:: Един триместър ми остана, за да стана ФЕВРУАРска мама! ~ тема 8 ::

  • 31 839
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
 Има още един хубав сайт пак е  немски , но пък с доставка до Бг и то изгодно http://www.mytoys.de/

http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.1547 ето тази играчка във всички магазини в бг е около 120лв. не съм  а в немския може сами да видите http://www.mytoys.de/Fisher-Price-Fisher-Price-Mobile-Traumb%C3% … r01.13.01/1430048
Разликата си е голяма... тука всички ни правят на маймуни...

# 61
  • Мнения: 11
Сирма, с хапче, което се поставя вагинално. Вкъщи си го поставих, след 2-3 ч. отидох в болницата.
Като всяко раждане има рискове, но при мен с този размер на главата беше или предизвикване или секцио.
Освен това вече беше 39 г.с. - не по-рано!!

# 62
  • Мнения: 46
Здравейте,момичета!На мен в момента ми прави компания един двумесечен бебешок - нахраних го,приспах го... дано така да се справям и с моята принцеса след време.  babyuu
За килограмите - мин месец бях +4,сега още не съм ходила на доки,към края на,месеца ще видим.
За количка - аз не смятам да давам много пари,защото ако бебето не иска да стои в нея много ще ме е яд после.
Хубав ден от мен! Wink

# 63
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен  Simple Smile
Малко се обърках с тази нова тема. Уж вчера писах и страниците бяха 5, а сега гледам пак 5, ама не съм писала Shocked и си викам, аз ли нещо не съм наред  Crazy Чак накрая като прочетох разбрах, че е имало някакъв спор, не че ми стана ясно за какво, ама чак някой да не иска да пише - стига глупости, нашите хормони сега са пълна лудница, няма смисъл от такива дразги. Всички да се успокоят и утре да са на линия, че ще ходя по къщята и с метлата  Mr. Green
Ние сме горе-долу добре, всички вкъщи се опитваме да закрепим положението с тези гадни вируси и кашлици, ама ще минат няма къде да ходят  Peace
Аз ако нямах почти всичко от баткото сигурно и аз щях да пазарувам като луда, но сега се въздържам - купила съм само 10 дрешки, иначе търпеливо си чакам коледните намаления, пък и бабите ще дадат по някой лев и ще си ги изхарча с кеф  Laughing
Ох, с тези килограми - аз съм +5, добре че нямам зверски апетит, че сигурно щях да се търкалям вече. Но наистина си е вярно, че като нямаш много да сваляш после и не се депресираш излишно след раждането. Ама какво да направим килограми, ще ги свалим все някак си  Peace
Моят бебок не се е обърнал още, но има цели 3 месеца, надявам се да се насочи правилно, че след едно леко нормално раждане не ми се иска да ме режат  Sad. Въпреки, че аз до последния ден съм била с дупето на изхода и в деня на раждането, като са почнали контракциите и съм се обърнала правилно - явно природата си зане работата. Ако пък не се обърне, значи е по-добре така и ще се режим, колкото и да не ми се иска  ooooh!
Времето пак нещо се е нацупило, амам все пак е ноември месец, няма как.

Стига съм ви досаждала, много целувки на всички и никой няма право да се сърди, а всички да се подкрепяме и си кажем каквото ни тежи. Нли затова сме тук, да си спорим, да се подкрепяме, да ни е забавно  Peace
Лек ден на всички  Hug

# 64
  • Мнения: 0
Здравейте,
Днес си записах час за "Отворени врати" в АГ за 14.11 в 13:00 часа.Ако някой мисли да ходи мога да му дам телефон.Аз още не съм решила къде ще раждам-дали в АГ или Майчин дом.Моя д-р изражда навсякъде.Аз ходя на частно и той ми предложи да отида и да разгледам,пък каквото реша.
Магазини във Варна може да си изберете от тук
http://www.zadecata.com/index.php?page=0_1_4_2
Относно количките -надявам се покрай Коледа да ми намалят тази http://www.bebemagazin.eu/product_info.php?cPath=170_315_319&products_id=2241 , ако ли не -ще взема по-стария модел.
Да ви попитам-вие как се справяте с ходенето до WC -то?Аз и преди си имах проблем,но сега е ужас.Пия някакъв сироп,но и той не ми действа  Embarassed

# 65
  • Мнения: 11
Айде да се запиша и аз в новата темичка Simple Smile Да ви питам с какво си мажете зърната?

# 66
  • София
  • Мнения: 182
Добро утро маминки
Като стана дума за раждане софийските мами биха ли сподилили къде и при кого мислят да раждат и защо са взели точно този избор.Защото аз нищо не съм решила мисля си за майчин дом но там пък не познавам никой лекар ако знаете някой който ви препоръчват или вие сте доволни от някого ще се радвам да споделите.

Толкова от мен по късно може би пак ще пиша.Хубав ден ви желая Hug

Здравейте коремчета! Първо да се похваля, вчера бях при доки и всичко е ок! Растем с пълна сила, казва, че всичко си е в норма! Каза ми, че щя ходя началото на Декември и спомена даже са слушане на тонове вече  Laughing
До това къде ще раждам, аз съм се ориентирала към  Щерев, там си ходя от началото и съм доста доволна от лекарите за момента. Обръщат ти доста внимание, всичко им е ново, обясняват абе нямам забележки!  Simple Smile Ще видим до края как ще е! Лека вечер и много усмивки Simple Smile Simple Smile

# 67
  • Мнения: 106
Здравейте маминки  Hug
Елинце, и аз това викам. Големи хора сме. Какво като имаме различни мнения, това не значи че трябва да се лишаваме от едно или друго присъствие. Нормално е да възникнат и спорове понякога. Но определено се обогатяваме когато сме повечко. Силно се надявам скоро нещата да се оправят.
Моарейн, и аз там реших да раждам. Ще ходя на оглед и да се запозная с обстановката. Но може и да не се видим на 13-ти, защото е вторник и имам доста часове - до 14:10 съм на работа. Но ще помисля по въпроса. Ти на преглед ли ще ходиш само, в колко часа? Цвети, ти разбра ли какво трябва да се носи за бебето, за теб? Момичета, радвам се - после ще може да си обсъждаме как е минало всичко живот и здраве  Heart Eyes
Троти, засега с нищо. От другия месец мисля да почвам с Лансинох.
Шишета още не съм купувала, но и аз май ще взема на Авент, и ако си намеря помпа също. Донесоха ми 5-6 торби с дрешки, та трябва да отбирам и да видя какво още ми трябва. Всичко ще се нареди, само да сме здрави Simple Smile

Днес водих малкия на зъболекар. Много се радвам, че намерих чудесна зъболекарка. Предните му пломби паднаха по 2 пъти. Бръмна с машинката и малкия като се разпищя. Сложи лекарство - пак ще умъртвяваме нерв то е ясно. Има и още зъбчета за правене. Не ми харесва тая работа. Я да питам, вие давате ли флуорни таблетки на вашите дечица? Тя ми препоръча да взема и да давам целогодишно по 1 на ден. Та да се допитам и до вас.
Хайде лека и мека засега   bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 6 288
nininka, не давам флуорни таблетки, даже пастата му за зъби е все още без флуор. За сега има перфектни зъби. Моите зъби също са много здрави - имам една пломба и една коронка.

# 69
  • Мнения: 39
Здравейте,момичета!
Днес и ние бяхме на ЖК и отам ходих и на частно,защото според кантара на д-ра от 2 месеца не съм качила кг.Почнаха едни въпроси-усещаш ли бебето,злояда ли си,ядеш ли - аз викам ям си.
На въпроса да видим тогава бебето как се развива-той каза,че ехографа не бил хубав и ме викна в четвъртък на частно  Simple SmileАма не издържах и отидох при др.доктор при който си ходя на частно Simple Smile
Бебка е добре,храни си се и вече сме 700 гр. Simple SmileА иначе пустите килограми съм +6  Simple Smile
Feelinsosexxy-питаше дали има др.с проблемни шийка-аз съм със скъсена шийка  Sad
Хубава вечер!  Hug

# 70
  • Мнения: 3
desita_1 това може би е най-разпространената количка както и Стоки  Laughing Laughing Laughing , в което няма нищо лошо и аз много я харесвам намирам я в продавалника втора ръка и изглежда доста запазена http://prodavalnik.com/jane-rider-matrix-2011-god-i11328759
И в ebay я има за около 350 паунда, което пак е по-изгодно  Party


hopeful_sunshine е това е добре 39.г.с. си е накрая аз доколкото съм чувала и виждам около мен повечето майки на момиченца ги раждат малко по рано от термина докато на момченцата закъсняват Simple Smile))))незнам много е страно  Grinning  Laughing Laughing

# 71
  • ВАРНА
  • Мнения: 69
Здравейте!
Искам да благодаря на момичетата,които така бързо ми отговориха във връзка със запитването ми .Но то докато се наканя да благодаря то нова тема Simple SmileВзех си и Проспан и се наливах с чай и от лайка и от липа.За жалост обаче нещата при мен не се оправиха и от днес съм на антибиотик т.к. днес ме сюрпризираха,че съм с бронхит.От години не съм се разболявала така и то късмет точно сега като съм бременна.И като за капак и синът ми е с хрема и с кашлица и се гледаме в къщи.
Пазете се и приятна вечер!

# 72
  • Мнения: 0
Добър вечер Hug
Вчера и аз бях на преглед и се оказа,че и моята шийка е скъсена....каза ми да не се притеснявам,ама то си е за притеснение Sadи ме предопреди че е възможно да ми изтекът водите и ако се случи да звънна веднага на бърза помощ....Може ли някои да ми каже каква е причината за скъсяването на шийката?
Благодаря ви предварително,хубава вечер  Heart Eyes

# 73
  • София
  • Мнения: 117
Запис и от мен в новата тема!!!

Бързам да благодаря на всички за хубавите пожелания!  Hug

И докато не съм забравила сокато четях за какво исках да пиша, че ми се е случвало Simple Smile

За мазането на зърната мисля, че писахме. Аз съм за Лансинох - чист ланолин без отмиване, ползвала стм с Теди и нямах никакви проблеми с рагади и др. подобни, макар, че той засукваше неправилно и зърното се деформираше леко. Ползвах в началото и протектори за зърна.

За раждане в София - Окръжна болница. Предимствата за мен лично са -лекари и акушерки професионалисти, чисто и ново родилно- след ремонт, близо ми е като разположение и при нужда стигам за 15 мин максимум!

Относно количките не веднъж писах и няма да се повтарям, бих ви посъветвала преди да поръчвате от сайт да се види на живо. На картинка е едно, в действителност- друго. Момичетата, които живеят в блокове и са на висок етаж- много е важно да се види дали влиза в асансьора заедно с вас- асансьора се мери на вратата, не вътре  Naughty Опитът на моя приятелка ми е за пример - сваля си едното задно колело (на триколка) за да влезе количката, през това време я крепи с другата ръка заедно с детето и багаж. И добре, че гумата се сваля лесно... Лекотата е важна т.к. детето расте и няма все да е 5-6 кг. Когато стане 13-15 кг. тогава се оценява леката и маневрената конструкция на количката.

Да се оплача малко, макар, че не обичам... Снощи се събудих от силно схващане на мускула на прасеца на левия крак. Така се бях парализирала от болка, че ми се крещеше. С лек масаж след 2-3 мин се оправих, но цял ден усещам мускула леко болезнен...Това ли са т.нар. крампи? Не съм имала никога до сега такива...Страх ме е да не се появи през деня, аз шофирам активно и се тревожа да не ми се случи на път!....Май трябва да кажа на лекаря си, мисля, че магнезият оправя нещата...

До скоро и лека нощ!



# 74
  • Мнения: 0
Здравейте, аз днес си направих една разходка до Добрич глътнах чужд въздух и съм доволна Laughing.
За количките да ви се похваля се уредих ! Една приятелка ще ми продаде нейната Stokke в оранжево на прилична цена и ми каза,че ще имам подарък,но за сега ще го пази в тайна Grinning
Киселини снощи имах за пръв път и сега си хапвам ябълка някоя мама спомена мисля,че беше Вяра   bouquet Дано да има ефект.. много е неприятно Sad
nininka и аз мисля да си взема на авент,а помпа са ми обещали подарък Peace
elince_84 и моят бебок е с дупето   Confused Дано да ни се обърнат имаме много време още и си родим по естествен път хубави и здрави бебчета Hug
Още нищо не съм купувала като дрешки,но май ще започна да се ориентирам ooooh! Малко по-малко..пък и коледните намаления наближават Wink
Лека нощ милички  smile3524

Общи условия

Активация на акаунт