ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 13

  • 39 708
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 498
Ние сме закъснявали точно да ни вземат от двора, за час не. Днес обаче ни задържаха в детската градина и закъсняхме за час 5 минути, а даже бяхме излезли по рано с цел да сме навреме за училище че дъщеря ми е дежурна. Как заради 5 мин да изчакам още половин час и да влезем за 2 -я час? После сутрин при нас е страшно задръстване и баща й като я води с колата става една тапа и нищо чудно пак да закъсняват когато ги взимат от двора на училището. Това пък е заради новото училище и басейн на Овъргаз. Колко по рано трябва да излизаме вече не знам. Ясно е че  не е приятно да се закъснява за никой, но едва ли е по приятно да излагаш детето без да е виновно и  изобщо да се прави проблем от това, когато се случи. Все пак са 26 деца в клас и едва ли всяко дете може да дойде навреме всеки ден за училище.

# 16
  • Мнения: 1 919
Сигурно не е приятно да има деца влизащи след започване на часа, но щом са закъснели, значи че има някаква причина , нали ?
Ние имахме причина тази седмица, детето отиде за края на втория час. Просто се обадих сутринта и предупредих. След това говорихме за отсъствието, бях забравила да си взема бележка от лекаря и ми казаха, че не са й писали.
Иначе аз съм невероятно организирана  и успяхме да закъснеем първия и втория учебни дни  Embarassed.
Вече сме значително по-добре и сме пристигнали 10 минути преди часа.

# 17
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
enze, и аз така действам с положителното мислене Simple Smile
ще мине и замине...

Благодаря Ви!

# 18
  • София
  • Мнения: 44 033
dundi73 - забележка може да се направи по много начини, а за да докараш детето до плач, явно не е по най-добрият...

Виртуална, ако не е за час, а само за прибирането от двора не е такава драма за мен и все пак  щом такива са правилата, по-добре се постарайте наистина да са  изключения закъсненията Wink
И нашата класна иначе каза, ако закъснямва детето по някаква причина да й звъннем, случвало се, но по-добре да предупредим. Аз обикновенно имам обратният проблем, понеже гледам без 10 да е там, отиваме без 20 и се моткаме по двора 10 мин Simple Smile

# 19
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
dundi73 - забележка може да се направи по много начини, а за да докараш детето до плач, явно не е по най-добрият...


Именно   newsm10 !

# 20
  • Мнения: 1 726
Старая се дъщеря ми да е в училище 7-10 мин. преди началото на учебния час, за да има време спокойно да се подготви за часа. Редовно виждам, че се точат окъснели родители с деца, обикновено едни и същи. Не знам дали и какви забележки се правят, но със сигурност едва ли е приятно.

Снощи имахме родителска среща, добре вървят нещата и при дъщеря ми и, и за класа като цяло. До тук децата бяха водени на изложба, имаха съвместен есенен проект с родителите, другата седмица ще ходят на куклен театър, а за в бъдеще ще има и екскурзии. На родителската среща стана ясно, че ще има други различни проекти лично за класа, за да са по-сплотени децата и да им е интересно. От другата седмица стартира и "Упех".

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 9 703
dundi73 - забележка може да се направи по много начини, а за да докараш детето до плач, явно не е по най-добрият...


Децата реагират по различен начин на забележките, особено в първи клас. А отношението на директора трябва да е еднакво за всички. Има деца, които само заради самия факт, че са закъснели, са на ръба на истерията /и то по вина на собствените си родители/ и дори самата среща с директорката, без дори тя да му продума, може да извади детето от равновесие.
Така че, мами, не позволявайте децата ви да закъсняват за час или изчакайте началото на втория, за да спестите стреса на собствените си деца.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Естествено, че на всеки може да се случи да закъснее, но е важно да се съзнава, че това не е в реда на нещата.

Но осъзнатият стремеж към точност е ария от друга опера.

# 23
  • Мнения: 4 116
Моя синковец пък беше разстроен вчера, че дете от друг 1ви клас го нарекло циганин. А той си е по- мургав и много се засяга на тази тема. Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 44 033
dundi73 -е то си личи, ако е толкова притеснено детето от факта, че закъснява, пак е работа на директорката да му влезе в положението. И то точно защото са първи клас, водят ги родители и не зависи от тях кога ще пристигнат...

# 25
  • Мнения: 88
И аз съм на мнение, че закъсненията не трябва да се толерират, а когато се случват често си трябва и наказание.Изобщо аз съм за по-стегнат режим от 1 клас, защото както се научат в началото...Ние нямаме проблеми с това, понеже аз излизам рано за работа и я водя около 20 мин преди началото на 1 час.Знам обаче, че има доста закъсняващи деца и то системно, дори една приятелка ми сподели "ми често закъсняваме...тя си се мота сутрин".При това положение и 35 мин час първия час го отписвам.
За телефоните- аз и дадох от 1 ден и за моя и за нейно спокойствие/работя мноого далече от училището/.Истина е , че малко прекалява с ползването му, но се обажда само на мен и с времето усещам че отшумява и си мисля че ще премине скоро този зор да говори по телефона.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 688
Записвам се да ви следя
Не пиша редовно ,но ми е интересно да чета Simple Smile

# 27
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Ние вчера имахме емоции с охраната в училището. Влезнали вътре с колата, от която гърми чалга, а те мляскат дюнери. Мила, родна картинка. Директорът говори с охранителната фирма, но като цяло случката е безумна. Отделно охраната прекарва времето в седене на пейката, като в същото време децата и госпожите няма къде да седнат. Учителките са правили забележка директно на охранителите, но коментарът е "За толкова пари това е положението". Тази ситуация е от новата учебна година, защото първокласниците са отделени в самостоятелна сграда в двора на училището, на целодневно обучение са и децата се чувстват много добре там, но охраната, за която ние плащаме е направо без коментар.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 9 703
dundi73 -е то си личи, ако е толкова притеснено детето от факта, че закъснява, пак е работа на директорката да му влезе в положението. И то точно защото са първи клас, водят ги родители и не зависи от тях кога ще пристигнат...

Няма такъв филм "Влизам в положение при закъснение"... поне уважаващите себе си директори и учители няма да го допуснат. Иначе резултатът е серията "Как се качиха на главата на госпожата", следвана от епизода "Пропуски в знанията".

# 29
  • София
  • Мнения: 44 033
dundi73 -е то си личи, ако е толкова притеснено детето от факта, че закъснява, пак е работа на директорката да му влезе в положението. И то точно защото са първи клас, водят ги родители и не зависи от тях кога ще пристигнат...

Няма такъв филм "Влизам в положение при закъснение"... поне уважаващите себе си директори и учители няма да го допуснат. Иначе резултатът е серията "Как се качиха на главата на госпожата", следвана от епизода "Пропуски в знанията".
Има разбира се, може с усмивка да му кажеш на детето,  бързо влизай и да не се повтаря повече. Ще е напълно достатъчно, след като детето само по себе си съзнава, че не е редно, притеснило се е , на ръба да се разплаче от притеснение е и т.н...Не става дума за системни закъснения все пак...

Общи условия

Активация на акаунт