д-р Алън Начев- само Не!!!

  • 48 558
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мили Дами,
Днес бях на преглед при д-р Алън Начев в Майчин дом, а ето и накратко защо Никогада не ходите при него. Меко казано съм потресена. Та ето и историята:


Днес се налагаше да отида на преглед при трима специалиста, по три проблема, които ме мъчат от доста време насам. Първият при ендокринолог, а вторият и третият при Мамолог и аг специалист, който се занимава с правене на КОЛПОСКОПИИ. Така, да уточня:

По принцип, тъй като много съм патила от псевдодоктори, та напоследък гледам да ходя винаги при едни от най- добрите специалисти и винаги проверявам при кого отивам. Днес, обаче допуснах непростима грешка, а ето я и нея:

Умишлено съчетах днешния ден да се очертае като ден На ходене при доктори, тъй като имам две деца и рядко някой може да ги гледа...А и всички знаете, че когато човек тръгне по доктори той трябва едва ли не да се превърне в Златната мина, за да може да пръска пари при всяко трепване на миглите си. Аз също знаех, че трябва да имам пари, но тъй като само прегледа при Ендокринолога ми е безплатен, та се оказа, че след прегледа при мамолога, ми останаха 50 лева за колпоскопия. Предварително звънях на д-р Станков от Шейново и той ми каза да си приготвя 60 лева. Е, за съжаление така се оказа, че в мен останаха 55. И пред мен изникна следната дилема- Дали да отида при Станков и да си направя само колпоскопия без цитона маска, а цитона маска да си направя в някой от следващите дни, когато ще имам пари, или пък да се доверя на специалистите от Майчин дом, където по- принцип ми бе препоръчано да отида...Пък и от касата на Майчин дом даже ми казаха, и то лично, а не по телефона, че общо цитоната мазка и колпоскопията ще ми струват 50 лева. Та, след поредица от колебания, аз практично реших, че в Майчин дом ще ми бъде по- изгодно да отида, първо защото ендокринолога ми е там, а за да отида при Станков трябва да заредя и още 10 лева, които нямах. Та, нямах много голям избор и предпочетох да остана в Майчин дом. Била съм пациентка на Майчин дом и очаквах, че ще получа добро обслужване, но явно сбърках. И понеже ей така на доверие отидох пред колпоскопския кабинет и попаднах на Алън Начев. От касата ми казаха, че ще струва 50 лева и не повече, аз изрично там казах, че имам толкова и да ми кажат общата сума. Цитона мазка- 15 лв. и колпоскопия- 35лв. И хайде след доста чакане дойде и моя ред. Там говорих с чакащите пациентки, които се изказаха много добре за него, та викам си:
- Попаднах в добри ръце.

 И отивам вече на магарето, обясних си проблема и че личния АГ ме изпраща, а Начев, моля ви се, даже и не ме доизслуша да му кажа какви са ми проблемите и какви изследвания имам. Това, обаче е нищо. Чакайте да прочетете още- Аз му казах, че искам да ми направи само колпоскопия и цитона мазка и точно право куме в очи:
- Имам 50 лева и желая да не ме преглеждате с ултразвк. А той ми вика:
- Не се притеснявай, ще ти вземем само 50 лева, въпреки, че ултразвук ще ти направя, ма то за моя сметка. И така, човека нещо ме преглежда и въобще не знам дали си е свършил съвестно работата и дали наистина ме е прегледал с колпоскопа. После ме прегледа и с ръце, а след това и ултразвук, който уж трябваше да ми е безплатен бонус. Каза, че всичко е наред, взе ми цитона маска и в Понеделник да си я взема, но след като се облека да мина при сестрата. Отивам при сестрата, която стоеше през цялото време до него и чу нашия разговор за парите, и моля Ви се- тя ми вика- Прегледа ти струва 130 лева, като 50 ще ми дадеш сега, а другите 80 в понеделник като дойдеш за цитоната мазка. Е, добре де хора, вие бихте ли ми казали:
При положение че аз наистина зная, че прегледът е 50 лв., и дори да включим ехографа, който не би следвало да е повече от 40 лв., та най- много 90 лв. да е целия преглед. Къде отидоха другите 40? И въобще защо ми взимат и пари за ултразвук, като аз изрично казах, че не искам и нямам пари за него?
После четох в нета, че това му било обичайна практика на Начев и още хиляди други неща, за които вече съм убедена че е така като прибавим и съмнението, че уж извършва някакви прегледи, а в същност, май само ти взима парите без да те е прегледал пълноценно, ако въобще те е прегледал. Всичко ми заприлича на една ужасна пародия на преглед, или въобще на инсценировка, колкото и смешно да Ви звучи тази дума. Имало даже и жени, които им са правени уж някакви операции, а се оказвало, че те си били просто така отваряни. Хора, чела съм за такива работи, но до днес не вярвах. Та, накратко- някоя сигурно ще каже:
- Така ти се пада като си стисната, и за да спестиш 20 лева, ето ти сега- празна работа.

Момичета, аз не се скъпя, но просто, уверявам Ви, имах само толкова пари и единственото, за което сбърках, е, че не отидох при Станков в Шейново, който съм уверена, е добър специалист и никога няма да направи подобно нещо.

Пиша ви не само, за да споделя с вас, но да ви провокирам да си дадете още мнения за него, като не претендирам, че мненията ви трябва да са само отрицателни.

Но, ако мога да помогна на някоя от Вас, която би се излъгала да отиде при него, то това ми е достатъчното отмъщение към него. Просто, колкото по- малко от Вас ги излъжат, и колкото повече пациентки споделят своите проблеми и взаимоотношения с него, на толкова по- малко хора ще успее да им стори зло въпросния   " СПЕЦИАЛИСТ ". Моля Ви, пишете тук. И споделете...
От мен пари повече няма да видят, аз дадох 50 лв, и нямаше да ме е яд, ако знаех, че наистина Начев съвестно ме е прегледал и въпреки Дрането, поне бих могла да му се доверя. Да, но сега нито съм сигурна как ме е прегледал, нито пък мога да си взема цитоната мазка в понеделник, защото тогава ще гледат да ми измъкнат още 80 лв., които няма да им дам. Вероятно са били напразни и тези 50 лв., тъй като ще се наложи да ходя отново, но този път при Станков. Според Вас, нормално ли е след прегледа да имате кървене? Защото аз имам, а Начев каза, че всичко ми е наред...?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 077
Стига бе, това чак абсурдно звучи, интелигентен човек, доктор, така да изнудва за пари... Прежали парите, забрави за случая и си ходи при проверения лекар. Така или иначе аз на резултата от този преглед не бих имала доверие.

# 2
  • Мнения: 354
Забога, та подобно нещо е меко казано ужасно. Момичета, по- активността Ви виждам, че явно много го одобрявате този доктор. И без да съм ходила при него съм възмутена, а какво остава, ако бях на твое място мила. Момичета, ако има някои като Лейди Мама, препатили, не се страхувайте, а пишете, за такива като нас, които в бъдеще биха имали нужда, поне да знаем на какви лекари попадаме. Лично аз пък не съм доволна от целия екип от гинеколози в Майчин дом, но понеже не съм ходила на колпоскопии, та само тези доктори явно не познавам. Лежала съм за задържане в две различни отделения за патологии там и познавам почти всички прехвалени светила, които често пъти правят такива номера на хората. И знаете ли какво, много е неприятно, когато не си сигурен на кой лекар да се довериш. Без значение дали са само доктори или доценти и професори, просто не им отива на професионализма. И какво сега  Мамче, ще трябва да плащаш още 80 лева ли? Аз също не бих вярвала на този резултат, ама въобще. Иди при друг компетентен лекар, но за който си сигурна, че е добър. Всичко най- най ти пожелавам, и дано събереш още мами, които имат да кажат нещо по въпроса, та да се знае какъв лекар е този. Аз бих го дала на Баркод ли беше това по ТВ 7, или на Господарите.

# 3
  • Мнения: 7
Благодаря на момичетата, които са писали, но честно казано очаквах да има още коментари. Не мога да разбера защо никой още не е писал мнение за него.

# 4
  • Мнения: 0
Това, че не си доволна от него не означава, че не е добър специалист. Прегледал те е, а ти само се оплакваш. А нали за това си отишла. Ето и момичетата пред кабинета са били доволни от него.
При него имам две операции и сме постигнали това, за което съм отишла. Не съжалявам изобщо. Така че момичета не се подвеждайте само защото ще ви вземат 50 лева повече

# 5
  • Мнения: 728
Лично от човек който работи с д-р Начев, знам че прегледа при него струва 100лв.

А иначе за да е добър добър е. Това е мое мнение.

# 6
  • София
  • Мнения: 455
  В защита на доктор Начев искам да кажа, че е един от най-добрите гинеколози. В моят случай  има за какво да съм му благодарна, но наистина парите са водещи при него. Нямаш пари - няма Начев, за съжаление. Де да беше само той.... На всички е ясно, че няма лекари, а еднолични търговци. Това е повсеместно. Но поне той е наясно какво прави.

Цитат
уж извършва някакви прегледи, а в същност, май само ти взима парите без да те е прегледал пълноценно, ако въобще те е прегледал.
Но това категорично не е вярно!

Последна редакция: пн, 11 мар 2013, 14:54 от Слънчев ден с превалявания

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте!Искам да изкажа и моето мнение за др Начев и за прегледа Ви!Аз също съм пациент на др Начев, правил ми е операция и съм много доволна от него!Аз не мога да си обясня едно-как Вие като пациент можете да прецените как точно трябва да протече прегледа и колко време трябва да е той?!Убедена съм, че прегледа е бил абсолютно адекватен и е било жалко ако не сте си взела цитонамазката, защото патолозите им са много добри!Но всеки сам си преценява!Малко е гробо това, което сте написала и мисля, че малко е пречупено през вашата призма!Казвам го не само като пациент, а и като колега- лекар съм по дентална медицина!

# 8
  • Мнения: 19 690
Мммм, и аз да се включа.

Преди около два месеца, гинекологът ми каза, че трябва да се направи лапароскопия "за да можем с един куршум 100 заека да избием". Конкретно в моя случай искаше да провери за срастване на черва, ендометриоза, "бодване" на яйчниците заради съмнения за ЛУФ синдром и да проверим тръбите. Насочи ме към негов приятел, който бил уникален специалист и цитирам, "не знам защо този човек още работи в държавна болница, като си има два хотела и друг бизнес".

Дали това е така или не, аз не зная и няма как да зная, но честно казано не ме и интересува. Това, което ме интересува обаче е, как докторът на когото плащам се държи с мен и в крайна сметка колко плащам и срещу какво.

Запазих си чинно час в Майчин дом, тъй като въпросният господин преглежда веднъж  в седмицата по няколко часа. Дотук добре, натоварена програма, разбирам го.
Чаках само 10-ина минути след часа, в който трябваше да вляза, което ми направи страхотно добро впечатление. Но дотам всичко спря Shocked

Влизам вътре - отляво сестра на бюро, отдясно врата, преди вратата параван, който никой не ползва, до паравана магаре. Очевидно с гола жена, на която й правят нещо. Влизам през вратата в другата стая, където ми се казва да се съблека. Вътре има още 2 съблечени жени, които чакат като агне на заколение да влязат при негова Светлост.

Идва моят ред - магарето е може би от 50-те...или поне аз такова не бях виждала. Две метални уши, където да си пъхнеш петите и това е....а за металното легенче и инструментите да не говорим, най-вероятно са по-възрастни от мен.

Междувременно друга жена влиза и ме подминава, да не си помислите, че ще има някаква уединеност или лично пространство. Прегледът отнема може би 5 минути (прост ултразвук) и ме отпращат на най-изтърканата кушетка, която може би съществува в Майчин дом. Там добрия доктор сяда до мен, след като съм измрънкала, че имам няколко въпроса и директно ми заявява, че аз и моя гинеколог сме си свършили работата, като сме се допитали до него. Сега това си е "негова работа" и да не го занимавам с глупости като срастване на черва и прочие...това било невъзможно да се случи и нямало дори смиъл да го дискутираме.

Държа се изключително нагло и арогантно, дори и прикрито зад мякаква форма на усмивка и след още пет минути на кушетката ме изпрати по-живо, по-здраво при сестрата. А тя ми поиска 110 лева...Е това вече беше прекалено, при условие, че сутринта имах вече един ултразвук с моя гинеколог, който го показах на д-р Начев (и който за сравнение струваше 35 лева). А той милия, не пропусна да ме уведоми, че трябва да ме види отново, за да проследи овулация, както и че ако той ще ми прави лапароскопията ще ми струва пари.

Никога повече не се върнах, нито при Начев, нито при моя гинеколог, от когото по принцип бях доста доволна.

Разбирам, че може би Алън Начев е добър лекар, разбирам, че може би е помогнал много на някои жени. Това аз няма как да го знам, както няма как да знам и колко хотела има или с какво друго се занимава. Но факт е, че за моите пари и време аз получих отвратителна услуга, за която не ми беше издадена дори и касова бележка.

А друг любопитен факт беше, че докато аз прекарах моите нека да кажем 40-ина минути (тъй като отидох по-рано както обикновено преди насрочен час с лекар), през кабинета минаха 8 жени. На една от тях той взе 250 лева, зная защото тя плащаше, когато аз се качвах на магарето. Ако другите 6 момичета са платили по 110 лева, колкото платих и аз (всичките необлагаеми разбира се), можете сами да си направите сметката защо г-н Начев преглежда веднъж в седмицата и защо работи на държавна работа Simple Smile


# 9
  • София
  • Мнения: 455
Цитат
[quoteРазбирам, че може би Алън Начев е добър лекар, разбирам, че може би е помогнал много на някои жени. Това аз няма как да го знам, както няма как да знам и колко хотела има или с какво друго се занимава. Но факт е, че за моите пари и време аз получих отвратителна услуга, за която не ми беше издадена дори и касова бележка.

А друг любопитен факт беше, че докато аз прекарах моите нека да кажем 40-ина минути (тъй като отидох по-рано както обикновено преди насрочен час с лекар), през кабинета минаха 8 жени. На една от тях той взе 250 лева, зная защото тя плащаше, когато аз се качвах на магарето. Ако другите 6 момичета са платили по 110 лева, колкото платих и аз (всичките необлагаеми разбира се), можете сами да си направите сметката защо г-н Начев преглежда веднъж в седмицата и защо работи на държавна работа Smile
[/quote]

Не вярвам да има човек, който да обори тези твърдения  Laughing

# 10
  • Мнения: 7
Кристи това само още един път ме убеждава, че на този лекар трябва да му пратите би ти ви репортерите под прикритие, или някоя друга медия. Лично аз бих участвала, при положение, че още преди да седна на магарето му обясних, че не желая да ми прави преглед с ултразвук, и че имам пари само колкото струва колпоскопията, която проверих колко струва при него долу на касата. От касата долу ми казаха, че е петдесет лв., иначе лично аз никога нямаше да се навия да ходя на преглед без да съм си подготвила достатъчно пари. Принципно би трябвало цитоната мазка да е включена към колпоскопията, но дори и да не е това значи че прегледа да е най-много 70 лв.-75 лв., а не 130 лв. Та дори и видеоозон да ти е направил мога да гарантирам, че не е повече от 30-40 лв., та най-много да е 100 лв целия прелед със всичко. Айде да им се не види, да не кажа по-лоша дума. Не съм сигурна, че този лекар е въобще добър лекар, при положение че на лични получих достатъчно писма, които опровергават неговия професионализам и го компрометират достатъчно неприятно. Явно някои жени ги е страх да пишат във форума, не зная защо, а пък други го прехвалват. Кой знае защо някой го прехвалва. Бих искала да се включат още жени, които имат смелостта да си кажат какво им е причинил онзи " СПЕЦИАЛИСТ " и с колко са поолекнали.

# 11
  • София
  • Мнения: 455
Цитат
Кой знае защо някой го прехвалва
Защото е добър хирург, което няма общо с това, че е непочтен човек. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 354
Сланчев ден, и колко жени са на мнение, че е добър хирург, според теб? От това което успях да открия за него в нета- определено не ми стана ясно защо някой го смята за добър хирург. Аз не открих някоя която да е много доволна от уж добрата му хирургическа работа. Повечето или са с инфекции след операция, или имат проблеми с това, че не е поставил правилна диагноза и после ги е отварял ей така, и нищо не е свършил и т.н. И точно заради това не бих отишла при него за колпоскопия и преглед, първо за да си спестя 150 лв и второ, за да съм сигурна че няма да ми изфабрикува болест дето я нямам и да ме оперира наужким като само ще си платя избор на екип, ще го солна и него добре с парички, а накрая ще си остана само отворена, и после затворена. То и такава история срещнах в нета, но ми се струва нечестно да посочвам и линкове, защото не зная тези истории истина ли са или нарочно оплюване. Но всички знаем, че съществуват такива доктори, които си позволяват да оперират уж болни пациентки, а всъщност те са си здрави, и после само се мъчат. И тъй като всеки е невинен до доказване на противното, а за този човек аз не съм проучвала по-дълбоко от писанията по нета, та не мога да твърдя на сто процента, че той би си позволил подобни волности, но ако това което прочетох е истина, то оставам без думи. Дано да греша и човекът да е наистина добър и съвестен в своята работа.
Искрено се надявам, че има и много които са доволни, но аз предпочитам да вярвам по скоро на препатилите, а не на тези които са извадили късмет и всичко е минало по мед и масло. Такава съм си- по скоро и песимист,  и реалист отколкото непоправим оптимист. 

# 13
  • София
  • Мнения: 455
 Може и да сте прави....

# 14
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен. Накратко пратиха ме при д-р Начев защото цитонамазка показа ПАП 3Б, той обгори нещо докато ме преглеждаше, каза мисля че махнах всичко, но резултата ще покаже. След седмица резултата показа слабо изразена дисплазия на маточната шийка,  трябваше да се направи операцийка-конизация съвсем малка интервенция каза доктора с/у 400лв защото избирам него за екип. След още 1 седмица резултатите са по-лоши силно изразена дисплазия, коментара на доктора в коридора(не Начев защото вече беше отпуск) беше "оказа се повече отколкото очаквахме, ама изчакай Начев да се върне от отпуск то сега така или иначе не може да се направи нищо....". та утре имам час при Начев след отпуската за коментар на резултата и евентуално какво следва.Аз м/увременно ходих при проф.Василев за второ мнение който каза "поставяте ме в неудобно положение д-р Начев е мой ученик и много се разви в тази болница". Това е за сега от мен извинявайте за дългия пост , но нямаше как. Ще пиша след утрешния час Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт