Всяка мама чака с нетърпение на МАЙското бебче първото движение!

  • 31 224
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мамчета, това с припознаването и мен ме интерсува много, тъй като с ММ решихме да се женим след като родя. Какъв е този документ, който се носи при нотариус?

Не се носи нищо, освен лична карта. Нотариусът дава една декларация, мъжът ти я подписва и готово.

Има вариант и всичко това да стане направо в болницата, зависи къде ще раждаш.

# 61
  • Мнения: 263
Явно ние не сме единствените, които още не са женени. Но пък аз си мисля поне за подпис преди раждането, не знам защо, но така го усещам. А другото ще го мислим по-нататък.

# 62
  • Мнения: 0
Ами, ние така решихме, след като родя, защото не искам да съм бременна на сватбата, пък и искам всичко да си му е както си е редът, а и на сватбата ако не се напия кога?  Joy

# 63
  • Мнения: 21
Мии,и аз го мисля,но всичките ми приятелки,които имат деца го оставят за след раждането и още не са омъжени,друго ти вълнува вече!

# 64
  • Мнения: 843
И ние сме без брак,но ми се иска преди да се появи бебчо да подпишем.Все говорехме за сватба,ама докато се наканим и бебето стана Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 65
  • Мнения: 0
Не знам, аз съм на мнение, че не е задължително да се женим все пак. Важното е да се обичаме и да сме щастливи. Все пак не подписът прави семейството Simple Smile

# 66
  • Мнения: 5
Припознаването в повечето болници в София става на място в болницата,бащата трябва лично да отиде,попълва една декларация,показва лична карта и плаща 40-50лв PeaceЗа Токуда съм сигурна че става така,но четох и за други софийски болници.
При нас беше по същия начин, направо в болницата, не сме се занимавали да разнасяме документи където и да било /аз раждах във Вита/. Само нямам спомен дали сме плащали нещо  newsm78
Явно ние не сме единствените, които още не са женени. Но пък аз си мисля поне за подпис преди раждането, не знам защо, но така го усещам. А другото ще го мислим по-нататък.
Това с подписа става за няма и 20 минути, с малко ритуалче и така.
Ние например вече имаме едно дете, а се оженихме набързо преди два дена и то по този начин   ura Още на никой не сме казали официално, освен на родителите, разбира се Wink

# 67
  • Мнения: 326
Аз не искам брак, още по-малко сватба.Самата сватба ми е ужасно досадно нещо и като ме поканят често се чудя къде да се дяна.Дори свабата на сестра ми не ми хареса.Явно съм си такава  Rolling Eyes  
А самият брак ме плаши.Не, че не си живеем като женени, а и ще имаме дете...но ме плаши да съм омъжена, да има документ.  Може би това идва от родителите ми.
 
Все пак бих се жертвала  Laughing  Но без сватба.Докато моя мъж си иска сватба със всички екстри.
  
Ще подготвя моя за начина на признаване.Ако му го кажа като план и нареждане напук друго ще направи.Но аз така меко ще му намекна да не се офлянква като дойде време  Laughing  
Че си го представям как искат да ме изпишат в 10 сутринта, а той е бил нощна и ми казва да остана още, че не се е наспал  Laughing 
 
Silver moon честита сватба  Laughing

# 68
  • Мнения: 4
  Ехаааа, имаме си младоженка    bouquet Честитоооо  Tada  Hug
  Аз бях бременна на сватбата си, но я бяхме планирали година преди това и решихме да не отлагаме, че не ми се организираше всичко отново  Crazy Беше  великолепно преживяване и не съжалявам-  не поканих всички стринки, вуйни, четвърти братовчеди, съседки на баба ми или колежки на свекърва ми от работата  Rolling Eyes И до ден днешен има сърдити  Laughing Изобщо нямах намерение да се женя и не вярвах, че някога ще го направя, ама се дадох млада и зелена  Wink

# 69
  • Мнения: 122
Момичета, спах цял следобед... това главоболие не минава и не минава... и все още ми е лошо... хапнах една малка салатка, уж по-лека храна.... и си мисля, че се чувствам така точно заради проклетото главоболие.... видях, че панадола съдържа парацетамол (но пък вижте какво пише за него "Употребата на парацетамол не се препоръчва през първото тримесечие на бременността. Може да се прилага по време на втория и третия триместър на бременността само по лекарско предписание.")... и се чудя дали да не пия един пък дано да ми мине....

Относно брака и ние не сме женени... сгодихме се преди малко повече от 2 години и си караме така... мислихме и по въпроса само да разпишем ама още не сме го обсъдили по-сериозно... не мисля, че един подпис променя нещата.... Simple Smile

silver moon, и от мен едно голямо честито!!! Да сте много щастливи и влюбени Simple Smile

# 70
  • Мнения: 151
Тъкмо си викам днес са се кротнали с писането и имам да изчета само 2 нови стр., и то - хоп! нова тема. Фурии сте Simple Smile))

Да ви питам някой има ли ставно-мускулни проблеми вече в таз, крака? От няколко седмици изпитвам болка, която започва от опашната кост и се спуска от лявата страна на дупето малко надолу. Не е повърхностно, а някак навътре. Усещам го най-вече като ходя и направя по-голяма крачка, но вече започна и когато ставам от леглото или клякам на тоалетната чиния. Мислех, че ще изчезне, но май става по-осезаема. Не знам дали е свързано с бременността или е възпален нерв...  Sad 

В четвъртък съм и при джипто и до гинеколога, ще се оплача, но да си питам и тук.

Anum, темата е много красива с тези есенни визии Simple Smile Благодаря ти!

# 71
  • Мнения: 9
silver moon  newsm51честито на младоженката.и за мен брака не означава кои знае какво.традиционни сватби  newsm11твардо сам против.ние се оженихме след 13 години и половина сьжителство на семеини начала.направихме го когато и двамата бяхме готови за това т.е.миналата година на 22 окт.в понеделник имаме годишнина Laughing

# 72
  • в пералнята
  • Мнения: 1 020
Уф, аз не исках да се женя бременна. Ние си имаме датичка за другото лято, но ще се наложи да се подпишем сега. При нас няма да е лошо заради данъчни облекчения и здравни застраховки и т.н.
Абе бюрокрация.

# 73
  • Мнения: 263
Ние например вече имаме едно дете, а се оженихме набързо преди два дена и то по този начин   ura  Още на никой не сме казали официално, освен на родителите, разбира се Wink

Ей, и си траеш. Честито! Да сте много щастливи!  newsm19

# 74
  • Мнения: 4
  Филийка, болките в таза, опашката и ставите са напълно нормали- ставите се разширяват, връзките между тях се разхлабват.
  За мамите с киселини : "Предимствата на хомеопатичните медикаменти, повечето от които са получени от растения и минерали, са тези, че стимулират организма сам да се бори със заболяването, че са абсолютно безвревни и че могат да бъдат приемани както от бременни жени, така и от хора с алергии и с хронични бъбречни или чернодробни заболявания.

Asa fetida. Това е един от основните хомеопатични медикаменти, използвани при повишено образуване на газове в стомашно-чревната система, съпроводена от чести оригвания и от спазми по хода на хранопровода.

Robinia pseudacacia. Ако имате киселини и чувство за парене зад гръдната кост, това лекарство може да помогне за намаляване на киселинността на стомашния сок.

Nux moschata. Индикация за предписване на този медикамент е прекомерното образуване на газове независимо от вида на консумираната храна.

Antimonium crudum. Французите наричат това лекарство "свинско", защото то се използва най-често при чувство за тежест в стомаха и приа оригвания, дължащи се на преяждане.
 

Когато става въпрос за колики, променящи локализацията си и провокиращи се от емоции и стрес при хора с по-лабилна нервна система, най-подходящия медикамент е Ignatia."

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 20:07 от Анум

Общи условия

Активация на акаунт