Отговори
# 60
  • Мнения: 1 013
На мен ми казаха от утре да спирам магнезия. Гошето е 2850 кг. И другия петък ще се реши ще мине ли голямата му лава през малкя ми таз Simple Smile

# 61
  • Варна
  • Мнения: 483


coucoumelle масово се отрича вече меренето на температура в дупето или с електронен биберон в устата. Най-добре е под мишничката както при големите хора.
А за аспиратора сестра ми ползва, този който е със засмукване от майката, понеже й било по-удобно да регулира вакуума.

Честито на придобилите колички!

Тили, къде се изгуби ? Какво стана с мишката?

Аз пък вече си взех 45-дневния болничен  Grinning , което не означава, че ми е послендия работен ден, но и той ще дойде на 31ви. Иначе бебчо си расте добре- за 2 седмици сме качили около 250гр и сме вече 2250гр. Дадоха ми и направление за проверка на очите, че съм с очила и астигматизъм. Не ми е висок диоптъра и нямам високо кръвно, но за всеки случай поисках да се проверя.

Една приятелка с две зимни хлапета днес ме привика и ми даде две огромни торби с дрехи от 0 до 6 месеца. Аз направо бях изумена от количеството  Shocked , но все пак ги взех, защото не можах да си избера кои повече ми харесват, а и се притесних със сушенето, та реших, че по-добре да има повечко. И в общи линии като гледам вече всичко ни е готово. Само трябва за себе си да взема лигнин и там някакви грамадни превръзки, но дето се вика и след малко да започна да раждам вече ще мие по-спокойно.

И преди бях питала, ама пак да си задам въпроса- някоя да е ползвала услугите на фирма за почистване с Рейнбоу? И най-вече ме интересува прането да мека мебел и матраци.

# 62
  • Мнения: 307
Момичета някой чувал ли е за метод Ламаз и от вече раждалите дали някоя е практикувала. (особено от раждалите в чужбина)

Случайно ми попадна една статийка и много ми допадна http://www.mamaweb.bg/birth/metodi-za-podgotovka

# 63
  • Мнения: 5
Здравейте мамита,

Честити бебоци, да са ни живи и здрави и много радости да носят на родителите си!

Меци, страхотна както винаги, а заглавието е един път:))
Емили, и аз като повечето момичета се просълзих от разказа ти /от радост и умиление/, но вече всичко лощо  е зад гърба ви, желая на цялото семейство  само радост занапред, а на бебе Лъчко - винаги да е така борбен в живота. Адмирации за целия лекарски екип!

За съжаление пропуснах поредната среща, че дребчо беше нещо разстроен и се притеснявах да не е някой вирус, но всичко приключи за 1-2 дни, явно ще се запозная направо с вас и бебоците:))

Накратко за нас- тази седмица се срещнах с доктора, при който искам да раждам - дори определихме дата, но може да я променим, че бебо върви малко назад и е дребен още, но отново бях хвърлена в шах - пъпната връв е м/у краката и никой не  може да определи със сигурност какъв е пола:)), та явно аз и затова не си давам зор с подготовката:) Направо ум не ми го побира с цялата тази техника:))

на мен докторът ми каза да пия магнезия до 2 седмици преди датата на секциото- дано само си седи до тогава в мама  Praynig
аспиратор и аз ползвах този със засмукването от майката/в нашия случай таткото/, но ефектът определено беше на лице, живи и здрави - и сега с такъв ще действам


лека нощ и дано да е спокойна за всички ни  Hug

# 64
  • Мнения: 1
Сноуфлейки, мерси за списъка  Hug

Честито за количките, със здраве да се ползват!  Hug

Герито
, не съм ползвала подобна услуга, но не е лоша идея...и аз ще се радвам на отзиви преди това Simple Smile

Тили, тая мишка да не те изяде??? Къде изчезна ??? Wink

Момичета, ще се оплача от себе си....цяла бременност издържах да не ям морски дарове и риба тон, тъй като знам, че не е препоръчително.....но вчера не издържах и отидохме с милото в едно много приятно ресторантче в квартала (ако гледате "Черешката на тортата", ресторантът е на Манчев), където има една супа, която обожавам - зеленчукова крем супа със скариди.....ммммм....толкова беше вкуснооо....след тия прословути контракции вчера, реших, че не се знае кога ще можем да си позволим да излезем на ресторантче след като родя и решихме да се възползваме, докато е време.......а пък след като вече веднъж си наруших режима, днес реших да направя любимите ни спагетки ала Монси с риба тон.......и сега ми е леко тежичко, но пък беше вкусно......остава утре да нагъна и суши....но за него ще изтрая , докато родя.....и по този повод....реших да потърся в интернет дали мога да ям суши по време на кърмене и попаднах на една много хубава статия за яденето в този период - хубава, защото ме устройва....но пък доста противоречи на всички други неща, които съм чувала.....ето и линк:
http://missby.wordpress.com/2008/01/26/bf-food/

Най ми харесва частта: "Можете да ядете почти всичко – включително шоколад....."

# 65
  • София
  • Мнения: 131
Монс, нека не те мъчи съвестта относно това което си яла. Според мен всичко може да се яде по време на бременност, стига да не е в ненормални количества. Аз страшно много обичам суши, не смятам, че ако хапвам веднъж месечно ще направя нещо на бебето .. надали японките като са бременни хапват леща яхния или манджа с картофи само  Laughing на индийците пък храната им е пълна с подправки .. Така че спокич, още повече си на финалната права Wink

# 66
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Герито, относно Рейнбол мисля, че е много добре!
В нас са идвали само на презентация и резултатът беше зашеметяващ (на отделните кътчета, където демонстрираха). Даже сериозно се бяхме замислили дали да не си вземем, но цената от около 3 хиляди и нещо ни удари с мокър парцал  newsm09

# 67
  • Мнения: 5
уж ви пожелах лека нощ, но ми попадна това пред очите и не можах да се въздържа  Wink

малко е дългичко, но да се разведрим Grinning, пък и будуващите мами да има с какво да се занимават Blush

Скрит текст:

ИСТИНСКИЯТ ТЕСТ - готови листе за родители
1. Подготовка
Жени: за бременност
 Сложете си нощница и в нея си пъхнете торба с боб.
 Закрепете я отпред и я оставете там
 След 9 месеца махнете 5% от боба.
 
Мъже:за бащинство
 1. Отидете в местната аптека, изсипете съдържанието на портмонето си на касата и кажете на аптекаря да си вземе колкото иска
 2. Отидете в супермаркета. Подпишете договор заплатата ви да се превежда директно в централата им.
 3. Отидете си в къщи. Вземете и прочетете вестника за последен път
 
2. Знания
 Намерете двойка, които вече са родители и жестоко ги критикувайте относно техните методи на дисциплина, липса на търпение, срамно ниски нива на толерантност и как може да си оставят децата да правят каквото искат. Предложете начини, чрез които могат да подобрят навиците за сън, ходенето до тоалет, маниерите на маса и цялостното поведение на детето си.
 
Насладете се-това ще е последния път в живота ви, когато ще чуете всичките отговори.
 
Тест 3: СЪН
 За да усетите как е нощем:
 1. Разхождайте се в хола от 5 до 10 вечерта, носейки мокра торба, тежаща приблизително 4-6кг на ръце, с радио пуснато на празен шум ( или друг монотонен неприятен звук), усилено до дупка.
 2. в 10 вечерта оставете торбата, настройте си алармата за полунощ и си легнете да спите.
 3. станете в 11 вечерта и се разхождайте с торбата до 1:00. Настройте си аларма за 3:00
 4. Докато се опитвате да заспите и не можете- станете в 2:00 и си направете чай. помислете върху смисъла на живота
 5. Легнете си в 2:45 и станете отново в 3:00 когато се включи алармата
 6.Пейте песни в тъмното до 4:00
 7.Настройте алармата за 5:00. Станете тогава. Направете закуска.
 Поддържайте този режим 5 години. ИЗГЛЕЖДАЙТЕ ЖИЗНЕРАДОСТНИ
 

Тест 4: Обличане на малки деца
 1. Купете жив октопод и мрежичка за пазар
 2. Опитайте се да сложите октопода в мрежичката без да излизат никакви пипала
 Имате: 5 минути
 
Тест 5: Колата
 1. Купете шоколадов сладолед с фунийка и го оставете в жабката
 2. Вземете стотинка, пъхнете я в CD player-а
 3. Смачкайте кутия с шоколадови бисквити на задната седалка
 4. Минете с градинско гребло от двете страни на колата
 
 Тест 6: На разходка
 а. изчакайте на вратата
 б. излезте от вратата
 в. върнете се в къщи
 г. излезте отново
 д. слезте до входа на блока
 е. върнете се до горе
 ж. слезте пак до долу
 з. ходете много бавно по двора в продължение на 5 минути
 и. спрете, разгледайте детайлно и задайте по 6 въпроса за всяка дъвка, салфетка и мъртво насекомо по земята
 й. върнете се по стъпките си
 к. крещете, че не можете повече и искате в къщи докато съседите не излязат да ви зяпат
 л. откажете се от всичко и се приберете у дома
 Сега сте готови да излезете на разходка с малко дете
 
Тест 7: Разговори с малко дете
 Повтаряйте всичко по 5 пъти в продължение на 3 години
 
Тест 8: На пазар
 1. Отидете в местния супермаркет. Вземете със себе си най-близкото до малчуган в предучилищна възраст- голяма зряла коза е перфектно. Ако искате да имате повече от едно дете-вземете толкова кози, колкото деца желаете да имате.
 2. Напазарете без да изтървате козата(те) от поглед
 3. Платете за всичко, което козата изяде или счупи.
 Докато не започнете да се справяте с това лесно, не се опитвайте да имате деца
 

Тест 9: Хранене на 1 годишно дете
 1. Изкормете един пъпеш
 2. Направете малка дупка отстрани на пъпеша
 3. Провисете го от тавана и го залюлейте силно
 4. Вземете купичка с попара и се опитайте да я вкарате с лъжичка в движещия се пъпеш докато се преструвате, че е самолет. ЗАПАЗЕТЕ ДОБРИЯ ТОН
 5. Продължете докато попарата е преполовена.
 6. Обърнете другата половина в скута си, така, че част да попадне и на пода.
 Повтаряйте 4-5 пъти на ден.
 
 Тест 10: Телевизия
 1. Научете имената на всички Телетъбита, Спонджбоб герои, Дисни, Бен10 и.т.н
 2. Не гледайте никакви други канали в продължение на 5 години
 
 Тест 11: Бъркотия
 1. Вземете морковено пюре и го размажете по дивана. Конфитюра-по завесите
 2. Скрийте една риба зад уредбата и я оставете там цяло лято
 3. Вкарайте пръстите си в саксията на балкона и след това минете по чистите стени. Покрийте с химикал.
 4. Изпразнете всяко шкафче/кутия/гардероб в къщата и натрупайте всичко на куп в хола.
 5. Домъкнете различни предмети от различни стаи и ги оставете върху купа от т.4
 

Тест 12: Дълги пътешествия с малчугани
 1. Запишете на касета някой, който крещи "Мамо" без да спре. ВАЖНО: Не се позволява повече от 4 секундна пауза между всяко "мамо". Включете редовно крешчендо, от което вашия мозък иска да си посегнете на живота.
 2. Пуснете записа в колата, където и да ходите през следващите 4 години.
 Сега сте готови да пътувате с деца
 
Тест 13: Разговори и социален живот
 1. Започнете разговор с избран познат или приятел.
2. Нека някой непрестанно да ви дърпа за ризата, ръкава, палтото и да е пуснат "мамо" записа от по-предната точка.
 Сега сте готови за социален живот в присъствието на дете
 
 Тест 14: Готови за работа
 1. Изберете ден, в който имате важна среща
 2. Сложете си най-добрия костюм за работа
 3. Вземете купичка със сметана и добавете 1 купичка лимонов сок
 4. Разбъркайте
 5. Излейте половината върху страхотната си копринена риза
6. Другата половина използвайте да накиснете хавлия в нея.
7. Опитайте се да изчистите ризата от т.5 с хавлията от т.6
8. Не се преобличайте ( нямате време)
9. Отидете направо на работа
 СЕГА СТЕ ГОТОВИ ДА ИМАТЕ ДЕЦА. ПОЗДРАВЛЕНИЯ
 


хайде, този път наистина лека  Wink

# 68
  • Мнения: 9
Привет и от мен! Меци страхотно заглавие!   bouquet

Благодаря на всички ви за идеите и успокоителните думи. Снощи съм заспала сигурно след 3, през 2 часа ставах до тоалетна като ходех с хладно оръжие в ръка /метла/. Накрая станах чак в 12 с главоболие, ама след кафето веднага ми мина. Иначе цял ден съм като пребита, пулса ми се върти около 100 /*Цветенце* Дам имам си го от време на време сърцебиенето/. Пробвах се да чистя през деня, но през 2 мин ми прималяваше. Иначе до преди малко боядисвахме, макар, че аз този път само гледах  Blush, утре ще помагам с вратите. Ходих да гледам за капани, ама нещо не ми харесаха, все пак се надявам мишлето да си е излязло и да не е вкъщи, засега няма следи от него. Ще говоря с комшиите да сложим някаква отрова в мазите. А пък ако мога утре ще потърся и други капани и ще си уплътня входната врата, за да не могат да влизат под нея.

pupii Моите съболезнования!  Hug Бъди силна!

Monsy Не сте единствени, и ние не можем да намерим акта за граждански брак Blush. За щастие имам едно копие, ама не знам дали няма да ми искат и оригинала. Търсенето продължава... Аз пък знам, че можем да ядем риба тон, обаче от консерва и не повече от 1-2 консерви седмично май. А за скаридите, май само не трябваше да са кралски, но толкова 1 път не вреди. Аз и миди даже съм си позволявала.

А за секса наистина какво беше това? *Цветенце* верно май ставаше и за ядене  newsm78

Във вторник ще идват да слагат ламината в коридора и килера и не надявам вече другата седмица всичко да е подредено и почистено. Обаче да ви призная ме е страх да изкарам кошарката още, за да не ми е съвсем готово всичко за бебка и тя да реши да излиза по-рано. Затова си мисля да я оставя за накрая, но пък това значи някой друг да се заеме с почистването й, както и с матрачето, а пък си мисля, че аз ще си го направя най-добре. Ох голяма чуденка ми е.

Спокойна нощ на всички от мен!  Hug

# 69
  • Мнения: 2 035
[ Препоръчаха ми дълги разходки и мнооого секс, ама какво беше това секс изобщо не се сещам.  tooth
Това не беше ли нещо за ядене?  newsm78

Охоу.....Нещо като ябълков пай ми звучи  hahaha

# 70
  • Мнения: 0
Здравейте мамита!

Радвам се, че съм единствената кукувица която не спи по това време. Пак се започна с буденето по никое време обляна в пот и с високи нива на адреналин и нервност - много ужасно - дано на никоя от вас не се случва.

Меци - заглавието е един път както винаги Simple Smile Евала - много си добра - успяваш всеки път да си оригинална и в същото време страхотно актуална Simple Smile Благодаря и за щъркелчето.

Tilivanili, предполагам на теб не ти е било смешно, но така съм се смяла на твоя разказ. Представих си те как се придвижваш на легена и с гумените ботуши в акция и не можах да си сваля усмивката с часове. Не ме разбирай погрешно - и мен ме е страх от разни движещи се животинки. Дори и паяците викам мъжа ми да ги убива, защото ми е гадно. Каква майка ще съм - но може би пред детето ще съм безстрашна - знам ли? Миличка, дано си се успокоила.

Честито на всички майки - да са ви живи и здрави дечицата - надявам се и аз скоро да съм във вашите редици.

От вчера влязохме в 38 седмица и вече Беб може да излиза когато иска - само да почака 23, че и двамата с таткото сме Скорпиони и може би ще е по-добре и той да е Скорпионче, че да се хапем заедно Simple Smile

Emili_vip и Лъчко - поклон пред вас. Пожелавам ви оттук нататък много щастие и здраве и това да ви е било най-голямото препятствие в живота.

Да ви се похваля - на прегледа в четвъртък така ме зарадваха - едвам се въздържах да не разцелувам доки. Бебчо е пораснал и вече е 2 800 (преди месец беше само 1 800  и беше изостанал за 1 месец с 2 седмици). Вече си растем нормално и даже сме си наваксали 1 седмица - явно Дизофарма и протеините си вършат своята работа - доки каза, че ще си ги пия докрая. Другата страхотна новина е, че ми се е вдигнала най-накрая плацентата и имам зелена светлина за нормално раждане Simple Smile

За магнезия - ако не беше той сигурно нямаше да пиша сега в този форум. И трите пъти, в които го спирах след това влизах в болница със страхотни контракции. Докато установим, че това е проблем и започна да си го меря всеки месец. Даже и с конските дози, които взимам от май месец - 3х2 Магнерот или 1х3 Диаспорал ми е най-много 0.7 (т.е. долната граница). Така, че много се чудя как при положение ,че повечето майки имат нужда от него изследването за магнезии не е включено в пакета на бременните и малко доктори правят това изследване. Чак сега в 37 седмица доки ми го спря - надявам се да не попречи на нормалното раждане, но това което мога да направя сега е да стискам палци и да се моля.

Желая ви хубав ден!

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 2
уж ви пожелах лека нощ, но ми попадна това пред очите и не можах да се въздържа  Wink

малко е дългичко, но да се разведрим Grinning, пък и будуващите мами да има с какво да се занимават Blush

Скрит текст:

ИСТИНСКИЯТ ТЕСТ - готови листе за родители
1. Подготовка
Жени: за бременност
 Сложете си нощница и в нея си пъхнете торба с боб.
 Закрепете я отпред и я оставете там
 След 9 месеца махнете 5% от боба.
 
Мъже:за бащинство
 1. Отидете в местната аптека, изсипете съдържанието на портмонето си на касата и кажете на аптекаря да си вземе колкото иска
 2. Отидете в супермаркета. Подпишете договор заплатата ви да се превежда директно в централата им.
 3. Отидете си в къщи. Вземете и прочетете вестника за последен път
 
2. Знания
 Намерете двойка, които вече са родители и жестоко ги критикувайте относно техните методи на дисциплина, липса на търпение, срамно ниски нива на толерантност и как може да си оставят децата да правят каквото искат. Предложете начини, чрез които могат да подобрят навиците за сън, ходенето до тоалет, маниерите на маса и цялостното поведение на детето си.
 
Насладете се-това ще е последния път в живота ви, когато ще чуете всичките отговори.
 
Тест 3: СЪН
 За да усетите как е нощем:
 1. Разхождайте се в хола от 5 до 10 вечерта, носейки мокра торба, тежаща приблизително 4-6кг на ръце, с радио пуснато на празен шум ( или друг монотонен неприятен звук), усилено до дупка.
 2. в 10 вечерта оставете торбата, настройте си алармата за полунощ и си легнете да спите.
 3. станете в 11 вечерта и се разхождайте с торбата до 1:00. Настройте си аларма за 3:00
 4. Докато се опитвате да заспите и не можете- станете в 2:00 и си направете чай. помислете върху смисъла на живота
 5. Легнете си в 2:45 и станете отново в 3:00 когато се включи алармата
 6.Пейте песни в тъмното до 4:00
 7.Настройте алармата за 5:00. Станете тогава. Направете закуска.
 Поддържайте този режим 5 години. ИЗГЛЕЖДАЙТЕ ЖИЗНЕРАДОСТНИ
 

Тест 4: Обличане на малки деца
 1. Купете жив октопод и мрежичка за пазар
 2. Опитайте се да сложите октопода в мрежичката без да излизат никакви пипала
 Имате: 5 минути
 
Тест 5: Колата
 1. Купете шоколадов сладолед с фунийка и го оставете в жабката
 2. Вземете стотинка, пъхнете я в CD player-а
 3. Смачкайте кутия с шоколадови бисквити на задната седалка
 4. Минете с градинско гребло от двете страни на колата
 
 Тест 6: На разходка
 а. изчакайте на вратата
 б. излезте от вратата
 в. върнете се в къщи
 г. излезте отново
 д. слезте до входа на блока
 е. върнете се до горе
 ж. слезте пак до долу
 з. ходете много бавно по двора в продължение на 5 минути
 и. спрете, разгледайте детайлно и задайте по 6 въпроса за всяка дъвка, салфетка и мъртво насекомо по земята
 й. върнете се по стъпките си
 к. крещете, че не можете повече и искате в къщи докато съседите не излязат да ви зяпат
 л. откажете се от всичко и се приберете у дома
 Сега сте готови да излезете на разходка с малко дете
 
Тест 7: Разговори с малко дете
 Повтаряйте всичко по 5 пъти в продължение на 3 години
 
Тест 8: На пазар
 1. Отидете в местния супермаркет. Вземете със себе си най-близкото до малчуган в предучилищна възраст- голяма зряла коза е перфектно. Ако искате да имате повече от едно дете-вземете толкова кози, колкото деца желаете да имате.
 2. Напазарете без да изтървате козата(те) от поглед
 3. Платете за всичко, което козата изяде или счупи.
 Докато не започнете да се справяте с това лесно, не се опитвайте да имате деца
 

Тест 9: Хранене на 1 годишно дете
 1. Изкормете един пъпеш
 2. Направете малка дупка отстрани на пъпеша
 3. Провисете го от тавана и го залюлейте силно
 4. Вземете купичка с попара и се опитайте да я вкарате с лъжичка в движещия се пъпеш докато се преструвате, че е самолет. ЗАПАЗЕТЕ ДОБРИЯ ТОН
 5. Продължете докато попарата е преполовена.
 6. Обърнете другата половина в скута си, така, че част да попадне и на пода.
 Повтаряйте 4-5 пъти на ден.
 
 Тест 10: Телевизия
 1. Научете имената на всички Телетъбита, Спонджбоб герои, Дисни, Бен10 и.т.н
 2. Не гледайте никакви други канали в продължение на 5 години
 
 Тест 11: Бъркотия
 1. Вземете морковено пюре и го размажете по дивана. Конфитюра-по завесите
 2. Скрийте една риба зад уредбата и я оставете там цяло лято
 3. Вкарайте пръстите си в саксията на балкона и след това минете по чистите стени. Покрийте с химикал.
 4. Изпразнете всяко шкафче/кутия/гардероб в къщата и натрупайте всичко на куп в хола.
 5. Домъкнете различни предмети от различни стаи и ги оставете върху купа от т.4
 

Тест 12: Дълги пътешествия с малчугани
 1. Запишете на касета някой, който крещи "Мамо" без да спре. ВАЖНО: Не се позволява повече от 4 секундна пауза между всяко "мамо". Включете редовно крешчендо, от което вашия мозък иска да си посегнете на живота.
 2. Пуснете записа в колата, където и да ходите през следващите 4 години.
 Сега сте готови да пътувате с деца
 
Тест 13: Разговори и социален живот
 1. Започнете разговор с избран познат или приятел.
2. Нека някой непрестанно да ви дърпа за ризата, ръкава, палтото и да е пуснат "мамо" записа от по-предната точка.
 Сега сте готови за социален живот в присъствието на дете
 
 Тест 14: Готови за работа
 1. Изберете ден, в който имате важна среща
 2. Сложете си най-добрия костюм за работа
 3. Вземете купичка със сметана и добавете 1 купичка лимонов сок
 4. Разбъркайте
 5. Излейте половината върху страхотната си копринена риза
6. Другата половина използвайте да накиснете хавлия в нея.
7. Опитайте се да изчистите ризата от т.5 с хавлията от т.6
8. Не се преобличайте ( нямате време)
9. Отидете направо на работа
 СЕГА СТЕ ГОТОВИ ДА ИМАТЕ ДЕЦА. ПОЗДРАВЛЕНИЯ
 


хайде, този път наистина лека  Wink

 hahaha Страшно текстче   bouquet
Добро утро, моми!   food010  Нямате изчитане вече.  pppbook
Запис и отивам за банички, че с малчо сме гладни. eat

# 72
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
добро утро!

аз вчера ако знаете кво прааавииих Mr. Green Mr. Green на обяд като легнах в 1 и уж само малко да дремна - будя се и кво да видя - то станало 5 и 15 Shocked Mr. Green после вечерта като пич си легнах в 10 и към 3:30 се събудих с мисълта, че съм наспана, но за около 1 час успях да я отхвърля и да заспя пак .. та в общи линии днес съм мноооого наспана и в добро настроение Blush Heart Eyes понеже си ме знаете, че аз имам склонността да се притеснявам, щото дребната не е от най-активните, карам мъж ми да си слага ухото на корема и да наслушва сърцето на бебето /един вид го ползвам като частен апарат за запис на тонове Mr. Green / тааа лягам снощи и му викам ела да я чуеш, идва той, удря едно коляно до леглото, полага глава на корема ми и в този момент дребната решава да покаже колко е силна и такъв шут би на баща си по главата, че чак видях как главата му се  повдигна от корема ми, а той седи ей така #Shocked и не може да вземе решение какво се случва .. след това стана и каза: е, не чух нищо, ама поне го усетих Mr. Green

И преди бях питала, ама пак да си задам въпроса- някоя да е ползвала услугите на фирма за почистване с Рейнбоу? И най-вече ме интересува прането да мека мебел и матраци.

Гери аз имам приятелка, която има прахосмукачка Рейнбоу и съм ползвала нея - искам да ти кажа, че аз дето не съм професионалист, просто ги убих всичките гадни петна, прах и акари, дето си мислеха, че могат да ми правят проблем, пък ако дойдат с фирма, сигурно мебелите ти ще скърцат от чистота, така че според мен можеш абсолютно спокойно да ги ползваш и да остане доволна Peace

ех Меци   bouquet  право в десятката
забелязвате ли колко бързо изписваме темичките. Мецка незнам как ще ни смогваш занапред

спокоооо, справяте се чудесно - долу горе 7 дни отиват за една тема, на мен са ми предостатъчно Mr. Green

та имам на корема едно петънце,почти незабележимо,но кожата е суха и се бели и АДСКИИИ сърби.

миличка аз още като забременях и се сдобих с едно такова, после се разпространи и леко се бях ошашкала, имам приятелка, която е кожен лекар, та отидох погледна ме и каза, че в момента няма кой знае какво да направи по въпроса - да се къпя с шампоан против пърхот - и като родя /и свикнем двете с бебка една с друга/ да ида да ми изпише вече нещо, което не само козметично ще премахне гадните петна, ами ще убие и гъбките Peace

# 73
  • Мнения: 25
От понеделник насам не само нощите са ми ужасни,но и вечерите.Като се започне привечер едно стягане на корема и чак не мога да дишам,оправям се само като лежа.Започва да се случва все по-рано,даже и през деня,много ми е некомфортно.Както казва мъжо,малко остана.Поне започнах да поспивам повече.
Сега отивам с нашите да направим последното за това лято барбекю!

# 74
  • Мнения: 0
Добро утро, маминки  wavey
Хайде и аз да драсна в новата темичка!
Pupii Да ти споделя личен опит с лишейте. Преди 2-3 години ми се появиха за първи път, отидох на кожен лекар, който не можа да ми каже много в смисъл от какво се пораждат и т.н. Изписа ми козметика за 200 лв. която ще ти стигне за около 2 седмици и ме отпрати. Взех си ги веднъж нещата, но като видях как се харчат реших, че не са ми по джоба. Едно от нещата които ми изписа беше един шампоан на Дюкре - Келуал ДС, който е невероятен ако имаш пърхот и Лансинох, това са нещата с които не се разделих. Когато ми се появи пърхот тичам за шампоан, а мерне ли се лишейче мажа с крема и всичко е наред Sunglasses Но сега най-важното, често тези лишеи се появяват от много гореща вода, честа смяна на сапуни  и душ - гелове и т.н. та след доста чудене се сетих за сапун сейфгард от около 2 години се къпя само с такъв и резултатът е на лице. Ако искаш пробвай го, не е скъпо и е ефективно, поне няма да ти навреди  Simple Smile
lanasvet тази история ме разби  Joy
tilivanili аз да ти кажа, креватчето ни е готово от около 2 седмици, почти всичко сме си купили, поръчахме и количката само чакаме да ни я доставят в магазина и сме готови. Да ти кажа май няма връзка между това дали си подготвил всичко и решението на бебите да излизат  smile3521
Merita_B и на мен доки ми каза да пия магнерот до 37-ма седмица и подчерта дебело, че ако тръгна да раждам няма да ми повлияе на контракцийте. При тоява аз от 7 дни съм с подготвителни, които на моменти стават доста силни и магнерот-а не ги повлиява хич  newsm78
И на края да попитам нормално раждалите мамита, да кажат ако някой е раждал с епидурална упойка на какво мнение е, какво се знае за нея, може ли да навреди на мен и на бебо по време на раждането? Аз четох някакви лекарски мениня в нета, ама друго си е женския опит  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт