ВМ НВХ - част 53

  • 36 452
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Aglikкa, защо правиш такива работи, не разбирам, честно
какви са тези спагети, хляб ... и то в такива количества
хапни хапка-две и до там
или си задели от соса и залей с него режимни спагети - напр сурови тиквички (или моркови) нарязани на ленти
и друг път като някой настоява да ядеш непременно такава отрова го отрежи, че "не, мерси, но не искам да хвана рак и диабет като вас"

а за онази свалила многото кила лой - свалила е вода, точно с нея с апълни мастните клетки  при един дебел човек
това е лесното
после идва трудното, да свали наистина мазнините

arrowroot съм го виждала тук из суперите - на прах
използват го в разни гурме рецепти по ТВ
не съм взимала до сега и не знам как е

слънчев ден от мен
 Hug


# 31
  • Мнения: 2 275
Аглика Hugя хапвай 2-3 л масло скришом преди ядене
ще ти убие апетита и никой няма да може да те накара да хапнеш спагети Sick
и аз мисля,че е добре да "забравиш" десертите,макар и режимни
не помня от кога съм стриктна тук ("наблюдавах" режима  3 години Laughing)
от 10 дни започнах десертите и шоколада си стои и крем карамел имам още
това, arrowroot и тук го има по магазините и се използва като Thinkingзаместител на яйца и/или глутен,за "сгъстяване" при детско и безглутеново хранене
защо искаш да заместиш яйцата с това newsm78
North и аз в началото ядех много Embarassedнаваксвах си месото и сланината ,от които се бях лишавала години наред Joy
доживях най-после една вратна пържолка да ми е достатъчна Grinning

# 32
  • Мнения: X
сега се зачетох тук за циреи и намерих един интересен метод:
бутилка от безалкохолно се загрява като напр се пълни с гореща вода
празната топла бутилка се слага с отвора върху цирея и се държи, докато изстине
при изстиването се образува вакуум, който изтегля гнойта от цирея

иначе и тук освен с общи инфекции го свързват и с възпаление на корен на косъм под кожата

# 33
  • GYM
  • Мнения: 814
Привет, Hug
Аз днес се събудих с гърлобол, много ми е отвратително, още повече, че трябва да работя утре, не ми е ясно как ще стане Sad
Много интересни теми сте засегнали, имам да наваксвам с четенето Crazy
Аз сериозно трябва да си изчистя храненето, вече съм за бой Embarassed Снощи имах скъпа гостенка и правих млечна салата с  турски йогурт (10%масленост) уникален вкус има, е изядохме едно сериозно количество, което иде да рече, че са ми хвръкнали В до небесата. Днес смуках един бонбон за гърлото, което е кофти, но поне докато ида да се взема Тантум Верде, да ми облекчи болката Crazy
И, разбира се, имам 100 задачи, кой е казал, че може да полежа и да поболедувам Crossing Arms
Весел ден и бъдете здрави Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте,

Ама вие не се шегувате за една вечер 3 страници сте изписали  ooooh! ooooh! ooooh!

Rain, по пътя София - Търново има едни село Български Извор - ей там край пътя има завенение и месарница с чудно месчце. Препоръчвам го горещо  Peace

Аз съм абсолютно режимна. Сухота в устата имам постоянно, и дъхът ми почва да се промения.
Закуската основно е кафе с 2 вида масло
Обяда е език с масло
Вечерята е яйца или нещо млечно с масло.

Хубав ден.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Момичета,привет Hug
Днес денят ми започна чудесно с  поп пилатес 25 мин+30 лицеви опори. Последва закуска бъркани яйца с бекон и малко салатка(домат,краставици,маруля чушки,маслини)Много ми беше вкусно.
velvetvoice ,когато бях бременна и не исках да смуча лекарства, много ми помагаше за гърло гарагара със сода бикарбонат. В малко вода разтваряш сода на око. През час като си правиш,  действа чудотворно. Пробвах, дано и при теб има такъв ефект Peace
Желая ви хубав и режимен ден.

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 10:04 от Margi

# 36
  • Мнения: 100
Благодаря за съветите.  Simple Smile При мен проблемът явно е, че съм много чувствителна към въглехидратите. Досега не съм го усещала така. Случвало ми се е някой ден да опитам хапка хляб или картофче и ако това продължи повече от един ден, зависимостта отново се връща. Друг проблем е, че явно не бива прекалено да ограничавам въглехидратите от зеленчуци, защото тяхната липса също пробужда психологически дефицит - съзнанието ми не може да свикне с ограничението. Ще наблегна на повече свежи салати към храната и намаляване на протеините. Ако прекаля с тях, също ми се разваля ситостта. Не си бях давала сметка за това досега. А за роднините - не се чувствам изобщо длъжна да им се обяснявам за каквото и да е. Просто от другата страна реакцията е силна.  Laughing

Ето, някои от вас се хранят само с "месо + мазнини". И поддържат контрол. Докато при мен това е твърде ограничително явно.  newsm78  

# 37
  • Мнения: X
да, салатите са супер важни
аз не си се представям да не ям зеленчуци
гледам винаги да имам във фризера броколи и зелен боб, и кисело зеле сега зимата или домати, чушки, марули летния сезон, както и тиквички за спагети

# 38
  • Мнения: 6 713
Rain, мерси за този линк Peace Това нещо iHerb всичко продава май. Mr. Green ooooh!

# 39
  • Мнения: 1 488
Добро утро  Hug днес започвам наново с пълна сила.
Закуска:2 яйца пържени в мас,малко сирене и сметана/Руската сметана е супер вкусна/
Останалото ще го мъдря както дойде  Wink
Аглика не си сама и аз съм като пристрастена,но ако наблягаш на мазното няма да се загледаш във въглехидратите  Wink

# 40
  • Мнения: 1 935
Здравейте, кога стигнахте до 3 страница  Laughing Чета редовно и благодаря за новата тема  Hug

# 41
  • Мнения: 7 823

и аз благодаря за приятната среща  Heart Eyes
и хайде пак, че ми трябва вдъхновение напоследък

# 42
  • Мнения: 638
Добро утро!
 Аз докато ви изчета, то станало Добър ден!  Simple Smile

Аз докато бях на 90 дневната в деня с картофите и ориза ,винаги кантара отчиташе нагоре. Сега съм си добре и без тях. И шоколад не ми се хапва. Ако искам нещо за похапване, съм се заредила с чедар.  Simple Smile

Спомням си преди години моят брат имаше цирей, мажеше го с ихтиол, истискваше го по някакъв начин, но до операция не е стигал. Оправи се в едиин момент. Joya, дано да се оправяш бързо Praynig

Ох, и аз да се оплача  Sad още миналата седмица получих някаква болка в лявата част на гърдите. ЛЛ каза, че е някакъв вирус, даде ми някакво лекарство за 5 дни. Първоначално имаше ефект, но после пак се появи болката. Ходих пак пак ми даде нещо, сега пак след третия ден се появи отново болка. Каква е тази работа? Незнам!  #Crazy

Аз преди 2 години си взимах домашно краве мляко от един дядо, беше много хубаво. Правех си и кисело, детето ги хапваше с удоволствие, всъщност с него го захраних с кисело и по- късно с прясно мляко. Нооо дядото се разболя и продаде кравата  Sad  Започнах да земам от друг, но не беше същото.  Naughty  Млякото имаше миризма, не се подквасваше. И никой не искаше да го яде вкъщи. Пробвахме и от друго място, но пак същото.  Явно има голямо значение как се гледа кравата. Crossing Arms

Приятен ден!

# 43
  • Мнения: 198
AGLIKKA разбирам ти проблема много добре. При мен нещата стоят така със сладкото, борбата е сериозна. Основният проблем е липсата на спирка. Както писах и преди време - в момента съм доста либерална в режима, изобщо не съм така стриктна като вас, но не прекалявам особено и доста тренирам. Реално сладичкото или някоя друга глезотийка не ми се отразяват, но се притеснявам, да не вдигна сладкото, защото всеки ден ми се увеличава дозата и така в един момент ще се завърна неусетно към кошмарните количества. Това, което аз прилагам в борбата е първо - мазно месо и много салати. При мен салатите са ключови за сваляне на кила, не знам защо, но най-много свалям когато към месаците имам салати. При мен явно зеленчуците вършат страхотна работа. Други трикове, които си прилагам докато се боря - никога не ям заместващи сладкото неща, които не са сладки - чито психологически ми вдигат желанието неимоверно повече и накрая ям и сладко. Ако много ми се яде, особено в първите дни след като съм се спряла хапвам по някой плод, но не много, 1-2, колкото да усетя сладко без да ми се отрази. Има хора, при които плодовете вдигат желанието за сладко, аз чрез тях го туширам, явно е индивидуално. Ако съвсем откача взимам едно бонбонче линдт или фрапе или капучино - нещо с прясно мляко. Забелязала съм, че така гладът за сладко ми се успокоява, но не ми се приисква още. Знам, че звучи налудно, но рязкото спиране не работи при всички, при мен трябва да има един кратък адаптационен период.
Ако имаш нужда да хапнеш въгленско нещо не си прави зареждане от типа цял ден тестено и сладко, амиси избери един подходящ ден за теб в който можеш да се насладиш на определена любима храна, която е въглехидрат. Аз правя така обикновено през уикенда - разрешавам си паста или нещо друго, което много обичам, наслаждавам му се изцяло и така и главата и тялото са доволни. Усещането за забрана и изпускането към неконтролирано хранене се намаляват много сериозно. Чети за храните и съставките, обмисляй кое спрямо кое е по-лошо и по-калорично, с коя грешка пораженията ще са по-малки. Например, вместо да изядеш един пакет солети,  в който има 400 калории, хапни едно кисело мляко с бананче, в което има 200-220. Бананът има въглен, но все пак е плод, засища и не ти създава излишни проблеми, киселото мляко също е полезно. Това го казвам като пример за малко повече въглехидрат, без да се прецакваш. Взимай си беконче, кашкавалче - старай се да имаш подходяща храна около себе си, за да не залиташ към други неща. Наблегни на салатките, добавяй мазно към тях и лека-полека ще си влезнеш в крачка. Не се отчайвай, не започвай "отначало", просто продължавай, без да забравяш грешката. Идеята на този "режим" не е да бъде диета, а да се превърне към един добър модел на хранене в дългосрочен план и да се придържаш към него в голяма степен през целия си живот. Това не изключва глезотийки, но все пак е добре в началото да има повече ограничения, а после нещата си идват на мястото.

# 44
  • Мнения: 6 347
Супер съвети, @Mia, много разумно звучи! Да, не при всеки работи рязкото спиране, понякога има обратния ефект. Аз съм писала, че аз намалявах постепенно, защото тогава и през ум не можеше да ми мине да спра всичко рязко Embarassed Не бях узряла още за идеята, не бях чела кой знае колко, а и ме плашеше самата мисъл да спра рязко - плашеше ме, че няма да издържа, ще си проям пак сладко в големи количества и ще се обвинявам, че не съм издържала. Затова, понеже все пак виждах, че имам проблем, най-напред спрях да слагам захар в напитките (кафе, мляко и т.н.) и си обещах през делничните дни да не ям сладко. А за събота и неделя - или сладко, но не тестено (напр. шоколад), или тестено, но не сладко (напр. баница). И си казах, че ще правя всичко възможно да си спазвам правилата, но ако все пак кривна, няма да се упреквам, а ще продължа напред и ще се стремя по-нататък, когато усетя, че е дошъл моментът, да правя още положителни промени. Така отнема много повече време наистина, но при мен подейства.

Общи условия

Активация на акаунт