ЕВРОВИЗИЯ 2012-2013 - полуфинали и финали

  • 34 938
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Габрово
  • Мнения: 311
Скромен запис от мен.
Отдавна не съм се мяркала из темата, добре, че беше Morphea да ме привика пак тук при вас.  Crazy Ще си наваксвам с изпуснатото.  Whistling

# 76
  • Мнения: 1 793
Да знаеш, винаги си обгрижвам темата и не каня случайни хора. Laughing

# 77
  • Мнения: 262
Ето това е новина !!! Хърватската телевизия HRT  е обявила 30 дневен срок за прием на песни за Евровизия само ако са в стил Klapa (акапелни мъжки народни песни, които празнуват любовта, вино, страната и морето)  - могат да бъдат добавени и китара или мандолина. Групата от този стил Klapa включва първи тенор, втори тенор, баритон и бас, като могат да се удвоят всички гласове, с изключение на първия. Изборът на песента ще бъде вътрешен.
Просто не е за вярване, че се поставя такова ограничение! Shocked

Една страхотна хърватска песен с 9 място във финала на Евровизия
*Goran Karan* *Kad zaspu anđeli*ESC 2000                              

Последна редакция: пн, 26 ное 2012, 01:23 от Isis

# 78
  • Мнения: 1 793

Просто не е за вярване, че се поставя такова ограничение! Shocked

Намирисва на дискриминация по полов признак.

# 79
  • Мнения: 1 793
Ето участниците в ежегодния OGAE Video Contest 2012, организиран тази година от ОГАЕ - Франция - символични домакини, заради победата на "Lonely Lisa" на Милен Фармер миналата година.
Българското участие е много стилно с клип на Рут Колева, добър избор. - http://www.youtube.com/watch?v=V8Gw3kAK1is

01. Bulgarie – Ruth Koleva ft BassCatz – Moving Forward
02. Reste du Monde – The Pierces – Glorious
03. Belgique – Kate Ryan ft Narco – Broken
04. Serbie – Neverne Bebe – Kuća za spas (House to Rescue)
05. Andorre – Xiu Xiu Plastic – Supernova
06. Russie – Serebro – Mama Luba
07. Malte – Brooke – Fairytale
08. Pologne – Justyna Steczkowska – Sanktuarium
09. Grèce – The FaDes – Won’t Let Go
10. France – David Guetta ft Sia – Titanium
11. Croatie – Luka Nižetić – Tamo Gdje Me Srce Vuče (Where my Heart is Taking Me)
12. Pays-Bas – Gers Pardoel – Ik Neem Je Mee (I’ll Take You With Me)
13. Macédoine – Viktorija Loba & Robert Bilbilov – Ti Si Vinovna (It’s Your Fault)
14. Italie – Giorgia – E’ L’Amore Che Conta (It’s Love That Counts)

# 80
  • Мнения: 262
Хайде на стила Klapa - Klapa се превеждала като "група приятели" http://www.youtube.com/watch?v=aWcFID2Btvc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ILSHkmc8ntw  - тук има и жена – явно стилът се е усъвършенствал

Хубава песен на Рут Колева!

# 81
  • Мнения: 28
Рут пее хубаво, обаче като излъчване не ме грабва, даже ми е леко антипатична... което не ми пречи да харесвам това, което прави. Peace

# 82
  • Мнения: 9 264
Малко новини от мен. Mr. Green

Taзи събота от 21:15 е финала на детската Евровизия.България тази година не участва.

Украинският национален финал е на 23.12.2012г.
Немският финал на 14.02 2013г.и няма да има полуфинали, но от следващата година изборът на песен ще следва шветският модел - няколко гала вечери в различни градове.

Един от танцьорите на Ерик Сааде ще участва в  Мелодифестивален.
Anton Ewald - Somebody To Love

Сега преслушвам швейцарските песни.
Не е истина,че това се класирало  Shocked
Anthony Bighead - Do The Monkey

# 83
  • Мнения: 1 793

Сега преслушвам швейцарските песни.
Не е истина,че това се класирало  Shocked
Anthony Bighead - Do The Monkey
E как, даже е много вървежно. :Р Ето друга много любима моя песен, която беше хит/не помня вече кога/

# 84
  • Мнения: 9 264
The Bad Touch и аз я харесвам,но другата е долна имиация  Laughing Няма заряд и не ме накара да се усмихна. Въобще не ми се връзвава с швейцарската селекция,но пък ще са интересни на сцената ако са с подобни костюми. hahaha

# 85
  • Мнения: 1 793
Могат да се преслушат части от песните за Сан Ремо, категория Джовани, сиреч Млади артисти. Има 61 песни. Решила съм да ги прехвърля малко по малко, защото ми е интересно. От тях ще се представят 8 песни на Сан Ремо. Конкурсът ще се проведе от 12 до 16 Февруари.
http://www.sanremo.rai.it/dl/portali/site/multimedia/foglia/Publ … d.html?refresh_ce

# 86
  • Мнения: 262
Песните са по минута и половина. Не са позиционирани добре за прослушване,  в смисъл че всеки път след края на песента се появява началната страница с първите песни. Като песни ми харесаха:
1.Bianca Atzei (Arido)  Peace за Евровизия 2013
2.Caponord -Le Differenze,
3.Monro' - Chiara
4.Jacopo Ratini - Come mai come
5.Rod -Sono Negro,
6.Serena Spillo - Baciami,
7.Silvia Anglani - Doppiosogno
8.Simone Perrone -Scuro,

Сърбия (RTS) ще избира своя участник за Евровизия на фестивала "Beosong 2013", през март 2013 г. - полуфинал с 15 песни и финал с 5 песни. А Гърция може да не участва, поради финансови причини - таксата за участие в Евровизия била повишена от 100 хил. евро на 120 хил.евро  http://www.esctoday.com/?p=39314   Аз за първи път разбирам какъв е размера на таксата.

Последна редакция: чт, 29 ное 2012, 18:47 от Isis

# 87
  • Мнения: 1 793
Аз още съм на първата страница. Прослушвам ги по азбучния ред, в който са предложени за да следя докъде съм стигнала. Ох, всичко ми харесва - едни такива чисти гласове, стилът няма нищо общо с масовите станции. Въобще голям кеф. Как ли ще изберат само 8? newsm78
Сега слушам  Antonio Maggio - Mi servirebbe sapere - много е свежарска. Хем се пее за някой, който ни причинява болка, хем пък и едно такова -  с непукизъм. Mr. Green А заглавието би трябвало да се преведе "Би ми послужило да знам"

# 88
  • Мнения: 28
Аз да се оплача, че изобщо нямам време да ги слушам всички. Crossing Arms Пак ще гледам (четвърт/полу)финали на окончателно избраните.

# 89
  • Мнения: 9 264
По случай Ханука Харел Скат ще участва в постановка и ще бъде в ролята на Питър Пан.
Снимки Mr. Green
Скрит текст:



И дебютът на Израел за детската ЕВ - Kids.il - Let The Music Win

Общи условия

Активация на акаунт