Отговори
# 60
  • Мнения: 343
ааа за супер мигли имам рецепта от мама - жълт кантарион се кисне седмица в зехтин, после с малка четчица се мажат миглите всеки ден. това ми помогна когато преди години с палене на свещ успях да си опърля всеки възможен косъм по лицето... поникнаха много бързо тогава.

# 61
  • Мнения: 343
няма кой да сипе по едно....  Wine Glass Wine Glass

# 62
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Сип!
 
Wine Glass Drunk

# 63
  • Мнения: 323
http://www.24chas
a.bg/Article.asp?ArticleId=1601688

# 64
  • Мнения: 4 300
Ди, звучи добре. Тук мога ли да намеря жълт кантарион ( нямам никаква идея нито как изглежда, нито как се казва на немски )?

# 65
  • Мнения: 343
и аз нямам идея как се казва, немския ми в областта на флората и фауната е много ограничен.

# 66
  • Мнения: 957
Johanniskraut

# 67
  • Виена, Варна
  • Мнения: 112
Здравейте момичета и Кристиян! Страхотна тема сте подхванали докато бях във Варна. И аз искам да се включа с един въпрос. Аз нали съм по-стара мама, та въпросите са ми за по-големи деца Simple Smile Дъщеря ми кандидатства във Виенския университет магистратура по Финанси с английски език. Не и достигат кредити по математика и трябва да ги покрие, но на немски.Това е проблема!Тя немски не знае или слабо знае. Сега мислим за други варианти във Виена на английски. За съжаление има два. Единият е икономическия, но там искат и Джимат, а няма време. Освен това и там май няма да и стигнат кредитите по математика. Вторият е Уебстър университета. Ако някой е учил там или има впечатления за него, моля, нека ми пише. Видяхме, че в класацията на австрийските университети е доста назад...А целта ни не е само да учи, а и да има смисъл от ученето. Ужасно сме объркани и ще се радваме, ако някой внесе малко яснота по въпроса. И да добавя нещо- фирма за изпращане на студенти в чужбина направи проучването за Виенския и ни увери, че ще е приета без проблем и няма нужда да кандидатстваме на второ место. И ние се доверихме и ето резултата. Като почти всяко нещо в БГ- пълно безхаберие и печелбарство, за голямо съжаление. Казвам го с болка! Благодаря ви предварително! Хубав ден на всички!

# 68
  • Мнения: 343
Пенка,
по конкртения въпрос не мога да помогна, но тематиката ми е интересна, за какво не и стига кредит по математика, да започне да учи изобщо в университета или да си признае цялата диплома? и какъв е тоя кредит, изискване за започване на уни тук е (или поне беше) матура или  място в университета в бг. т.е. тамошния приемен изпит замества тукашната матура, но само в същия тип университет (иконом, технически, мед.)
Вие нали живеете тук, защо минавате през фирма за студенти? да дойде детето на място, с документите и да си иде по университетите да пита. с английски навсякъде може да се оправи, в началото не и е нужен немски, за по натам да, но се ходи на студентски курсове.
за уебстър не съм чувала даже като университет, аз завърших икономическия и там тръгнах преди 12 години с нито дума немски и ограничен английски. не си давайте излишно парите.


ПС прочетох за уебстър... ми зависи какви са и намеренията за в бъдеще, да работи в америка или в европа... особено за австрия разбира се че работодателите предпочитат тукашните университети. освен ако не се цели в големи интернационални компании, свързани с америка. тогава бих погледнала как се класира уебстър там, да не се окаже че и в америка не се брои за нищо. освен това е платен, не погледнах таксите, а виенските са все още безплатни.

Последна редакция: ср, 24 окт 2012, 12:10 от di-to

# 69
  • Виена, Варна
  • Мнения: 112
di-to, дъщеря ми има диплома за завършено висше образование бакалавър във Варненския икономически университет, специалност счетоводство и контрол. Дипломата и е отлична, има 96 точки на TOEFL - това уж беше единственото условие, защото квота за прием няма. В отказа пише, че трябва да има 47 кредита общо по математическите дисциплини, а тя ги няма. Иначе е учила всичко, което се включва в конспекта  на Виенския. Имало някаква система за приравняване на кредитите. Това не го знаехме. Просто мислехме, че посочените условия са достатъчни. Наша грешка.
А колкото за Уебстър...просто идея. На нея и харесва Виена, а не Щатите.Тя имаше възможност да учи там, даже има зелена карта, но не иска. Може би да проучим Икономическия тук или да опита в Англия. Най-лошото е, че ние вече дори и взехме и квартира тук...Кашата е пълна! Благодаря ти за бързия отговор и пиши, ако научиш нещо повече.

# 70
  • Мнения: 234
Само да кажа, че тук в аптеките има готово Johanniskrautöl (поне в аптеката на Шведенплац съм сигурна, че го има) и е много полезно за кожата-помага за доста неща и за белези също  Peace

Относно Университетите... Аз съм виждала само реклами на Уебстър Университет-не знам нищо за него. Иначе това трябва да са нови изисквания с тези кредити, заради бакалавърските и мастър-програми сега. Ами най-добре да започне немски курс и да се поинтересува как да си набави кредитите-трябва ли да е редовна студентка и как да стане това, като не я приемат? Питайте и се интересувайте в Университета на място, къде трябва да положи изпит/и за да си набави необходимите кредити или няма такава възможност?

# 71
  • Мнения: 957
Търкаляла съм се от смях, докато четох това. Как не умрях от задавяне не мога да кажа   Grinning

Готови сте за деца? Помислете пак с този тест!

http://jenite.bg/%D0%93%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D1% … l.a_i.231065.html

# 72
  • Мнения: 234
fat.wombat, голям смях наистина  Joy  rotfImbo

Утре в 8.00, в параклиса „Св. Св. Кирил и Методий“ (4., Klagbaumgasse 4) ще има литургия послучай празника на Св. Димитър Тесалонийски, който има желание...

# 73
  • Vienna
  • Мнения: 261
И кво...?! Аз тръгнах на работа и всички замлъкнахте? Няма ли кой да сипе по едно...
Една българска манджа сготвих, много ще ми върви. Иначе, за теста... да знаех преди да забременея...
За жълтия кантарион... лятос, на слънце, може човек да развие разни обриви от него. Като слънчева алергия изглежда. Хората, които взимат разни антиепилептични лекарства също да внимават, защото по бързо се разграждат.

# 74
  • Мнения: 4 300
E нали само на миглите, то остана и там да се обрина:)
Аз от слънце се пазя поне от 7-8 години, ръкавчета, без деколтета, как си му е ред. Ама преди това съм взела слънце за три живота Confused

Наздраве, днес чуквам 32!

Общи условия

Активация на акаунт