Започна да вали и вее, октомврийчето у дома ще подивее...

  • 30 549
  • 706
  •   1
Отговори
# 60
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
 cheers Наздраве.
Моята палавница заспа, та успях да вкарам ред и да си сипя едно бяло винце, че червеното нещо ми киселее  Mr. Green Тия дни кара само с един сън по обед от 2-3 часа, ако се установи и да ляга в 8-9 и да става в 7-8 ще е перфектно  Whistling  Mr. Green
Сийн хубаво е на планински въздух, чак е прекрасно, мечтая за деня , в който децата ми ще са пораснали, а ние с ММ ще си живуркаме на някое китно байрче, по-далечко от цивилизацията  Whistling  Надявам се да успеем да хванем срока на колажа с коледни снимки , че фотосесията ни е на 24ти  Whistling
Нури сподели я рецептата за бебешките бонбони  Praynig И какви обувки си взела на Косарка, че и на мен това ми е чуденка сега  Rolling Eyes
Зелда бързо да ти се оправя гърлото  Hug
Съни какво кисело мляко даваш на Али? Благодаря ти за милите думи за госпожицата ми, това яке , вече й е леееко късо, но и много тънко, та това са му последните дни  Mr. Green
Анбибиан, ти ако влезеш в магазина да видиш колко разногледа ще станеш, Ая се побърква като влезем, като купувахме тротинетката стояха с ММ навън, че нямаше излизане половин час поне  Mr. Green

Никой не се включи по питанката ми за обувките  Confused Аз не съм водила никога детето на ортопед, та и за това може би съм в чуденка. На вас какво ви каза този лекар? Какви обувки трябва да се купуват? В нета инфо бол и "за" и за "против" ортопедичнтие, та не помага инфото  ooooh!

Четете ли приказки на децата? Аз като се хвана да чета , ако прочета 3 изречения е супер. Малката предпочита да разлиства страници, от колкото да слуша приказки  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 19
чЗдравейте , Дарина щурее с кака си , а аз седнах да си почина , че днес много се изморих  ooooh!

Марси и на Катя купувах първите три години и на Дарина така купувам само ортопедични обувки от естествен материал . Аз пък това вино така и не се научих да го пия  Wink

Съни страхотни подаръци и двата ми харесаха  Peace

Смуси Дарина яде в 6-6:30 АМ около 120-150лм., 9ч. попара , кус , кус , макарони или юфка със сирене и масло , 13ч. пюре или супа / манджа / , 16:30ч. яде банан , филийка или нишесте с бисквити , 19-ч. пак супа или манджа и 21:30ч. АМ около 120мл. между храненето яде ябълка , морков , банан , бисквити , солети , сухари много обича .

Айде лека  Hug



# 62
  • Мнения: 181
Абибиан,не, с боички вкъщи рисува само Боян,понеже разбира и не цапа,така че боичките ще ги използва той Simple SmileА на тази марка има и отмиващи се маркери,които също мисля да й поръчам.

Марси,кисело мляко давам на Маркели,Пършевица или Верея. Peace

За приказките-да,чета им и на двамата.Много им е интересно,харесва им,а и на мен ми е приятно Simple Smile

Последна редакция: пн, 05 ное 2012, 22:01 от Sunny_Girl

# 63
  • Варна
  • Мнения: 913
Уффф, как не можах да случа на едно пристрастено кърмаче да си търси и да си суче само с кеф и желание ами все трябва аз да ръчкам и да треперя за това мляко.  Rolling Eyes
Аз досега се опитвах да се измъкна от моето такова и чак акъла не ми го побира кога и дали изобщо ще се насити.  Laughing Сучим, зяпаме, смеем се и я чакай пак да посучем, да не би да са избягали.  Laughing А как ми дърпа блузата, бедна ви е фантазията и докато не получи това което търси, няма мира. После може и само да сукне веднъж дваж, ама без хич не може. И в Лидл ме нападна, и в парка, и пред гостите ми, и в мола, и на сред центъра на града...  ooooh!  hahaha
Благодаря много на всички за милите думи.  Hug Hug Hug Толкова утеха ми давате. Опитвам се да съм силна, но в някой моменти дъхът ми спира. И да Звездичкова ще се оглеждам за хомеопат, че четох едно хомеопатично, което е за захласване, но на своя глава не знам дали бих го давала. Само да минем при гастрото и хематолога и ще се насоча на нейде. То не бяха алерголози, дерматолози, невролози... Родител да си.
Нуриии ама в голяма схема те вкарали твоите пакостници. Направо да се смееш ли да плачеш ли.  Mr. Green
anbibian ох не ми говори за toytown .. Наскоро бяхме в единия им магазин и аз, и ММ, и детето станахме разногледи. Имат много хубави играчки и много от тези, които показа Ендира (която ми се губи нещо..  newsm78).
Марси за питанката ти и аз така знам, че не е хубаво да са ортопедични, но откъде и защо не знам... Честно казано едва ли е от ортопеда. Бяхме на 2 м. и през ум не ми е минавало да го питам за обувки.  hahaha
За приказките хич не ни дреме. Дърпаме книги, вестници, списания всичко що е хартия и може да се скъса.  Mr. Green
Сега да лягам, утре рано ще мина да почерпя.  Wink

# 64
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Пак изтървах новата тема  Embarassed

# 65
  • Мнения: 43
Брех как отдавна не ми се беше случвало да напиша два поста за един ден Simple Smile Simple Smile
Марси Рецептата е от блогът на близнаците:
Вкусни и хранителни топченца за закуска

1 ч.ч. смлени овесени ядки
1/2 ч.ч. смлени бадеми(орехи, лешници или сусамов тахан)
1/2 ч.ч сушени кайсии(стафиди, сливи, смокини) /Аз го правя с пресни фурми, които блендирам с лимоновия сок/
1 супена лъжица лимонов сок /слагам долу горе половин лимон - излиза малко повече от лъжица/
2 супени лъжици олио /замених с кокосово олио - дава много приятен аромат, с 3 лъжици е даже по-вкусно/
1/2 настъргана ябълка /цяла също върви, сместта става малко по-лепкава, но аз така или иначе ги държа в хладилника - там стяга/
Всичко се смесва в блендер, докато стане гъсто лепкаво тесто. Или с мелничка за ядки и се омесва на ръка. Оформят се топчета, големи колкото череша и готово. Simple Smile Оставят се няколко часа да омекнат овесените ядки. Бебовците много ги обичат и са доста хранителни   Може да добавите малко повече от някоя течна съставка, ако сместа е прекалено трошлива или да ги изсушите за 1-2 във фурната, ако станат много меки
Косара много ги уважава тия бонбонки.
Ботушки взех на Капчица, намалени на 38 лева, ще я оборудвам и с едни есенно-пролетни обувко-ботички и остава да мисля само кака й. Ботушките са малко дървенки, но топлички и изпробвани, че не пропускат тъй лесно/кака й имаше същите и джапаше в кишата без задръжки... от моя страна Grinning Grinning Grinning/, съотнесено цена-качество ги оцених като най-хубави. Не много високи, що годе огъваща се подметка, с топло хастарче и здрава лицева кожа.

Звездичке  Hug
Смуси и според мен плодовете и зеленчуците са от второстепенно значение, след млякото.
Косара няма режим, защото не винаги изяжда цяла порция, но никога не отказва плод и си чопва и гризка почти през целия ден. Суче много. И кисело мляко обича. Предлагам й каши пак със сурови плодове - амарант, киноа, грис. Месо яде много рядко.

ами ръчкат ме да ставам

Зелда
Мед, чай, прополис, за гърло има един прополисов спрей с невен... аз за 2-3 дни парирам всякакви гърлени инфекции с него... и бонбони за смучене. И въобще - неразболяване желая!

хубава вечер!

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 5
Здравейте и от нас.

И тази вечер като всяка ужасно много ми се спи, но се добрах до компютърчето ми  Heart Eyes и сега не мога да се откача... Та викам дай да взема да се разпиша.

Zvezdichkova Ще наваксат малките сладурчета. След има няма 1 г. няма да си спомняме за тяхната лежерност. Ели вече взима да става меко казано "палавка". И пълзи по един много трудно забележим начин. Гледаш я уж до тебе седи и след 1 минутка се попреместила на някакво сериозно разстояние... Ние с мм вече си я знаем, ама оня ден една приятелка беше  Shocked Не я вижда да пълзи, пък се движи.  hahaha

Силви Ели също се поти доста. Цяло лято сме спали на климатик, сега само за 10 мин. да пусна някакво отопление и веднага е готова. Понякога, когато на мен ми се струва хладно й обличам елек, но тя не мирясва докато не й го сваля...
Сийн, честито зъбче!
Ия  Joy Joy Историят с цвеклото ме разсмя добре. Радвам се, че всичко се е наредило.  Hug
Дони Ели казва кака, баба, тата, мама, дай, айде, да и не. Преди време казваше па-па, сега вече се отказа. В момента всички животни правят като кончето, всички предмети са "ка" и аз трябва да назова нещата, които сочи. Докато не позная към какво  сочи не спира да вика "Ка, ка, ка"... Съвсем съзнателно "дава боц", "дава пет", пляска за "браво", показва колко голяма ще порастне, прави здрасти, маха за "чао", мие си ръчичките (на хей-ръчички) и понякога дава целувка на мм, когато излиза за работа. Освен това си пуска музиката на всички играчки, които имат копчета. Много обича да натиска всякакви бутончета  hahaha За р.д. й подарихме кучето на Фишер Прайс и си има любима песничка, която се пуска от ухото и тя си знае и го натиска няколко пъти, докато не започне. Разбира, когато й кажа "вземи" и "дай", като я храня тя храни мен и после ме забърсва с една салфетка, която сама взема от кутията.  hahaha Много е сладка.  Heart Eyes Най-новата игра е аз да обърна кутията с играчките, а тя да ги прибира. Иначе заедно много обичаме да си танцуваме и да й пея песнички. За друго не се сещам в момента...
Наденце скорошно оздравяване.
Ради Браво на Ники - инженер значи ще става. А ти много хубава питка си направила...
Смуси Ели също хапва доста месо Shocked Записала съм я на детска кухня и от трите неща винаги си изяжда само месното, обикновено супа, която закусва. Embarassed Днес закуси кърма+агнешка супа, обядва броколи със заешко и ориз, на сл. закуска яде банан и геврек и за вечеря кърмене. Ми не иска друго. Суров плод не иска - евентуално може ябълка, ама 1-2 гризки и я оставя. Сума пари дадох и за плодови и зеленчукови пюрета, ама и тях не ги ще вече... Crossing Arms И на толкова много месни неща се чудя как хемоглобина ни е 102.  Crazy

Марси И при нас четенето на приказки протича по същия начин. Затова съм й взела малки книжки с по едно стихче на страница, та да мога да го изчитам преди да е прелистила. Вече ги знам наизуст и не ме бърка дали е прелистила, де...  hahaha

За обуки не мога да се включа, защото ортопедът нищо не е казал по въпроса. Много беше малка Ели през ум не ми е минало да го питам...


Само се чудя кога се даваха ядки?  Нури така ме вдъхнови с тази рецепта, че направо се засилих да я пробвам. Но се сетих, че Елица не е опитвала все още никакви ядки... Вие давате ли ядки на бебешочетата? Thinking

Хайде отивам да спя, че ей го пак стана 00:00...

Лека нощ!

# 67
  • Мнения: 0
Добър вечер и от нас  Laughing

В много разходни ни минаха нашите почивни дни ,купихме и ботушки за Ивчето .Но май ни трябва време да свикнем с тях ,че постоянно ги изхлузва или си ги маха  Tired.Сега ще ви дам и линк за да ги видите ,изглеждат ми доста удобни ,а и мисля че ще и топлят крачетата  newsm78

 http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/dk/en/zara … ted%20ski%20boots

Иначе сме нещо кисели тези дни ,все нещо мрънка ,през деня спи по малко  Tired и ме ядосва повече ,само бели прави и така ,лошо бебе   Mr. Green
Marsy Rose при нас тук няма такива специални обувчици ,както ги има в Бг за прохождане ,нито пък някакви си стелчици специално за това или разни такива .Обикновени обувки ,ботушки или пантофки са ,в тоя ред на мисли ,при мен е няма тая чуденка в която си ти сега  Mr. Green
Режима ни за ядене е абсолютно същия като на Съни ,или в случия като на повечето  Simple Smile
 
Аз продължавам да имам успех с нощното хранене ,но все още се буди и си го търси ,давам вода ,ама дали пък няма да свикне да си се буди за вода  нощем  newsm78  hahaha
Аз ще ставам ,лека вечер на всички  Simple Smile Simple Smile

# 68
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
Снощи Йоан падна от леглото. Събудил се и тихомълком започнал да рови в нощното шкафче от другата страна на леглото. Събудих се от едно "туп" и рев. Сега е с одрана буза и глава. Баба му му съчувства в момента.
Петкова, дано Дани бързо израсте това захласване. Praynig
Смуси, режимът на Йоан е - сутрин каша с плодово пюре и кисело мляко или попара, на обяд от кухнята, следобед каша с плодово пюре и кисело мляко или попара, вечер от кухнята и после сукане когато си поиска.
Тони, ще чакам да звъннеш за Произведено в БГ. Hug

# 69
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Честит рожден ден на Ангжи и Коколинчо, да са здрави деца и да имат едно вълшебно и безгрижно детство  Hug Честит празник , Звездичке и Дони  Hug Hug
Честит рожден ден и на Петкова. Пожелавам ти много щастие, бъди винаги обичана, здрава и носи непрестанно лъчезарната си усмивка на лицето  Hug Hug

Кендичева, това че в Дания няма ортопедични обувки още повече ми накланя везната  Peace
Нури добре, че си "призна" че не даваш често месо, да знам , че не съм единствената  Whistling Блгодаря за рецептата
Смехоранке, ядки след година се дават, ако детето няма фамилна обремененост  Peace и то не "трябва" да се дават, а са допустими. Ая от седмица гризе я бадем, я орех  Mr. Green
Ceca, ще му мине на Йоан, винаги от това ме е страх и спя много леко, да не тупне Ая от леглото, при най-малкото движение се будя  Tired

Последна редакция: вт, 06 ное 2012, 08:28 от Marsy Rose

# 70
  • Мнения: 19
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА КОКОЛИНЧО И АНДЖИ МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ ВИ ЖЕЛАЯ , БЕЗГРИЖНО И ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО.

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НО ПЕТКОВА БЪДИ ЩАСТЛИВА , ЗДРАВА И МНОГО ОБИЧАНА


Добро утро  Grinning

Цеца много лошо е паднал Йоан, но ще му мине така се расте  Hug

Петкова дано по скоро отшумят тези захласвания никак не ти е лесно  Praynig Hug

Смехоранка ядки знам , че се дават след втората годинка  newsm78

Аз днес продължавам с великото чистене и приготвяне за сватбата .Следобед отивам на фризьор да се боядисам нещо ми се върти в главата дали да не се сменя цвета на косата с червено  newsm78 в момента съм опушен лешник  hahaha  Поръчала съм и сладките занесох си обувките на обущар да ги разшири малко , че са ми тесни отпред , а аз съм с по широк крак и дано успее , че не се виждам как ще  изкарам с тях ако така ме стискат  ooooh!

ММ и той се разболява  ooooh! а той като се разболее много тежко изкарва всеки вирус  Sad точно за сватбата ще е болен  ooooh! Прочетох за спрея от прополис и невен на Нури и мисля още сега да му кажа да си купи дано помогне и до събота да е пушка  Praynig

Айде приятен ден от мен аз отивам да си оправям леглото  Mr. Green 

# 71
  • Варна
  • Мнения: 913
Ето обещаната почерпка по повод моя рожден ден! Да се подслаждате през деня  с любимите ми бонбони и да ударите по едно от любимото ми питие . Аз си пожелавам много здраве за цялото семейство. И на въпроса на мама какво искам за РД отговорих Даниел да спре да се захласва.
Честит рожден ден на Анджи и Коколинчо! Нека да са много здрави, жизнени деца! Винаги с любопитство и ентусиазъм да откриват много, много нови неща! Звездичкова, Дони честит празник и на вас!

# 72
  • Мнения: 499
Честит рожден ден на Анджи и Коколинчо! Да са живи и здрави и много усмихнати деца! newsm59  bigdance2 newsm18 Tada

Петкова, честит рожден ден и на теб! Да си жива и здрава и много щастлива!


За ядките да ви кажа не знам откога се дават. Да ви питам цяло яйце и прясно мляко давате ли, че нашата лекарка каза май след 1.5 г newsm78

За яденето Миа напук на лекарката от събота вчера записваше точно, когато й е времето за ядене и яде само 3 пъти, ама какво да направя, насила не мога да я тъпча. Иначе по принцип закусква първо плод, после сухар с нещо или кус кус, обядва ядене, после следобедна закуска кисело мляко и вечеря пак манджа.

# 73
  • Мнения: 629
Добро утро момичета  Grinning
 newsm59Дони, да ти е жива и здрава Анджи! Много да те радва, винаги да бъде здрава, щастлива и усмихната! newsm59
Петкова, ЧРД и на теб, мила! Много здраве, щастие и любов ти желая!
Почерпете се за здравето и на Коколинчо, малеее, кога мина една година  Grinning
 newsm38 beer Wine Glass Popcorn Misc Baby Bottle
Марси, аз не харесвам ортопедичните обувки и винаги търся такива, които да са без бабунка вътре, което ми коства много нерви и усилия. Щом като е най-добре за децата да ходят боси, значи нищо не трябва да подпира свода на крачето и мускулите трябва да се натоварват, а костите и ставните връзки да пружинират. Тогава не виждам защо трябва в обувката нещо изкуствено да подпира свода.
Петкова, ей това е, който каквото си няма това си търси. Аз пък мило и драго давам да вземе сам да си дърпа блузата и да си търси и да суче по-често, че да не треперя толкова за това мляко. При мен малко да намалее сукането и сривът е тотален, вече ми писна все да пия лактогонни чаьове тип "бльожди", да тъпча варено жито, задушен лук  и прочие такива глупости и да треперя пампито дали ще е добре опикано или не. Дано пък Дидко малко да се поуспокои и да не търси толкова често, поне нощем.  Hug
Нури, много хубава рецепта за бонбонки. Една приятелка прави сходни, с малко по-други съставки, тя мисля кокосово масло слага, за лимонов сок не знам. Аз за сега ще си запазя рецептата и ще си представям как си ги правя след като се отбием с Грахчолан. Че той реагира на сусам, пък и с ядките не смея много да прекалявам, ама жив и здрав да е. Като се отбие ще си ги направя. Всъщност може за Зори да ги направя.  newsm78 Ама аз ще трябва да гледам като Гаврош пред сладкарска витрина.  Mr. Green  Сефте.  hahaha
Смехоранка, значи така, пълзите тайно.  hahaha Ще наваксат, знам аз че скоро ще си скубеме косите и ще въздъхваме носталгично по времето, в което ги намирахме там където ги оставяхме. Коколин вчера откри шкафас дрехите си...и познай...всички чекмеджета се отварят, а съдържанието се изсипва на пода. Пълзи навсякъде, отваря едно чекмедже с пънкарските и металски касетки на баща си и си играе с тях. Трябва пак да си ги приберем някъде, че да не започне да им вади лентите. Абе вече трябва непрекъснато да е под наблюдение щото иначе.... Mr. Green
Хайде хубав ден от нас! Като се върнем от косултация ще докладвам и какви сме ги свършили с порастването. Нада ли ще да е нещо фрапиращо.  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 3 642
Честит рожден ден на Коколинчо, Анджи и Мария  nbirthday

Marsy аз мисля, че не трябва да са ортопедични стелките на прохождащите, затова не бих купила такива. И ние не може да четем книжки по същата причина. Яна ми носи книжката, но като седнем да четем тя почва да разлиства и да дърпа и не мога нищо да й прочета само сочим картинките и показваме кое какво е. Жалко, че го няма този магазин в София, има доста неща, които харесах, а пък си е друго да видиш и да пипнеш, особено ходещото гърне  Mr. Green
Петкова - честит рожден ден, да си жива и здрава и много обичана!   party023

Последна редакция: вт, 06 ное 2012, 09:45 от anbibian

Общи условия

Активация на акаунт