Конвектор ADAX или AIRELEC

  • 51 472
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20 090
Здравейте, търся съвет относно отопление с конвектори. Тази зима за пръв път ще сме без парно и в едната стая ще слагаме климатик. За другата стая обаче няма да ни стигнат парите за още един климатик и мисля да я отопляваме с конвектор. Понеже не ми се дават много пари(идеята е догодина като съберем някой лев да сложим и там климатик) съм се спряла на най евтините варианти с механичен термостат от 2000 W. Чуденката ми е Adax Economic ли да взема или  AIRELEC BASIC ? Помагайте моля!
 А някой ползвал ли Теси или Елит или нещо от този сорт?

# 1
  • Мнения: 68
И аз се интересувам. Гледам, че тук и ма пусната тема за Адакс и повечето са доволни. Днес пробвахме да намерим магазина им в Пловдив, но не се ориентирахме правилно за адреса и не можахме да отидем. Иначе магазините са залети с конвектори от типа на Нео и Теси, някои са доста евтини към 40 лв, но ми се струва, че ще харчат страшно много ток, а дали ще топлят е друг въпрос. Моля, ако някой знае къде в Пловдив е магазинът на Адакс, да помага.

# 2
  • Мнения: 20 090
И аз се интересувам. Гледам, че тук и ма пусната тема за Адакс и повечето са доволни. Днес пробвахме да намерим магазина им в Пловдив, но не се ориентирахме правилно за адреса и не можахме да отидем. Иначе магазините са залети с конвектори от типа на Нео и Теси, някои са доста евтини към 40 лв, но ми се струва, че ще харчат страшно много ток, а дали ще топлят е друг въпрос. Моля, ако някой знае къде в Пловдив е магазинът на Адакс, да помага.
И аз я четох тази тема, но доволни е относително определение. Някои са писали например, че харчат много ток newsm78
За магазин в Пловдив виж линка, пише че има доставка за цяла България.
http://adax-ceni.com/

Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 12:37 от Lemy

# 3
  • Мнения: 68
Купихме Адакс от серията Glamox. Днес го монтирахме. Тепърва ще разбера колко харчи.

# 4
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Бих намесила и stiebel eltron. Цените им са идентични с тези на адакс, гаранцията също, обаче - имат един огромен плюс според мен, който не бях оценила, когато купувахме нашия адакс (от по-евтините серии). Отворите за топъл въздух са отпред, а на адакс-а са отгоре.
Тук можете да поразгледате

# 5
  • Мнения: 20 090
Бих намесила и stiebel eltron. Цените им са идентични с тези на адакс, гаранцията също, обаче - имат един огромен плюс според мен, който не бях оценила, когато купувахме нашия адакс (от по-евтините серии). Отворите за топъл въздух са отпред, а на адакс-а са отгоре.
Тук можете да поразгледате
И аз това се загледах, и на Аиерлека са отпред. Това обаче какво значение има?

# 6
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Според мен издухва топлината напред в стаята, а след това, както всички знаем, тя сама си отива на горе и си мисля, че ще е по-ефикасен. С адакса напр. не мога да сложа и 1 китка на перваза на прозореца - сваряват се за нула време  Confused

# 7
  • Мнения: 1 252
А като цени как са , кое е по изгодно, визирам разход на ел. енергия?

# 8
  • Мнения: 10 967
Разходът е според мощността, бе хора, какво значи "харчи много" - харчи колкото му е мощността по спецификация... 2000 вата харчи 2 кв/час Grinning Всичките модели имат прецизен термостат за температура и се самоизключват, някои имат и модули за програмиране - да не ти топли докато си на работа, например, и да се пусне час преди да си дойдеш. Но това оскъпява.

В момента нямам пред себе си формулата, с който се смята каква мощност е необходима спрямо кубатурата, но за средноголямо помещение - например спалня, с малка височина (щото ние сме с адакс в момента, но таваните са ни на 3.40...), мисля, че 1600-2000W ще са достатъчни.
Имам опит и с адакс, и с ерелек - все тая е като ефективност, като изключим дадения пример с цветята на перваза (на мен пък ми потъмняха первазите от високата температура). Обаче за периода, за който един от 3 ерелека се повреди (2 години яка употреба), адаксите не са мръднали.
На Стибел Елтрон не ги знам, но марката е добра. Ако ги купувате за дълготрайна употреба (ще ги ползвате като основен отоплителен уред и планирате да изкарат повече от 1-2 години), не препоръчвам евтините марки от сорта на Теси. На Адакс също економик не са най-добрият избор - стандартният модел е ОК, ако не ви се залита по по-връткавите неща като Гламокс.
Така или иначе тия 200-300 лева, дето ще ги инвестирате в конвектора, са една месечна сметка за ток през зимата, някъде и половин Grinning

Последна редакция: нд, 28 окт 2012, 11:24 от Параход

# 9
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Как процедирахме ние при избора на мощност - взехме 2кв. за стая, за която ни трябваше 1.4-1.6
Защо - решихме, че 2та кв. ще стоплят по-бързо и конвектора ще изключи по-бързо като стигне желаната температура. По-малко ще се натоварва, а разходът за ток ще е горе долу идентичен.
Това го реших след наблюдение на 2 климатика в офиса - и 2та са 12ки, единия отоплява стая с размер за 9ка, втория за 12ка. Първия работи, работи, пък спре, стаята си е топла, вторият почти не изключва, а стаята така и не може да се стопли като хората  Confused
И климатика си го взехме с по-голяма мощност, така ще вземем и този, който догодина ще отмени конвектора в спалнята

# 10
  • Мнения: 20 090
мръднали.
 На Адакс също економик не са най-добрият избор - стандартният модел е ОК, ако не ви се залита по по-връткавите неща като Гламокс.
В какъв смисъл не са най-добрият избор? Ще харчат повече или повече се развалят?
Аз искам нещо да ме топли тази зима докато събера пари за климатик догодина.

# 11
  • Мнения: 1 252
Разходът е според мощността, бе хора, какво значи "харчи много" - харчи колкото му е мощността по спецификация... 2000 вата харчи 2 кв/час
Да, благодаря забравих, че мощността се измерва във ватове!

# 12
  • Мнения: 4
Здравейте.Една година се отоплявах с Adax Glamox.В жилището на родителите ми имат същия модел от 2002 година.Та сега впечатления-за икономия на ток-просто забравете.Примерно модел с 2kw мощност- 2kw отдава топлина,2kw  консумира ел.енергия.Плюсовете са му-1 надежден-ще ви служи дълги години,2 когато загрее,дори и да го пипне малко дете,няма да се изгори.3-не изсушава въздуха в помещението.МИНУСИ-1.Трудно ''обръща'' въздуха в помещението,макар и оразмерен правилно.2-ГОЛЕМИТЕ  сметки за ел.енергия.Конвекторите като цяло са добри,но не са създадени за джоба на българина.В Англия примерно като се включат в края на есента и се изключват чак пролетта,но там никой не го бърка сметката за ток.Иначе относно това как да си сметнете киловатите на печката-формулата е лесна-кубатурата на помещението x 0,5 .Получена стойност представлява минималните киловати на отоплителния уред.Надявам се,че съм ви бил полезен.

# 13
  • Мнения: 39
Здравейте, търся съвет относно отопление с конвектори. Тази зима за пръв път ще сме без парно и в едната стая ще слагаме климатик. За другата стая обаче няма да ни стигнат парите за още един климатик и мисля да я отопляваме с конвектор. Понеже не ми се дават много пари(идеята е догодина като съберем някой лев да сложим и там климатик) съм се спряла на най евтините варианти с механичен термостат от 2000 W. Чуденката ми е Adax Economic ли да взема или  AIRELEC BASIC ? Помагайте моля!
 А някой ползвал ли Теси или Елит или нещо от този сорт?
По-добре се напънете за климатик или го вземете на лизинг вместо да давате пари за временно ползване на конвектор. Само в много добре топлоизолирани помещения ще имате приличен разход на енергия - иначе гълта ток като ламя независимо каква марка е. На тези с решетките напред предимството им е, че не опушват стената зад тях-виждал съм такива ефекти от Адакс.  Вкъщи имаме 2бр. Аирелк Тактик-стоят предимно за украса-пускаме ги само при минус 15-20 когато климатиците се затормозяват. Може би по-икономични са маслените радиатори-бавно загряват, но после харчат по-малко-(не ги изкл. а превкл. на по-ниска степен), а и се намират на много по-ниски цени от конвекторите.

# 14
  • Мнения: 20 090
deteliana, благодаря ти за мнението но не мога да дам още 1500лв сега. За маслените радиатори четох, че харчели ток повече от конвекторите newsm78


Здравейте.Една година се отоплявах с Adax Glamox.В жилището на родителите ми имат същия модел от 2002 година.Та сега впечатления-за икономия на ток-просто забравете.Примерно модел с 2kw мощност- 2kw отдава топлина,2kw  консумира ел.енергия.Плюсовете са му-1 надежден-ще ви служи дълги години,2 когато загрее,дори и да го пипне малко дете,няма да се изгори.3-не изсушава въздуха в помещението.МИНУСИ-1.Трудно ''обръща'' въздуха в помещението,макар и оразмерен правилно.2-ГОЛЕМИТЕ  сметки за ел.енергия.Конвекторите като цяло са добри,но не са създадени за джоба на българина.В Англия примерно като се включат в края на есента и се изключват чак пролетта,но там никой не го бърка сметката за ток.Иначе относно това как да си сметнете киловатите на печката-формулата е лесна-кубатурата на помещението x 0,5 .Получена стойност представлява минималните киловати на отоплителния уред.Надявам се,че съм ви бил полезен.
Благодаря за отговора, дай идея тогава за моя случай? Нямам малко дете и не ми се дават много пари за ток и няма да ползвам уреда дълги години а само тази зима(надявам се). Маслен радиатор?

Общи условия

Активация на акаунт