Невъзможните хора в живота ни

  • 386 438
  • 7 278
  •   1
Отговори
# 4 335
  • Мнения: 5 260
  А колко самоубийци познаваш?
Аз 1. Никога не беше говорил за това брат ми. Имаше депресивни мисли, които се превърнаха във фалшиви спомени. Вменяваше си, че е извършил неща, които не беше. В смъртния му акт пишеше задушаване в следствие на погълнати предмети. Не знам дали има такава болест. Много бързо след като разбрах, че употребева  наркотици, той започна да става неадекватен. След това беше намерен, а полицията намери мен.

# 4 336
  • Мнения: X
При нашето съжителство, в пристъпи на гняв е имало заплахи от рода на  'Ей сега ще трясна колата и ще се избием всички' и други подобни/ В такива моменти се вцепенявах от ужас,това е ставало и в присъствието на детето.
Към днешна дата човекът си е жив и здрав. Не знам тези мисли и заявления дали са с цел сплашване,един вид "виж колко ме дразните,когато не вървите по свирката ми',или са показвали и друг психичен проблем.
Като цяло ми прави впечатление,че когато си в такава връзка постоянно се съобразяваш с настроенията и капризите на нарцисиста,До такава степен,че накрая въобще забравяш за себе си.

Последна редакция: вт, 02 ное 2021, 21:59 от Анонимен

# 4 337
  • Наоколо
  • Мнения: 167
При нашето съжителство, в пристъпи на гняв е имало заплахи от рода на  'Ей сега ще трясна колата и ще се избием всички' и други подобни/ В такива моменти се вцепенявах от ужас,това е ставало и в присъствието на детето.
Към днешна дата човекът си е жив и здрав. Не знам тези мисли и заявления дали са с цел сплашване,един вид "виж колко ме дразните,когато не вървите по свирката ми',или са показвали и друг психичен проблем.

За мен е абсолютното проявление на невъзможен тип или както още ги наричат токсичен индивид.
Този тип характери много, много не обичат да обясняват и бързо палят. (Като се озъбят смятат, че са си е решили въпроса...)
Затова използват подобен род заплашителни изрази - видиш ли така отсрещната страна ще ги разбере кратко и ясно.

# 4 338
  • Мнения: 1 463
[url][/url
Моля, морски, военни като цяло, имам сериозни наблюдения, това не са нарцистични разстройства, а съвсем друг тип психически отклонения.
Факт. Много полицаи, хора под пагон превъртат и извършват неппопраеимото, обаче не са в никакъв случай с нарцистичнно разстройство.
Нарциси, егоманиаци, токсични мислят най-вече и само са собственият комфорт.
В пристъп на ярост може и да изръсят подобна глупост, за да побърка и объркат отсрещната страна, но много, много рядко.
Тези, с егото до небето, хич не им дреме дали си на земята, ако не играеш извратената им игра, моля.
За да стигнеш до крайност трябва да имаш някакакъв набор от чувства, които при тях липсват. Няма как да се случи. Толкова си кътат кефа, че това, което се обсъжда в момента по де фолт е пълен абсурд.
И пак ще кажа, на хората около тях или тези, които ги търпят им иде да се гръмнат, сори за изразът.

# 4 339
  • Мнения: X
При нашето съжителство, в пристъпи на гняв е имало заплахи от рода на  'Ей сега ще трясна колата и ще се избием всички' и други подобни/ В такива моменти се вцепенявах от ужас,това е ставало и в присъствието на детето.
Към днешна дата човекът си е жив и здрав. Не знам тези мисли и заявления дали са с цел сплашване,един вид "виж колко ме дразните,когато не вървите по свирката ми',или са показвали и друг психичен проблем.
Като цяло ми прави впечатление,че когато си в такава връзка постоянно се съобразяваш с настроенията и капризите на нарцисиста,До такава степен,че накрая въобще забравяш за себе си.
Не би трябвало форум да се превръща в място за поставяне на диагнози. Но описаното поведение ми прилича на един бивш приятел. За мен със задна дата, той си имаше гранично разстройство - проблем с регулация на емоциите и импулсите. От паднала прашинка се запали и избухне. И аз съм тръпнела в ужас и безумие, как зимна разходка на Витоша с колата, за части от секундата се превръща в екшън и пързаляне на колела върху заледен криволичещ път. И аз стъпвах на пръсти да не би да гръмне, и той почваше да използва изрази от сорта на, “На тоя ще му счупя краката”. Другото му настроение беше маниакална еуфория - като почне да се киска истерично на някакви садистично- хумористични комедийки как някой се пребил. И третото му лице, реве като малко детенце, доста неправдоподобно и драматично, тропка с краченца, хълца даже… Апропо, баща му беше служител на мвр. Но пак не искам да връщам темата всички ранговани дали са такива или онакива - хора индивидуални като нас цивилните

Последна редакция: ср, 03 ное 2021, 04:32 от Анонимен

# 4 340
  • Мнения: 76
Но пак не искам да връщам темата всички ранговани дали са такива или онакива - хора различни като нас цивилните
По този въпрос две мнения няма. Достатъчно е да осъзнаете факта, че същността на професията на полицая и военния се състои в упражняване на насилие спрямо други хора. И да се запитате - има ли нормален млад човек, който би избрал по собствена воля подобна професионална реализация. Въпросът е реторичен, разбира се.

# 4 341
  • Мнения: X
Цитираш ме погрешно - казах, че има всякакви хора сред ранговете, по същия начин както има всякакви хора сред цивилните. Изваден от контекст цитат, преиначен.
Едно време хората не са ги питали, дали искат да бъдат военни. А полицията е произлязла от милиция и военни. Моя дядо нямал пари за образование, затова се съгласил попа като го взел в семинарията да го учи. Но като дошла войната, го мобилизирали, той не е искал, но и избор не е имал. Баба ми казва, че не говорел за работа вкъщи. Той си беше спокоен и мълчалив. Обичаше да си прекопва двора и градината, и да си майстори някакви неща. Тичаше да изпълнява поръчките на баба ми и угаждаше на капризите й, само мир да има. Ставаше рано сутрин, за да ни донесе да закусим с топъл хляб току що изпечен в селската пекарна. Обичаше баща ми и мен и сестра ми повече от всичко.

Последна редакция: ср, 03 ное 2021, 04:39 от Анонимен

# 4 342
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Изхождайки от реторичния ти въпрос, ти имплицираш, че хората, избрали тази професия, не са като останалите и то в негативен смисъл.

Въпросът е: защо обществото разрешава, на такива хора, да пазят обществения ред?

Полицаите и военните имат монопол над насилието, но това не означава, че го прилагат постоянно.
Насилието отдавна е интеоризирано от нас самите, та връщайки се към твоята реторика: кой по собствена воля позволява да бъде защитаван от “такива” хора?
Въпросът ми е реторичен. ☺

# 4 343
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
asyalein, моите "5 стотинки" по темата (като дете на служител) - защо обществото разрешава на такива да ни пазят? Ми... Защото му изнася! И защото все някой трябва да го прави. И защото ако не са от едната страна на пагона, ще са от другата и вместо да въдворяват ред (макар и със сила понякога), ще го нарушават пак по същия начин.

А относно на Лауреат "риторичният" въпрос - да се направи такъв съзнателен избор предполага осъзнаване на проблема, какъвто почти всички нямат. Това е от едната страна. От другата - аз, например, съм мил, благ и много търпелив човек. Но ако някой има глупостта да заплаши или нарани семейството ми... Е, все пак съм дъщеря на офицер.

# 4 344
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Аз имам мнение за хирурзите. Доста голяма част от тях са егоманиаци и със самочувствие на богове. Според мен хирургията привлича такъв тип хора.

# 4 345
  • Мнения: 3 350
Аз имам мнение за хирурзите. Доста голяма част от тях са егоманиаци и със самочувствие на богове. Според мен хирургията привлича такъв тип хора.
Точно, касаплъка ги влече 🙂

# 4 346
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ангел, въпросът ми наистина е реторичен и то към Лауреат.
Считам, за интересен неговия поглед и интерпретация, но е нужно повече диференциране и анализиране.

Аз имам доста диференциран поглед от вътре на системата и то не като дъщеря.
Всъщност, все още съм на абстрактно ниво, но мисля, че не само офицерските щерки си защитават семействата. ☺

За хирурзите: имам един такъв съсед. Незнам какво му е егото, но виждам как съсипва живота на децата си, за 3 знам, само едно виждам редовно.

# 4 347
  • Варна
  • Мнения: 14 550
При личен крах и сринати надежди, професиите не са определящи. Най- честите причини за убийства и самоубийства са изневери и погубено доверие. Стресът и риска генерират крайните, неразумни решения.

# 4 348
  • Мнения: 76
@♥snow_angel♥
Обществото разрешава, защото няма друг избор. Все някой трябва да пази хората, така че се предпочита по-малкото зло. По логиката нa ескимосите, които пускат кучетата си в иглутата. Защото е по-добре кучето да стои вътре и да пикае вън, отколкото обратното Simple Smile

Твоят баща, лека му пръст, беше свестен човек. Но не го познавах достатъчно, за да давам оценка колко беше нормален. Нещо, което трудно може да се твърди и за мен, както знаеш Grinning

# 4 349
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Нобелов лауреат, нормален? Хората, считащи себе си за "нормални" са най-тежките психопати 😂 Всеки е смахнат по някакъв начин, въпросът е до колко лудостта е контролирана и кога отива в патологична степен.
"Той е тих, мил и много любезен" - определение, дадено за сериен убиец от съседите му 🤷
Само че тук си говорим за нарциси. Военните не са, не и масово. Лекарите - о, да. Много голяма част от тях.

Общи условия

Активация на акаунт