Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 7

  • 99 351
  • 726
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте, да ви питам  документите за поддаването на детски надбавки са:
1.Декларация за доходите
2.Копия от актовете за раждане на децата
3.Бележки за ваксините от педиатър
4.Удостоверение за семейно положение newsm78
Пропускам ли нещо Thinking

Благодаря Ви предварително

# 31
  • София
  • Мнения: 541

Здравейте, имам един въпрос - сега ще попълвам бележка за детски и понеже от края на март съм в болничен, не знам как точно да попълня декларацията.  В бележката от работодателя за март имам вписани едни 30-тина лв за дните, които той ми плаща от болничния и до октомври вкл сумите са 0,00 лв. Трябва ли в декларацията да вписвам сумите преведени от НОИ за останалите месеци, когато съм била болничен? Благодаря предварително  bouquet

# 32
  • Мнения: 221

Здравейте, имам един въпрос - сега ще попълвам бележка за детски и понеже от края на март съм в болничен, не знам как точно да попълня декларацията.  В бележката от работодателя за март имам вписани едни 30-тина лв за дните, които той ми плаща от болничния и до октомври вкл сумите са 0,00 лв. Трябва ли в декларацията да вписвам сумите преведени от НОИ за останалите месеци, когато съм била болничен? Благодаря предварително  bouquet



Трябва да ги впишете по месеци, както са ви изплащани от НОИ.Ако не ги знаете в Дирекция социално подпомагане ще ви ги кажат.

# 33
  • Мнения: 183
 а има ли преведени суми за ноември вече?

# 34
  • Мнения: 30
Здравейте, извинявам се ако е коментирано по-назад в темата, но не можах да намеря. Предстои ми да подам документи за детски помощи, но съм в отпуск по майчинство, какъв документ предоставям от моя страна-празна служебна бележка от работодателя или някакъв документ от НОИ за тези 240лв., които получавам всеки месец?

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, извинявам се ако е коментирано по-назад в темата, но не можах да намеря. Предстои ми да подам документи за детски помощи, но съм в отпуск по майчинство, какъв документ предоставям от моя страна-празна служебна бележка от работодателя или някакъв документ от НОИ за тези 240лв., които получавам всеки месец?


Служебна бележка от работата за доходите ти 12 м назад.Като сумата ще бъде 0.00 лв и ще пише,че си в отпуск за гл на дете до 2 г
За сумите от НОИ не представяш документ.Те ги виждат.Ти обаче трябва да си ги попълниш в декларацията

# 36
  • Мнения: 30
Здравейте, извинявам се ако е коментирано по-назад в темата, но не можах да намеря. Предстои ми да подам документи за детски помощи, но съм в отпуск по майчинство, какъв документ предоставям от моя страна-празна служебна бележка от работодателя или някакъв документ от НОИ за тези 240лв., които получавам всеки месец?


Служебна бележка от работата за доходите ти 12 м назад.Като сумата ще бъде 0.00 лв и ще пише,че си в отпуск за гл на дете до 2 г
За сумите от НОИ не представяш документ.Те ги виждат.Ти обаче трябва да си ги попълниш в декларацията
♥Elfita♥, много благодаря за бързия отговор, спестихте ми много време и нерви Hug

# 37
  • Мнения: 347
Част от дохода, който трябва да декларирам, е от "стипендии" по програма “Подкрепа за предприемчивите българи” към Агенцията по заетостта/бюрата по труда. Имате ли идея как мога да разбера точните суми, които трябва да впиша?

# 38
  • Мнения: 183
Част от дохода, който трябва да декларирам, е от "стипендии" по програма “Подкрепа за предприемчивите българи” към Агенцията по заетостта/бюрата по труда. Имате ли идея как мога да разбера точните суми, които трябва да впиша?
ами например от извлеченията на банковата ти сметка

# 39
  • Мнения: 347
Не мога, картите ни ги издадоха от самата програма, банката е някаква, която чувам за първи път и няма клон в нашия град, нямам интернет банкиране по тази сметка и след известно време тя ще се "самозакрие" по договор... Затова се чудех дали има друг начин, не може да съм единствената, която е участвала в програмата и ще подава документи за детски надбавки, моля някой да сподели ако е бил в същото положение.

# 40
  • Мнения: 123
Здравейте, имам и аз един бърз въпрос - поради забавени документи от работодателя подадох през октомври със закъснение документите си за детски. На 19,11 получих 35 лв, но предния превод е от 19,09 - един месец се губи! Когато подавах, казаха, че това не е проблем и щели после да ги преведат за двата месеца наведнъж, но са ми превели само 35 лв

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, имам и аз един бърз въпрос - поради забавени документи от работодателя подадох през октомври със закъснение документите си за детски. На 19,11 получих 35 лв, но предния превод е от 19,09 - един месец се губи! Когато подавах, казаха, че това не е проблем и щели после да ги преведат за двата месеца наведнъж, но са ми превели само 35 лв

Не ти се губи нищо.Така ги превеждат

# 42
  • Мнения: 4
Здравейте изчетох темата,но не можах да намеря моят случай,въпросът ми е следният:
Имам дете на 8г и бебе на 2 месеца от друг баща,нямам сключен граждански брак и двамата бащи са припознали децата,живеем четиримата с бащата на второто ми дете,осигурена съм и получавам болничен по майчинство 370лв на месец като това е единственият официален доход на семейството,бащата на първото ми дете не плаща издръжка-на каква друга социална помощ имам право?

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте! Искам да подам документи за детски надбавки. Работи единствено съпруга ми. Аз не получавам нищо, взела съм само обещетението за раждане преди година (250 лв). Безработна съм още отпреди бременността, но не съм регистрирана като такава. Какви документи трябват от моя страна и откъде да си ги набавя?

# 44
  • Мнения: 92
И аз имам въпросче.
Върнахме се в България  с мъжа ми преди известно време и сме безработни и двамата все още.Децата са на училище и градина .Имам ли право на детски ??И трябва ли да се регистрирам в бюрото за безработни (ако има нещо общо това)??

Общи условия

Активация на акаунт