ЕВРОВИЗИЯ 2012-2013 - полуфинали и финали

  • 34 878
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 28
И аз съм на това мнение, пич е Орлин. Peace

П.С. Върнах се назад към предаването, още когато за пръв път слушах песните. Такава носталгия ме налегна. Mr. Green Друга е емоцията, когато чуеш някаква песен за пръв път и тя толкова ти хареса, струва ти се уникална и т.н.. Много ги обичам тези моменти! Wink

# 31
  • Мнения: 262
Аз пък си мисля, че е доста тъпо да посветиш песен на победител в конкурс, още повече, когато не е и от собствената ти държава. Още по-малко пък да се явяваш на същия конкурс с нея. Whistling
Абсолютно съм съгласна.  Peace  Може би това е стратегия на групата за да привлекат повече гласове от феновете на Лорийн?! .  Като са й посветили песен - да й я изпратят като подарък. То пък една песен - е, изпълнението им дава отпечатък на песента!!!   Изобщо снощи нито една песен не ме грабна.

Ами те група Каффе вече изпяха песен за Лорейн, та и литовците да не останат назад.  

Литва -Saulės broliai" - „Loreen"
Bulgaria-  Kaffe -"Lorraine" - Eurovision 2005  
При нашата песен "Лорейн"  добре се синхронизира с думата "рейн (rain)" - Lorraine in the rain. И двете песни са отегчителни по изпълнението си.  

Последна редакция: пн, 05 ное 2012, 11:18 от Isis

# 32
  • Мнения: 36
Знае ли се вече нещо за българското участие тази година?   newsm78
Доколкото успявам да гледам БНТ ми се струва, че засега мълчат по въпроса.

# 33
  • Мнения: 262
Все още сме в затъмнение за нашата Евровизия 2013 г.  Според графика от миналата година  набирането на песните е било от 09.09. до 11.11.2011 г.  Ето и   досегашните правила - интересно какви ще бъдат промените за Евровизия 2013 и какво толкова все още мислят по тях! Календарът с националните селекции на другите държави вече се запълва - прави  впечатление, че съботите са предпочитани (няма прояви в неделя). Някои национални финали са изтеглени в петъците - на Австрия (15.02.2013), Ирландия (22.02.2013). Ирландия е обявила, че запазва същия формат на селекцията им за Евровизия  2012 г.

# 34
  • Мнения: 3
Единственото, което може да се каже с по-голяма сигурност, песента, която ще ни представя, ще бъде обявена в последната седмица на  Февруари 2013.

# 35
# 36
  • Мнения: 9 188
 Shocked
Шведите съвсем го дават като при селекцията си.

# 37
  • Мнения: 1 765
Voila трите песни на франкофонска Швейцария.  Grinning Харесват ми първата и третата/първата повече/. Струва ми се,ч е Карусел вече съм ги чувала, може би предната година. Или ми напомнят на Aliose. Така 5 песни са известни - тези и двете италиански.

http://www.rts.ch/emissions/dossiers/2012/eurosong/
Потърсих някоя по-нова песен на Aliose - все така радващи слуха.  - http://www.youtube.com/watch?v=89bx-i1_Yfw
И техен кавър на прословутата песен на Готие Somebody That I Used To Know" . Много са сладки  . http://www.youtube.com/watch?v=y6DTvFqRPoo

Последна редакция: чт, 08 ное 2012, 18:51 от Morphea

# 38
  • Мнения: 1 765
Литовската телевизия е онявила първите три класирани песни за полуфиналите.
1er. Loreen - Saules Broliai
2e. Sacrifice - Gabrielius Vagelis
3e. Something - Andrius Pojavis
Доколкото виждам вота леко се е променил от оценките на журито - има една различна песен от трите най-високо оценени от публиката.

# 39
  • Мнения: 1 765
Снощи нямах нет и не можах да гледам литовската селекция. Слагам линк към песента на Timohi - Time For Life Eurovizinė daina Eurovision 2013 Song Lithuania (OFFICIAL), която е с 12 точки от публиката. Става за озвучаване на Ну погоди. Confused Искам си пак Саша Сон, бездарници такива! Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=HA41bg-lTV4

# 40
  • Мнения: 262
Вече са обявени 9-те песни за финала на Швейцария (15 декември), които могат да се чуят от линка http://www.glanzundgloria.sf.tv/Nachrichten/Archiv/2012/11/12/In … -Eurovision-Platz   Песента на "Армията на спасението" - «You and Me» се е класирала.  Е, харесваните от мен песни (от немска Швейцария) си остават само за мен .

# 41
  • Мнения: 1 765
Почнах да преслушвам тези последните и изведнъж взе да ме гложди предчувствието, че швейцарците ще изберат Мелиса. Rolling Eyes А на мен повече ми харесват Армията на спасението и Carrousel.

# 42
  • Мнения: 262
Снощи нямах нет и не можах да гледам литовската селекция. Слагам линк към песента на Timohi - Time For Life Eurovizinė daina Eurovision 2013 Song Lithuania (OFFICIAL), която е с 12 точки от публиката. Става за озвучаване на Ну погоди. Confused Искам си пак Саша Сон, бездарници такива! Laughing http://www.youtube.com/watch?v=HA41bg-lTV4
Ето всичките осем песни на Литва, представени във втората вечер (не знам кои са избраните?):
- Nėrius Pečiūra - Kas gali pakeisti gyvenimą
- Timohi - Time for Life
-Giedrė Smolskaitė - Stay Awake Tonight   много театрално "вживяване" с легло на сцената! Дали така ще го представи на сцената на Евровизия, ако Литва участва с тази песен?!
- Ieva Zasimauskaitė & Gabrielius Vagelis - I Fall in Love
- Alive Way - Revolution
- Beissoul & Gabrielė Griciūtė - Feeling Hopeless
- Feliksas Merlin - Silent Scream
- Mundis & Elvina - As ilgiosi taves  хареса ми тази песен, но Mundis ми звучи превзето. Изглежда този Mundis е доста известен в Литва и се справя добре при изпълнението на евровизионната песен на Литва тази година "Love is blind "(Sašenko ir Mundis) -     Donny Montell - Love Is Blind (ESC 2012)   .  И тук се  размислих - не съм чула други наши изпълнители да изпълняват евровизионните песни. Някак си тези песни остават свързани само с конкретни изпълнители.

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 19:25 от Isis

# 43
  • Мнения: 1 765
EЕто резултатите от телевота.
1er. Time for life -Timohi - 12 points
2e. I fall in love  - Ieva Zasimauskaitė & Gabrielius Vagelis - 10 points
3e. Feeling hopeless - Beissoul & Gabrielė Griciūtė - 8 points

Ето списъка на композитори, текстописци и песни на Исландия./изявинете за копирането от френски/. Изпълнителите ще се уточняват тепърва.

Augnablik (Moments) - Compositeur : Sveinn Rúnar Sigurðsson - Parolier : Ingibjörg Gunnarsdóttir
Ég á Líf (J'ai une vie) - Compositeurs et paroliers : Örlygur Smári & Pétur Örn Guðmundsson
Sá Sem Lætur Hjartað Ráða För (Toute personne qui fait mon coeur) - Compositeur: Þórir Úlfarsson - Parolier : Kristján Hreinsson
Þú (Vous) - Compositeur and parolier : Davíð Sigurgeirsson
Vinátta (Amitié) - Compositeur and parolier : Haraldur Reynisson
Ekki Líta Undan (Ne pas détourner le regard) - Compositeur : Sveinn Rúnar Sigurðsson - Parolier : Ingibjörg Gunnarsdóttir
Kem Til þín (Viens à moi) - Compositeur and parolier : María Björk Sverrisdóttir
Lífið (Vie) - Compositeur : Hallgrímur Óskarsson (Hal Oskarsson) - Parolier : Bragi Valdimar Skúlason
Ég Syng! (Je chante !) - Compositeurs : Elíza Newman, Gísli Kristjánsson & Ken Rose - Paroliers : Elíza Newman, Gísli Kristjánsson & Hulda G. Geirsdóttir
Til þín (Pour vous) - Compositeur : Sveinn Rúnar Sigurðsson - Paroliers : Sveinn Rúnar Sigurðsson and Ágúst Ibsen
Meðal Andanna (Parmi les esprits) - Compositeurs : Birgitta Haukdal, Sylvía Haukdal Brynjarsdóttir & Jonas Gladnikoff - Paroliers : Birgitta Haukdal, Sylvía Haukdal Brynjarsdóttir, Michael James & Primoz Poglajen
Hjartað (Coeur) - Compositeur : Hallgrímur Óskarsson (Hal Oskarsson) - Paroliers : Hallgrímur Óskarsson & Ashley Hicklin

# 44
  • Мнения: 262
Морфи, честит нов аватар и подпис ! Ще ни зареждат и нас с оптимизъм,  поглед в бъдещето и вътрешна свобода. bouquet

Жалко, че към момента исландците са обявили само авторите на 12-те  песни - едва ли подборът е бил без запис на песните. Остава ни да чакаме да ги качат на сайта.

Общи условия

Активация на акаунт