Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 7

  • 99 344
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мрън имаш заповед, там пише до кога и ги подаваш В месеца който си ги подавала в същия ги подаваш.

Дете ученик ли имаш, ако имаш и не си подала тази бележка, доколкото знам ги спират, значи още сега можеш да отидеш да подадеш. Ученик в училищна възраст, не дете в детска градина.

# 16
  • Мнения: 347
В детска градина ми е детето, от там бележка не трябва ли? Иначе значи е както си мислех - подавам ги декември месец и така не се получава застъпване? Отдъхнах си, благодаря! А за месеците, в които съм получавала обезщетения всемам ли от някъде служебни бележки или информацията си я получават автоматично?

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мамите което са писали и съм чела в предишните теми се попълва декларация и си взимат служебно инфото - ама може  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed нещо да не съм разбрала.

# 18
  • Мнения: 347
Ок, благодаря ти все пак Simple Smile Ще чакам и други отговори, най-вече за това как доказвам дохода от обезщетенията и настоящата липса на такъв.

Иначе си намерих заповедта, помощта ми е отпусната от 01.12.2011 до 30.11.2012 - значи подавам пак декември, нали така?

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да точно така, така ми обясниха скоро за една приятелка, ходих вместо нея.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ок, благодаря ти все пак Simple Smile Ще чакам и други отговори, най-вече за това как доказвам дохода от обезщетенията-не се доказват.виждат ги по служебен път.носи си трудовата книжка.могат да искат да попълниш декларация,че не работиш сега и настоящата липса на такъв.

# 21
  • Мнения: 347
Elfita, много ти благодаря!

# 22
  • Мнения: 475
Здравейте,
предстои ми да подавам документи, събрала съм всичко необходимо, но имам въпрос............. newsm78
Съпруга ми се самоосигурява, това доколкото разбрах обаче не се счита за трудов доход, та въпроса е тези 420 лв вълху които се самоосигурява влизат ли в дохода на семейството  или не?

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте,
предстои ми да подавам документи, събрала съм всичко необходимо, но имам въпрос............. newsm78
Съпруга ми се самоосигурява, това доколкото разбрах обаче не се счита за трудов доход, та въпроса е тези 420 лв вълху които се самоосигурява влизат ли в дохода на семейството  или не?

Всичко влиза - и наеми също влизат.

# 24
  • Мнения: 475
"ОСИГУРИТЕЛНИЯ МУ ДОХОД Е 420 ЛЕВА,НО ТОВА НЕ Е ТРУДОВ ДОГОВОР И ТРУДОВО ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ "

Цитирам счетоводителката  ooooh!

# 25
  • around the world
  • Мнения: 651
И на мен счетоводителите ми казаха, че не влизат след което при подаване на документите  ми поискаха и тях да впиша. Т.е. всичко влиза!

# 26
  • Мнения: 8
Здравейте,искам да попитам относно детските и представянето на документа за осигуровките 12 месеца назад!!!Тази декларация от кой период трябва да се издаде???12 месеца назад от датата от която съпругата ми е излязла в майчинство ли,защото тя все още е в майчинство????

# 27
  • Мнения: 8
Здравейте,искам да попитам относно детските и представянето на документа за осигуровките 12 месеца назад!!!Тази декларация от кой период трябва да се издаде???12 месеца назад от датата от която съпругата ми е излязла в майчинство ли,защото тя все още е в майчинство????

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте,искам да попитам относно детските и представянето на документа за осигуровките 12 месеца назад!!!Тази декларация от кой период трябва да се издаде???12 месеца назад от датата от която съпругата ми е излязла в майчинство ли,защото тя все още е в майчинство????

Ако подавате м ноември - от 1 ноември 2011 до 31 октомври 2012, ако подадете м декември, от 1 декември 2011 до 30 ноември 2012 г.

# 29
  • Мнения: 952
"ОСИГУРИТЕЛНИЯ МУ ДОХОД Е 420 ЛЕВА,НО ТОВА НЕ Е ТРУДОВ ДОГОВОР И ТРУДОВО ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ "

Цитирам счетоводителката  ooooh!
Изисква се БРУТЕН доход!

Общи условия

Активация на акаунт