Бяла зима наближава, ЯСЛЕНЧЕТО свиква и без мама :)

  • 21 874
  • 383
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 172
Прасунчо, много грубо е така с тея вируси...в тои ред на мисли съм решила тази година да си направя противогрипна ваксина, че ми писна да карам всеки вирус с децата ooooh!

Скоро да се възстановиш и дано никой от домашните любимци не прихване Hug

# 46
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 867
Teddy* , дано!

В случая не знам дали Ева донесе нещо от яслата или аз от моите ученици. Не знам дали е и вирус. Ще изчакам още с посещението при лекаря  Whistling

След малко Ева ще излезе с дядо си на разходка, защото времето е чудесно и нями смисъл да седи затворена с бацилите вкъщи  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 350
ееее, прасунчо, бързо да се оправяш! и ние с мъжа ми изкарахме някакви вируси... много чай, мед, фрешове.

Мъниче, как се развиват нещата при Дидо в градината? Говори ли с персонала. Дано си се успокоила малко и Дидко да е добре  Hug И дано са те чули и взели мерки!

# 48
  • Мнения: 5 513
Teddy* , дано!

В случая не знам дали Ева донесе нещо от яслата или аз от моите ученици. Не знам дали е и вирус. Ще изчакам още с посещението при лекаря  Whistling

След малко Ева ще излезе с дядо си на разходка, защото времето е чудесно и нями смисъл да седи затворена с бацилите вкъщи  Simple Smile
Подсети ме да ви питам нещо.Доколко разчитате на дядовци да гледат децата/ БЕЗ ПРИСЪСТВИЕТО НА БАБА/ и какво е отношението към внучетата/гевезят ги .правят забележки само..../Нашия дядо 1 брой не го вижда често когато отидем иска да излезе с него сам а на мен ми е малко притеснено.Защото рядко го вижда и не му е свикнал не го познава добре.А ми се иска да му го дам.И протича пълна инспекция на дрехи ,отношение, кое как правим и дрън дрън дрън....Аз не се впечатлявам много щото рядко го слушам и като ми писне малкия в колата паля и дим да ме няма...Та при вас как е с дядовците.За справка.

# 49
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Имаме един такъв дядо без баба (баща ми), имам му пълно доверие и не виждам проблем да изведе малките на разходка. Вижда ги няколко пъти годишно и е нормално да им се радва много, но чак да ги гевези не си го позволява. По принцип пита преди да им купи нещо може ли. Вкъщи съм го оставяла сам с двете и игрите са малко буйни, качват му се на главата (буквално) като на финала всички са цели и доволни проблем не виждам. Другият им дядо си има баба, но пак не са винаги заедно и той ги е гледал. Може би защото се виждат често не си позволява глезотии и него го слушат от малки. Бабите развалят строя при нас  Confused

# 50
  • Мнения: 5 513
Моя никак не е кротък.Вечно бяга няма страх от нищо то кучета на каишка или улични/ за коли се оглежда /ама то катерушки ,пързалки, колелета няма спирка.Бяга като торпедо.аз му знам цаката да го завърна.За приказването приказва всичко и му се разбира ще се разберат...и идва проблема "Мама каза да ми купите...." "Мама ми купува само от ......." "Мама ми обеща това ама няма парички..." "На мен не ми обличат потник "-пък то -10 градуса."Обаче аз въобще нито съм заръчвала нещо нито нищо.и още куп нещата.То че ще му купят е ясно ама аз там съм въвела ред.

# 51
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Изобщо не ми е хрумвало за този аспект на манипулацийте, то не че ще го избегнем де натам вървим  Tired Видят ли баба си, първо и посочват и повеждат към магазина за бонбони, шоколад, балони и всичко което им хрумне. Свекърва ми се съобразява обаче винаги и ме пита ако се усъмни че с някое от исканията на децата аз не съм съгласна. С дядовците си са някак по сдържани към момента в исканията си. За бягствата и паданията да не коментирам, горката жена краката я заболяват да тича след тях, аз добих тренинга да постигнем баланс с по-малко тичане и налагам някакъв контрол с правила и незабавни наказания (най-тежкото е прибиране вкъщи на момента) има ли своеволия. От дядовците си имат респект и ги слушат. Виж прабаби и прадядовци с тях съм винаги до тях и се налага аз да контролирам че всичко им е позволено от радост  Confused

# 52
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 867
desitkata77 , този дядо на Ева е сам. Свекърва ми почина малко след като се роди Ева. Започнахме да му поверяване Ева, когато тя беше на 8 месеца (тогава започнах малко да поработвам). Справя се блестящо. Имам му пълно доверие. Когато Ева е с него, съм в пъти по-спокойна отколкото когато е с моята майка. Той е млад пенсионер. Скоро стана на 60г. Как да кажа - много дисциплиниран е и следва нашите желания. Не върши нищо на своя глава, винаги съгласува ако нещо е решил да прави с Ева с нас.
Ева се чувства много добре с него. Слуша го, забавляват се страхотно двамата.
Много се радвам, че го имаме!
Сигурна съм, че и свекърва ми щеше да се справя като него, но, уви, вече не е между нас  Cry


Аз хич не съм добре. Никакво обоняние, никакъв вкус в устата. Ева е във форма. Ще я оставя до края на седмицата вкъщи.

# 53
  • Мнения: 5 513
Да ви е жив и здрав дядото.Мисля че детето също  му помага да осмисля живота си и да превъзмогне загубата.Пожелавам дълги години дадо и внуче да са заедно.Това което ми разказа за тях ми звучи прекрасно.Поклон на този дядо за отношението към Вас и детето  bouquet

# 54
  • Мнения: 3 114
Моят дядо обичаше да разхожда Гоги в количката и си играеха много хубаво.
Аз имам поглед на детската площадка върху двама дядовци. Аз ги наричам дядовците-майки. Справят се страхотно и излъчват и топлота и строгост. Аз много общувам с тях и съм с чудесни впечатления, защото имат и много практически знания за грижите за едно дете, интересуват се от всичко. До човек си е! Ние нямаме късмет, но нищо....

# 55
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И аз бях тръгнала по този път с хремата, но се подхванах с Олинт за два дни пресече всичко дори се изненадах как на третия имат и обоняние и вкус в устата и никакви секрети. Виж кашлицата още я боря, но след седмица съм значително по-добре  Rolling Eyes

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
аз влизам да кажа, че най-сетне говорих с директорката Flutter
Принципно, застана на моя страна, да видим ще има ли промяна...
Поне си казах всичко, което мисля за нередно Mr. Green За повечето неща беше съгласна и каза, че непременно ще се вземат мерки, дано да е така...

След малко като отида да взимам дребния, ще видим какво ще стане, че предполагам от групата няма да са хич очаровани от факта, че съм говорила с директорката Twisted Evil

# 57
  • Мнения: 3 114
Мъниче, сигурно много хора са те питали, моля, не ми се дразни на въпроса. Не можеш ли да го оставиш вкъщи или още ходиш на работа? Ние като си говорим за второ с мъжа ми, преценихме, че все пак Гоги ще носи всякакви вируси от яслата и за бременна или кърмеща жена не е много удачно.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
Michael@, аз съм си вкъщи от януари 2010 Mr. Green
Върнех се на работа за половината април и целия май т.г. и сега съм си отново вкъщи... не ми е проблем, че не можем да го гледаме (и баба му е мераклийка и на 500м от вкъщи), но детето определено си търси "тата" (децата). За седмицата, която изкара вкъщи е побъркал баща си - всяка сутрин е имало драми, че ще си стои вкъщи и няма да ходи в яслата newsm78

Относно вирусите - ако изключим Варицелата, която изкара, мината седмица си остана вкъщи, поради болест за пръв път, откакто е тръгнал Whistling (да чукна на дърво...) Виж, аз съм зле в тази област... Постоянно си карам някое вирусче, явно бременността и кърменето си оказват влияние

# 59
  • Мнения: 3 114
Разбираемо, след като са се отнесли така с него....

Общи условия

Активация на акаунт