Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 7

  • 99 345
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
И аз имам въпросче.
Върнахме се в България  с мъжа ми преди известно време и сме безработни и двамата все още.Децата са на училище и градина .Имам ли право на детски ?? ако дохода на човек ви е под или равен на 350 лв бруто,да имате право И трябва ли да се регистрирам в бюрото за безработни (ако има нещо общо това)?? не

# 46
  • Мнения: 92
Елфита как така доходите ни.??/ EmbarassedБезраотни сме.
Нямаме доходи от 1 година насам .Досега не сме имали в България.Осигурени сме били година назад в държавата която бяхме.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Елфита как така доходите ни.??/ EmbarassedБезраотни сме.
Нямаме доходи от 1 година насам .Досега не сме имали в България.Осигурени сме били година назад в държавата която бяхме.


Ами,значи влизате в подоходното ограничение.Това,че сте безработни не означава,че нямате други доходи-наеми и др.
Попълвате декларация свободен текст,че не работите.Може да искат и трудовите ви книжки.

# 48
  • Мнения: 16
Имам голям проблем с детските - полусираците от 1 януари 2013 г. имат право на детски без доказване на доход. От районната служба обаче отказват да ми вземат документите, защото в момента членът не бил влязъл в сила и нямали указания. А аз исках да ми кажат какви документи са нужни, през декември да ги подам и детето да получи грандиозната сума за целия януари. Сега какво излиза - държавата няма да даде едни пари, дето ужким ги е дала.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
защото в момента членът не бил влязъл в сила и нямали указания.


При това положение какво очакват да ти дадат?Явно трябва да се изчака.Декември трябва да стане ясно и ще може да подадеш

# 50
  • Мнения: 92
Дохода ми е само на свеки пенсията  Simple Smileнито под наем давам нито вземам от някъде.А пък трудова книжка  никога не съм имала Sad..Лично ще трябва да ходя да попитам и поне веднъж за винаги да ми изяснят изискванията си Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 16
Нищо не искам да ми дават, тъпанарите все още не са си формулирали исканията, декември също няма да ми приемат документите и така ще загубим цял месец! Ти сигурно си от лемурите, дремещи зад бюрата...

При това положение какво очакват да ти дадат?Явно трябва да се изчака.Декември трябва да стане ясно и ще може да подадеш

[/quote]

# 52
  • Мнения: 347
Erini, ненужно грубо и идиотско поведение към човек, който доброволно помага в темата.

Самата система е мудна, като повечето в България, това не значи, че трябва да си го изкарваш на всеки работещ в тази сфера, те хората няма как да ти приемат документите, след като за нещо само се говори, а още го няма на хартия. Това, което искам да кажа е - насочи си гнева към правилните хора, на правилното място.

# 53
  • Мнения: 16
Erini, ненужно грубо и идиотско поведение към човек, който доброволно помага в темата.

Самата система е мудна, като повечето в България, това не значи, че трябва да си го изкарваш на всеки работещ в тази сфера, те хората няма как да ти приемат документите, след като за нещо само се говори, а още го няма на хартия. Това, което искам да кажа е - насочи си гнева към правилните хора, на правилното място.

Само общност от хора може да накара лемурите да си свършат работата. Като не разбираш, не коментирай, промяната е публикувана в "Държавен вестник" още през лятото. В момента нарочно бавят нещата, за да спестят пари и само обществен натиск може да ги размърда. Не става дума само за моето дете, представи си колко пари няма да получат сирачетата в цялата страна...

# 54
  • Мнения: 347
Не, ти не ме разбираш, аз съм съгласна с това, което казваш, просто не си насочваш гнева на правилното място, чиновниците на най-долните нива, т.е. тези, които ни обслужват, са просто изпълнители, съответно правят, каквото им се каже, че е в правомощията им да правят. Някъде по-нагоре си насочи обидите, а не към хора, които молиш за помощ в темата.

# 55
  • Мнения: 16
Не, ти не ме разбираш, аз съм съгласна с това, което казваш, просто не си насочваш гнева на правилното място, чиновниците на най-долните нива, т.е. тези, които ни обслужват, са просто изпълнители, съответно правят, каквото им се каже, че е в правомощията им да правят. Някъде по-нагоре си насочи обидите, а не към хора, които молиш за помощ в темата.

Не си права, хората на най-ниските нива имат права, които ги мързи да упражняват - в моя пример да приемат документите, да дадат входящ номер, за да се защитят правата на децата. Но благодарение на подобни защитници като теб, се крият зад папките си. Докато не почнем да говорим и да дискутираме, ще ни унижават.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нищо не искам да ми дават, тъпанарите все още не са си формулирали исканията, декември също няма да ми приемат документите и така ще загубим цял месец! Ти сигурно си от лемурите, дремещи зад бюрата...

За нещо,което влиза от януари няма как да ти приемат документи  декември.Ще приемат януари и загубен месец няма да имаш.
Благодаря за комплимента.Лемурите са много търсени и скъпи животни   love001

# 57
  • Мнения: 16
Нищо не искам да ми дават, тъпанарите все още не са си формулирали исканията, декември също няма да ми приемат документите и така ще загубим цял месец! Ти сигурно си от лемурите, дремещи зад бюрата...

За нещо,което влиза от януари няма как да ти приемат документи  декември.Ще приемат януари и загубен месец няма да имаш.
Благодаря за комплимента.Лемурите са много търсени и скъпи животни   love001
Разбира се, че има начин, няма желание. Декември могат да кажат какви документи са нужни. А месецът е загубен, официално заявиха, че няма да се платят от началото на януари, а откогато бъдат одобрени. Това означава, че дори да успея да се наредя за информация на гишето първия работен ден от месеца, ще трябва време да се вземат всички бележчици, и пак да се наредя, когато са готови.
Бюрократите са скъпи, така е.

# 58
  • Мнения: 18
Здравейте, и аз имам един въпрос: детските ми бяха до септември включително. Ноември трябва да подам новата декларация, но поради забавяне с документите ще го направя утре, искам да Ви попитам полагат ли ми се детски за октомври и ако да, заедно с тези за ноември ли ще ги изплатят или ще ги загубя? Благодаря!

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, и аз имам един въпрос: детските ми бяха до септември включително. Ноември трябва да подам новата декларация, но поради забавяне с документите ще го направя утре-утре все още сме ноември месец , искам да Ви попитам полагат ли ми се детски за октомври-не,защото за месец октомври нямаш подадена молба и ако да, заедно с тези за ноември ли ще ги изплатят или ще ги загубя? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт