини в друго училище

Общи условия

Активация на акаунт