Невъзможните хора в живота ни

  • 371 014
  • 7 088
  •   1
Отговори
# 4 350
  • Мнения: 1 099
При личен крах и сринати надежди, професиите не са определящи. Най- честите причини за убийства и самоубийства са изневери и погубено доверие. Стресът и риска генерират крайните, неразумни решения.

Причината са само психичните заболявания. Едно събитие не е причина, то може да отключи патологията или влоши моментното състояние.

# 4 351
  • Мнения: 2 749
Щом полиция и армия привличат само насилници, то значи ли, че всички в сферата на обслужването са с робска психика? И аз риторичен въпрос задавам.

# 4 352
  • София
  • Мнения: 19 253
Достатъчно е да осъзнаете факта, че същността на професията на полицая и военния се състои в упражняване на насилие спрямо други хора. И да се запитате - има ли нормален млад човек, който би избрал по собствена воля подобна професионална реализация. Въпросът е реторичен, разбира се.
Упражняването на сила става обикновено след като отсрещният е престъпил някакви закони. Ако първи стреля по теб, пак ли ще се поколебаеш да упражниш насилие спрямо него? Особено ако е застрашил други хора.
Често онези, които викат против "ушевите", са толкова зле, че не биха ги взели дори в полицията, където критериите не са особено високи.
Обаче когато ти се наложи - ще искаш съдействие от същите тези ненормални (за теб) млади хора, щото "аз им плащам заплатата".
Познавам военни които нямат нищо командаджийско у себе си, нито им се е налагало да го проявяват. Цялата им кариера съвсем целенасочено е минала по разни сладки канцеларски длъжности, така че реално са чиновници под пагон и със съответната заплата. Има и такива полицаи, то в един момент едва ли

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 11:08 от Cuckoo

# 4 353
  • Мнения: 6 730
Агресивни ли сте?
Искате да всявате страх и да причинявате болка, но не знаете как да го направите законно?

Факултетът по стоматология към Медицинския университет ви очаква!

# 4 354
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
🤣
Динчо, смея се със сълзи...
Ама много им свиха перките, вече има упойки 🤣
Остана им само страх да всяват.

Иначе за военните впечатленията ми са, че са точно толкова хетерогенна група, колкото и обществото. Има определено концентриране на определени типажи, там са по-ярко представени, по-“ясни”, но има различни причини защо са избрали тази професия.
Включително познавам такива, които са готови да умрат в бой за опазване на целостта на България. Аз не бих ги обобщавала никога под една единствена категория.

Между другото има доста военни в партньорство с “бели престилки” - самите те го коментират и потвърждават. Това са два архетипа, които се допълват.

# 4 355
  • Мнения: 6 166
И мен ме разсмя. От време на време има по някоя и друга обява: студенти по зъботехника искат да се упражняват във вадене на зъби и точно това ми идва на ум.

Даже някои са направо за съд. Правят проблем колкото да се отвори друг и така да те действат като автомеханик и да ти се хвалят как детето им в чужбина учи на гърба на твоите зъби. 

# 4 356
  • София
  • Мнения: 19 253
Между другото има доста военни в партньорство с “бели престилки” - самите те го коментират и потвърждават. Това са два архетипа, които се допълват.
Това е от соцвреме. Където имаше ВВУ, имаше или учителски, или сестрински институт. Може би за някакъв баланс, защото военните бяха много добре платени, а лекари и сестри - мизерно. А военните вземаха и служебни жилища.

# 4 357
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Куку, възможно е, нямам идея по соца защо е било така. Аз за след 2000г имам наблюдения и все още си беше факт. Разбира се не всички, но си се бъзикаха помежду дали е лекарка или не.
Малко е като феномена как някои жени си падат по униформени мъже. Все пак лекарка или мед.сестра е архетип на грижовната майка.
Обаче имаше и военни със зъболекарки 🤣, незнам....

Може по соца да е било за баланс по полов признак 😆
Само мъже на едно място правят много глупости.

# 4 358
  • Мнения: X
Нарциса много мрази “негативните” реалисти. Те са “слаби”, защото назовават нещата с имената им, и не си затварят очите. Нарцисите се гордеят, че са “позитивни”, веднага обръщат страницата, като стане нещо гадно. Те са “суперхора”. Да де ама те отцепват тъгата, гнева, страха, срама, и го натикват насила на всеки слушател. В това време се тупат по гърдите колко са позитивни и засрамват тези, които тъгуват. Тъгуват по починала близка!!! Срамммм!!! Изведнъж слушателят се оказва актьор на тяхната сцена, който отнася цялото въображаемо за нарциса унижение, слабост, неадекватност. Как биха оцелявали нарцисите без такива слушатели… едно време са й били дядо ми и баща ми, сега на мен ми звъни вечер преди съм (знае, че боря безсъние), за да изхвърли лошите неща от себе си и да си легне тя спокойно, а аз да му мисля. Да ме ядоса и да ме назидава “да се държа достойно” после. Започвам да забелязвам тенденция след като така направи и миналата навръх Коледа, докато чаках да разбера дали ще остана на работа. Вечно всички й длъжни да й правят услуги, а държани при това в чудене, че видиш ли други по-полезни се оказали. Благодарността се поднася стратегически напоително, когато е решила дошъл е момента да тегли от сметката нещо си наумила. Вече ще знам по-добре… а когато е роднина, най-добре да те дърпа за конци. Ама и аз за какво пиша, толкова пъти тръгвам да пиша, и после се отказвам, ще ми стане ли по-добре от това… Да си пия мелатонина и да чертая планове за далееееч далеч някъде на топло да си пия маргаритата под палмите, майната да тегля на всичко и всички

# 4 359
  • София
  • Мнения: 12 173
Ама и аз за какво пиша, толкова пъти тръгвам да пиша, и после се отказвам, ще ми стане ли по-добре от това… Да си пия мелатонина и да чертая планове за далееееч далеч някъде на топло да си пия маргаритата под палмите, майната да тегля на всичко и всички
Тегли я, да, но без да заминаваш, защото от себе си човек не може да избяга. И да, такива са нарцисистите, не можеш да им разваляш красивата картина с някакви си чувства, напълно неуместни според тях. Ако държш да си говорите говорете за времето 2 мин и 1 за това колко са велики, и после затваряш телефона и си с маргаритата под палмите. Другото е борба и то за какво? Такива хора не се променят, не се променяме и ние, а помежду ни зее пропаст. Така и ще бъде.

# 4 360
  • Мнения: X
Така е, размечтах се просто, имам нижда от ваканция. За другата “борба”, хубаво е да изобретят сигнално устройство като метеорологична прогноза, което да те предупреждава, кога е безопасно да си вдигнеш телефона 😁 че може отсреща да те изненада светкавична буря. Май май напоителните благодарности те подкупвят да си им на разположение за такива поводи - има сега неприятна ситуация, не мож тъй картинката да се развали, трябва лошите работи да ги изсипем у съседната градинка💩
Чужбинското - полезно за бърза смяна на вълната от негативизъм към позитивизъм, в условията на студено време и ограничени социални контакти. Я вместо да ги мисля, тука каква красива природа

# 4 361
  • София
  • Мнения: 12 173
Така е, размечтах се просто, имам нижда от ваканция. За другата “борба”, хубаво е да изобретят сигнално устройство като метеорологична прогноза, което да те предупреждава, кога е безопасно да си вдигнеш телефона 😁 че може отсреща да те изненада светкавична буря. Май май напоителните благодарности те подкупвят да си им на разположение за такива поводи - има сега неприятна ситуация, не мож тъй картинката да се развали, трябва лошите работи да ги изсипем у съседната градинка💩
Никога не е безопасно. Ти си имаш твоите очаквания за нормалност, които идват от това, че си нормален човек, а нарцисиста си е нарцисист, на него му е скучно и без да се замисля те изкарва извън нерви. Там няма признателност, ти нямаш права, само те се чувстват по някакъв начин, а ти си им в повече. И в този дух. Ако ще говориш преди да говориш си го повтаряй това, че е театър, напиши си реплики и не говори повече от 2 мин.

# 4 362
  • Мнения: 7 956
разговорите с нарциси няма как да са приятни, колкото и човек да се владее..казвам им да ми пишат като се налага разговор или обсъждане на нещо..винаги се вбесяват от това..дори разбирам кога карат някой друг, ужким по-начетен, да пише от тяхно име..  Joy

# 4 363
  • Мнения: 3 361
Моят шеф нарцисист вчера обвини всички ни, че сме си вземали болнични за да му навредим лично на него.Никой не бил болен всеки си вземал болничен, за да не ходи на работа.
Помислих си колко ли глупав трябва да си, че да кажеш подобно нещо на глас? Дори и да си го мислиш, не трябва да го изричаш - защото служителите ти много бързо могат да обърнат палачинката и да си вземат болнични даже и нищо да им няма. П.С. погледнах плана за седмицата. Двете ми болни колежки бяха записани с поне 2 седмици болнични.

# 4 364
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Такива хора не се променят, не се променяме и ние, а помежду ни зее пропаст.

Тези дни точно с тази тематика се занимавам с оглед на комуникацията и си мисля, че всяка една комуникация ни променя. Някоя повече, някоя почти невидимо, но промяна има винаги и това се нарича "опит", когато тази промяна е положителна и осъзната.
Уви, ако не е такава, може да нанесе щети.

И когато комуникацията с нарцист е осъзната и неговите подбуди са ясни и видими за отсрещният, то разговорът може да не нанесе толкова щети. Обаче, всичко това коства енергия и аз винаги се питам: заслужава ли си тази енергия да я хабя за точно този разговор?!

Това за писането е много добра стратегия. Така не могат да увъртат, че не са казали нещо, че не си разбрал правилно и т.н. Затова и не искат много. Или удобно "забравят"...

Общи условия

Активация на акаунт