ЮНСКИ ЮНАЧЕТА -Тема 116

  • 63 884
  • 468
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 17
За много години,момичета! Желая на всички Ви много здраве,щастие и разбирателство!  Hug Hug Hug

# 106
  • Мнения: 64
Момичета, отдавна не съм писала, за много години! Дай боже в новата година да сме здрави, весели, усмихнати и да се радваме на любимите си хора.
Вайпър, много ми е мъчно, моите съболезнования. Сигурна съм, че ти е много тежко, но ти пожелавам много кураж и бързо възстановяване. И много радост със семейството през идващата година.
Милена, добре дошла в нашите редици! Отдавна щях да пиша, но все не намирам време. Вероятно не е нещо особенотревожно това, че щерка ти не говори на този етап, със сигурно съм чувала за много интелигентни деца, които проговарят доста късно, доста зависи от темперамента, но аз може би бих я завела на някакви прегледи освен личния лекар. Сигурни ли сте, че със слуха всичко е наред? Може би е добре и логопед да я види... От друга страна, пишеш, че изговаря правилно думите... Не знам, наистина, но явно ви е доста емоционално детето и съм сигурна, че не е лесно.
У нас също емоциите бушуват с пълна сила. Боби продължава да ревнува и да не се държи никак добре. Почти всеки ден ни се разкрещява за нещо, посяга да ни удря, толкова е ужасно понякога, че не мога да ви опиша. За всяко нещо, което поискам от него - да яде, да си мие зъбите, да спи, да подреди - веднага ми се разкрещява, че няма да го направи... Неща, които преди бяха лесни, като заспиването, сега са огромни изпитания. Друг път е много мил и сладък. Непрекъснато си измисля някакви истории, непрекъснато участва в някакви си свои филми. Станал е маниак на тема книги и всеки ден поне по час се затваря в стаята си и разглежда книги. Ние му четем по една - две приказки на ден, но през останалото време той сам си разглежда и понякога си бърбори някакви свои фантазии и разиграва приказки и истории. Много обичаше да гледа филмчета и му пусках сутрин по няколко серии от Франклин, но все повече се карахме всеки път като дойде време да спре да гледа. (иначе вкъщи телевизия не гледаме, само на компютъра каквото пусна) В крайна сметка, заради ужасното му поведение напоследък и истерията всеки път като прибера компютъра го наказах повече да не гледа НИКАКВИ филми. Казах, че ще може пак да гледа, когато мине цял ден без нито един крясък или лошо поведение... Та това е поредната драма вкъщи. Но аз вече съм решила да съм изключително последователна, защото той просто трябва да разбере, че в къщата има правила и те трябва да се уважават. Не може аз и баща му да подреждаме и той да мине и с едно движение всичко да събори нарочно (по много пъти на ден), не може непрекъснато да руши, да крещи, да заплашва. Абе... много ни е трудно. На всичко отгоре утре тръгва Бобата на новата детска градина (общинската), така че го чака още едно изпитание. А Андрей е страхотен, усмихнат, много се радва на батко си и иска да си играе с него, но батко му обикновено посреща това с презрение... В редките случаи, когато реши да му обърне внимание, Андрей е на седмото небе и толкова горд! Дано се изменят нещата. Трябва да ви кажа, че в момента най-уморителни са ни почивните дни, когато по цял ден сме с децата. Като започнем да работим и да ги оставяме на градина и при баба им, си почиваме...
Поздрави сърдечни на всички!

# 107
  • Мнения: 17
Sv.,напълно те разбирам... И ние имахме един период,в който Ива правеше всичко на пук,разхвърляше,не слушаше... Слава Богу сега е добре,слуша и си играе сама,когато съм заета! И при вас е моментно..Относно Ива-да - чува,защото повтаря като папагал всичко от ТВ или от околните,но не казва,например,когато ѝ се ходи до тоалетна... Преди седмица бях в кухнята,а тя беше сама в хола,чувам че се отваря вратата на тоалетната и изтичах да видя,познайте,тя си свали сама панталонките и седна на гърнето си,свърши си работа аз я избърсах и това вече всеки ден...Разбирам,че ѝ е по - приятно да си прави всичко сама,вместо да ме извика да ѝ помогна! Да се радвам ли,не знам..  newsm78

# 108
  • Мнения: 96
Честита нова година!

Милена, по-добре се консултирай за твое успокоение, но си мисля, че щом повтаря думички всичко е наред.

Св., дано се нормализират нещата при вас. Аз лично бих се притеснила от толкова активни прояви на ревност, дано това е период и нещата да се оправят.
При нас да чукна на дърво е ОК ситуацията. Заиграват се, когато помоля Пепи наглежда Павел, дава му играчки, успокоява го, но от друга страна само на Пепи и на мъжа ми разчитам да помагат за Павел и предполагам затова е и този по-зрял подход.

# 109
  • Мнения: 57
Наде, много съжалявам!  Hug Бъди силна и давай опора и на мъжа ти, знам, че можеш! А Кати как е? Тя какво разбра от случките?! Ти възстанови ли се напълно, физически имам предвид?

Момичета, бъдете здрави!  Hug

# 110
  • Мнения: 310
За много години!
Да сме живи и здрави,и да имаме само хубави емоции.Дано да ни е приятна и успешна!

 Simple Smile

# 111
  • USA
  • Мнения: 94
За много години момичета!

Да сме живи и здрави и само хуваби неща да ни се случват през Новата Година!

Ние днес трагваме към вкъщи след ваканцията и пак обратно към рутинното ежедневие,но май-малко ми се иска вече.Хубаво е празници,причтели,но в един момент идва малко в повече май,поне при мен или пък остарявам Embarassed

Лек и спорен ден  bouquet

# 112
  • Мнения: 143
За много години момичета!
Пожелавам ви новата година да е мирна,спорна и щастлива!Много весели моменти с прекрасните ни "Юнчета" .
Още една година се изтърколи как бързо времето лети  Grinning

И ние се събрахме в къщи много хубаво си изкарахме но Кати не беше спала след обяд и не издържа и заспа малко преди полунощ Simple Smile

Пихме,пяхме хапнахме та даже и гърмяхме с пистолета на дядото.  Joy

И от вчера пак на работа  Whistling

# 113
  • Мнения: 61
    Момичета за много години и от мен  Heart Eyes !!! Дано 2013 г. да донесе много здраве, късмет и спокойствие в домовете ни! Прекрасните юнски деца  и техните братчета и сестричета, да растат много здрави, щастливи и да изживяват пълноценно всеки миг на вълшебното си детство!
   Аз съм на легло с язва  Mr. Green...голям "кеф", прекарах тежка криза на системи и инжекции по Нова година и първия работен ден-гастроентероскопия, т.е налапах мъркуча  Laughing Laughing Сега една торба лекарство, диета и почивка. Докторът каза, че стресът е една от основните причини за образуване на язви.  smile3543 Човек не знае какво пиле ще го окълве  smile3537
   Като цяло сме добре...Йоана свикна в детската градина, днес е на сборна група, харесва и с каките...Силно се надявам да продължи да ходи с желание, защото началото беше много драматично.
Да ви попитам нещичко: Как се справяте с проявите на характер, инат и капризи? Не се оплаквам, но често стоя безпомощна пред нея и се дразня когато й говоря,а тя ме отсвирва и си прави,това което си е наумила  Crazy По принцип е разбрана, спокойна, заиграва се сама, работи и фантазията,но като реши да се инати и да прави на пук ме вади от джапанките  #Cussing out Ако не ме слуша сега на 3 години, кога ще го на прави, може би на 13 години в пубертета??? Давайте съвети, как се справяте,знам че това го има на всякъде  Peace
  Вайпър мила, съжалявам...Този болка ми е много позната, гледай на пред и на горе.Твоето щастие е някъде там и те чака  thumbsup

# 114
  • София
  • Мнения: 1 185
 
Да ви попитам нещичко: Как се справяте с проявите на характер, инат и капризи? Не се оплаквам, но често стоя безпомощна пред нея и се дразня когато й говоря,а тя ме отсвирва и си прави,това което си е наумила  Crazy По принцип е разбрана, спокойна, заиграва се сама, работи и фантазията,но като реши да се инати и да прави на пук ме вади от джапанките  #Cussing out Ако не ме слуша сега на 3 години, кога ще го на прави, може би на 13 години в пубертета??? Давайте съвети, как се справяте,знам че това го има на всякъде  Peace
 


Аз просто никак не се справям... #2gunfire И Жорко и кака му си правят каквото си искат...така че и на 13 - пак не слушат.. Сега са при баба си и Мими казва, че той въобще не слушал, биел се с нея, щипел..абе с две думи бил много разглезен... Утре като ги приберем....не знам какво ме чака #Crazy
Но да са ни живи и здрави...другото ще се нареди..  bouquet

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 749
LEILA, за този маркуч съм чувала, че било ужасно. Бързо оправяне.
Моята Марина е много чувствителна. И според мен имаме двете много силна връзка.  Crazy В смисъл, че когато ме ядоса или не иска да ме чуе, в момента в които й се разсърдя и тя веднага ми казва:"Мамо, много те обичам" Като й се скарам: "Мамо, защо не слушам "  Simple Smile А напоследък като й се поскарам и се направя на сърдита: "Мамо, извинявай, че направих така. Обещавам, че повече няма" . Просто много се натъжава, когато й се разсърдя. Не се примирява да съм сърдита или да й се карам, не се чувства добре.
А в повечето време само се прегръщаме и целуваме и само ми повтаря, че много ме обича или:"Мамо, нали много се обичаме двете"
Та при нас слушането го отдавам на чувствителността и не примиряването да съм й сърдита. Явно е до характер. 

# 116
  • Мнения: 193
За много години милички!
Вайпър, мила, нямам думи, с които да опиша колко съжалявам за случките около вас. Сигурна съм, че се чувстваш ужасно, но се радвай на тези, които те обичат, а и те имат нужда от теб. Искренно ти пожелавам тази година да ти се случват красиви чудеса на теб и близките ти.
 Е и ние имахме не толкова добри моменти тази година. Мъчно ми е за моят любим и въпреки, че вече сме на село при бабите и роднините се чувствам така самотна. А празниците бяха толкова хубави и весели, с много подаръци и приятни моменти, но аз се чувствах някакси "празна". А той милия, там в Англия, без нас, какво да каже - също не му е лесно. Постоянно ми казва мили неща и ме кара да се чувствам специална, въпреки че е надалеко. Станал е по емоционален.
А Вито, ох той много порасна последните месеци. Казва че се сърди на баща си, защото го е оставил и е отишъл в Англия. А аз се мъча да му обяснявам, че е за добро и скоро ще сме заедно. Имаше период от 3 седмици моя нямаше нет и Вито спеше с негова снимка и целуваше компютъра (понеже баща му и той са на екрана) и говори толкова неща... в един момент ми вика остави ме на мира, в другия посяга, а като се разсърдя прави като Маринка на Нинка - идва и почва да ми повтаря, че аз съм добра мама и много ме обича и че няма да ме ядосва. Търси внимание от дядовците си и от батковците си (моя племенник и братовчеда на Влади). Явно му липсват игрите и заниманията с баща му. Та така отгоре-отгоре да ви споделя.
А как само ми липсва големият град, удобствата, работата, приятелите. Сега се гледаме и мързелуваме. Не ми се прави нищо и ме е обхванало еднообразието.

Последна редакция: сб, 05 яну 2013, 00:31 от rosicp

# 117
  • Плевен
  • Мнения: 862
Честита Нова Година на всички! Пожелавам ви само здраве и щастие, и да е по-добра от предишната!
Вайпър, това, което ви се е случило е ужасно! Прегращам те силно и ти пращам много, много кураж, за да продължите напред. Нека всичко лошо е зад гърба ви и занапред да ви се усмихне щастието!  Hug Как е Кати? Предполагам, че сте и спестили терзанията, но все пак е усетила вашата промяна Sad Пиши как сте.
И при нас имаше малко неприятности с баща ми, беше със жлъчни кризи, в болница, на системи и бяхме много притеснени, но слава Богу, нещата засега се нормализираха.
Децата посрещнаха Новата Година с нас, с много подаръци и емоции, но вече тръгнахме на градина и на работа всички. Децата са в сборни групи и са в една група двамата и са много доволни Simple Smile Аз пък последните дни бях сама на работа, без колежката и много зор видях.
След новогодишните и коледните трапези съм 2-3 кг. отгоре Sad Вчера си взех чай сание и снощи пих, но през нощта бяха кошмарни болки, ама сега пак пия де, то тези бедра не мога да ги гледам...
И въпреки това сега чакам мъжът ми да ми донесе кокосови стърготинки и пак ще спретна едни кокоски и една пица за вечеря Simple Smile))
Преслав е станал просто невъзможен - типичен близнак - в единия момент е страшно сладък, мил и гальовен, само се гушка, целува и ме прегръща, в другия обаче става голямо дяволче - пищи, кара се, плаче, бие се, плюе. Пляскам го и през устата лекичко когато плюе, често и по дупето, не, че има полза, просто в един момент просто ме подлудява... Андреа пък е душичка - умна, послушна и разбрана, тя е моята сродна душа, както описва Нинка, разбираме се от половин дума. Само се моля да са ми живи и здрави.
Откакто започнахме с продуктите на Сибирско здраве децата са просто железни, забравихме съвсем за болестите, пупупу, родих се просто, като знаете какви бяха болнави преди. Ако някой се интересува мога да му изпратя, много сме доволни всички.
Сега новата ми страст са пъзелите и с кеф си редя този от Дядо Коледа и планувам кой ще е следващия, който ще си взема.
Хайде много поздрави на всички и всичко най-хубаво от нас!

# 118
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
За много години, момичета! Да см е здрави всички и най-много дечицата през цялата година!

Вайпър  Hug

Гледам пишете за капризите на нашите близначета. Георги е типичен представител на зодията си, в него живеят добрият и лошият близнак. Както е добър, разбран, обичлив, душичка, изведнъж се появява другата му същност, ей така от нищото, и става лошо Grinning

Ани дай повече инфо за това Сибирско здраве.

# 119
  • София
  • Мнения: 1 185
Ани, я напиши повече за това Сибирско здраве..или на лични, но предполагам ще интересува повечето от нас...Сега като работиш в аптека... Grinning дай инфо..

Общи условия

Активация на акаунт