Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 126

  • 73 324
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 25
ооопс, благодаря и на марулка!
И още нещо се сетих да питам - има ли нещо специфично при поставянето на тази ядлива хартия върху тортата (фондан)? Не съм чела нищо по темата, но от разни торти през годините, дето се е случвало да поръчваме и да имат такова чудо, сякаш нищо не ме е впечатлило, да е по-особено... (то, не че тогава ми е било на дневен ред да ги разглеждам подробно...)

# 691
  • Мнения: X
С кристалина се лепи за фондана. На Дикра хартията е малко по-различна, но печатът е също така не особено добър:)) Кукито са друга бира.

# 692
  • Мнения: 25
леле, май ставам нахална, но друг начин има ли, или ще трябва и кристалина да купувам? Blush

# 693
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Здравейте! Съжалявам предварително за спама, но го правя с добри намерения.
Искам да си закупя ръчен миксер, но не знам на какъв да се спра и реших да питам вас, не случайно сте изписали 126 теми. Мисля че няма кой по-компетентен да питам, дори и в магазина. Та се двуомя колко вата трябва да е 450 или 500. Ето и моделите между които се двуомя http://technomarket.bg/products/09040444/bosch-mfq-3560s
http://www.amazon.de/Bosch-MFQ4070-Handr%C3%BChrer-500-Watt/dp/B … 79698&sr=1-11
http://www.amazon.de/Bosch-MFQ3532-Handr%C3%BChrer-Rock-Edition/ … 679910&sr=1-9
май се двуомя дали да е с купа или не, защото ме примамва идеята че може да се ползва хем самостоятелно и хем сам да бърка. Какво бихте ме посъветвали, какво е важно да се гледа, искам да си взема хубав и надежден миксер. Имам отделно пасатор и затова се насочих само към миксер. Благодаря ви предварително за тези които ми отговорят   bouquet.

# 694
  • Мнения: 368
Най-добрият начин е да си вземеш два Simple Smile Един ръчен + пасатор, такъв един икономичен, другият с купа. Какво ли не бих дала дядо Коледа да се смили над мен и да ми подари един такъв! Няма нищо по-удобно от това да ти върши половината работа, докато ти си вършиш другата половина Simple Smile

# 695
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
 Laughing и аз до тоя извод стигнах, но за съжаление няма да стане. Нямам място за толкова много, а и ще ме изхвърлят от къщи ако купя 2миксера. А и тези с купата на все скъпи модели хвърлям око и затова си мислих дали е добър вариант като този който съм показала, или да не се излагам ами да си взема хубав ръчен, а някой ден кой знае и добър с купа?

# 696
  • Мнения: 368
Laughing и аз до тоя извод стигнах, но за съжаление няма да стане. Нямам място за толкова много, а и ще ме изхвърлят от къщи ако купя 2миксера. А и тези с купата на все скъпи модели хвърлям око и затова си мислих дали е добър вариант като този който съм показала, или да не се излагам ами да си взема хубав ръчен, а някой ден кой знае и добър с купа?
Виж сега, моят е Бош и ми служи вече 3 години повече от вярно, а аз сериозно се опитвам да му извадя душата. Така че поддържам тази марка, но ако го ползваш често, инвестирай в такъв с купа, защото мноооого отменя. А този, който си харесала, е на много добра цена

# 697
  • Русе
  • Мнения: 23
 Чудя се на тези хора ,който са взели снимките на Буболинка,защо изобщо са го направили?Голям срам за тях...,както видях в един от коментарите в блога им,много преди вие да пишете е имало недоволна  клиентка...Дано си получат заслуженото.На всичкото отгоре са нагли. заплашват и обвиняват.Няма голяма  връзка с това,което се е случило на Буболинка ,но да разкажа и аз една история.
Моя позната отива да види какви са условията в едно заведение за детско парти за рожден ден,като стигнал разговора до тортата те показали каталог с някакви торти и казали,че трябва да е от тях (заведението не е сладкарница и тортите в католага били по-скоро за ежедневна консумация).Моята позната казва,не аз имам торта,те казват ще трябва да платите 10лв за да я внесете от вън,тя казва ама тя ще е подарък от едната от гостенките и е домашно приготвена, управителката:ооо как може такова нещо...добре няма да плащате,но искам оригинал и копие от сертификата на тортата и отделно да се подпишете,че ние като заведение не носим отговорност ако има натровени...Аз бях потресена...за първи път чувам за такива изисквания!
Ето и една торта от мен,аз я харесах,но ще се надявам и на вашето по-обективно мнение.Благодаря на всички за милите думи за предната торта ,която правих,човек се учи от грешките си и от вас разбира се!

# 698
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
първо се бях спряла на този филипс но в бял цвят http://technomarket.bg/products/09002071/philips-hr-1565 (понеже всички уреди в кухнята ми са филипс). Но ми се виждаше малко 350W и затова се насочих към бош с купа 450W. Но пак си мисля дали е добра идея, дали да не заложа на самостоятелен миксер. Затова реших да се посъветвам с вас. Благодаря за съветите.

# 699
  • Мнения: 1 965
Да ти кажа, тия ватове нищо не значат в днешни дни.
Имам един български миксер, който е на 25 години. Съсипвам го! Не мърда. Надживя всичките си маркови събратя вкъщи. Няма марка, няма модел. На плочката му пише 200W.  Майка ми още си ползва немския миксер отпреди 30 години. И нейния е толкова вата, ама е железен. Преди 2 години си купих марков миксер от Технополис. Уж,  500 W. Ами, какво да ти кажа? За омлет става. Разбивам кило сметана с него, но после го изстудявам половин час. За миризмата на изгоряло, дето се носи от него докато работи, няма да ти говоря.  Нито е мощен, нито е издържлив. За съжаление, с техниката си на "Риск губи, риск печели". Няма гаранция за нищо.
ТОЯ го взех миналия месец. 1000 вата е. Още се опознаваме, но е стабилен. Яко бърка, не загрява.

Ако купуваш миксер, спазвай едно основно правило.  Миксера трябва да тежи. Това значи че вътре частите са метални. Щото си бях купувала един, дето лекичък, за да не ми уморява ръката. Изгоря за 1 месец. Мъжа ми го отвори да си поиграе и що да видим: Вътре всички части и зъбчати колелца  пластмасови и изобщо вече не бяха зъбчати. Топят се и се изтриват. Помисли дали наистина ти трябва въртящата купа? Преди години си купувах такъв. Няколко години подмятах купата и накрая я метнах в боклука барабар със стойката. Тогава просто не ми трябваше.
А! Като казах купа!!! Ако купуваш такъв със стойка и купа, гледай купата да се застопорява! Задължително! Има такива, дето купата просто стои в една дупка. Точно такъв беше моя преди време. Слагаш маслото и захарта, пускаш миксера и ... купата излита а, стените ти стават тип японска мазилка. Ако ще я държиш, докато бъркаш, по-добре си я спести.
Егати лекцията дръпнах, а всъщност миксер не ти препоръчах.  Но не смея, за да не ме споменаваш после с лошо. А и незная какво има на пазара напоследък.

# 700
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз от тази сутрин съм си харесала ей този и ми бръмчи в главата та пушек се вдига
http://www.flourconfections.com/quart-kitchenaid-mixer-metallic- … ede47f94c0a5747fc

# 701
  • Мнения: 148
Роникат,аз за една година съсипах четири марки.Накрая се ядосах защото за тия пари можеше да си купя един свестен и купих този
http://bosch.expo2000.bg/index.php?route=product/product&pat … mp;product_id=683
вече цяла година го тормозя със торти,а отделно и козунаци ,теста за сладки,соленки и каквото се сетиш.За сега удържа и съм много доволна.

Шеметче,и сега какво пусна го и на нас та да ти правим компания във брамчането ААААААААААААА

# 702
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
ditsan няма да ме оставите да скучая вярвам .. Вал ти не гледай няма го в розово.....





# 703
  • Мнения: 22
Аз от тази сутрин съм си харесала ей този и ми бръмчи в главата та пушек се вдига
http://www.flourconfections.com/quart-kitchenaid-mixer-metallic- … ede47f94c0a5747fc
Че ти нямаше ли такъв, или нещо бъркам  newsm78Или Райчето беше...Аз от три години ползвам Филипс, като този, който е показала Роникат.Само че е модификацията без купа.Оказа се яка машина/за моя интензитет на бъркане де Laughing/Доволна съм си от него! Роникат,ние май повече те объркахме JoyЯ си избери един,оптимален като цена, мощност и размери за теб, хващай го за ушите и идвай с резултати!!! Peace Hug LaughingВсе едно,почти всичко на нашия пазар е произведено от новия Голям брат/Китай:)))/ Grinning

# 704
  • Мнения: 492
Като сте подхванали темата я разкажете, тези от вас които са запознати с KA и Бош. Наканила съм се  на някои от тези, но за КА 500 евро ми се струват доста, като си мисля, че и Бош е добър и ще ми излезе на половин цена горе-долу  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт