ЮНСКИ ЮНАЧЕТА -Тема 116

  • 63 856
  • 468
  •   2
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Здравейте!
Моя мъж отиде по работа тази вечер и ние с Марина сме сами. Тя си играе с Легото, а аз съм си сипала домашно винце с мезе Simple Smile
rosicp, много се радвам за вас, че нещата се подреждат, макар и трудно. Но в живота е така. Най-важното е да сме живи и здрави и щастливи.
mgamisheva, благодаря, че попита. Все още не сме тръгнали на новата градина. Но както кмета се изрази преди няколко дни: "на финалната права сме"  Grinning Хубавите неща стават бавно Wink
Марина ще бъде в групата в която исках и там ще е с приятелчетата си с които израсна от бебе.
Та така, надявам се скоро да е. Аз и от старата градина съм доволна, но причината за преместването беше, че любимата г-жа на Марина каза, че отива там и тя ни убеди в предимствата на новата градина и решихме да кандидатстваме. Ще видим с времето дали е било за добре, но аз силно вярвам, че ще е Simple Smile
Добре сме, ходим на градина, здрави сме/пу-пу/, което е най-важното.
Този уикенд отиваме на СПА. Много се вълнувам, защото никога не съм ходила, а и знам, че Марина ще е ужасно доволна от минералния и топъл басейн. Това нашето дете умира за вода и басейни. В новата градина ще имат басейн, та сигурно ще я запишем там на плуване.

Забравих да кажа, че другата седмица ще имаме тържество в градината по случай деня на Християнското семейство. Не знам, за вас, ама аз всички тържества ги преживявам със сълзи от радост в очите. И сега нямам търпение да видя как ще се изяви Марина  Heart Eyes
Това е общо взето при нас.


polito_87, нямате ли новини?  Hug
mgamisheva, повече никакви болници.
Джералдин, как сте вие?

Последна редакция: чт, 14 ное 2013, 19:17 от ninand

# 391
  • Мнения: 57
Привет на всички! Петър още плаче сутрин. Пробвахме много методи, сърдихме се, карахме се, награда обещах - кола с дистанционно, и нищо. Знам само, че като влезе в градината и плачът престава. Сега съм оставила инициативата на мъжа ми, дано той да се оправи с него.  Rolling Eyes

Маги, и ние с Петър бяхме в болница по същите причини преди три години - от рефлукс към бронхеолит. Като намалите съотношението на течните към твърдите храни, ще се пооправи. Да имаш предвид това и при пътувания, че може да стане причина за повръщане в колата. Много е сладка тази София, голяма веселячка. Щом казваш, че се гледа и леко, значи е истинска награда за вас Simple Smile

Роси, много напрегнат режим имаш, стискам палци да нареждате живота си все по-добре.

Да си кажа и тук, че пиша и в темата за третата сливица... Водихме Петър на УНГ и докторът препоръча да надува балони с носа си за прочистване на евстахиевите тръби, май ви споменах за това преди време. От неделя насам надува всяка вечер и е голяма забава. Запушвам едната ноздра и надува с другата. Дори каза, че му е пукнало ухото. Надявам се да има добро развитие. Когато е с хрема или кашлица, не чува добре. Предупредиха ни да внимаваме да не възпалим ушите с чести настинки или хрема. Затова "продухваме".

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Аз тази вечер съм много редовна, ама така е, като го няма мъжо Simple Smile
Грети, като описваш Петър за ДГ все едно гледам една Иви от нашата група. Всяка сутрин плаче, пазари се да я вземат първа, а като я вземат ухилена до ушите, щастлива, даже се кара, че са дошли да я вземат и са й развалили играта.  Joy
За третата сливица и тръбите-дано се преборите. На наше приятелче я извадиха преди 2 мес. Не му беше уголемена, но точно заради проблеми с ушите-често си губеше слуха, често боледуваше. И миналата седмица пак беше с отит......и пак АБ. Та не знам...
Успех! Вярвам, че Петър щом се забавлява и изпълнява препоръките на д-ра ще се пребори.  Praynig

# 393
  • Плевен
  • Мнения: 860
Здравейте и от нас!
Ние сме добре, децата растат, не слушат, научават всеки ден нови неща, Преси покрай кака си много дръпна напред, учи, копира, повтаря като папагал след нея Simple Smile
Лошото покрай нас, е че на Андреа и констатираха гастрид. Редовно я болеше стомаха, с доста силна болка и реших, че е време да я заведа на гастроентеролог. Четири дни ходихме по поликлиники, правиха и коремна снимка с бариева каша и се оказа гастрид. Сега ще пие малко лекарства, пробиотици и диета, спирам всякакво пържене, силни подсправки и ще се оправи.
Иначе си ходят Преси на народни танци, Андреа на художествена гимнастика и английски, много сме доволни. Ние действаме по апартамента и по вилата на балкана.
Друго интересно е, че водих Андреа на 3D кино и много ни хареса, за първи път ходихме, но вече съм фен. Скоро предстои да пуснат един филм с лего играчките. Ние, понеже сме почитатели на Легото, съм сигурна, че много ще ни хареса.
Подаръците за Дядо Коледа вече са осигурени - Взех им по един голям комплект Лего - момичешки и момчешки от сайта  АСДА, на Андреа комплекта за  правене на спагети Паста-паста, че от мин. година го искаше и за Преси бинокъл и 3D пъзел вчера от Хиполенд на разпродажбата, че трябва и за в градината, и за вкъщи, пък и от нашите ще е някое от нещата. Андреа другата седмица има имен ден и и взех от тези чанти Колор ми майн пак от вреча от Хипото. Така, отчетох се!  Laughing
И аз чакам с нетърпение новини от Полито  Hug
Нинка, добре дошла в отбора на феновете на СПА почивките  Wink Хайде другия път да измислим нещо заедно, аз за Велинград съм се навила, мъжът ми пък е фен на Хисаря, но в Банско няма да ни е зле, сигурна съм!
Грети, и на нас ни бях препоръчали това с балоните, но така и не го направихме. Дано Петър да успее да ги отпуши сам тези тръбички!
Роси, голяма лудница при теб, браво, че издържаш на това натоварено темпо! Поздрави!
Маги, много съжалявам за болницата. Дано вече всичко да е наред! Целувки на сладурите!
Ааа, забравих да ви кажа, ако някой не е разбрал, че мин. седмица бяхме на другарска среща в Свищов. Изкарахме си просто супер. И въпреки, че моите най-близки приятелки ги нямаше, си изкарахме напраааааво супер. Все едно, че си бяхме на очните - луди танци в кръчмата, мноооого алкохол, надздравици пред 2 мин, пеене по масите, яденето през нощта на закуските и щуреенето в дискотеката...ех...луди млади години  Laughing Догодина пак, от сега нямам търпение  Laughing
Много ми е приятно да ви чета и много се радвам когато пишете. Хайде, оставям ви, че да си наготвя на децата. Поздрави и доскоро!

# 394
  • Мнения: 57
Еееее, много гадно да има гастрит Андреа, дано да се оправи бързо!
Ани, от къде черпиш толкова енергия? И два блога списваш... не знам как се оправяш. Поздравления!

За СПА съм доволна от Велинград, един хотел Селект. Басейна е огромен, има джакузи и детски байсен, водата е прекрасна. Стаите не са първа хубост, но пък храната беше една от най-добрите, които сме имали по такава схема. Често го пускат с ваучери в сайтовете за колективно пазаруване. Ако се уговорите за обща почивка, пишете някъде, та да видя и аз Simple Smile

# 395
  • София
  • Мнения: 1 179
Да се отчетем и ние   bouquet
Да не ни забравите за общото СПА. Ние миналата седмица бяхме в Банско - х-л Мария Антоанета резиданс. Много сме доволни.
Ани, от снимките е видно, че много добре си изкарала в Свищов. А Андреа дано бързо се оправи...

Засега, ние успяваме да контролираме астмата...Пу-пу.. Жорко не е боледувал от лятото и дано устиска още дълго време.. Иначе пием сингулар всяка вечер вече 4 месеца.
У нас повече се вълнуваме от кандидат гимназиалните трепети на Мими. Много учене иска, а пубертета е страшна работа... #Crazy  Дано успеем да се справим..

# 396
  • Плевен
  • Мнения: 860
Оле, Хриси, не знаех за астмата на Жорко Sad Много гадно. Пробвай с хомеопатия. При нас в аптеката идва един лекар хомеопат, а и колежките изкараха такъв хомеопатичен курс и от тях чувам, че хомеопатията дава страхотни резултати при много болести, една от които е астмата. Пробвай!  Hug
Грети, аа не, 4 са блоговете, 2 на български и 2-та им еквивалента на английски  Laughing Направих ги с цел евентуално да изкарвам пари от тях, но засега няма резултат, имам много още да уча, а нямам много време. Енергия имам, пия витамини, добавки всякакви, фен съм им  Wink Сега последната ми лудаст е на ден да се качвам 1-2 пъти по стъпалата до 6-я етаж на поликлиниката, в която ни е аптеката, че иначе нямам време да спортувам, а си имам 4 килца дето ме дразнят, но все не мога да ги сваля  Confused
За този хотел във Велинград - и аз го срещах по сайтовете с оферти, аз редовно си взимам от тях разни услуги - фризьор, масаж, екскурзия.. С удоволствие бих дошла да се съберем.

# 397
  • Мнения: 143
Здравейте момичета Hug

Хриси много е неприятно това с астмата и те разбирам напълно защото минехме по този път с баткото.Когато беше на 3г. от една трета сливица отключи астма и беше страшно ,но точно със Сингулара който пи една година нещата се оправиха.И с времето го израсти и вече като голям много рядко се случва да направи пристъп ако е направил някой бронхит.
Пожелавам ви бързо да се оправяте.  bouquet

Ани браво на тебе  Hug  bouquet

Днес Катерина ми е именичка а вчера Александър беше та по този повод съм им обещала да им правя любимия я им сладкиш Шоколадово брауни. Wink
Вчера бях на работа до късно и нямаше как но днес ще ги зарадвам.

Иначе при нас нищо ново,Кати ходи на градина и все ден се водят спорове за облеклото и прическата,иска все да е с рокли и поли  ooooh! направо лудница.
А баткото явно вече почва да влиза в пубертета то са едни изпълнения,сърдене,смяна на настроението за секунди абе ужас  Shocked
Сега си търся в нета разна литература по темета че нещо идеите ми за разбирателство се поизчерпаха.

Хубав и усмихнат ден на всички!

# 398
  • Мнения: 64
Привет от мен!!

Чета ви редовно, но все нямам време да пиша. При нас е пълна лудница, хлапетата пак са започнали да се карат. Боби вече е по-разумен, но малкият влезе в тази възраст, в която все за нещо се тръшка, все нещо иска. Преди много пътувахме и ходехме на почивки, сега ни е мъчение да идем с тях където и да било, защото се обръщаме на пъдари. В тази връзка сме решили вече да ходим с тях, докато са малки, само на места, където има и други деца, за да могат да си играят и да се разсейват, а не да се карат непрекъснато помежду си и с нас. Затова, съвсем сериозно, ако повече момичета от групата решат да си направим почивка в този Селект, ние идваме Simple Smile! За нас това да сме заобиколени от набори е безценно!

Поли, стискам палци да посрещнете празниците в увеличен състав! Пиши като има новости! Отново, браво на вас!

Успешно справяне с болестите на всички!

# 399
  • Мнения: 50
Здравейте!

Св., колко ми е познато това, което разказваш. Този уикенд обаче, мисля, че най/накрая намерихме добро решение.

Забелязах, че децата почват да се карат и дърлят събота и неделя, когато им е скучно, а ние искаме уж да си починем, и да не се занимаваме с тях. Тоест това се пова от събота сутрин, когато те превключват от режим "готовност да се действа бързо за детса градина" в уиекнд режим. Ние искаме да пием кафе, да ядем дълга и бавна закуска, а те са пренавити пружинки, както са през седмицата.

Затова тази събота още от сутринта рано ги заведох да играят във фитнеса (имаме фитнес до нас, в който има детски кът, направен като фитнес, къдеот да скачат и дивеят), а аз си потренирах. Да , не е идеалната събота сутрин, но пък за мен и тях е полезно Simple Smile.

После втората невъзможна фаза при нас е неделя следобяд или вечер. Тъй като стана вече доста студено и не излизаме за дълго, явно нямат къде да изразходват енергията, и затова стават по сръдливи. Тази неделя следобяд отидохме на плуване. Пак мина чудесно.

Въобще този уикенд беше първия уикенд от много време насам, в който не съм повишавала тон...така сме решили да ги водим на плуване и на фитнеса, а през останалото време са ангелчета...Разбира се, чакаме и снега да падне, и тогава основните ни занимания през уикенда ще бъдат скииии.

И последно - когато се събираме с други деца, минава чудесно - играят си, и гласа не им се чува, така че това е добър вариант за пътешествия Simple Smile

# 400
  • Мнения: 64
Здравейт, момичета!

Защо никой не пише!! Как сте, готвите ли се за празниците? Какви подаръци ще купувате. Аз още не съм съвсем наясно какво ще им купувам, Боби няма детска раничка за екскурзии и мисля това да му взема. Отделноси пожела комплект радиостанции - тип уоки-токи - та да си говорели с брат си - единият от едната, другият от другата стая... Има такива в Имагинариум - веднъж Бобата видя, че взех на едно приятелско дете и оттогава мира няма. Та като трябваше да каже какво да му донесе дядо Коледа, беше категоричен. Не мисля, че Андрей е дорасъл за такива високи технологии, но какво да се прави. Ще си говорят между хола и стаята. Аз му обяснявах, че това е подходящо за хора, които имат къща, а не такива като нас с апартамент, но не срещнах разбиране.

Снежи, и ние в неделя следобед откакто видяхме, че няма как да си изразходват енергията, започнахме да ходим на басейн. Много добре се получава. Те навън не се карат, само вкъщи като се отегчат.

Друго "интересно" при нас е, че Боби изведнъж стана вегетарианец... както си ядеше месо (ние рядко готвим, но все пак ядем, бабите му готвят, ако сме на гости и там сервират, в детската също има стандартно меню) и изведнъж каза, че за да го ядем това месо, някой е убил животните, че колкото и да е вкусно, той не може да сложи и залък в устата си и край... Месото как да е, но отказа и рибата - просто мислил и стигнал до тоя извод. Представете си милата сцена, събираме се на семеен празник при бабите, те сервират месо на всички, Бобата не стига че отказва категорично и заявява, че ще яде само гарнитурата, ами докато ние се храним ни поучава колко неприятно му е да ни гледа, не си ли даваме сметка, че за да стигне до масата ни това животно е било убито, пита точно от какво животно е месото, след което прави покрусена физиономия... На мен обикновено също ми се отяжда след такъв разговор и избутвам чинията настрана. Говорих няколко пъти с него, обясних му, че от зората на човешкото съществуване хората ядат месо, че някои хора избират да са вегетарианци, но правят този избор като пораснат, като имат достатъчно информация, за да вземат такова решение... Той ми каза, че просто не можел и отсега знаел, че ще реши да бъде вегетарианец. Както и да , помолих го поне като седне на маса с хора, които ядат месо да не ги поучава, обясних, че е много неприятно и невъзпитано и поне с това се съгласи. Но доста ни изненада цялата работа. И в детската е обяснил, че не яде месо и те са приели да го бута настрана. Аз и без това винаги съм имала усещането, че по-осъзнатата позиция е да не яде човек месо и сега покрай Боби всеки път като си взема от някоя луканка се сещам за неговите думи и се чувствам виновна. Луда работа! За рибата ми е по-неприятно, че не я иска, защото си мисля, че е полезно да яде. Ще видим дали ще е трайно това решение, вече около 2-3 месеца продължава тази негова решимост, а преди много обичаше кюфтета, луканки, пушена сьомга...

Весели празници на всички и без боледувания!

# 401
  • Мнения: 57
Sv. за пореден път ме изумява това дете. Чувала съм още такива случаи на деца, които се отказват от месото за дълго време, но не и толкова малки. А Андрей какъв тип е, такъв решителен като Боби ли?

Хора, такъв гаден вирус, аз писах и във ФБ. Тръшна ме точно преди командировката и се закотвих вкъщи. Лекарката ми се уплаши и тя, и вече трети ден съм на антибиотик. Не съм пила от не помня колко време АБ, поне 5 години. Сега се тъпча със сто неща, по схема, отделно мажа лицето заради някаква реакция, и аз не знам точно от кое.... въобще... една седмица си седнах на Дто. Иначе планировката вървеше с пълна сила. Нямах празен час, всичко беше разграфено. Сега - обратното. Лежа, кашлям и зяпам ТВ. Поне се наспах.

# 402
  • София
  • Мнения: 2 658
Грета, разбирам те много добре, защото и аз се оправям след този вирус.  Rolling Eyes аз се разболях точно за служебния купон, а се бях настроила да ходя и час за фризьор и маникюр си бях запазила даже. За 24 часа всичките ми колежки са се натръшкали. Два дена не можех да стана от леглото, а децата се разболяха веднага след мен и двамата и ми идеше да се гръмна направо.  Confused И това при условие, че веднага започнах да взимам Изопринозин.....

Зара, страшен е тоя Бобата  Grinning, уникално хлапе!

Иначе успях въпреки новата работа пак да направя над 400 сладки и вече ги раздадох на хората! Но ми беше огромно напрежение последните седмици! Все едно ходех на втора работа.  Whistling

Гледам, че сте обсъждали отделните разходки. При нас е немислимо, война ще стане. Карат се, но са си и голяма компания и всичко правят заедно. Аз вкъщи изобщо не се занимавам с тях.

Утре ще ходим да донапазаруваме подаръците. Ще има дрехи и играчки. На Габи ще и взема от новите кукли на Замръзналото кралство, гледаха го и много им хареса! На Марти още едно Лего сигурно. Иначе в градината получиха една Ариел, която пръска вода и една костенурка нинджа за Марти.

# 403
  • Мнения: 318
Здравейте момичета ,
Влизам да ви пожелая весела и светла Коледа и мирна и щастлива нова година ! Бъдете здрави !  

Ние сме добре ,бебка расте , пухкавее и се смее Simple Smile  Все още е само на кърма, ще  започна да захранвам другата седмица.
Дари е добре, ходи на градина.  Пак са й пълни ушичките с течност и явно няма да отървем операцията   Cry Ще ходим на алерголог, да я тестват и да видят дали пък няма алергични причини ..

Надявам се,че сте здрави ! Прегръдки от нас  Hug

Последна редакция: нд, 22 дек 2013, 09:44 от lili_sf

# 404
  • USA
  • Мнения: 94
Здравейте момичета,

отдавна не сам писала,но ви наглеждам от време на време.Искам да ви пожелая ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА!!!Да сте живи и здрави и много щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт