ВМ НВХ - част 53

  • 36 451
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
При мен почти няма ден, който да мине без сладичко. Най-често ям заквасена сметана с мааалко подсладител. Друг вариант ми е разтопено масло с развторено вътре какао или едно блокче шоколад. Тея дни се разготвих, и то все десерти, и сега ща не ща трябва да си ги ям  ooooh! Моят съвет за тези, които не издържат без сладко като мен, е следният: Намалявайте го постепенно. Кажете си "тази седмица един ден няма да ям сладко", после ги направете два дни и така си поставяйте предизвикателства. По този начин преди време бях оцеляла месец без грам сладко. Е, сега нямам достатъчно воля, а и смятам да се храня по този начин за постоянно, затова и не съм толкова стриктна. (между другото аз съм "за" едно въглехидратно хранене на всеки 10 режимни дни да речем)

Приятен ден   bouquet

# 46
  • Мнения: 6 347
Въглехидратното захранване може да бъде добро средство по няколко причини:

1. Когато съвсем не можеш да свикнеш с мисълта за неядене на хляб, паста, шоколад, пържени картофи, ризото и т.н. - тук ефектът е психологически.
2. При тежки тренировки и изчерпване на гликогена, макар че ако се поддържа ВМ-НВХ, казват, че повечето хора, освен ако не тренират за олимпийски медал, а някои дори и тогава (шведът Бьорн Фери например), постепенно започват да се справят добре с тренировките и без никакво въглехидратно захранване. Просто е нужен преходен период, за да се адаптират. Бьорн Фери става олимпийски шампион през 2010 г. на ВМ-НВХ. Още преди игрите си променя храненето, разбира се, не е чакал да дойде състезанието, но самият той казва, че така тренира по-ефективно, издържа по-дълго, а явно и на резултатите не му се отразява.
3. Въгл. захранване може да се използва и като начин за раздвижване на метаболизма, когато има застой.
4. Може да служи и за набавяне на витамини и минерали от плодове, зеленчуци, сладки картофи и т.н., които при кетогенен режим може да са значително ограничени.

Така че може да се пробва като метод, зависи от организма, ситуацията, целите.

# 47
  • Мнения: 100
AGLIKKA разбирам ти проблема много добре. При мен нещата стоят така със сладкото, борбата е сериозна. Основният проблем е липсата на спирка. Както писах и преди време - в момента съм доста либерална в режима, изобщо не съм така стриктна като вас, но не прекалявам особено и доста тренирам. Реално сладичкото или някоя друга глезотийка не ми се отразяват, но се притеснявам, да не вдигна сладкото, защото всеки ден ми се увеличава дозата и така в един момент ще се завърна неусетно към кошмарните количества. Това, което аз прилагам в борбата е първо - мазно месо и много салати. При мен салатите са ключови за сваляне на кила, не знам защо, но най-много свалям когато към месаците имам салати. При мен явно зеленчуците вършат страхотна работа. Други трикове, които си прилагам докато се боря - никога не ям заместващи сладкото неща, които не са сладки - чито психологически ми вдигат желанието неимоверно повече и накрая ям и сладко. Ако много ми се яде, особено в първите дни след като съм се спряла хапвам по някой плод, но не много, 1-2, колкото да усетя сладко без да ми се отрази. Има хора, при които плодовете вдигат желанието за сладко, аз чрез тях го туширам, явно е индивидуално. Ако съвсем откача взимам едно бонбонче линдт или фрапе или капучино - нещо с прясно мляко. Забелязала съм, че така гладът за сладко ми се успокоява, но не ми се приисква още. Знам, че звучи налудно, но рязкото спиране не работи при всички, при мен трябва да има един кратък адаптационен период.
Ако имаш нужда да хапнеш въгленско нещо не си прави зареждане от типа цял ден тестено и сладко, амиси избери един подходящ ден за теб в който можеш да се насладиш на определена любима храна, която е въглехидрат. Аз правя така обикновено през уикенда - разрешавам си паста или нещо друго, което много обичам, наслаждавам му се изцяло и така и главата и тялото са доволни. Усещането за забрана и изпускането към неконтролирано хранене се намаляват много сериозно. Чети за храните и съставките, обмисляй кое спрямо кое е по-лошо и по-калорично, с коя грешка пораженията ще са по-малки. Например, вместо да изядеш един пакет солети,  в който има 400 калории, хапни едно кисело мляко с бананче, в което има 200-220. Бананът има въглен, но все пак е плод, засища и не ти създава излишни проблеми, киселото мляко също е полезно. Това го казвам като пример за малко повече въглехидрат, без да се прецакваш. Взимай си беконче, кашкавалче - старай се да имаш подходяща храна около себе си, за да не залиташ към други неща. Наблегни на салатките, добавяй мазно към тях и лека-полека ще си влезнеш в крачка. Не се отчайвай, не започвай "отначало", просто продължавай, без да забравяш грешката. Идеята на този "режим" не е да бъде диета, а да се превърне към един добър модел на хранене в дългосрочен план и да се придържаш към него в голяма степен през целия си живот. Това не изключва глезотийки, но все пак е добре в началото да има повече ограничения, а после нещата си идват на мястото.

 Hug  bouquet Аз съм същата! Имам нужда от малка адаптация (вече) - преди от по-голяма. Заради това и миналата година хапвах много сусамов тахан с мед докато свикна без сладко. Сега натуралният шоколад ме насища достатъчно. Плодовете също са ми адски захарни и ако умирам за захар, ям тях. Кафето го пия без захар, освен ако е силно и е доста горчиво. Тогава слагам мъничко (обикновено по кафенетата става така, защото вкъщи си го правя по мой вкус). Аз също намирам капучиното и латето за десерти - много ги обичам. Както и фрапето през лятото. Просто вече и стомахът ми се е свил и когато ходя на кафе не мога едновременно да ям торта, да пия капучино и да забърша още нещо, както правят други хора около мене. Винаги избирам едно нещо и никога торта, защото са ми много тежки и сладки.  Sick

За да не мисля за хляб, хапвам мазно и солено - успешно притъпява усещанията. Лошото е, ако яденето на малки хапчици (по 2-3 на ден) стане системно - тогава излизането от контрол е въпрос на време.

Сега съм се заредила с материали за режимни десерти, които смятам да опитвам веднъж в седмицата (нар, черен шоколад, кокосови стърготини, тъмно какао). Още не знам кой ден. И ще ги правя в малко количество, колкото всеки член на семейството да опитва по едно, тъй като само аз изяждам докрай направеното. Така че оттук нататък ще правя десертни икономии.  Laughing На мене също ми действат добре точно зелените зеленчуци - свежо ми е на стомаха с тях. Онзи ден ядох салата айсберг - никак не е евтина за съжаление, но е тоооолкова вкусна! Подправена със зехтин и зелени подправки е просто балсам. Мога само това да ям цял ден.

Лошото като цяло е, че всички вкъщи се оплакват, че нямало нищо за ядене, а всъщност всеки яде различни неща и човек с човек не иска общо ядене. Просто ми омръзна от това безкрайно мърморене... Няма угодия.

# 48
  • Мнения: X
AGLIKKA, спри да се измъчваш и да си всяваш чувство на вина
така само си вредиш

пробвай с един ден на седмица, когато си позволяваш всичко без ограничения
при много хора този псих. подход действа добре
после след години установяват, че вече не чакат с нетърпение този ден и че всъщност през него си позволяват предимно режимни храни и малко глезотии
и повечето накрая приключват с този специален ден, защото нуждата от него постепенно е изчезнала с течение на времето

аз и синчето ометохме днес и вчера едно пиле (печено на фурна, пълено с гъби, лук и чесън)
той нали е хитър и си заплю бутчета и крилца и ме остави да се мъча с филето
добре, че имах квасена сметана да го объркам малко с нея и подправки, за да може да се яде
аз си хапнах филетата със зелен боб и КМ с джоджен

и малко опити с кафето, кр. захар и кетоните
http://www.kostdoktorn.se/kaffe-och-ketoner-resultatet/
поне при Д-р Ендфелд няма големи промени в нивата на кр. захар и кетоните
което мисля индиректно означава и стабилно инсулиново ниво

не знам само до колко е индивидуално това и дали при всички би трябвало да е така

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Момичета, аз не пия кафе, някой пробвал ли е смеската с маслата с чай? 

# 50
  • Мнения: 6 347
Марги, в шведските блогове слагат маслата и на чай, срещала съм го Wink А също и на горещ шоколад, т.е. вода с какао, защото нали пък целта е да се избегне мляко или сметана.

А също има едно нещо, което съм го поствала в някоя от предишните теми и което се нарича яйчено мляко. Слага се на кафе вместо истинско мляко, а предполагам, че може и така да се пие или да се използва за горещ шоколад. Ето рецепта:

2 яйца
25 - 50 грама масло
200 - 300 мл вряща вода
Евентуално подправки по желание: канела, какао, ванилия, кардамон, шафран, мента

Маслото плюс евентуални подправки се разтопява в купата на миксера/пасатора. Прибавят се яйцата, после и водата и се разбива.

Мен би ме било страх да го пробвам заради суровите яйца Embarassed Наистина има малко термична обработка, но не бих посмяла, обаче ако се осмелявате да правите десерти със сурови яйца, може да се пробва.

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 19:29 от Cioccolata

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Cioccolata ,много ти благодаря за изчерпателния отговор. Това с яйцата и мен би ме било страх да пробвам, но от другата ти идея ще се възползвам  bouquet

# 52
  • Мнения: 958
А майонезата как я ядете тогава  newsm78
Ям всичко, яйца купувам от свободни кокошки, дето си развяват бактериите свободно  Twisted Evil Шегувам се, като дете много ядяхме сурови яйца, сега ми липсва, имам леки опасения за яйцата, дано да не ми идва до главата ....
Та да си повторя въпроса за майонезата от предишната тема, в началото....сега ми дойде музата пак да правя.
С какво мога да заместя зехтина, става ми много тежка и дъхава. Например 1/2 зехтин и какво .... ? Не мис е ще да е олио от семена, ако пробвам с кокосово дали ще стане ?

# 53
  • Мнения: 10 369
Кажете и на мен с какво да заменя зехтина в домашната майонеза. И аз като joya гадно ми мирише майонезата със зехтин хем си купувам скъп, марков, но нещо точно като го смеся с мялко или яйца ще кажеш че става тотално различно нещо (даже да не кажа че ми има вкус на огранено, а маслото ми не е огранено).

А отностно дискусията за сладкото аз рядко прегрешавам ( и то с много малко) обаче ще пукна на другия ден-лошо ми е, повръща ми се и не мога да вкуся нищо целия ден. Не знам махмурлук ли е какво е, но физически се чувствам много гадно. Чак не ми се мисли сега по новогодишните трапези все ще се наложи тук таме по една курабия да ударя как ще оживея не се знам. А пък ако не се съблазня още по-добре. Аги ако може да го докара така и няма да се сети за сладко скоро. Според мен или трябва да предозира сладкото до повръшане и да се спре.


(аз така на времето цигарите отказах--без да искам се напуших за една вечер ( около кутия за няколко часа)веднъж завинаги и 10 години вече ме държи)

# 54
  • Мнения: 100
Кажете и на мен с какво да заменя зехтина в домашната майонеза. И аз като joya гадно ми мирише майонезата със зехтин хем си купувам скъп, марков, но нещо точно като го смеся с мялко или яйца ще кажеш че става тотално различно нещо (даже да не кажа че ми има вкус на огранено, а маслото ми не е огранено).

А отностно дискусията за сладкото аз рядко прегрешавам ( и то с много малко) обаче ще пукна на другия ден-лошо ми е, повръща ми се и не мога да вкуся нищо целия ден. Не знам махмурлук ли е какво е, но физически се чувствам много гадно. Чак не ми се мисли сега по новогодишните трапези все ще се наложи тук таме по една курабия да ударя как ще оживея не се знам. А пък ако не се съблазня още по-добре. Аги ако може да го докара така и няма да се сети за сладко скоро. Според мен или трябва да предозира сладкото до повръшане и да се спре.


(аз така на времето цигарите отказах--без да искам се напуших за една вечер ( около кутия за няколко часа)веднъж завинаги и 10 години вече ме държи)

И аз съм пробвала майонеза със зехтин и много гадна. Никак не ми хареса. Не върви зехтин и сурово яйце просто. Не знам какво да те посъветвам, освен да не се занимаваш с тая майонеза.  Joy За сладкото - то не ми е чак такъв проблем. По-голям проблем са ми "солените" въглехидрати като картофи и хляб. Вчера толкова зле ми стана от тях, че вечерта се чувствах като в депресия. Беше ужасно. Да не говорим за физическите усещания, които бяха ужасни просто - подут и твърд корем, колики, запек (веднага се проявиха и днес още ми е проблем). Днес успях да намаля въглените много. Минах само с 2-3 парченца натурален шоколад и няколко хапки хляб. Утре вече се надявам да съм напълно чиста. Умишлено избягвам да ям въглени сутрин, защото после цял ден няма спиране. По-добре ми е ако се тровя вечер, защото до сутринта горе-долу съм се оправила.

# 55
# 56
  • Мнения: 425
Аз правя майонеза със масло от гроздови семки или сафлорово масло-студено пресувани,разбира се ,и двете са с неутрален вкус.
Донесоха ми домашни орехи,така че пак хапвам ядки Mr. Green-смесени с печена тиква и кокос-страхотен десерт!

# 57
  • Мнения: 6 347
Аз майонеза винаги съм яла само купешка Embarassed Не знам в детството ми какви са й били съставките, но пък и тогава с майонеза се правеше руската салата за Нова година и това беше, не сме яли по друго време майонеза. Обичам, не е като да не обичам, на периоди съм яла по-често, например докато се хранех разделно, си спомням, че мажех понякога майонеза на филията, обаче не ме питайте защо, не помня Embarassed Но и сега, когато въобще ям майонеза, е по изключени е и е купешка, а те вече от сто години се правят от яйчен прах.

# 58
  • Мнения: 425
Вариант на майонеза е класически сос тартар-прави се с твърдо сварени жълтъци-http://sharemykitchen.com/bg/recipes-bg/my-recipes-bg/dips-and-s … -bg/sauce-tartar/--ето рецептата-изпробвана е  Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 1 462
Вариант на майонеза е класически сос тартар-прави се с твърдо сварени жълтъци-http://sharemykitchen.com/bg/recipes-bg/my-recipes-bg/dips-and-s … -bg/sauce-tartar/--ето рецептата-изпробвана е  Wink

liu jo,   bouquet Изглежда страшно вкусно. Аз все още не съм пробвала сосчета оттози вид. Мисля WASP беше правили и пуснала в темата с рецертите. Сега ке си разнообразя пържолките  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт