CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №26

  • 45 010
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 435
R&S, кандидатствам в Областна администрация, за главен експерт.

Mirama, така и ще направя, ще ги подам в бял запечатан плик. Уви искат мотивационно писмо, а за уреденото ще видим. Ще пиша как вървят нещата.

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Veniz, гледат се сами...Как кой ги гледа?  newsm78
Че тя ще е ученичка, не е бебе.

Моята щерка се гледа сама от 6 годишна. Първото й лято сама беше като завърши ДГ през май /тогава така ги "изписваха" от ДГ и нямаше възможност да ходят и лятото след 4-та група/, всички работехме, и нямаше кой да я гледа. Гледа се сама. И се справи отлично. Около нас и доста друго деца се гледаха/гледат сами на тази възраст...После пък вече тя гледа брат си, нищо че е само 3 години по- голяма....
Все пак сме в Пловдив, не в София... Wink


Моят съвет е да се връщаш на работа, щом имаш такава възможност...А другото - все ще го нагласите някакси... Hug

# 722
  • UK
  • Мнения: 4 311
И моят съвет е да започнеш, въпреки заплатата. Вероятно ще ти се отрази добре след толкова дълго отсъствие. Но не бих оставила дете на такава възраст да се гледа само, сигурно щото не ми се е налагало  Peace Но варианти ще излязат, ще измислите нещо. 

# 723
  • Linz
  • Мнения: 11 619
R&S, кандидатствам в Областна администрация, за главен експерт.

Mirama, така и ще направя, ще ги подам в бял запечатан плик. Уви искат мотивационно писмо, а за уреденото ще видим. Ще пиша как вървят нещата.
По-високо се целиш. Желая ти успех, дано комисията се придържа към Закона за държавния служител и конкурсът да е обективен!
И на мен ми се искаше ако има някой запознат да каже как стои въпросът с тези конкурси, да не е само да се хАбим с подготовка.

Запечатан плик? Не преглеждат ли документите при подаването? Моите ги разглеждат, в една агенция ми казаха, че специалността ми не отговаря на желаната за позицията.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 187
zveti81 ако нямаш връзки само ще се надяваш. Държавните службички колкото и малки да са им заплатите /те толкова и работят/ ги заемат вътрешни хора. Аз нали кандидатствах за БТ е не съм кметска дъщеря. Кандидатствах за одитор в звено „Вътрешен одит” към Общината и за там бях без връзки. Отговарях на изискванията ,но дори не ме извикаха на интервю. При нас и за 400 лв. е голямо желанието да си на държавна службичка.

# 725
  • Мнения: 35
Аз също съм кандидатствала в държавната администрация-2 пъти на едно и също място.
Първо тест,въпроси от законите които са дадени за подготовка.Всеки верен отговор ти носи точки,има минимум които трябва да събереш за да минеш напред.

Второ практичен изпит,екселска табличка,елементарна.(тази част е премахната в доста дирекции и изпита се състои само от тест и интервю)

Третата част интервюто,пак ми задаваха въпроси от законите и 1-2 странични от рода
 -Ако твой колега се кара с гражданин ще се намесиш ли?
-Ако прекият ти ръководител те накара устно да извършиш нещо с което нарушаваш закон,ще го извършиш ли?
За лични неща и семейно положение не питат.На интервюто са комисия от минимум 5 човека и то е с най-голяма тежест.
Точките събрани от отделните етапи се умножават по коефициенти,като точките от интервюто се умножават с най-висок коефициент.(затова то е с най-голяма тежест).Резултати научават само първите трима класирани,на които пращат писма.
И двата пъти не ме взимаха,класирана бях единия път на второ другия път на трето място.Бивш колега които работи там ми каза,че първия път са взимали техен човек,за втория не знам и не съм се интерисувала.
Въпреки малките заплати борбата е голяма.В отделните дирекции може и да има разлика в провеждането на конкурса.

# 726
  • Мнения: 5 435
Естера, нямам връзки, но даже и не се надявам. Ще подам документи и това е, поне нищо не губя.

Melanib, благодаря ти за отговора, наистина е от полза за всички.

# 727
  • Мнения: 87
По отношение на работата като държавен служител, кандидатствах лятото, подадох си документи, но не отидох на изпит(въпреки, че четох закони и наредби), защото случайно разбрах, че хората вече са ясни. Назначиха хора станали членове на ГЕРБ само, за да започнат работа на такова място и започнаха. В момента единият се маха от  ГЕРБ и отива в ГОРД(вчера го разбрах), така че си правете сметка за какво става въпрос, особено ако града е малък въжетата са задължителни. Дано не съм ви отчаяла, но при мен това беше истината.

За децата, ходещи на училище, ами какво да правя оставям го сам и звъня на всеки час. Можеш да си представиш как се чувствам и колко съм съсредоточена, но нямам избор.

# 728
  • Мнения: 418
По отношение на работата като държавен служител, кандидатствах лятото, подадох си документи, но не отидох на изпит(въпреки, че четох закони и наредби), защото случайно разбрах, че хората вече са ясни. Назначиха хора станали членове на ГЕРБ само, за да започнат работа на такова място и започнаха. В момента единият се маха от  ГЕРБ и отива в ГОРД(вчера го разбрах), така че си правете сметка за какво става въпрос, особено ако града е малък въжетата са задължителни. Дано не съм ви отчаяла, но при мен това беше истината.

Не ме учудваш, това го чух от моя позната ... е стана член на Герб, обаче имаше, една която е по член от нея ... с още по големи връзки  Joy Joy Joy Joy и така получи работата ...
познавам хора които възгледите им са коренно различни от тези на сегашната управляваща партия, но за работа са съгласни да си подменят мнението ... На това баба ми им вика "фурнаджийски лопати" ... а на такива хора не се вярва ... не знам защо ги приемат въобще  Thinking , но това си е тяхна работа  Joy Joy

# 729
  • Мнения: 18 740
За двата конкурсите в държавната администрация , на които съм ходила, съм подавала документите в насипен вид, защото обикновено експертът от човешки ресурси, който ги приема, ги проверява. Посления път ме върнаха, защото ксерокопието на дипломата при номера не се четеше. Ако нямаха възможност да видят и аз съответно да занеса четливо копие, нямаше да ме допуснат до конкурс.

# 730
  • Мнения: X
И майка ми и баща ми бяха държавни служители. През целия си живот всъщност. При всяка смяна на властта, когато на изборите се е избирала нова управляваща партия от досегашната, тръпнеха в очакване да ги уволнят, защото винаги имаше 'чистки'. Подменяха наред с техни си служители, без много, много да се съобразяват с изисквания за длъжността, стаж, опит......Та и днес не е нищо по-ново.

# 731
  • Мнения: 1 670
По отношение на работата като държавен служител, кандидатствах лятото, подадох си документи, но не отидох на изпит(въпреки, че четох закони и наредби), защото случайно разбрах, че хората вече са ясни. Назначиха хора станали членове на ГЕРБ само, за да започнат работа на такова място и започнаха. В момента единият се маха от  ГЕРБ и отива в ГОРД(вчера го разбрах), така че си правете сметка за какво става въпрос, особено ако града е малък въжетата са задължителни. Дано не съм ви отчаяла, но при мен това беше истината.

Не ме учудваш, това го чух от моя позната ... е стана член на Герб, обаче имаше, една която е по член от нея ... с още по големи връзки  Joy Joy Joy Joy и така получи работата ...
познавам хора които възгледите им са коренно различни от тези на сегашната управляваща партия, но за работа са съгласни да си подменят мнението ... На това баба ми им вика "фурнаджийски лопати" ... а на такива хора не се вярва ... не знам защо ги приемат въобще  Thinking , но това си е тяхна работа  Joy Joy
Аз скоро бях на изпит за държавна служба  ooooh! Не беше труден тестът, но няма кой да те допусне напред, ако няма кой да те побутне   Stop поне в нашия град е така.
Не ми се говори за "прозрачният" им начин на оценяване. 
Без партийни връзки е мисия невъзможна, дори и за ниските позиции.

# 732
  • Мнения: 1 446
Няма заяждане, казвам как стоят нещата. Да при някои може да няма никакво значение кой е провел интервюто и дали го е провел. При други съм сигурна, че това има значение.
 И не мисля, че майките трябва да си крият децата или детето. От личен опит знам, че ние-младите майки сме дори в пъти по-мотивирани. И от там може би си изпълняваме по-съвестно задълженията,
което естествено дразни много хора, които ходят просто ей така да си изкарат повече джобни.   

Не знам каква си в личен план, не те помня и като кандидат (не свързвам име с никнейм), но ако подхождаш така заядливо към всичко, не е на добре. Казвам ти го съвсем добронамерено.

Аз нямам нищо против младите майки, или към майките като цяло. Само, че те самите се поставят като жертви, и се държат като такива.

Не знам кой изкарва джобни и за какво....от ходенето на интервюта ли? Искам и аз да изкарвам пари от ходене на интервюта.
Не глупости!  hahaha Кандидатите са потърпевши в случая. Но няма да е зле да предлагате нещо в замяна, ако не заплащане, то поне почерпка (не само кафе).  Wink


Не глупости на кое, не те разбирам. Кандидатите от кое са потърпевши? Ако искате си стойте вкъщи, ние ще идваме при Вас.

Последните два месеца съм обиколила кафета и молове, само и само да се видя с мениджъри извън офиса ни, да не ги види някой. Е, успешно е засега.

Не съм ги черпила де, ама ако искат кандидатите, и това ще наложим като практика  Mr. Green

# 733
  • София
  • Мнения: 1 262
Последните два месеца съм обиколила кафета и молове, само и само да се видя с мениджъри извън офиса ни, да не ги види някой. Е, успешно е засега.
Не съм ги черпила де, ама ако искат кандидатите, и това ще наложим като практика  Mr. Green

И аз така, ама ги черпя  Laughing
Хубав ден!

# 734
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пък съм чувала за назначени чрез конкурси служители в държавната администрация. За това и се навих да кандидатствам. Но с тия заплати от 200 до 500 лв. за младши експерт въобще не съм мотивирана. А и за едно място се борят от 30 човека нагоре (одобрени по документи).
Явно навсякъде е различно. Днес бях на изпит- 5 въпроса от различни закони и наредби, и основното беше превод на английски на текст, изобилстващ от специфична терминология. Имаше думи, на които и филолог би се затруднил.

Общи условия

Активация на акаунт