Бяла зима наближава, ЯСЛЕНЧЕТО свиква и без мама :)

  • 21 867
  • 383
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 580
sweet_maniche, съжалявам да чуя това Sad

Според мен - горвои с дир-ката спокойно, доколкото можеш. Ако си прави оглушки или няма промяна, внасяш при нея и в общината жалба с описания на случката и молба за проверка, като си искаш входящ номер.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 6 654
Трябвало да говоря първо със старшата сестра, та следобед имам среща с нея... След това, ако се наложи - и при директорката #2gunfire
Надявам се хормоните да ми играят лоша шега и всичко да се окаже, че е само в съзнанието ми, но определено няма да си затворя очите и от тук насетне ще ги следя под лупа...

Иначе малкия си ходи със желание, дори сутринта ни посрещна сестрата от снощи и малкия и се зарадва Rolling Eyes То всъщност и това донякъде ме "върна в релси", че от нас тръгнах яко "яхнала метлата"...

както и да е, де, надявам се следобед да ми дадат разумно обяснение на случилото се Praynig

# 32
  • София
  • Мнения: 2 082
Според мен с Фрош няма  да стане.

Ето тези препарати знам, че в някои градини и ясли ги разрешават. НО всичко зависи от директорките...

sweet_maniche,  Hug

# 33
  • Мнения: 781
В яслата, където ходи сина ми, на вратата на групата има залепени няколко листа , на които има наредби написани. Там са изброени и препаратите , с които е разрешено да се почиства, кога да се почиства, и други такива. Ако не забравя довечера или утре ще снимам и ще покажа  Peace

# 34
  • Мнения: 1 350
с тая бяла зима на първа страница ще докараме снега бързо, бързо  Laughing

Teddy, в поста прочетох нещо за "шамари", удряте ли детето си при възпитанието или бабата и дядото имат карт-бланш да шляпат  Shocked
дано не съм прочела правилно... ако е така - извинявам се.
добре е да се радват и баби, дядовци на внучета, пък и са в помощ, когато ги помолим, но е и права прасунчо, както се разберем с тях, трябва подход, така че да спазват нашите правила. Все пак и те са гледали деца, но ние определяме правилата за възпитание на нашите.
Мъниче, както писах и в другата тема, майката усеща, кога детето й е тревожно, кога не се чуства добре и съм сигурна, че и сега твоят майчински инстинкт няма да те подведе.
Хубаво е, че детето се чуства добре, дано е така и занапред, но със сигурност, не оставяй така положението, защити детето си. Знам как се чустваш, защото изживях едно отвратително отношение за 3 дни в една градина, детето ми след градина не беше същото, повече не стъпи в оная градина...
Със сигурност наблюдавай Дидо и за проява на страх, и нощем за странна възбуда и т.н. дано всичко се оправи. След разговора със старшата сестра няма какво да му мислиш, а искай среща с директорката и персонала, предупреди ги какво мислиш, поискай отговори. И ако отричат - пусни жалба с входящ номер за проверка, в Инспектората по образование с копие до директора на градината. Дано не се повтаря това нещо, въпреки че си мисля дали е било еднократно... дано се лъжа. Аз лично не бих търпяла такова нещо, едва ли са хормоните ни  Stop

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 220
И аз се записвам в темата за ясленчетата - в края на месц септември тръгна, свикна вече, но тази седмица сме у нас със сополи и температура.   Sad

# 36
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Туко виж със снега се позакрепят температурите и кротнат малко тези вируси  Wink

 sweet_maniche, едва ли са само твоите хормони. За всяка нередност точно родителя е длъжен да реагира и защити детето си. Щом такъв е реда, действай по него и не се отказвай. Не е нормално изведнъж всичко това да стане. При нас адаптацията в градината ни изигра шега със стискането и внимаването. Ей го от седмица са си вкъщи и пропуск не сме имали а в градината почти всеки ден я някоя се опишкала или се изпуснала  ooooh! Единствено седмицата преди да спрем не сме имали инциденти, та си мислех че са свикнали да ходят сами до тоалетна. Силно се надявам следващата седмица вече да сме на линия в градината за дълго време  Peace

# 37
  • Мнения: 5 513
sweet_maniche доколкото разбрах детето ти е на 2 год. и има изградени навици.Какво по добро от това.Попитай ги дали е по добре да го научат къде стоят гърнетата или да му сменят памперса.Защото доколкото знам в яслите и градините не обичат деца който трябва да сменят/нищо че им е задължение/ особенно ако са вече 3 годишни.На мен в яслата все ми мърмориха по адреса на родителите и децата че били за изписване а още с памперси.Така че бори се детето ти да получи подобаващо отношение още повече че ангажиментите им са по малко и не му бършат омазаното дупе.Ядосах се и аз.

# 38
  • Мнения: 3 114
Мъниче, много жалко, горкото ти мъниче! И аз те подкрепям напълно, търси си правата. Иначе е нормално в нова среда, особено като има стрес детенце  с тоалетни навици да се влоши. Стискам палци, всичко да е наред   Hug.
Прасунчо, винаги съм вярвала, че с всеки можеш да се разбереш. Е, има някой неща, за които не можем да се разберем с някои хора. А за разбирателството е нужно усилие и от двете страни!!!
И контактите не съм ги спряла, а ограничила, така съм преценила, че е най-добре за всички!

# 39
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 855
nikolovi , снимай го този списък, че ми стана интересно.



Michael@ , писах, че нямам намерение да продължавам по темата за бабите и дядовците.

# 40
  • Мнения: 3 114
Това не означава, че не мога да отговоря, това което ми идва. Има различни ситуации!

# 41
  • София
  • Мнения: 721
Утре е така чаканата родителска среща ( првата ми и за мен е емоционален момент  Heart Eyes, дано не ми го развалят с исканията си за пари ).
Дано има разумни родители и да постигнем консенсус някак за сополите и т.н. че го отрових от капки, и вече ще ме принудят и аз така да го пращам и да се оправят  Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 4 358
одобрени за ползване от РИОКОЗ. Знам, че има едни специални таблетки за миене, които са без хлор и са одобрени от РИОКОЗ.
Къде може да се види този списък?При нас е с таблетки, но не запомних как се казват Thinking

# 43
  • Мнения: 781
nikolovi , снимай го този списък, че ми стана интересно.
Няма го вече списъка. Не бях обърнала внимание  Rolling Eyes . Сега всичко е облепено с есенни картини и го няма списъка. Довечера като го взимам ще попитам дали е преместен някъде и дали мога да го видя.

# 44
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 855
nikolovi Simple Smile

Ева тази седмица не е на ясла. Хремата попремина, малко покалшя от стичащия се секрет в гърлото. Аз обаче яката се скопосах  Confused Хрема, ужасна, вече 3-ти ден. Днес нямам никакъв вкус в устата. Надявам се утре поне малко да съм по-добре и да успея да отида на работа  Tired

Общи условия

Активация на акаунт